Metropolis

Metropolis

Son dakika metropolis haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan metropolis gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan metropolis haber sayfamızda...

Metropolis

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 221 metropolis haberi bulunmuştur.
IMDb Top 250 Film Listesi 2021: İzlenmesi Gereken Gelmiş Geçmiş En İyi 250 Film
IMDb Top 250 Film Listesi 2021: İzlenmesi Gereken Gelmiş Geçmiş En İyi 250 FilmDünyanın en iyi filmlerinin yer aldığı IMDb Top 250 film listesinde yerli ve yabancı filmler bulunuyor. Aksiyondan maceraya, bilim kurgudan fantastiğe, komediden drama kadar çeşit çeşit filmlerin yer aldığı listede dünya genelinde kültleşmiş durumda. Dünyanın en iyi filmleri IMDb Top 250 listesinde yayınlanmaktadır. İzlendiğinde kendine hayran bırakan filmler gelmiş geçmiş en iyi yapımlar arasında yer alıyor. Gelmiş geçmiş en iyi 250 film önerisi için “IMDb Top 250 Film Listesi” içeriğimize göz atabilirsiniz.
Torbalı’da festival ayı
Torbalı’da festival ayıTorbalı Belediyesi Çapak Mahallesi’nde yetişen, bölgeye has tadı ve görüntüsü olan bardacık inciri için festival düzenlendi.
17.08.2021Ege
Antik tiyatroda perde açılıyor
Antik tiyatroda perde açılıyorTorbalı Belediyesi, bu yıl ilk kez 19-22 Ağustos günleri arasında Metropolis Tiyatro Festivali’ni düzenleyecek.
4.08.2021Ege
Elektra evinden sesleniyor
Elektra evinden sesleniyorTarihteki ilk Sanatçılar Birliği’nin kurulduğu Teos Antik Kenti’nde binlerce yıl sonra yeniden Sophokles’in “Elektra”sı yankılandı
Yıkılan binadan bebeğini kurtaran anne hayatını kaybetti
Yıkılan binadan bebeğini kurtaran anne hayatını kaybettiÇin'de sel ve heyelan: Yıkılan binadan bebeğini kurtaran anne hayatını kaybetti.
23.07.2021Dünya
Kızını kaybederse yaşama umudunu da yitirecekti
Kızını kaybederse yaşama umudunu da yitirecekti“Olmaz olur mu, Türkiye antik alanlar açısından zengin bir ülke. Geçmişte yağmalanmış günümüzde de yağmalanıyor...
21.07.2021Kültür Sanat
Metropolis’te yeni dönem başladı
Metropolis’te yeni dönem başladıMetropolis Antik Kenti kazı çalışmaları, 31’inci yılında tarihin sırlarını aydınlatıyor. Bu yılın kazı çalışmaları Manisa Celal Bayar Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serdar Aybek başkanlığında başladı.
29.06.2021Kültür Sanat
Büyük keşif! Bölgenin geçmişine ışık tutacak
Büyük keşif! Bölgenin geçmişine ışık tutacakKültür ve Turizm Bakanlığı’nın izin ve katkılarıyla devam eden, Sabancı Vakfı tarafından desteklenen Metropolis Antik Kenti kazı çalışmaları, 31. yılında tarihin sırlarını aydınlatıyor. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serdar Aybek başkanlığında başlayan bu yılın kazı çalışmalarında kente ait su yapıları ve kilise gibi kamusal ve dini alanların araştırılmasına devam edilecek. “Ana Tanrıça Kenti” olarak bilinen Metropolis Antik Kenti kazı çalışmalarında yeni keşfedilen 2 sarnıcın da ortaya çıkarılması ve böylece birbiriyle bağlantılı toplam 4 sarnıçtan oluşan su depolama kompleksinin gün yüzüne çıkarılması hedefleniyor.
28.06.2021 Vitrin
1800 yıllık kadın heykeli bulundu
1800 yıllık kadın heykeli bulunduİZMİR Torbalı’daki Metropolis Antik Kenti’ndeki kazı çalışmalarında, genç kadın tasvir eden, yaklaşık 1.5 metre boyunda 1800 yıllık başsız heykel bulundu.
15.06.2021Ege
İzmir'de müthiş keşif! Görüntüleri paylaşıldı
İzmir'de müthiş keşif! Görüntüleri paylaşıldıİzmir'in Torbalı ilçesindeki Metropolis Antik Kenti'nde 1800 yıllık kadın heykeli bulundu. Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü Kazılar Dairesi Başkanlığı o anları Twitter hesabından paylaştı.
12.06.2021Gündem
Cansel Elçin: Farklı bir oyunculuk tarzı oluşuyor
Cansel Elçin: Farklı bir oyunculuk tarzı oluşuyorTürkiye'nin en önemli aktörlerinden biri olarak kabul edilen Cansel Elçin, Özcan Deniz'in yazıp yönettiği Senkron dizisinde canlandırdığı karakterle dikkat çekiyor. Gain yapımı bilimkurgu dizisi Senkron'da bir üniversite hocasını canlandıran başarılı oyuncu Cansel Elçin ile salgın sürecinde hayat bulan bu yapımı konuştuk. Senkron'un hikâyesi ve zaman içerisinde değişen izleyici alışkanlıkları hakkında açıklamalarda bulunan Cansel Elçin, uzun süreli film ve dizilerin genç nesil tarafından artık sıkıcı bulunduğunu ifade etti.
