Mehmetçik

Mehmetçik

Son dakika mehmetçik haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan mehmetçik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan mehmetçik haber sayfamızda...

Mehmetçik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.459 mehmetcik haberi bulunmuştur.
Son dakika... Mehmetçik'e son teknoloji kamuflaj! İlk kez görüntülendi
Son dakika... Mehmetçik'e son teknoloji kamuflaj! İlk kez görüntülendiGelen son dakika haberine göre; Mehmetçik, son teknoloji ile üretilen yeni tip kamuflajları kullanmaya başladı. Türkiye'nin coğrafi yapısı dikkate alınarak tasarlanan yeni üniformaların dikildiği tesis görüntülendi.
10.04.2021 Gündem
Son dakika: Mehmetçik yakaladı! Sınırda 100 metrelik tünel tespit edildi
Son dakika: Mehmetçik yakaladı! Sınırda 100 metrelik tünel tespit edildiSon dakika haberine göre Mehmetçik'in dikkati sayesinde Hatay sınırında bir ucu Suriye’de olan 100 metrelik tünel tespit edildi. Yasa dışı geçiş ve terörist sızmalarında kullanılabilecek tünelde 24 kişilik mülteci grubu da yakalandı.
10.04.2021Gündem
Modern üslerle Mehmetçik'e tam koruma
Modern üslerle Mehmetçik'e tam korumaSuriye, Irak ve yurt içinde, terörle mücadele bölgelerine kurulan üs bölgelerinin bir benzeri Ankara’da, Kara Havacılık Komutanlığı yerleşkesinde kuruldu ve basına tanıtıldı.
8.04.2021Gündem
Suriye’de askerin eli tetikte, teröristlere göz açtırılmıyor
Suriye’de askerin eli tetikte, teröristlere göz açtırılmıyorBarış Pınarı Harekatı ile terör örgütlerinden arındırılan Suriye’nin Resulayn kentinde Mehmetçik, eli tetikte görev yapmayı sürdürüyor. Asker, terör örgütünün bölgeye yönelik düzenlemeyi planladığı saldırıları önlemek için kritik bölgelerde oluşturulan yol kontrol noktalarında da tüm araçları didik didik arıyor. Bomba arama köpeği kullanılarak yapılan aramalar ile teröristlerin saldırıları önlenerek, Resulayn’da huzurun bozulması engelleniyor.
7.04.2021Haberler
Suriye’de askerin eli tetikte, teröristlere göz açtırılmıyor
Suriye’de askerin eli tetikte, teröristlere göz açtırılmıyorBarış Pınarı Harekatı ile terör örgütlerinden arındırılan Suriye’nin Resulayn kentinde Mehmetçik, eli tetikte görev yapmayı sürdürüyor. Asker, terör örgütünün bölgeye yönelik düzenlemeyi planladığı saldırıları önlemek için kritik bölgelerde oluşturulan yol kontrol noktalarında da tüm araçları didik didik arıyor. Bomba arama köpeği kullanılarak yapılan aramalar ile teröristlerin saldırıları önlenerek, Resulayn’da huzurun bozulması engelleniyor.
7.04.2021Gündem
Cumhuriyet şiirleri
Cumhuriyet şiirleriHer yıl 29 Ekim'de Cumhuriyet Bayramı yaklaştıkça tüm yurtta bayram coşkusu yaşanmaya başlar. 29 Ekim şiirleri, okullarda düzenlenecek etkinliklerin vazgeçilmezleri arasındadır. 29 Ekim 1923'te Türk tarihinde yeni bir sayfa açılmış ve Türk milleti Cumhuriyet rejimiyle tanışmıştır. İşte törenlerde okunmak üzere en güzel 29 Ekim şiirleri
7.04.2021Şiirler
Son dakika... Utanç verici armayı paylaştılar! 'Mehmetçik Avcısı..'
Son dakika... Utanç verici armayı paylaştılar! 'Mehmetçik Avcısı..'Son dakika haberlere göre Osmanlı'dan bağımsızlığını kazanmasını kutlayan Yunanistan'a ABD, Rusya, İngiltere ve Fransa'dan mesaj yağdı, Biden ve Macron'un videoları yayınlandı. Atina'daki törenlerde uçan jetler arasında Fransız ve ABD savaş uçakları da vardı. Bir televizyon muhabirinin paylaştığı arma şok etkisi yarattı.
25.03.2021Dünya
Son dakika haberler... Bakan Akar: 200'den fazla terörist etkisiz hale getirildi
