Melbourne

Melbourne

Son dakika Melbourne haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Melbourne gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Melbourne haber sayfamızda...

Melbourne

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.829 melbourne haberi bulunmuştur.
Altından daha değerli! Yıllarca sakladı, yeni ortaya çıktı
Altından daha değerli! Yıllarca sakladı, yeni ortaya çıktıAvustralya'da metal detektörüyle araştırma yapan bir adam, sarı bir kil içinde duran çok ağır, kırmızımsı bir kayayı altın olması umuduyla evine götürüp yıllarca sakladı. Ancak bulduğu şey altından çok daha değerli bir şey çıktı.
22.11.2021Dünya
Kovid-19 aşısı olmayan tenisçi Avustralya Açık'a katılamayacak
Kovid-19 aşısı olmayan tenisçi Avustralya Açık'a katılamayacakSezonun ilk grand slam tenis turnuvası Avustralya Açık'a koronavirüs aşısı yaptırmayan sporcular katılamayacak.
20.11.2021Tenis
Avustralya'da aşı karşıtları sokaklara indi
Avustralya'da aşı karşıtları sokaklara indiAvustralya’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı karşıtları ve aşı karşıtlarının aşırı sağcı ırkçıların kontrolünde olduğunu ileri süren gruplar, eyalet başkentlerinde karşılıklı gösteri düzenledi.
20.11.2021Dünya
Görenler şaşıp kalıyor! Hepsini bir ağaçta yetiştirdi
Görenler şaşıp kalıyor! Hepsini bir ağaçta yetiştirdiBir ağaçta en fazla kaç tane meyve yetişebilir? Hussam Saraf, Hamdi Sırrı Yılmaz ve Sam Van Aken akla gelebilecek bütün cevapları yerle bir etti.
20.11.2021Gündem
Naim Süleymanoğlu kimdir, ne zaman öldü? Naim Süleymanoğlu boyu kaç ve kaç yaşında öldü?
Naim Süleymanoğlu kimdir, ne zaman öldü? Naim Süleymanoğlu boyu kaç ve kaç yaşında öldü?Naim Süleymanoğlu ölüm yıl dönümünde gündeme geldi. Halterci Naim Süleymanoğlu 18 Kasım 2017 tarihinde hayatını kaybetti. Süleymanoğlu, ölüm yıl dönümünde anılıyor. Peki Naim Süleymanoğlu kimdir?
18.11.2021Cadde
Naim Süleymanoğlu kimdir, nereli? Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu nasıl öldü, rekoru kaç?
Naim Süleymanoğlu kimdir, nereli? Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu nasıl öldü, rekoru kaç?Naim Süleymanoğlu kimdir, kaç yaşında öldü? Cep Herkülü olarak anılan Naim Süleymanoğlu halterde çok büyük başarılar elde etmiştir. Küçük yaşlarda rekorlar kıran şampiyon olan Naim Süleymanoğlu'nun hayatı merak ediliyor. İşte Naim Süleymanoğlu'nun hayatı...
17.11.2021Gündem
Melbourne yılbaşına kadar normalleşmeye hazırlanıyor
Melbourne yılbaşına kadar normalleşmeye hazırlanıyorAvustralya’da yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) en fazla can kaybı ile vaka sayısına neden olduğu Victoria ve eyaletin başkenti Melbourne'de hayatın yılbaşına kadar normale dönmesi için hazırlıklar yapılıyor.
16.11.2021Dünya
İstanbul’un dijitalleşme potansiyeli New York ve Londra’dan yüksek
İstanbul’un dijitalleşme potansiyeli New York ve Londra’dan yüksekŞehirlerin kentsel sorunlarını çözmek için teknoloji kullanımını inceleyen Siemens, aralarında İstanbul’un da bulunduğu dünyanın çeşitli bölgelerinden şehirlerin dijitalleşme haritasını çıkardı. İstanbul’un 4 ile puanlandırılan dijitalleşme potansiyeli, Londra, New York, Berlin gibi gelişmiş ülkelerin şehirlerinden daha yüksek oldu.
