Menderes Türel

Menderes Türel

Türk siyasetçi. İlk, orta ve lise eğitimini Antalya’da tamamladıktan sonra İngiltere’de gazetecilik eğitimi aldı. Uzun yıllar boyunca Antalya’da gazeteci olarak çalıştı ve çeşitli basın ve yayın kuruluşları tarafından birçok kez yılın gazetecisi olarak ödüllendirildi. 1987 yılında Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından araştırma ve inceleme dalında Türkiye’nin en iyi gazetecisi seçildi. 1992 yılında, 28 yaşındayken Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Oda Meclisi üyeliğine seçildi. Daha sonra 21 Kasım 1987 ve 25 Kasım 1999 tarihleri arasında ATSO Yönetim Kurulu Başkan vekilliği görevini yürüttü. 9 Kasım 2001 tarihinde yapılan oda seçimlerinin ardından 14 Kasım 2001 tarihinde üstlendiği Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini 22 Ocak 2004 tarihine kadar sürdürdü. Bu tarihte, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmak için Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden ayrıldı. 28 Mart 2004 Türkiye yerel seçimleri'nde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmiştir. Aynı zamanda Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler daimi üyeliği yapmıştır. Evli ve 2 çocuk babasıdır. 12 Haziran 2011 Milletvekili Genel Seçimleri'nde AKParti Antalya 2. sıra milletvekili adayı olarak seçimleri kazanarak TBMM'ye girmiştir. Türkiye-Brezilya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanıdır. 30 Eylül 2012'de AK Parti MKYK'sına seçilmiştir, AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. 14 Aralık 2013'de Antalya İl Başkanlığın düzenlediği akşam yemeğinde Başbakan Erdoğan tarafından Antalya AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olduğu açıklandı. 30 Mart 2014 Türkiye yerel seçimleri resmi olayan kesin sonuçlarına göre en yakın rakibi ve mevcut belediye başkanı CHP'li Mustafa Akaydın'ı 23 bin oy farkla geçerek Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığına bir dönem aradan sonra tekrar seçilmiştir.

Menderes Türel

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 919 menderes türel haberi bulunmuştur.
Bakan Ersoy Antalya Gazeteciler Cemiyeti'nin iftar programına katıldı!
Bakan Ersoy Antalya Gazeteciler Cemiyeti'nin iftar programına katıldı! Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya Gazeteciler Cemiyeti'nin (AGC) 40'ıncı yıl gecesi ve iftar programına katıldı. Törende konuşan Bakan Ersoy, Antalya Gazeteciler Cemiyeti'nin 40'ıncı yaşını kutladı.
22.03.2024 Gündem
Bakan Ersoy 2024 hedefini açıkladı! 17 milyondan fazla ziyaretçiyle yeni rekor kıracağız
Bakan Ersoy 2024 hedefini açıkladı! 17 milyondan fazla ziyaretçiyle yeni rekor kıracağız Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "2024 yılı 17 milyondan fazla ziyaretçiyle yeni rekor kıracağımız yıl olacak. İlk verileri biz görebiliyoruz, ocak verileri açıklandı. Şubat verileri de iyi gidiyor" dedi.
24.02.2024 Gündem
75 kişilik MKYK’ya 49 yeni isim girdi
75 kişilik MKYK’ya 49 yeni isim girdi Erdoğan’ın yeniden genel başkan seçildiği kongrede asıl heyecan, MKYK üyelikleri için yaşandı. MKYK’nın yüzde 65’i değişti, listeye 49 yeni isim girdi, 26 kişi de yerini korudu. Birçok eski bakan MKYK’da yer alırken, Binali Yıldırım ve Nurettin Canikli gibi AK Parti’nin ağır toplarının listede yer almaması dikkat çekti.
8.10.2023 Gündem
‘G7 çok daha güçlü’
‘G7 çok daha güçlü’ G7 Zirvesi, dün sona ererken, nihai bildiride Kiev’e destek yinelendi. Japonya Başbakanı Kişida ise, Rusya’ya karşı birlik olduklarını söyledi.
22.05.2023 Dünya
Antalya’da ilginç sonuçlar
Antalya’da ilginç sonuçlar Hem Cumhurbaşkanlığı hem parlamento yenileme seçimlerinde Antalya ilginç ve çarpıcı sonuçlara sahne oldu. Kayıtlı 1 milyon 948 bin 104 seçmenin bulunduğu Antalya’da sandığa 1 milyon 944 bin 975 kişi gitti, yaklaşık 44 bin oy da geçersiz sayıldı.
16.05.2023 Gündem
Bakan Çavuşoğlu'ndan Togg açıklaması! 'Dünyanın her yerinden çok büyük ilgi var'
Bakan Çavuşoğlu'ndan Togg açıklaması! 'Dünyanın her yerinden çok büyük ilgi var' Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye’nin yerli otomobil Togg'u inceledi. Bakan Çavuşoğlu, Togg'a dünyanın her yerinden çok büyük ilgi olduğunu ve Uzak Doğu'ya kadar her yerde Togg'un boy göstereceğini dile getirdi.
