Mehmet Muş

Mehmet Muş

Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul-3 6 .sıra Adayı.01.05.1982'de Trabzon Sürmene’de doğdu. Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi. Washington State University School of Economic Sciences'de Ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. Özel sektörde Bütçe Planlama ve Raporlama Uzmanı olarak çalıştı. Marmara Üniversitesi İktisat Tarihi Anabilim Dalında Ekonomi Doktorasını tamamladı. Ak Parti 24.Dönem İstanbul Milletvekili olarak TBMM Dışişleri Komisyonu Üyeliği, Plan ve Bütçe Komisyon Üyeliği, NATO Parlamenter Asamblesi (NATOPA) Türk Grubu Üyeliği ve Ak Parti Halkla İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevini yaptı. Şu anda Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekonomi İşleri Başkanı görevini yürütmektedir. Çok iyi düzeyde İngilizce bilen MUŞ, evli ve 1 kız çocuğu babasıdır.

Mehmet Muş

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.203 mehmet muş haberi bulunmuştur.
Bakan Muş: 'Bugün ihracat yapmayan ilimiz, ihracat yapmadığımız ülke bulunmuyor'
Bakan Muş: 'Bugün ihracat yapmayan ilimiz, ihracat yapmadığımız ülke bulunmuyor'Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mustafa Gültepe, son gününde ekonomi gündemine ayrılan 13. Büyükelçiler Konferansı’na katıldı. Bakan Muş burada yaptığı konuşmada, “Bugün ihracat yapmayan ilimiz, ihracat yapmadığımız ülke bulunmuyor. Sayısı ve niteliği sürekli artan ihraç ürünlerimiz ile geleneksel pazarlarımızda yerimizi sağlamlaştırırken yeni pazarlardaki potansiyelden azami pay alma yönünde çaba içerisindeyiz” dedi.
11.08.2022Ekonomi
‘2. el sıfır’ otoya fren
‘2. el sıfır’ otoya frenTicaret Bakanı Mehmet Muş, dünyada yaşanan çip kriziyle ilgili, “Çipteki üretim yavaşladığı zaman elektronik cihazların ve otomobillerin üretimini yavaşlatıyor. Bununla ilgili bizim de yatırımlarımız var. Hatta Ankara’da belli bir yer bunun için ayrılmış durumda” dedi.
11.08.2022Ekonomi
Bakan Muş duyurdu: Araç satışına 6 bin km'yi geçmeden sınırlama getireceğiz
Bakan Muş duyurdu: Araç satışına 6 bin km'yi geçmeden sınırlama getireceğizBakan Muş, sıfır kilometre araç satışı için planlanan yeni uygulamayı resmen duyurdu. Muş, "İlk tescilden sonra şirketler, galeriler, rentacarlar 6 ay ve 6 bin kilometreyi geçmeden aldıkları sıfır araçları satamayacak" dedi. Peki konuyla ilgili sektör temsilcileri ne diyor?
10.08.2022Ekonomi
Bakan Muş duyurdu! Gümrük Muhafaza ekipleri ele geçirdi
Bakan Muş duyurdu! Gümrük Muhafaza ekipleri ele geçirdiTicaret Bakanı Mehmet Muş, bakanlığa bağlı Gümrük Muhafaza ekiplerince Kocaeli'ne gelen bir konteynerde 246,8 kilo kokain, Kapıkule Gümrük Kapısından ülkeye giren bir TIR'da ise 226,9 kilo esrar ele geçirildiğini açıkladı.
9.08.2022Gündem
Soçi zirvesine Akkuyu damgası
Soçi zirvesine Akkuyu damgasıErdoğan ve Putin’in Şoçi’deki buluşmasında terörle mücadele ve Akkuyu Santrali önemli yer tuttu. Tahıl anlaşmasında Türkiye’nin rolünü öven Putin, Rus gazının sevki konusunda “Avrupa, Türkiye’ye minnettar olmalıdır” ifadelerini kullandı.
6.08.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin Soçi'de buluştu
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin Soçi'de buluştuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Soçi'ye yaptığı günübirlik çalışma ziyareti kapsamında Rusya Devlet Başkanı Putin ile bir araya geldi.
