Metaverse

Metaverse

Son dakika metaverse haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan metaverse gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan metaverse haber sayfamızda...

Metaverse

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 69 metaverse haberi bulunmuştur.
Güzellerin milyonluk reklamı
Güzellerin milyonluk reklamıYasemin Allen, Bensu Soral ve Dila Tarkan, fiziki dünyayı sanal ortama taşıyan Metaverse için kamera karşısına geçti.
21.01.2022Cadde
AK Parti gündeme aldı! Metaverse'te MYK toplantısı
AK Parti gündeme aldı! Metaverse'te MYK toplantısıAK Parti, 17 Ocak'ta Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı Ömer İleri ile AK Parti Grup Başkanvekilleri Mustafa Elitaş ve Mahir Ünal'ın katılımıyla Metaverse'te yaptığı toplantısının ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında ilk kez bir Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısını da Metaverse'te yapmayı gündemine aldı. Türkiye'de bir siyasi partinin ilk Metaverse toplantısına İleri ve Ünal, AK Parti Genel Merkezi'ndeki; Elitaş ise TBMM'deki odasından katıldı.
20.01.2022Siyaset
69 milyar dolarla 'oyuna geldi'
69 milyar dolarla 'oyuna geldi'ABD'li teknoloji devi Microsoft, Amerikan oyun devi Activision Blizzard'ı yaklaşık 69 milyar dolara satın alacağını açıkladı.
19.01.2022Ekonomi
Radikal karar! Gelmiş geçmiş en iyi fotoğraflarını NFT olarak satıyor...
Radikal karar! Gelmiş geçmiş en iyi fotoğraflarını NFT olarak satıyor...2021 yılında 12 milyar dolarlık hacme ulaşan NFT pazarı her geçen gün büyüyor. Son olarak ABD merkezli dünyanın önde gelen haber ajanslarından Associated Press (AP) arşivinde bulunan ödüllü fotoğrafları NFT olarak satacağını duyurdu. Peki sırada ne var? İşte NFT piyasasındaki fırsatlar ve riskler...
19.01.2022Dünya
Kırmızı çizgiyi geçmenin 4 işareti! Bu belirtiler varsa oyun bağımlısı ve 3 ay yasak...
Kırmızı çizgiyi geçmenin 4 işareti! Bu belirtiler varsa oyun bağımlısı ve 3 ay yasak...Özellikle gençler arasında yaygın olan oyun bağımlılığı, başarıyı olumsuz etkiliyor. Ayrıca öğrencilerde depresyon, stres ve anksiyete sorunlarına da yol açıyor. Uzmanlar 4 kritik belirtiye dikkat çekerek, pandemiyle birlikte artan tehlikenin boyutlarını ortaya koydu.
19.01.2022Gündem
Cenazesi doldu taştı! Peş peşe ölümlerin ardından uzmanlar açıkladı: 90'lar...
Cenazesi doldu taştı! Peş peşe ölümlerin ardından uzmanlar açıkladı: 90'lar...90'lı yıllarda kucakladığımız televizyon şovları ve dizilerinin yıldızlarını peş peşe kaybederken içimizi bir hüzün kaplıyor. Geçmişimize ait simgeler bir bir zamana yenik düşerken, aslında bir yandan onları kucaklamaya da devam ediyoruz. Altın Kızlar'ın Betty'sini ve Bizim Ev'in Danny Tanner'ını art arda kaybettiğimiz bu günlerde, içimizi kaplayan nostalji hissini masaya yatırdık.
18.01.2022Dünya
Radikal NFT kararı! Gelmiş geçmiş en iyileri satıyor...
Radikal NFT kararı! Gelmiş geçmiş en iyileri satıyor...2021 yılında 12 milyar dolarlık hacme ulaşan NFT pazarı her geçen gün büyüyor. Son olarak ABD merkezli dünyanın önde gelen haber ajanslarından Associated Press (AP) arşivinde bulunan ödüllü fotoğrafları NFT olarak satacağını duyurdu. Peki sırada ne var? İşte NFT piyasasındaki fırsatlar ve riskler...
18.01.2022Haberler
Metaverse kanunları yazıldı mı?
Metaverse kanunları yazıldı mı?Metaverse’de maruz kalınan siber suçlara karşı hukuki zeminde hak aramak mümkün mü? Bilişim hukuku uzmanı avukatlara sorduk.
16.01.2022Pazar
Gelecek yıl başlıyor, yapay zeka tamamen değiştirecek! Başta boşanma davaları...
