Merzifon

Merzifon

Son dakika merzifon haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan merzifon gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan merzifon haber sayfamızda...

Merzifon

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 806 merzifon haberi bulunmuştur.
Bu yıl 59 kilometre otoyol, 361 kilometre bölünmüş yol yapılacak
Bu yıl 59 kilometre otoyol, 361 kilometre bölünmüş yol yapılacakKarayolları Genel Müdürlüğü'nün bu yıl 59 kilometre otoyol, 361 kilometre bölünmüş yol, 331 kilometre tek platformlu yol yapımının yanı sıra bazı köprü ve tünel çalışmalarını tamamlaması planlanıyor.
14.04.2021Ekonomi
Çorum'daki depremle ilgili uzmandan flaş açıklama
Çorum'daki depremle ilgili uzmandan flaş açıklamaSüleyman Demirel Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Sismoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şakir Şahin, Çorum'da meydana gelen 4,2 büyüklüğündeki depremin münferit bir deprem olduğunu söyledi.
11.04.2021Gündem
Akılalmaz olay! Medusa kabartmalı lahit bedduaya rağmen soyulmuş
Akılalmaz olay! Medusa kabartmalı lahit bedduaya rağmen soyulmuşAmasya’nın Merzifon ilçesinde 1994 yılında bulunan ve üzerinde Medusa kabartması ile beddua yazan lahit, Amasya Müzesi’nde sergileniyor. 1700 yıl öncesine ait beddualı lahit, müzenin de en dikkat çeken eserlerinin başında geliyor. Amasya Müzesi Müdürü Celal Özdemir, “Beddualara ve uyarılara rağmen maalesef mezarı soymuşlar” dedi.
29.03.2021Haberler
Akılalmaz olay! Medusa kabartmalı lahit bedduaya rağmen soyulmuş
Akılalmaz olay! Medusa kabartmalı lahit bedduaya rağmen soyulmuşAmasya’nın Merzifon ilçesinde 1994 yılında bulunan ve üzerinde Medusa kabartması ile beddua yazan lahit, Amasya Müzesi’nde sergileniyor. 1700 yıl öncesine ait beddualı lahit, müzenin de en dikkat çeken eserlerinin başında geliyor. Amasya Müzesi Müdürü Celal Özdemir, “Beddualara ve uyarılara rağmen maalesef mezarı soymuşlar” dedi.
29.03.2021Gündem
Medusa kabartmalı beddua yazılı lahit müzede sergileniyor
Medusa kabartmalı beddua yazılı lahit müzede sergileniyorAmasya’nın Merzifon ilçesinde 1994 yılında bulunan ve üzerinde Medusa kabartması ile beddua yazan lahit, Amasya Müzesi’nde sergileniyor. 1700 yıl öncesine ait beddualı lahit, müzenin de en dikkat çeken eserlerinin başında geliyor. Amasya Müzesi Müdürü Celal Özdemir, “Beddualara ve uyarılara rağmen maalesef mezarı soymuşlar” dedi.
29.03.2021Gündem
5 Nerenin Plakası? Amasya İlçelerinin Plaka Kodları Ve Harfleri
5 Nerenin Plakası? Amasya İlçelerinin Plaka Kodları Ve HarfleriÜlkemizde toplam 81 il bulunuyor. Bu 81 ilinde ayrı ayrı plaka kodları bulunuyor. Plaka kodları 01 ile başlayıp 81'e kadar gitmektedir. Her ilin bundan dolayı özel olan plaka kodu bulunur. 05 plakası da o plaka kodlarından biridir. Peki, 05 nerenin plakası? İşte 05 plaka numarasına dair tüm detaylar.
25.04.2020Plaka Kodları
Amasya Haritası: Amasya İlçeleri Nelerdir? Amasya İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır?