5.08.2022Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan Rusya'da! İşte masadaki başlıklar
Cumhurbaşkanı Erdoğan Rusya'da! İşte masadaki başlıklarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmek üzere Rusya'nın Soçi şehrine geldi.
5.08.2022Siyaset
Yıl sonu hedefine temmuzda ulaştık
Yıl sonu hedefine temmuzda ulaştıkEge İhracatçı Birlikleri (EİB), temmuz ayında ihracatını yüzde 12’lik artışla 1 milyar 236 milyon dolardan 1 milyar 384 milyon dolara çıkardı.
5.08.2022Ege
İhracat 7’de 7 yaptı rekor serisi sürdü
İhracat 7’de 7 yaptı rekor serisi sürdüTicaret Bakanı Mehmet Muş, yılın ilk 7 ayında 144.4 milyar dolar ihracat gerçekleştiğini açıkladı.
4.08.2022Ekonomi
Bakan Muş dış ticaret rakamlarını açıkladı
Bakan Muş dış ticaret rakamlarını açıkladıTicaret Bakanı Mehmet Muş, "Geride bıraktığımız temmuz ayında ihracatımız geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yüzde 13,4 artışla 18,6 milyar dolar olmuştur. Bu değer şimdiye kadar ölçülmüş en yüksek temmuz ayı ihracat rakamıdır" dedi.
3.08.2022Uzmanpara
Bakan Muş ihracat rakamlarını açıkladı
Bakan Muş ihracat rakamlarını açıkladıTicaret Bakanı Mehmet Muş, temmuz ayı dış ticaret rakamlarını açıkladı.
3.08.2022Ekonomi
Ticaret Bakanlığı harekete geçti! Otomobilde fahiş fiyat incelemesi
Ticaret Bakanlığı harekete geçti! Otomobilde fahiş fiyat incelemesiTicaret Bakanı Mehmet Muş, "Otomotivde vatandaşların, özellikle bayilerin araçları galerilere sattığı ve galerinin de afaki fiyat istediği yönünde iddialar var. Bununla alakalı çalışmamız var. Bir bayi, galeri ile iş birliğine girip normalin ötesinde fiyat ürettiğini tespit edersek ona göre uygulamamız olur" dedi.
3.08.2022Ekonomi
Yerli otomobil TOGG ne zaman satışa sunulacak fiyatı belli oldu mu? TOGG hangi tarihte yollarda olacak?
Yerli otomobil TOGG ne zaman satışa sunulacak fiyatı belli oldu mu? TOGG hangi tarihte yollarda olacak?Türkiye'nin yerli otomobili TOGG'un deneme sürüşlerine başlandı. Ticaret Bakanı Mehmet Muş yerli otomobil ile test sürüşü gerçekleştirdi. Son teknoloji sistemleri ile donatılacak olan yerli ve elektrikli otomobil TOGG'un ne zaman satışa çıkacağı konusunda yeni açıklamalar geldi. Peki TOGG fiyatları belli oldu mu?
2.08.2022Bilgi Rehberi
Bakan Çavuşoğlu: 'Ukrayna’daki savaş ve Afganistan’daki kriz doğrudan bölgelerimizi etkiliyor'
Bakan Çavuşoğlu: 'Ukrayna’daki savaş ve Afganistan’daki kriz doğrudan bölgelerimizi etkiliyor'Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Ukrayna’daki savaş ve Afganistan’daki kriz doğrudan bölgelerimizi etkiliyor. Büyük ölçüde bizleri etkileyen bu bölgesel gelişmelerin yanında büyük güçler arasındaki siyasi ve askeri rekabet yeni bir soğuk savaş etkisi oluşturdu" dedi.
2.08.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu, Özbekistan Dışişleri Bakanı Norov ile görüştü
Bakan Çavuşoğlu, Özbekistan Dışişleri Bakanı Norov ile görüştüÖzbekistan’da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Özbekistan Dışişleri Bakanı Vladimir Norov ile görüştü.