8.11.2021Teknoloji
Avustralya’da şiddetli rüzgar elektrikleri kesti
Avustralya’da şiddetli rüzgar elektrikleri kestiAvustralya’nın Victoria eyaleti ve eyaletin başkenti Melbourne’da, saatteki hızı 122 kilometreye bulan şiddetli rüzgarın etkisiyle devrilen ağaçların zarar verdiği elektrik hatlarındaki arızalar nedeniyle binlerce ev elektriksiz kaldı
29.10.2021Dünya
Avustralya Açık'ta aşı yaptırmayan tenisçilere 14 gün karantina
Avustralya Açık'ta aşı yaptırmayan tenisçilere 14 gün karantinaAvustralya Açık Tenis Turnuvası'nda, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı yaptırmayan tenisçilerin 14 gün otel karantinasında kalacağı bildirildi.
25.10.2021Tenis
Avustralya Açık'a aşı yaptırmayan tenisçiler katılamayacak
Avustralya Açık'a aşı yaptırmayan tenisçiler katılamayacakAşı olup olmadığını açıklamak istemeyen Novak Djokovic, Avurstralya Açık'a katılamama riski altında.
19.10.2021Tenis
Dünyanın en huzurlu ve stresli kentleri belli oldu
Dünyanın en huzurlu ve stresli kentleri belli olduGünümüz dünyasında insanların büyük bir bölümü kentlerde yaşamakta. Trafik, sağlık hizmetlerine erişim, eğitim, temiz su kaynaklarının yetersizliği, çevre kirliliği ve güvenlik gibi sorunlar özellikle yüksek nüfuslu kentlerin en ciddi problemleri arasında yer alıyor. VAAY isimli araştırma kuruluşu yönetim, güvenlik, sosyal politikalar, trafik, iklim, hava ve gürültü kirliliği, işsizlik oranı, bedensel ve zihinsel sağlık gibi başlıklar doğrultusunda dünya çapında küresel stres haritasını çıkardı. 100 kentin yer aldığı listede İstanbul, dünyanın en stresli 90. kenti olurken İzlanda'nın başkenti Reykjavik gezegenin en huzurlu kenti sıralamasında bir numarada yer aldı.
13.10.2021Tatil
Avustralya yurt dışından 1000 sağlık çalışanı alacak
Avustralya yurt dışından 1000 sağlık çalışanı alacakYeni tip koronavirüsün (Kovid-19) Delta varyantına karşı mücadelenin sürdüğü Avustralya’da, Victoria eyaletindeki sağlık sitemini desteklemek amacıyla ülke dışından 1000 sağlık çalışanı alınacağını açıklandı.
12.10.2021Dünya
Eski şarkıya yeni versiyon
Eski şarkıya yeni versiyonNick Cave&The Bad Seeds, Melbourne Senfoni Orkestrası ile 2013’te kaydettikleri “Push The Sky Away”in yeni bir canlı versiyonunu paylaştı.
10.10.2021Kültür Sanat
Avustralya'da aşı protestosunda 400 kişiye gözaltı
Avustralya'da aşı protestosunda 400 kişiye gözaltıAvustralya’nın Victoria eyaletinde inşaat sektöründe çalışanlara, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı aşı zorunluluğu getirilmesine itiraz ederek eyaletin başkenti Melbourne'da 4 gündür gösteri düzenleyen aşı karşıtlarından gözaltına alınanların sayısı 369'a yükseldi.
23.09.2021Dünya
Avustralya'da aşı karşıtlarının gösterisinde yüzlerce gözaltı
Avustralya'da aşı karşıtlarının gösterisinde yüzlerce gözaltıAvustralya’nın Victoria eyaletinde inşaat sektöründe çalışanlara yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı zorunluluğu getirilmesine karşı çıkan ve eyaletin başkenti Melbourne’de gösteri düzenleyen 200’den fazla kişinin gözaltına alındığı bildirildi.
22.09.2021Dünya
Avustralya’daki 5,8 büyüklüğündeki depremde 46 bina hasar gördü
Avustralya’daki 5,8 büyüklüğündeki depremde 46 bina hasar gördüAvustralya'nın Victoria eyaletinde meydana gelen 5,8 büyüklüğündeki depremin, eyaletin başkenti Melbourne’deki 46 binada hasara yol açtığı açıklandı.