Amasya Haritası: Amasya İlçeleri Nelerdir? Amasya İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır?Karadeniz'in orta bölümünde yer alan Amasya nüfusu ve ilçeleri bakımından merak edilen illerimizden birisidir. Anadolu'nun en eski yerleşim birimlerinden olan Amasya'nın nüfusu ilçelerine dağılmış durumdadır. Peki Amasya ilçeleri nelerdir? Amasya ilinin nüfusu kaçtır, kaç ilçesi vardır? Sizlere Amasya ilinin nüfusu ve ilçeleri hakkında merak edilenleri derledik.
17.09.2020Haritalar
Türkiye Maden Haritası: Türkiye'nin Madenleri Ve Çıkarıldığı Yerler Nerelerdir? İl İl Türkiye'deki Madenler
Türkiye Maden Haritası: Türkiye'nin Madenleri Ve Çıkarıldığı Yerler Nerelerdir? İl İl Türkiye'deki MadenlerÜlkemiz jeolojik yapısı sayesinde farklı madenlere ev sahipliği yapmaktadır. Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın önde gelen özelliklerinden biri de maden çeşitliliğine sahip olmasıdır. Dünya genelinde zengin madenlere sahip olan ülkeler arasında 28. sırada, mevcut maden çeşitliliği açısından ise 10. sırada yer almaktadır. Maden çeşitliliği ülkemizin sanayisine, ekonomisine ve bilimsel çalışmalara da olanak sağlamaktadır. İşte, Türkiye’nin madenleri ve çıkarıldığı yerlere ait tüm detaylar.
20.09.2020Haritalar
Amasya Gezilecek Yerler (2021) - Amasya Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Amasya Gezilecek Yerler (2021) - Amasya Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiAmasya, Anadolu'nun en güzel şehirlerinden biridir. Özellikle tarihi ve doğal güzellikleri ile ön plana çıkmakta ve seyahat tutkunlarının gezilecek yerler listesinde bulunmaktadır. Merkez ilçesinin yanı sıra 7 ilçesi de bulunan Amasya'nın gezilecek birçok yeri vardır. Nüfusun %50'si Merkez'de ikamet etmekle birlikte nüfusun kalan büyük bir kısmı Suluova ve Merzifon ilçelerinde yaşamaktadır. Son yıllarda Amasya'ya olan ilgi artmakla birlikte birçok yerli ve yabancı turist gezi amaçlı Amasya'ya gelmektedir. Peki, Amasya'da mutlaka gezilmesi gereken yerler nereleridir? İşte, tüm detaylar. Amasya'da gezilmesi gereken tarihi ve doğal güzelliklerin büyük bir kısmı Merkez ilçesinde bulunmaktadır. İl merkezinde bulunan Yeşilırmak, birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Roma dönemine ait kalıntıların da bulunduğu Amasya şehri, gezi amaçlı gelen insanları büyülemektedir. Amasya'da tarihi ve doğal güzellikleri gezmek için 1-2 gün gibi bir süre yeterlidir. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Amasya, Osmanlı'da şehzadeler şehri olarak görülmüştür. Müze gezmek isteyenler için Amasya Arkeoloji Müzesi ve Şehzadeler Müzesi seçenekleri bulunmaktadır. Amasya gezi rehberi ile Amasya'yı en doğru bir şekilde gezmek mümkündür. Şehrin dışında kalmak ve doğa ile iç içe bir gün geçirmek isteyenler, mutlaka Borabay Gölü'nü görmelidir. Pek çok tarihi eseri günümüze taşımış olan Amasya, şehzade Mustafa'nın da sancağa en son atandığı yerdir. Gidip görülmesi gereken şehir rotalarından biri olan Amasya, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmaktadır. Özellikle Osmanlı Dönemi için Amasya ayrı bir önem teşkil etmektedir. Birçok tarihçi, Amasya'yı tarihi yer olarak görmektedir.
Kılıçarslan kimdir? Uyanış Büyük Selçuklu Kılıçaslan ne zaman, nasıl öldü? İşte, Kılıçarslan hayatı...