Son dakika haberler... Bakan Akar: 200'den fazla terörist etkisiz hale getirildi Gelen son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Rusya Savunma Bakanı Sergei Şoygu ile telefonda görüştü. Milli Savunma Bakanı Akar, Suriye'deki her türlü tacize gerekli karşılığın verildiğini belirterek, "1 Mart'tan bugüne kadar Suriye ve Irak'ın kuzeyinde 200'den fazla terörist etkisiz hale getirildi." dedi.
25.03.2021Siyaset
Son Dakika Haberi! Türkiye’yi bu üsler koruyor... Kandil’in kapısı Hakurk’ta terörle mücadele sürüyor!
Son Dakika Haberi! Türkiye’yi bu üsler koruyor... Kandil’in kapısı Hakurk’ta terörle mücadele sürüyor!Gelen son dakika haberine göre; CNN TÜRK muhabiri Ahmet Türkeş ve kameraman Melih Baytürk, "Kandil’in kapısı" olarak bilinen Hakurk'a gitti. Bölgedeki en kritik noktalardan biri olan Koçtepe üs bölgesinde terörle mücadele faaliyetlerini izledi.
23.03.2021Gündem
Türkiye’yi bu üsler koruyor... Kandil’in kapısı Hakurk’ta terörle mücadele sürüyor!
Türkiye’yi bu üsler koruyor... Kandil’in kapısı Hakurk’ta terörle mücadele sürüyor!CNN TÜRK muhabiri Ahmet Türkeş ve kameraman Melih Baytürk, "Kandil’in kapısı" olarak bilinen Hakurk'a gitti. Bölgedeki en kritik noktalardan biri olan Koçtepe üs bölgesinde terörle mücadele faaliyetlerini izledi.
23.03.2021Gündem
Türkiye’yi bu üsler koruyor… Kandil’in kapısı Hakurk’ta terörle mücadele sürüyor!
Türkiye’yi bu üsler koruyor… Kandil’in kapısı Hakurk’ta terörle mücadele sürüyor!CNN TÜRK muhabiri Ahmet Türkeş ve kameraman Melih Baytürk, "Kandil’in kapısı" olarak bilinen Hakurk'a gitti. Bölgedeki en kritik noktalardan biri olan Koçtepe üs bölgesinde terörle mücadele faaliyetlerini izledi.
23.03.2021Haberler
Barış Pınarı Harekatı bölgesindeki TSK unsurlarına saldırının detayları ortaya çıktı
Barış Pınarı Harekatı bölgesindeki TSK unsurlarına saldırının detayları ortaya çıktıBarış Pınarı bölgesine yönelik saldırıda etkisiz hale getirilen 8 teröristin Saida, Muallak ve Cebel bölgelerini hedef aldığı, saldırının Suriyeli vatandaşların evlerine güvenli ve gönüllü olarak dönmeleri için bu bölgeleri emniyete almaya çalışan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarına yönelik olduğu tespit edildi.
21.03.2021Gündem
Şimdiki zamanın hikayesi
Şimdiki zamanın hikayesiBünyamin AygünPenceredeki misafir ÖYKÜ ARSLANŞiirlere, romanlara konu olurlar...
21.03.2021Pazar
Mehmetçikten Barış Pınarı bölgesine insani yardım
Mehmetçikten Barış Pınarı bölgesine insani yardımMehmetçik, Barış Pınarı Harekatı bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine insani yardımlarla destek olmaya devam ediyor.
20.03.2021Gündem
Türkiye kahraman şehitlerine koştu
Türkiye kahraman şehitlerine koştuCesaret ve kahramanlıkla bir ulusun kaderini değiştiren Mehmetçik, ‘18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yıldönümünde tüm yurtta düzenlenen törenlerle anıldı. Vatandaşlar, kanlarıyla yazdıkları destanla tüm dünyaya “Çanakkale geçilmez” sözünü haykıran kahramanlar için şehitliklere akın ederken, etkinliklerde pandemi tedbirleri elden bırakılmadı.
19.03.2021Gündem
Milli Savunma Bakanlığı: "Şehitlerimize selam duruyoruz"
Milli Savunma Bakanlığı: "Şehitlerimize selam duruyoruz"Milli Savunma Bakanlığı (MSB), 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. yıl dönümü dolayısıyla "Şehitlerimize selam duruyoruz" etiketiyle videolu paylaşım yaptı.
18.03.2021Haberler
Bakan Ersoy'dan, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. yıl dönümü mesajı
