Metropolis

Metropolis

Son dakika metropolis haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan metropolis gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan metropolis haber sayfamızda...

Metropolis

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 248 metropolis haberi bulunmuştur.
Ayvalık Rahmi M. Koç Müzesi Açıldı
Ayvalık Rahmi M. Koç Müzesi Açıldı Türkiye’nin ulaşım, endüstri ve iletişim tarihindeki gelişmeleri yansıtan ilk ve tek sanayi müzesi olan Rahmi M. Koç Müzesi, kültür sanat dünyasına yeni bir müze daha kazandırdı.
28.01.2024 Mimarlık
İznik’i yeniden düşlemek
İznik’i yeniden düşlemek İznik, Anadolu Selçukluları ile İslâm kültürünü temsil eden bir yapıya bürünmüş; Osmanlı’nın kuruluş yıllarında bir ilim merkezi haline gelmiştir.
21.01.2024 Arkeoloji
IMDb Top 250 Film Listesi 2024: İzlenmesi Gereken Gelmiş Geçmiş En İyi 250 Film
IMDb Top 250 Film Listesi 2024: İzlenmesi Gereken Gelmiş Geçmiş En İyi 250 Film Dünyanın en iyi filmlerinin yer aldığı IMDb Top 250 film listesinde yerli ve yabancı filmler bulunuyor. Aksiyondan maceraya, bilim kurgudan fantastiğe, komediden drama kadar çeşit çeşit filmlerin yer aldığı listede dünya genelinde kültleşmiş durumda. Dünyanın en iyi filmleri IMDb Top 250 listesinde yayınlanmaktadır. İzlendiğinde kendine hayran bırakan filmler gelmiş geçmiş en iyi yapımlar arasında yer alıyor. Gelmiş geçmiş en iyi 250 film önerisi için “IMDb Top 250 Film Listesi 2024” içeriğimize göz atabilirsiniz.
3.01.2024 Kültür Sanat
Animasyon Filmleri 2024: Dünyanın En Çok İzlenen, En İyi, En Beğenilen, Eğitici ve Ödüllü Animasyon Film Önerileri
Animasyon Filmleri 2024: Dünyanın En Çok İzlenen, En İyi, En Beğenilen, Eğitici ve Ödüllü Animasyon Film Önerileri Yetişkin veya çocuk bireylerin severek izlediği film türlerinin başında animasyon geliyor. Her yaştan herkesi eğlendiren, güldüren, duygulandıran ve özellikle çocuklara yönelik eğitici mesajlar içeren birbirinden güzel eski ve yeni birbirinden güzel animasyon filmleri bulunuyor. Disney yapımlarından Japon yapımlarına kadar uzun uzun animasyon film listesi yer alıyor. Dünyanın en çok izlenen, en iyi, en beğenilen, eğitici ve ödüllü animasyon film önerileri arayanlar ‘Animasyon Filmleri 2024’ içeriğimizden film listesine ulaşabilirler.
2.01.2024 Kültür Sanat
Metropolis’in son 30 yılı
Metropolis’in son 30 yılı Sabancı Vakfı’nın desteği, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın izin ve katkılarıyla gerçekleştirilen Metropolis Antik Kenti kazıları, 30 yılında özel bir yayına imza atıyor.
30.12.2023 Kültür Sanat
Metropolis Antik Kenti'nde eserler gün yüzüne çıkarıldı
Metropolis Antik Kenti'nde eserler gün yüzüne çıkarıldı İzmir'de bulunan Metropolis Antik Kenti'nde Kültür ve Turizm Bakanlığı izniyle Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) tarafından yürütülen çalışmalarda çok sayıda anıtsal yapı ve eser ortaya çıkarıldı.
20.12.2023 Kültür Sanat
Beyonce’ye ‘çalıntı’ suçlaması
Beyonce’ye ‘çalıntı’ suçlaması ABD’li şarkıcı Beyonce’nin “Rönasans” adlı dünya turnesinde giydiği “uzay çağı kostümü”nün tasarımının çalıntı olduğu iddia edildi.