Gelecek yıl başlıyor, yapay zeka tamamen değiştirecek! Başta boşanma davaları...Tüm dünyanın üzerinde yoğunlaştığı ve ciddi bütçeler ayırdığı yapay zekâ teknolojisi, yakın gelecekte günlük hayatın her alanında yer alacak. ABD'de avukatlar tarafından boşanma başta olmak üzere tüm davalarda aktif olarak kullanılan yapay zekâ uygulamaları, Yargıtay'ın açıklamalarından sonra Türkiye'de de merak konusu oldu. Yargıtay'da emsal nitelikteki kararlara daha kolay erişilebilmesi ve içtihat tutarlılığını sağlama amacıyla geliştirilen yapay zekâ sisteminin, 2023'te hizmet vermeye başlaması planlanıyor. Peki bu durum ne gibi sonuçlar doğuracak? Uzmanlar adaletin dağıtılmasında yapay zekânın yerini sorgulayarak, risklere dikkat çekiyor.
15.01.2022Gündem
İkinci el araç alıp satacaklar dikkat! Resmen tavan yaptı: Yüzde 70!
İkinci el araç alıp satacaklar dikkat! Resmen tavan yaptı: Yüzde 70!İkinci el otomobil piyasasında son zamanlarda artan dolandırıcılık haberleri dikkatleri bu alana çekti. Tercihlerin ikinci ele yöneldiği bugünlerde, fırsatçılar da iş başında! Sektör temsilcileri ve uzmanlar, risklere karşı çarpıcı uyarılarda bulunarak, eksperleri işaret etti.
14.01.2022Otomobil
KKTC’nin yerli otomobili GÜNSEL, metaverse dünyasına giriyor
KKTC’nin yerli otomobili GÜNSEL, metaverse dünyasına giriyorKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) geliştirilen Akdeniz’in elektrikli otomobil markası GÜNSEL, yükselen metaverse platformlarından Decentraland’de açacağı Showroom’u ile sanal gerçeklik evrenine adım atıyor.
13.01.2022Otomobil
Türkiye'ye geldi, bambaşka biri oldu! Falcının söyledikleri hayatını değiştirdi...
Türkiye'ye geldi, bambaşka biri oldu! Falcının söyledikleri hayatını değiştirdi...En kilolu zamanında 183 kiloya ulaşan genç kadın, gittiği bir falcının kendisine söyledikleri karşısında dehşete düştü. Eylül 2020'de Antalya'ya aldığı uçak biletiyle hayatını kökünden değiştiren 30 yaşındaki Rebecca şimdi çok mutlu...
13.01.2022Dünya
Metaverse evreni nedir? Metaverse ne demek?
Metaverse evreni nedir? Metaverse ne demek?Metaverse ile ilgili gelişmeler yakından takip ediliyor. Sanal gerçekliğe açılan kapı olan metaverse ile ilgili merak edilenlere haberimizde yer verdik. Metaverse ne demek, metaverse arsa nasıl alınır?
12.01.2022Gündem
Refik Anadol Metaverse’e girdi
Refik Anadol Metaverse’e girdi  Dijital sanatın dünyadaki öncü isimlerinden Refik Anadol, “Metaverse” dünyasına girdi. Anadol, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda yeni Metaverse projesi DATALAND‘ı duyurdu.
12.01.2022Kültür Sanat
Her 7 dakikada bir yaşanıyor, sanal dünya karıştı! Metaverse'de taciz skandalı...
Her 7 dakikada bir yaşanıyor, sanal dünya karıştı! Metaverse'de taciz skandalı...Metaverse, her geçen gün adından daha da fazla söz ettirmeye başladı. Çoğunluk bu teknolojinin yararlarından ve kapasitesinden bahsediyor olsa da, Metaverse dünyasıyla birlikte siber suçlar farklı bir boyuta taşınabilir.
12.01.2022Gündem
İlk kez kullanıldı! Saç teli kalınlığında... Sırrı burada saklı!
İlk kez kullanıldı! Saç teli kalınlığında... Sırrı burada saklı!Otomotiv sektörü elektrikli araçlar çağına giriş yapmaya başlamışken, sektörün devleri yeni dönemde tasarladığı araçlarda kullandığı teknolojileri art arda tanıtmaya başladı. CES 2022 Fuarı'nda görücüye çıkan ve renk değiştirme özelliğiyle dikkatleri üzerine çeken BMW'nin 'iX M60 Flow' modeli de bunlar arasında.
12.01.2022Otomobil
Paris Hilton sanal partiden 700 bin dolar kazandı!
Paris Hilton sanal partiden 700 bin dolar kazandı!Dünya sosyetesinin ünlü ismi Paris Hilton, yeni sanal gerçeklik evreni Metaverse’te yılbaşı partisi verdi. Paris World'deki kutlamaya, Maldivler'de balayı yaparken dijital versiyonuyla katılan Hilton, 700 bin dolar elde etti.