22.09.2021Haberler
Yıllardır ilk kez bu büyüklükte bir deprem oldu! Deprem anında kaydedildi
Yıllardır ilk kez bu büyüklükte bir deprem oldu! Deprem anında kaydedildi5.8 büyüklüğündeki deprem, Avustralya'nın ikinci büyük şehri Melbourne ve kıtanın güneydoğusunda hissedildi. Birçok ev zarar görürken ölü veya yaralı bilgisi henüz yok. Söylendiği kadarıyla ilk belirlemelere göre deprem eyaletin başkenti Melbourne’deki 46 binada hasara yol açtı.
22.09.2021Dünya
Son dakika! Avustralya'da 6 büyüklüğünde deprem!
Son dakika! Avustralya'da 6 büyüklüğünde deprem!Son dakika haberine göre, Avustralya'nın Victoria eyaletinde meydana gelen 6,0 büyüklüğündeki depremde, eyaletin başkenti Melbourne’daki bazı binalarda hasar meydana gelirken, tsunami uyarısı verilmedi.
22.09.2021Dünya
İnşaat işçilerine koronavirüs aşı zorunluluğuna protesto
İnşaat işçilerine koronavirüs aşı zorunluluğuna protestoYeni tip koronavirüsün (Kovid-19) Delta varyantına karşı mücadelenin sürdüğü Avustralya’nın Victoria eyaletinde inşaat sektöründe çalışanlara aşı zorunluluğu getirilmesine tepki gösteren yüzlerce kişi, Melbourne’da gösteri düzenledi.
21.09.2021Dünya
Avustralya'da inşaat işçilerine zorunlu aşıya tepki gösterildi
Avustralya'da inşaat işçilerine zorunlu aşıya tepki gösterildiYeni tip koronavirüsün (Kovid-19) Delta varyantına karşı mücadelenin sürdüğü Avustralya’nın Victoria eyaletinde inşaat sektöründe çalışanlara aşı zorunluluğu getirilmesine tepki gösteren yüzlerce kişi, Melbourne’da gösteri düzenledi.
21.09.2021Dünya
‘Karbon nötr’ olma yarışı
‘Karbon nötr’ olma yarışıDünya metropolleri karbondan arınmak için yarış halinde... Verilen taahhütleri gerçekleştirme çabası hızlandı. Kopenhag’ın hedefi ilk karbon nötr şehir olmak. Amsterdam’ın hedefi karbon gazını yüzde 95 azaltmak.
21.09.2021Ekonomi
Bir ülke pandemi kurallarını ‘yüz tanıma sistemiyle’ kontrol edecek
Bir ülke pandemi kurallarını ‘yüz tanıma sistemiyle’ kontrol edecekDünyayı etkisi altına alan ve milyonlarca kişinin etkilenmesine neden olan yeni tip koronavirüste teknolojinin de nimetlerinden faydalanılıyor. Avustralya’nın en büyük iki eyaletinde yüz tanıma sistemleri salgına yönelik geliştirilen kuralları denetlemek için devreye alınacak.
16.09.2021Teknoloji
Avustralya'da koronavirüse yakalananların sayısı 80 bini geçti
Avustralya'da koronavirüse yakalananların sayısı 80 bini geçtiYeni tip koronavirüsün (Kovid-19) Delta varyantına karşı mücadelenin sürdüğü Avustralya'da, virüsün ilk görüldüğü tarihten bu yana toplam vaka sayısı 80 binin üzerine çıktı, 12 kişi daha hayatını kaybetti.
16.09.2021Dünya
Dünyanın en iyi kentlerini seçti! Listede Türkiye'den de bir şehir var...
Dünyanın en iyi kentlerini seçti! Listede Türkiye'den de bir şehir var...Ünlü seyahat, eğlence, yeme-içme ve sanat dergisi Time Out, dünyanın dört bir yanından editörler ve yaklaşık 27 bin kent sakinin katılımıyla bir anket oluşturdu. Her şehrin kültürel özelliklerini göz önünde bulunduran Time Out'un listesinde şehirler yeme-içme, kültür, gece hayatı açısından derecelendirildi. En iyi 37 şehir arasında Türkiye'den de bir şehir var. İşte okurken sırt çantanızı hazırlayıp dünyayı gezmek isteyeceğiniz o liste...
14.09.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Melbourne ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.