Uzay Filmleri: Bilim Kurgu Ve Uzay İle İlgili Çekilmiş En İyi Filmler
Uzay Filmleri: Bilim Kurgu Ve Uzay İle İlgili Çekilmiş En İyi FilmlerUzay filmleri nelerdir? Bilim kurgu ve uzay ile ilgili çekilmiş en iyi filmler hangileridir, en iyi uzay filmleri nelerdir? Hangilerinden izlemeye başlamak gerekir? Sizin için keyif alabileceğiniz ve bu zamana kadar akıllardan silinmeyen uzay filmlerini derledik.
27.01.2021Kültür Sanat
Biz de varız!
Biz de varız!Görme engelliden sürücülere uyarı: Sokaklarda olduğumuzu unutmayın!
17.01.2021Ege
4 sarnıç bulundu
4 sarnıç bulunduTorbalı’da “Ana Tanrıça Kenti” olarak bilinen ve Sabancı Vakfı desteğiyle sürdürülen Metropolis Antik Kenti kazı çalışmalarında dört sarnıca ulaşıldı.
28.12.2020Ege
Metropolis Antik Kenti kazılarında birbiriyle bağlantılı dört sarnıç bulundu!
Metropolis Antik Kenti kazılarında birbiriyle bağlantılı dört sarnıç bulundu!İzmir'de 1990 yılından bu yana sürdürülen Metropolis Antik Kenti kazı çalışmalarında birbiriyle bağlantılı dört sarnıca ulaşıldı. Kazılarda tespit edilen çok sayıda yemek artığı, hayvan kemiği ve seramik parçaları, M.S. 12'inci ve 13'üncü yüzyıllarda Metropolis kent halkının beslenme ve tüketim alışkanlıklarına ışık tuttu.
28.12.2020Haberler
Kazılarında birbiriyle bağlantılı 4 sarnıç bulundu!
Kazılarında birbiriyle bağlantılı 4 sarnıç bulundu!İzmir'de 1990 yılından bu yana sürdürülen Metropolis Antik Kenti kazı çalışmalarında birbiriyle bağlantılı dört sarnıca ulaşıldı. Kazılarda tespit edilen çok sayıda yemek artığı, hayvan kemiği ve seramik parçaları, M.S. 12'inci ve 13'üncü yüzyıllarda Metropolis kent halkının beslenme ve tüketim alışkanlıklarına ışık tuttu.
28.12.2020Gündem
Metropolis Antik Kenti kazılarında birbiriyle bağlantılı dört sarnıç bulundu!
Metropolis Antik Kenti kazılarında birbiriyle bağlantılı dört sarnıç bulundu!İzmir'de 1990 yılından bu yana sürdürülen Metropolis Antik Kenti kazı çalışmalarında birbiriyle bağlantılı dört sarnıca ulaşıldı. Kazılarda tespit edilen çok sayıda yemek artığı, hayvan kemiği ve seramik parçaları, M.S. 12'inci ve 13'üncü yüzyıllarda Metropolis kent halkının beslenme ve tüketim alışkanlıklarına ışık tuttu.
28.12.2020Gündem
Louis Vuitton yüksek modanın genel geçer kurallarını baştan yazıyor
Louis Vuitton yüksek modanın genel geçer kurallarını baştan yazıyorLouis Vuitton 2020 Sonbahar-Kış sezonunda, çarpıcı, gündelik ve şehirli tasarımları, ‘’boyish’’ bir tavırla harmanlayarak, yüksek modanın genel geçer kurallarına aykırı bir ayakkabı koleksiyonuyla karşımıza çıkıyor.
17.11.2020Moda
Antik kentte opera
Antik kentte operaTorbalı Belediyesi, kültür-sanat etkinliklerine pandemi gölgesinde devam ediyor.
2.10.2020Ege
Kent tarihine ışık tutuyor
Kent tarihine ışık tutuyorİzmir Büyükşehir, Torbalı’daki Nif Dağı kazısına 29.4 milyon liralık maddi destek sağlıyor. Bununla birlikte sayı 13’e çıktı
13.09.2020Ege
Ana Tanrıça tüm ihtişamıyla ortaya çıkıyor
Ana Tanrıça tüm ihtişamıyla ortaya çıkıyorMetropolis Antik Kenti, konumu, bağları ve zeytinyağlarıyla ünlü... Tarihin gün yüzüne çıkarıldığı kazıların 30’uncu yılında Ana Tanrıça’yı kazı başkanıyla gezdik
23.08.2020Pazar
Kazılar devam ediyor
Kazılar devam ediyorKültür ve Turizm Bakanlığı’nın izin ve katkılarıyla devam eden, Sabancı Vakfı tarafından desteklenen Metropolis Antik Kenti kazı çalışmaları, 30...
28.06.2020Ege
Metropolis Antik Kenti'nin sırları aydınlanıyor
Metropolis Antik Kenti'nin sırları aydınlanıyorKültür ve Turizm Bakanlığı’nın izin ve katkılarıyla devam eden, Sabancı Vakfı tarafından desteklenen Metropolis Antik Kenti kazı çalışmaları, 30. yılında tarihin sırlarını aydınlatıyor. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serdar Aybek başkanlığında Temmuz ayında başlayacak kazı çalışmalarında kentin dokusunun, yaşamın temel kaynağı olan su ve su kaynaklarının araştırılmasına devam edilecek.
25.06.2020Kültür Sanat
Metropolis’de kazılar başlıyor
Metropolis’de kazılar başlıyorSabancı Vakfı’nın 17 yıldır desteklediği Torbalı’daki Metropolis Antik Kenti kazı çalışmaları, temmuz ayında yeniden başlayacak
23.06.2020Ege

Benzer Haber Etiketleri

egeizmirkazıMetropolis Antik Kentigazete

Metropolis ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.