Mehmet Muş

Mehmet Muş

Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul-3 6 .sıra Adayı.01.05.1982'de Trabzon Sürmene’de doğdu. Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi. Washington State University School of Economic Sciences'de Ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. Özel sektörde Bütçe Planlama ve Raporlama Uzmanı olarak çalıştı. Marmara Üniversitesi İktisat Tarihi Anabilim Dalında Ekonomi Doktorasını tamamladı. Ak Parti 24.Dönem İstanbul Milletvekili olarak TBMM Dışişleri Komisyonu Üyeliği, Plan ve Bütçe Komisyon Üyeliği, NATO Parlamenter Asamblesi (NATOPA) Türk Grubu Üyeliği ve Ak Parti Halkla İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevini yaptı. Şu anda Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekonomi İşleri Başkanı görevini yürütmektedir. Çok iyi düzeyde İngilizce bilen MUŞ, evli ve 1 kız çocuğu babasıdır.

Mehmet Muş

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.737 mehmet mus haberi bulunmuştur.
Ekonomi diplomasisinde 'temmuz' trafiği
Ekonomi diplomasisinde 'temmuz' trafiğiYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkisiyle küresel ekonomide yaşanan sorunlar, aşılamada sağlanan ilerlemenin etkisiyle kalkmaya başlarken uluslararası ticari ve ekonomik ilişkilerde de yeni bir döneme girildi.
16.07.2021Ekonomi
Ticaret Bakanı Muş, AB üyesi ülkelerin büyükelçileriyle bir araya geldi
Ticaret Bakanı Muş, AB üyesi ülkelerin büyükelçileriyle bir araya geldiTicaret Bakanı Mehmet Muş, Avrupa Yeşil Mutabakatı kapsamında Avrupa Birliği (AB) ile yakın iş birliği geliştirilmesinin önem arz ettiğini bildirdi.
16.07.2021Ekonomi
Elif Ece Uzun-Mehmet Muş'un olaylı boşanma davası!
Elif Ece Uzun-Mehmet Muş'un olaylı boşanma davası!Manken Elif Ece Uzun ve Mehmet Muş'un boşanma davası dün görüldü. Uzun'un basın danışmanı, görüntü almak isteyen gazetecilere müdahalede bulunarak, engel olmaya çalıştı.
16.07.2021Cadde
Ticaret Bakanı Muş'tan '15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' mesajı
Ticaret Bakanı Muş'tan '15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' mesajıTicaret Bakanı Mehmet Muş, 15 Temmuz 2016'da ülkesi için canını siper eden kahramanların, tarihe adlarını destanla yazdıklarını ve darbeci hainlere geçit vermediklerini bildirdi.
15.07.2021Ekonomi
Son dakika... Siyasilerden 15 Temmuz mesajları
Son dakika... Siyasilerden 15 Temmuz mesajları15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla siyasiler sosyal medya hesaplarından mesaj yayınladı. Birlik ve beraberlik vurgusu yapılan açıklamalarda şehitler rahmet gaziler saygıyla anıldı.
15.07.2021Siyaset
Bakan Muş'tan Gümrük Birliği'nin güncellenmesinin geciktirilmemesi çağrısı
Bakan Muş'tan Gümrük Birliği'nin güncellenmesinin geciktirilmemesi çağrısıTicaret Bakanı Mehmet Muş, Avrupa Birliği (AB) ile Gümrük Birliği'nin güncellenmesi müzakerelerinin geciktirilmesinin ne AB’ye ne de Türkiye’ye bir faydasının olacağını söyledi.
14.07.2021Ekonomi
Bakan Muş, Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanı Altmaier ile görüştü
Bakan Muş, Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanı Altmaier ile görüştüTicaret Bakanı Mehmet Muş, Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanı Peter Altmaier ile bir araya geldi.
14.07.2021Ekonomi
Bakan Muş: Türkiye'nin cari açık problemi olmayacak