2.08.2022Siyaset
İşte TOGG'u rakiplerinin önüne geçiren özellik
İşte TOGG'u rakiplerinin önüne geçiren özellikTOGG CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, TOGG’un 2023’ün ilk çeyreğinde Türkiye’de yollarda olacağını söylerken 'Avrupa'da ne zaman yollara çıkacağı' sorusunu da cevapladı. Karakaş TOGG ile ilgili önemli bilgiler paylaştı.
31.07.2022Haberler
İşte TOGG'u rakiplerinin önüne geçiren özellik
İşte TOGG'u rakiplerinin önüne geçiren özellikTOGG CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, TOGG’un 2023’ün ilk çeyreğinde Türkiye’de yollarda olacağını söylerken 'Avrupa'da ne zaman yollara çıkacağı' sorusunu da cevapladı. Karakaş TOGG ile ilgili önemli bilgiler paylaştı.
31.07.2022Ekonomi
TOGG'dan yeni paylaşım: Deneme üretimleri başladı!
TOGG'dan yeni paylaşım: Deneme üretimleri başladı!Temeli 18 Temmuz 2020 tarihinde atılan TOGG Gemlik Tesisi’nde planlar doğrultusunda deneme üretimi başladı.
30.07.2022Ekonomi
TOGG'dan yeni paylaşım: Deneme üretimleri başladı!
TOGG'dan yeni paylaşım: Deneme üretimleri başladı!Temeli 18 Temmuz 2020 tarihinde atılan TOGG Gemlik Tesisi’nde planlar doğrultusunda deneme üretimi başladı.
30.07.2022Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İran'da önemli mesajlar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İran'da önemli mesajlarCumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Reisi ile ortak basın toplantısı düzenledi. "Terör örgütleri iki ülkenin de baş belasıdır" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Astana sürecine dikkat çekti. İran Cumhurbaşkanı Reisi de, ziyaretin iki ülke için dönüm noktası olduğunu söyledi.
19.07.2022Siyaset
Erdoğan'a İran'da resmi karşılama töreni
Erdoğan'a İran'da resmi karşılama töreniCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran'ın başkenti Tahran'daki Sadabad Sarayı'nda resmi törenle karşılandı.
19.07.2022Haberler
Erdoğan'dan İran'da önemli görüşmeler
Erdoğan'dan İran'da önemli görüşmelerCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran'ın başkenti Tahran'daki Sadabad Sarayı'nda resmi törenle karşılandı. Resmi törenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İran Cumhurbaşkanı Reisi görüştü.
19.07.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan İran’a gitti
Cumhurbaşkanı Erdoğan İran’a gittiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’nin davetine icabetle İran’ın başkenti Tahran’a geldi.
18.07.2022Siyaset
İhracatçı ‘uzaklarda’ 18 ülke hedefliyor
İhracatçı ‘uzaklarda’ 18 ülke hedefliyorTürkiye’nin ihracat menzilini genişletmeyi amaçlayan “Uzak Ülkeler Stratejisi” tanıtıldı. Tanıtım toplantısında konuşan Ticaret Bakanı Mehmet Muş, “Bu yılın ilk yarısında ihracatımız yüzde 20 artışla 125.9 milyar dolar seviyesine yükselerek makroekonomik göstergelerimizi olumlu yönde etkilemeye devam etmektedir. Bu güçlü performans ile 250 milyar dolar ihracat hedefine ulaşacağımızdan eminiz” dedi. Bakan Muş, şöyle konuştu:
7.07.2022Ekonomi
Türkiye ihracatta gözünü uzaklara dikti
 Türkiye ihracatta gözünü uzaklara dikti‘Uzak Ülkeler Stratejisi’yle Türkiye’nin küresel ticaretten aldığı payın artırılması hedefleniyor. Bu doğrultuda ülkemize 2 bin 500 km’den uzak mesafede bulunan, dünyadan ithalatı 60 milyar doların üzerinde olan, ithalatından aldığımız payın yüzde 1’in altında olduğu 18 ülke hedef olarak belirlendi.
6.07.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Mehmet Muş ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.