11.01.2022Cadde
Her 7 dakikada bir yaşanıyor, sanal dünya karıştı! Metaverse'de taciz skandalı...
Her 7 dakikada bir yaşanıyor, sanal dünya karıştı! Metaverse'de taciz skandalı...Metaverse, her geçen gün adından daha da fazla söz ettirmeye başladı. Çoğunluk bu teknolojinin yararlarından ve kapasitesinden bahsediyor olsa da, Metaverse dünyasıyla birlikte siber suçlar farklı bir boyuta taşınabilir.
9.01.2022Haberler
Yeni iş kapısı oldu! Tezgâhlardan inmiyor... Trabzon hurmasına büyük ilgi
Yeni iş kapısı oldu! Tezgâhlardan inmiyor... Trabzon hurmasına büyük ilgiMarkette ve pazarda tazesi, kuruyemişçilerde ve baharatçılarda ise kurusu satılan Trabzon hurması, son yıllarda altın çağını yaşıyor. Denizli’de kirazdan sonra ikinci ana ürün olarak yetiştirilen, Ordu’da ise Karadeniz’in zirvesine çıkan Trabzon hurmasının en çok üretildiği il ise şaşırtıyor.
8.01.2022Ekonomi
Kripto paraya iki ayaklı düzenleme! Devlet garantisi geliyor
Kripto paraya iki ayaklı düzenleme! Devlet garantisi geliyorKripto paraya iki ayaklı yasal çerçeve oluşturmaya hazırlanan AK Parti ilk ayakta yerel borsaları denetlenebilir hale getirecek ve kullanıcıya devlet güvencesi verecek. 2. ayakta ise finansal zemin hazırlanacak. Ek vergi de olmayacak.
6.01.2022Ekonomi
Türkiye dahil 195 ülkede yeni tehlike! Kişisel veriler risk altında...
Türkiye dahil 195 ülkede yeni tehlike! Kişisel veriler risk altında...Kötü amaçlı yazılarımlar artık hayatımızın her noktasında karşımıza çıkıyor. Kişisel bilgileri bu yollarla ele geçirilen çok sayıda kişi ciddi problemler yaşıyor. Yakın zamanda ortaya çıkan yeni bir tehlike ise siber güvenlik konusunda yaşanan endişeleri iyice artırdı.
6.01.2022Gündem
Antalya depreminden önce gelen mesaj gündem oldu! Erken uyarı mümkün mü?
Antalya depreminden önce gelen mesaj gündem oldu! Erken uyarı mümkün mü?Antalya'nın Alanya ilçesi açıklarında bu sabah meydana gelen 5.3 büyüklüğündeki depremden saniyeler önce, bazı cep telefonlarına uyarı mesajı geldiği yönündeki paylaşımlar sosyal medyada gündem oldu. Android işletim sistemli cep telefonu kullanıcılarını deprem dalgalarının bölgeye ulaşmasından kısa süre önce uyaran sistemi değerlendiren Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bülent Özmen, Android Deprem Uyarı Sistemi'nin özellikle ikincil afetlerin oluşmasını engelleyebileceğine dikkat çekti. Mobil Yazılım Uzmanı Ferhat Balaban da uygulamanın Türkiye'de kullanılmasının verimli olacağı görüşünde.
6.01.2022Gündem
İpekyol kıyafeti internette denetecek
İpekyol kıyafeti internette denetecekİpekyol Bilgi Teknolojileri ve E-Ticaret Direktörü Şevket Süreyya Çelikkanat, gerek insan kaynağına gerekse iş uygulamaları ile modern altyapılara uzun yıllardır yatırım yaptıklarını ifade etti.
Hem moda, hem teknoloji firmasıyız
Hem moda, hem teknoloji firmasıyızTeknoloji süreçlerini yöneten DeFacto CFO‘su Önder Şenol, “Teknoloji yatırımlarına hep önem verdik. Bu vizyonla 2015’te bir teknoloji şirketi kurduk. İstanbul Teknopark’ta DeFacto Tekno teknoloji şirketinde 180’i aşkın mühendis kadromuzla Ar-Ge yapıyoruz. İhtiyaç duyduğumuz teknolojiyi kendi bünyemizde üretiyoruz. Kullandığımız yazılımları bu platformda geliştiriyoruz. DeFacto olarak yalnızca bir moda şirketi değil, aynı zamanda bir teknoloji şirketi olarak da faaliyet gösteriyoruz” dedi.
Damat Tween Metaverse’de mağaza açacak
Damat Tween Metaverse’de mağaza açacakOrka Holding Pazarlama Grup Başkanı Büşra Orakçıoğlu, dijitalleşmenin 2022’de büyüme hedeflerinin en önemli yapıtaşlarından biri olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

Benzer Haber Etiketleri

Metaverse ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.