Bakan Muş: Türkiye'nin cari açık problemi olmayacakTicaret Bakanı Mehmet Muş, cari açığın orta vadede ülke gündeminden düşeceğine inandıklarını belirterek, "Attığımız adımlarla gelecek nesillerin gündeminde Türkiye'nin cari açık problemi olmayacak." dedi.
13.07.2021Siyaset
Bakan Muş, TOBB Türkiye Sektör Meclisleri İstişare Toplantısı'nda konuştu
Bakan Muş, TOBB Türkiye Sektör Meclisleri İstişare Toplantısı'nda konuştuTicaret Bakanı Mehmet Muş, cari açığın orta vadede ülke gündeminden düşeceğine inandıklarını belirterek, "Attığımız adımlarla gelecek nesillerin gündeminde Türkiye'nin cari açık problemi olmayacak." dedi.
13.07.2021Ekonomi
Ticaret Bakanı Muş 14 Temmuz’da Almanya’ya gidecek
Ticaret Bakanı Muş 14 Temmuz’da Almanya’ya gidecekTicaret Bakanı Mehmet Muş, Türkiye ile Almanya arasındaki ekonomik ve ticari iş birliğinin geliştirilmesi amacıyla 14 Temmuz’da Almanya’ya ziyaret gerçekleştirecek.
12.07.2021Ekonomi
İTO'dan Kovid-19 sonrası için planlama çağrısı
İTO'dan Kovid-19 sonrası için planlama çağrısıİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, "16 aylık Kovid-19 süreci, gelecek 10 yılımızı değiştiriyor. Keskin bir ekonomik toparlanmanın yaşanacağı pandemi sonrası döneme hazırlık için topyekun bir planlamaya ihtiyaç var." dedi.
8.07.2021Ekonomi
Ticaret Bakanlığı bünyesinde Uluslararası Hizmet Ticareti Genel Müdürlüğü kuruldu
Ticaret Bakanlığı bünyesinde Uluslararası Hizmet Ticareti Genel Müdürlüğü kurulduTicaret Bakanlığı bünyesinde, hizmet ihracatını daha da artırmak ve uluslararası hizmet ticareti konularının bütüncül bir yaklaşımla ele alınması amacıyla Uluslararası Hizmet Ticareti Genel Müdürlüğü kuruldu.
7.07.2021Ekonomi
Türkiye'nin AB'ye ihracatı 40 milyar doları aştı
Türkiye'nin AB'ye ihracatı 40 milyar doları aştıTürkiye'nin Avrupa Birliği ülkelerine yaptığı ihracat ocak-haziran döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 42 artarak 40 milyar 857 milyon 72 bin dolara yükseldi.
6.07.2021Uzmanpara
Türkiye'nin AB'ye ihracatı yılın ilk yarısında 40 milyar doları aştı
Türkiye'nin AB'ye ihracatı yılın ilk yarısında 40 milyar doları aştıTürkiye'nin Avrupa Birliği ülkelerine yaptığı ihracat ocak-haziran döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 42 artarak 40 milyar 857 milyon 72 bin dolara yükseldi.
6.07.2021Ekonomi
Son dakika... Bakan Muş duyurdu! Türkiye'de yakalanan en büyük miktar...
Son dakika... Bakan Muş duyurdu! Türkiye'de yakalanan en büyük miktar...Ticaret Bakanı Mehmet Muş, 'Gürbulak Sınır Kapısı'ndan ülkemize sokulmaya çalışılan 462 litre likit eroin ele geçirildi. Bu Türkiye'de ekiplerimizce likit olarak yakalanan en büyük miktar.' dedi.
5.07.2021Gündem
‘Dört dörtlük’ ihracat ayı
‘Dört dörtlük’ ihracat ayıTicaret Bakanı Mehmet Muş, haziran ayı ihracatının geçen yılın aynı ayına göre yüzde 47 artışla 19.8 milyar dolara, 6 aylık ihracatın da geçen yıla oranla yüzde 40 artışla 105 milyar dolara yükseldiğini belirterek, “Söz konusu değerler hem aylık hem çeyreklik hem de altı aylık bazda Cumhuriyet tarihinin en yüksek ihracat tutarları” dedi.
3.07.2021Ekonomi
Gülle dış ticaret rakamlarını değerlendirdi
Gülle dış ticaret rakamlarını değerlendirdiTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, "Bugün açıkladığımız rakamla beraber ihracatımız, aylık, çeyreklik, 6 aylık ve yıllık ihracat rekorlarını kırarak son 12 ayda 200 milyar dolar sınırına dayandı. İnşallah önümüzdeki ay bu sınırı da aşacağız. 200 milyar dolar, uzun bir süredir hayalini kurduğumuz rakamdı." dedi.