8.04.2023 Haberler
Bakan Çavuşoğlu'ndan Togg açıklaması! 'Dünyanın her yerinden çok büyük ilgi var'
Bakan Çavuşoğlu'ndan Togg açıklaması! 'Dünyanın her yerinden çok büyük ilgi var' Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye’nin yerli otomobil Togg'u inceledi. Bakan Çavuşoğlu, Togg'a dünyanın her yerinden çok büyük ilgi olduğunu ve Uzak Doğu'ya kadar her yerde Togg'un boy göstereceğini dile getirdi.
8.04.2023 Gündem
Ebru Türel'in 'ses kaydı' davasında 10 ay hapis cezası
Ebru Türel'in 'ses kaydı' davasında 10 ay hapis cezası 2019 yerel seçimlerinden 2 gün önce ortaya çıkan, eski Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı AK Parti'li Menderes Türel'in eşi Ebru Türel'e ait ses kaydını hazırladığı iddiasıyla yargılanan tutuksuz sanık Niyazi Ateş, 1 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme Ateş'in, sabıkasız olması ve iyi hali nedeniyle cezayı 10 aya indirdi.
1.07.2022 Gündem
Teröristlerin kullandığı mağaradan İsveç yapımı tanksavar silahı çıktı
Teröristlerin kullandığı mağaradan İsveç yapımı tanksavar silahı çıktı Milli Savunma Bakanlığı, Pençe- Kilit Operasyonu kapsamında tespit edilen mağaralarda çeşitli çapta silah ve mühimmatın yanı sıra İsveç yapımı tanksavar silahı AT-4 de ele geçirildiğini duyurdu.
25.05.2022 Gündem
Pençe-Kilit şehitlerine veda! Operasyon bölgesinden son bilgi
Pençe-Kilit şehitlerine veda! Operasyon bölgesinden son bilgi Pençe-Kilit Operasyonu’ndaki çatışmada şehit olan 5 asker son yolculuklarına uğurlandı. Öte yandan Bakan Akar da süren operasyonlara ilişkin yeni bilgileri paylaştı.
25.05.2022 Gündem
Genç iletişimcilerin ilk dersi Altun’dan
Genç iletişimcilerin ilk dersi Altun’dan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca Antalya’da düzenlenen Uluslararası Genç İletişimciler (Stratcom Youth) Forumu’nun açılış dersini, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun verdi. Altun, genç iletişimcilere ‘Türkiye İletişim Modeli’ni anlattı.
9.05.2022 Gündem
Genç iletişimcilerin ilk dersi Fahrettin Altun'dan
Genç iletişimcilerin ilk dersi Fahrettin Altun'dan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı'nca Antalya'da düzenlenen Uluslararası Genç İletişimciler (Stratcom Youth) Forumu'nun açılış dersini, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun verdi. Altun, genç iletişimcilere 'Türkiye İletişim Modeli'ni anlattı.
8.05.2022 Gündem
Son dakika... Ebru Türel'in 'ses kaydı' davasında tanıklar dinlendi
Son dakika... Ebru Türel'in 'ses kaydı' davasında tanıklar dinlendi Antalya’da, yerel seçimden iki gün önce ortaya çıkan, eski Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı AK Parti'li Menderes Türel'in eşi Ebru Türel'e ait ses kaydını hazırladıkları iddia edilen 6 sanığın yargılandığı davada, tanıklar dinlendi.
18.11.2021 Gündem
Yasa dışı ses kaydı davasına yeni delil
Yasa dışı ses kaydı davasına yeni delil Antalya’da, yerel seçimden 2 gün önce ortaya çıkan, Antalya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı AK Parti'li Menderes Türel'in eşi Ebru Türel'e ait ses kaydını hazırladıkları iddia edilen 6 sanığın yargılandığı davada, yeni deliller ortaya çıktı. 4 Mayıs'ta görülecek duruşma dosyasına gizlice kaydedilen yeni ses kaydı girdi.
27.04.2021 Gündem
AK Parti’nin 2023 kadroları seçildi
AK Parti’nin 2023 kadroları seçildi AK Parti’yi 2023 seçimlerine taşıyacak yeni yönetim kadrosu belli oldu. Üye sayısı 50’den 75’e yükseltilen yeni MKYK’da 47 yeni isim yer aldı, 28 mevcut üye yerini korudu, 22 isim ise liste dışı kaldı. Eski Meclis Başkanı Binali Yıldırım parti yönetimine girerken, AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, kurulun yeni üyeleri arasında yer aldı
25.03.2021 Siyaset
Menderes Türel kimdir? AK Parti MKYK üyesi Menderes Türel nereli?