Kılıçarslan kimdir? Uyanış Büyük Selçuklu Kılıçaslan ne zaman, nasıl öldü? İşte, Kılıçarslan hayatı...Kılıçarslan ya da I. Kılıç Arslan, Türk tarihinde önemli bir yeri olan devlet büyüğüdür. Anadolu Selçuklu Devleti kurucusu Süleyman Şah'ın büyük oğludur ve ikinci Anadolu Selçuklu hükümdarıdır. Kılıçaslan tarihte kim, nasıl ve neden öldü sorularına yanıt aranıyor. İşte, I. Kılıçarslan hayatı...
22.02.2021Gündem
Son dakika haberi | Muhammed Emin Saraç hayatını kaybetti! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan taziye mesajı
Son dakika haberi | Muhammed Emin Saraç hayatını kaybetti! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan taziye mesajıSon dakika haberine göre, Türkiye'nin önde gelen hadis alimlerinden M. Emin Saraç, tedavi gördüğü hastanede vefat etti. Muhammed Emin Saraç'ın vefatının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan başsağlığı mesajı yayımladı.
19.02.2021Gündem
Muhammed Emin Saraç kimdir, neden öldü, kaç yaşındaydı? Muhammed Emin Saraç Hoca nereli, çocukları kimler?
Muhammed Emin Saraç kimdir, neden öldü, kaç yaşındaydı? Muhammed Emin Saraç Hoca nereli, çocukları kimler?Muhammed Emin Saraç hayatını kaybetti. YÖK Başkanı Yekta Saraç ve işadamı Fatih Saraç’ın babaları Muhammed Emin Saraç'ın ölüm haberi sonrasında Saraç'ın yaşamı gündemde araştırılan konular arasında yer aldı. Peki Muhammed Emin Saraç kimdir, neden öldü?
19.02.2021Gündem
Amasya'da uyuşturucu operasyonu
Amasya'da uyuşturucu operasyonuAmasya'nın Merzifon ilçesinde düzenlenen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 3 şüpheliden 2'si tutuklandı.
16.01.2021Haberler
Amasya'da uyuşturucu operasyonu! 2 kişi tutuklandı
Amasya'da uyuşturucu operasyonu! 2 kişi tutuklandıAmasya'nın Merzifon ilçesinde düzenlenen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 3 şüpheliden 2'si tutuklandı.
16.01.2021Gündem
Rekabet Kurulu buğday unu sektöründeki 34 teşebbüse para cezası verdi
Rekabet Kurulu buğday unu sektöründeki 34 teşebbüse para cezası verdiRekabet Kurulu, buğday unu pazarında faaliyet gösteren 34 teşebbüse idari para cezası verilmesini kararlaştırdı.
11.01.2021Ekonomi
Vakıf Katılım'ın yönetim kurulu ve danışma komitesine yeni atama yapıldı
Vakıf Katılım'ın yönetim kurulu ve danışma komitesine yeni atama yapıldıVakıf Katılım'ın yeni yönetim kurulu üyeliğine Burhan Ersoy ve Prof. Dr. Servet Bayındır'ın ataması gerçekleştirilirken, danışma komite üyeliğine ise Prof. Dr. Mürteza Bedir getirildi.
5.01.2021Ekonomi
Amasya'da kaza! 2 kişi yaralandı
Amasya'da kaza! 2 kişi yaralandıAmasya'da meydana gelen trafik kazasında 1'i emekli 2 polis yaralandı.
13.12.2020Gündem
Alüminyum folyoyla gizlenen uyuşturucu 'Gece'ye takıldı
Alüminyum folyoyla gizlenen uyuşturucu 'Gece'ye takıldıAmasya’da polisin durdurduğu araçta arama yapan narkotik madde dedektör köpeği ‘Gece’ motor kısmında iki yere alüminyum folyoya sarılmış poşetlerde gizlenen uyuşturucu maddeleri saniyeler içerisinde tespit ederek uyuşturucu tacirlerine geçit vermedi.