Bakan Ersoy'dan, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. yıl dönümü mesajıKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Çanakkale'nin, Osmanlı coğrafyasının dört bir yanından cepheye koşan Mehmetçiğin tertemiz sinesinde abideleşen birlik ve beraberliğin, sabır ve sebatın, iman ve inancın galibiyeti olduğunu" bildirdi.
18.03.2021Siyaset
MSB'den "Şehitlerimize selam duruyoruz" video paylaşımı
MSB'den "Şehitlerimize selam duruyoruz" video paylaşımıMilli Savunma Bakanlığı (MSB), 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. yıl dönümü dolayısıyla "Şehitlerimize selam duruyoruz" etiketiyle videolu paylaşım yaptı.
18.03.2021Haberler
MSB'den "Şehitlerimize selam duruyoruz" video paylaşımı
MSB'den "Şehitlerimize selam duruyoruz" video paylaşımıMilli Savunma Bakanlığı (MSB), 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. yıl dönümü dolayısıyla "Şehitlerimize selam duruyoruz" etiketiyle videolu paylaşım yaptı.
18.03.2021Gündem
18 Mart Çanakkale Zaferi uzun, kısa, 1, 2, 3, 4, kıtalık şiirler | En güzel Çanakkale şiirleri
18 Mart Çanakkale Zaferi uzun, kısa, 1, 2, 3, 4, kıtalık şiirler | En güzel Çanakkale şiirleri'Çanakkele geçilmez' diyerek İtilaf devletlerini bozguna uğrattığımız şanlı zaferin yıl dönümü geldi. 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 106. yılı yine coşkuyla kutlanacak. Bu anlamlı gün için uzun, kısa, 1, 2, 3, 4, kıtalık 18 Mart Çanakkale Zaferi şiirleri aratılıyor. En anlamlı ve güzel Çanakkale zaferi şiirleri haberimizde.
18.03.2021Gündem
Destanlaşan zaferin 106. yılı
Destanlaşan zaferin 106. yılıEgeli belediyeler, 18 Mart ‘Çanakkale Zaferi’nin 106...
17.03.2021Ege
Uyanış Büyük Selçuklu Faysal tarihte kimdir, kimin oğlu? Faysal'ı oynayan İsmail Ege Şaşmaz nereli, kaç yaşında?
Uyanış Büyük Selçuklu Faysal tarihte kimdir, kimin oğlu? Faysal'ı oynayan İsmail Ege Şaşmaz nereli, kaç yaşında?Uyanış Büyük Selçuklu Faysal kim merak konusu. İsmail Ege Şaşmaz, TRT1'in tarihi dizisi Uyanış: Büyük Selçuklu'da Faysal karakterini canlandırıyor. Dizinin sevenleri ise 'Faysal karakteri kimdir, İsmail Ege Şaşmaz kim?' sorularına yanıt arıyor. Pazartesi akşamı ekrana gelen Uyanış Büyük Selçuklu'ya ajan olarak giren Faysal tarihte kimdir?
15.03.2021Cadde
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü şiirleri
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü şiirleriKahramanca savaşan ve şehit olan askerimizi ve başarılarını saygıyla andığımız bir 18 Mart daha geldi. Bu yıl 106. senesi olan bu değerli gün için ünlü şairlerimizin kaleme aldığı birbirinden özel şiirleri öğrenmeye ne dersin?
Sosyal medyamda fark etti! Çanakkale Ruhu'na saygısızlık
Sosyal medyamda fark etti! Çanakkale Ruhu'na saygısızlıkÇanakkale Deniz Zaferi'nin 106'ncı yıldönümü öncesinde kahramanlık destanı yazan Mehmetçiğin hatıralarına, internet üzerinden düzenlenen online müzayedeler ile saygısızlık yapılıyor. Tarihi Gelibolu Yarımadası'ndaki müzelerde sergilenen havada çarpışıp, kaynamış mermilerin imitasyonları sanal ortamdaki müzayedeler ile satışa sunuluyor.
14.03.2021Gündem
Son dakika! Bakan Akar'dan Mısır ile ilgili flaş açıklama
Son dakika! Bakan Akar'dan Mısır ile ilgili flaş açıklamaGelen bir son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Mısır ile diplomatik temasların başlaması hakkında açıklamalarda bulundu. Akar, "Mısır'ın Akdeniz'deki davranışı değerlidir." ifadelerini kullandı.
12.03.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

mehmetçikaskerTürkiyehakurkkandil

Mehmetçik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.