Menderes Türel kimdir? AK Parti MKYK üyesi Menderes Türel nereli? AK Parti MKYK listesi açıklandı. Listede 75 isim yer aldı. Milyonlarca vatandaş 75 isim hakkında araştırmaya geçti. AK Parti MKYK listesinde yer alan üyelerden biri de Menderes Türel oldu. Vatandaşlar ise Menderes Türel hakkında araştırmaya başladı. Peki Menderes Türel kimdir, nereli? İşte AK Parti MKYK üyesi Menderes Türel'in biyografisi...
24.03.2021 Gündem
AK Parti MKYK listesi belli oldu! İşte 75 kişilik listede yer alan isimler...
AK Parti MKYK listesi belli oldu! İşte 75 kişilik listede yer alan isimler... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti'nin 7. Büyük Kongresi öncesi yaptığı açıklamada 75 kişilk MKYK listesi oluşturulduğunu söyledi. Erdoğan'ın açıkladığı 75 kişilik MKYK listesi de belli oldu. Listede dikkat çeken isimler yer aldı.
24.03.2021 Haberler
Son dakika... AK Parti MKYK listesi belli oldu! İşte 75 kişilik listede yer alan isimler...
Son dakika... AK Parti MKYK listesi belli oldu! İşte 75 kişilik listede yer alan isimler... Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti'nin 7. Büyük Kongresi öncesi yaptığı açıklamada 75 kişilk MKYK listesi oluşturulduğunu söyledi. Erdoğan'ın açıkladığı 75 kişilik MKYK listesi de belli oldu. Listede dikkat çeken isimler yer aldı.
24.03.2021 Siyaset
Son dakika haberi: Bakan Çavuşoğlu'ndan 'turizm' açıklaması: Ülkemize gelmek istiyorlar
Son dakika haberi: Bakan Çavuşoğlu'ndan 'turizm' açıklaması: Ülkemize gelmek istiyorlar Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Biz biliyoruz ki Alman, Rus dostlarımız da Avrupa'daki, Türkiye'ye gelip de ülkemizi bilen herkes gelmek istiyor. Pandemi konusunda da diğer alternatif ülkelerdeki seviyeyi vaka ve diğer rakamlarla, sağlık kapasiteleriyle bizi kıyasladıkları zaman Türkiye ön plana çıkıyor. Bu nedenle gelmek istiyorlar. Gelmek istiyorlarsa da birlikte çalışmamız lazım." dedi.
23.05.2020 Gündem
Burak Yılmaz'dan itiraf: Çin’den daha çok hastalık gelir
Burak Yılmaz'dan itiraf: Çin’den daha çok hastalık gelir Beşiktaş Kaptanı Burak Yılmaz, siyah-beyazlı kulübün resmi Instagram hesabında canlı yayına katıldı. Hakkında çıkan haberlerle ilgili olarak, “Ben böyle bir dönemde asla para pul konuşmam. Elimi taşın altına her zaman koyarım” diyen Burak Yılmaz, korona virüsle ilgili olarak da, “Çin’de yaşamış birisi olarak, oradan daha çok hastalık geleceğini düşünüyorum” diye konuştu. 
30.06.2020 Beşiktaş
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki, trafik kazasında yaralandı
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki, trafik kazasında yaralandı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, eski Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile eski Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, trafik kazasında yaralandı.
9.02.2020 Haberler
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki, trafik kazasında yaralandı
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki, trafik kazasında yaralandı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'nin burnunun kırıldığı trafik kazasında, eski Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile eski Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, hafif yaralandı.
10.02.2020 Gündem
Menderes Türel'in ihbarı, polisi harekete geçirdi
Menderes Türel'in ihbarı, polisi harekete geçirdi Antalya'da sabah yürüyüşü yaparken kar maskeli ve kamuflajlı birini fark eden Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Menderes Türel'in ihbarı üzerine harekete geçen polis, çevrede arama yaptı. Şüphelinin motosiklete binip, gözden kaybolduğu belirlendi.
27.12.2019 Gündem
Başkan Böcek'in oğlu ve yeğenine 5 yıl hapis istemi
Başkan Böcek'in oğlu ve yeğenine 5 yıl hapis istemi Antalya'da Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı AK Parti'li Menderes Türel'in eşi Ebru Türel'e ait ses kaydını hazırlayanlarla ilgili iddianamede, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in oğlu Mustafa Gökhan Böcek ve yeğeni Cemil Böcek'in de aralarında bulunduğu 6 şüpheli hakkında, 5 yıla kadar hapis cezası istendi. Türel'in şikayeti üzerine açılan davanın ilk duruşması, 26 Aralık'ta, Antalya 10. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülecek.
23.12.2019 Gündem
Altın Portakal başlamadan tartışması başladı
Altın Portakal başlamadan tartışması başladı Türkiye’nin en uzun soluklu film festivali ‘Antalya Altın Portakal Film Festivali’ başlamadan tartışmalara neden oldu. ‘Uluslararası Antalya Altın Portakal’ ismi 2015 yılında ‘Uluslararası Antalya Film Festivali’ne dönüşen etkinlik, bu yıl yeniden ‘Altın Portakal’ olarak gerçekleştirilecek.
19.08.2019 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Menderes Türel ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.