7.12.2020Haberler
Alüminyum folyoyla saklamışlar! 'Gece' yakaladı
Alüminyum folyoyla saklamışlar! 'Gece' yakaladıAmasya’da polisin durdurduğu aracın motor kısmına alüminyum folyoya sarılmış poşetlerde gizlenen uyuşturucu, narkotik köpeği ‘Gece’ tarafından saniyeler içerisinde bulundu.
7.12.2020Gündem
Şehit Astsubay Kıdemli Çavuş Emre Dokumacı'nın cenazesi toprağa verildi
Şehit Astsubay Kıdemli Çavuş Emre Dokumacı'nın cenazesi toprağa verildiAğrı'da teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Emre Dokumacı'nın cenazesi memleketi Çorum'un İskilip ilçesinde defnedildi.
11.10.2020Gündem
Çorumlu şehidin 1 ay sonra düğünü olacaktı
Çorumlu şehidin 1 ay sonra düğünü olacaktıAğrı'da teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Astsubay Emre Dokumacı’nın cenazesi memleketi Çorum'un İskilip ilçesine getirildi.
11.10.2020Gündem
Karadeniz Bölgesi İlleri Ve İlçeleri Nelerdir? İsimleri Ve Nüfusları İle Karadeniz Şehirleri
Karadeniz Bölgesi İlleri Ve İlçeleri Nelerdir? İsimleri Ve Nüfusları İle Karadeniz ŞehirleriTürkiye'nin yedi bölgesinden biri olan Karadeniz Bölgesi, illeri ve ilçelerinin güzellikleriyle ünlüdür. Doğal ortamı ve denize olan kıyısıyla hem yaşanabilen hem de turistik bir bölge olarak kabul edilir. Karadeniz Bölgesi illeri ve ilçeleri nelerdir, isimleri ve nüfusları ile Karadeniz şehirleri konularını sizler için derledik.
3.10.2020Eğitim
Akıllı siyaset yapmak lazım
Akıllı siyaset yapmak lazımCHP’li Muharrem İnce, “Memleket Hareketi” gezileri kapsamında dün Amasya’ya geldi.
22.09.2020Siyaset
Şehit Yüzbaşı Mahmut Top'un cenazesi Samsun'a getirildi
Şehit Yüzbaşı Mahmut Top'un cenazesi Samsun'a getirildiVan'ın Çatak ilçesi kırsalında, 3 teröristin etkisiz hale getirildiği "Yıldırım-10 Norduz Operasyonu"nda şehit düşen Jandarma Yüzbaşı Mahmut Top'un cenazesi, memleketi Samsun'un Havza ilçesine getirildi.
12.09.2020Gündem
POMEM açılımı nedir, Polis nasıl olunur? 27. Dönem POMEM alımı ne zaman, 2020 başvuru şartları neler?
POMEM açılımı nedir, Polis nasıl olunur? 27. Dönem POMEM alımı ne zaman, 2020 başvuru şartları neler?POMEM hakkında araştırmalar devam ediyor. Başta POMEM'in açılımının ne olduğunu merak edenler onu araştırıyor. POMEM'in açılımı; Polis Meslek Egitim Merkezi'dir. Emniyet Teşkilatının ihtiyacı olan polis memurlarını yetiştirmek üzere meslek eğitimi veren eğitim öğretim kurumlarıdır. 4 yıllık fakülte mezunlarından aranılan niteliklere sahip olanlara yapılan sınavlarda başarılı olan adaylara, 6 aydan az olmamak üzere eğitim verilir. Peki polis olmak isteyenler, başvurularını ne zaman ve nereye yapabilecek? POMEM 2020 şartları nelerdir?
11.09.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

amasyaşehitlahitmezarMedusa

Merzifon ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.