2.07.2021Uzmanpara
Mehmet Muş'tan ihracat açıklaması
Mehmet Muş'tan ihracat açıklamasıTicaret Bakanı Mehmet Muş, haziran ayı ihracatının geçen yılın aynı ayına göre yüzde 47 artışla 19,8 milyar dolara, 6 aylık ihracatın da geçen yıla oranla yüzde 40 artışla 105 milyar dolara yükseldiğini belirterek, "Söz konusu değerler hem aylık hem çeyreklik hem de altı aylık bazda Cumhuriyet tarihinin en yüksek ihracat tutarlarıdır." dedi.
2.07.2021Uzmanpara
TİM Başkanı İsmail Gülle, haziran ayı dış ticaret rakamlarını değerlendirdi
TİM Başkanı İsmail Gülle, haziran ayı dış ticaret rakamlarını değerlendirdiTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, "Bugün açıkladığımız rakamla beraber ihracatımız, aylık, çeyreklik, 6 aylık ve yıllık ihracat rekorlarını kırarak son 12 ayda 200 milyar dolar sınırına dayandı. İnşallah önümüzdeki ay bu sınırı da aşacağız. 200 milyar dolar, uzun bir süredir hayalini kurduğumuz rakamdı." dedi.
2.07.2021Ekonomi
Bakan Muş'tan ihracat açıklaması
Bakan Muş'tan ihracat açıklamasıTicaret Bakanı Mehmet Muş, "İlk 6 ayda ihracat, yüzde 40 artışla 105 milyar dolar oldu. Aylık, çeyreklik ve 6 aylık bazda Cumhuriyet tarihinin en yüksek ihracat tutarlarına ulaştık." ifadelerini kullandı.
2.07.2021Ekonomi
Ekonomide bu ay oldukça hareketli geçecek
Ekonomide bu ay oldukça hareketli geçecekEkonomide gözler açıklanacak ihracat ve enflasyon rakamlarına çevrilirken, temmuz ayı itibarıyla başlayacak normalleşme süreci ve aşılamanın hız kesmeden devam etmesinin ekonomideki hareketliliği artırması bekleniyor.
1.07.2021Ekonomi
Temmuz ayında ekonomideki hareketlilik artacak
Temmuz ayında ekonomideki hareketlilik artacakEkonomide gözler açıklanacak ihracat ve enflasyon rakamlarına çevrilirken, temmuz ayı itibarıyla başlayacak normalleşme süreci ve aşılamanın hız kesmeden devam etmesinin ekonomideki hareketliliği artırması bekleniyor.
1.07.2021Uzmanpara
İhracatta rekor beklentisi
İhracatta rekor beklentisiTicaret Bakanı Mehmet Muş, cuma günü açıklanacak haziran ayı ihracat rakamlarında rekor beklediklerini belirterek, "İnanıyorum ki 2021 yılı sonu itibariyle ihracatımızı Orta Vadeli Program'ın 2022 yılı hedefi olan 198 milyar dolara ulaştırarak, 200 milyar doların üzerine çıkartmış olacağız." dedi.
30.06.2021Uzmanpara
Bakan Muş'tan ihracat açıklaması
Bakan Muş'tan ihracat açıklamasıTicaret Bakanı Mehmet Muş, cuma günü açıklanacak haziran ayı ihracat rakamlarında rekor beklediklerini belirterek, "İnanıyorum ki 2021 yılı sonu itibariyle ihracatımızı Orta Vadeli Program'ın 2022 yılı hedefi olan 198 milyar dolara ulaştırarak, 200 milyar doların üzerine çıkartmış olacağız." dedi.
30.06.2021Ekonomi
Ticaret Bakanı Muş, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Meyer-Landrut ile görüştü
Ticaret Bakanı Muş, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Meyer-Landrut ile görüştüTicaret Bakanı Mehmet Muş, Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Nikolaus Meyer-Landrut ile gerçekleştirdikleri görüşmede, Türkiye ve AB arasındaki ekonomik ve ticari ilişkileri ele aldıklarını bildirdi.
29.06.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Mehmet MuşihracatBakan Muştürkiyeekonomi

Mehmet Muş ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.