13.12.2023 Kültür Sanat
Superman’siz Metropolis olur mu?
Superman’siz Metropolis olur mu? Pekâlâ olur. Üstelik gidilir, görülür, gezilir de… İzmir’in Torbalı ilçesindeki antik kent Metropolis’teki kazılar 30 yıldır Sabancı Vakfı desteğiyle sürüyor.
21.11.2023 Kültür Sanat
İmamoğlu: Sivillere karşı saldırılar kabul edilemez
İmamoğlu: Sivillere karşı saldırılar kabul edilemez İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, Ortadoğu'da tırmanan şiddete ilişkin açıklamalarda bulundu.
8.10.2023 Gündem
Yapay zekâ öcü değil
Yapay zekâ öcü değil Sinema tarihinin klasiklerinden ilham alan “The Creator/Yaratıcı” yapay zekânın tehdit olup olmadığını sorgulayıp barışçı mesajlar veren, duygusal bir bilim kurgu.
29.09.2023 Kültür Sanat
DC Filmleri İzleme Sırası 2023: DC Comics Filmleri Kronolojik Olarak Hangi Sırayla İzlenir?
DC Filmleri İzleme Sırası 2023: DC Comics Filmleri Kronolojik Olarak Hangi Sırayla İzlenir? DC Comics Marvel’dan sonra dünyanın en büyük çizgi roman yayıncısıdır. Superman, Batman, Wonder Woman, Green Lantern, Supergirl, Flash, Aquaman, Cyborg, Shazam, Martian Manhunter, Zatanna, Static Shock, Hawkman, Hawkgirl ve Green Arrow gibi dünyaca ünlü karakterleri vardır. Karakterlerini sinemaya uyarlayan DC’nin yapımları dünya genelinde ses getirirken filmlerinin pek çoğu gişe rekoru kırdı. DC Comics’in çok fazla yapımı olduğu için filmlerin izleme sırası kafa karışıklığına neden olabilir. DC filmleri izleme sırası nasıldır? “DC Filmleri 2023” içeriğimizden konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
26.09.2023 Kültür Sanat
Metropolis’te onurlandırma yazıtı
Metropolis’te onurlandırma yazıtı İzmir’de Torbalı’nın Yeniköy ve Özbey mahalleleri arasında yer alan Metropolis Antik Kenti’nde 2 bin yıllık bir yazıt bulundu.
18.09.2023 Arkeoloji
2 bin yıllık yazıt! İzmir'de bulundu
2 bin yıllık yazıt! İzmir'de bulundu İzmir'de 'Ana Tanrıça Kenti' olarak bilinen Metropolis Antik Kenti'ndeki kazılarda 2 bin yıllık yazıt bulundu.
22.08.2023 Kültür Sanat
Tarihe geçen başarı
Tarihe geçen başarı Torbalı Belediyesi’nin, futbol, basketbol, voleybol ve daha birçok spor dalında hizmet veren Metropolis Spor Kulübü; Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından düzenlenen 2022-2023 sezonu İzmir Basketbol İl Birinciliği U18 Kızlar Kategorisi’nde şampiyon oldu. Sezon boyunca gösterdiği üstün performansla 12 galibiyet alan ekip, 28 puan toplayarak ligi zirvede tamamladı.
24.06.2023 Ege
Ege’nin incisinin kültür yuvası
Ege’nin incisinin kültür yuvası Pek çok uygarlığın ana kucağı olan, her karışı tarihin görkeminden izler taşıyan İzmir, Arkeoloji Müzesi ile de kültür hayatımızda önemli bir boşluğu doldurur.
21.05.2023 Arkeoloji
2023 yılında merakla beklenen 5 oyun
2023 yılında merakla beklenen 5 oyun Bilgisayarlar, oyun oynamak için seçilebilecek en erişilebilir platformların başında geliyor. Oyun dünyasında gözler yeni çıkacak oyunlara çevrilirken Casper Excalibur, 2023 yılında piyasaya çıkacak 5 oyunu değerlendirdi.
19.01.2023 Teknoloji
Torbalı’nın değerleri tek tek tanıtıldı
Torbalı’nın değerleri tek tek tanıtıldı Torbalı Belediyesi, 16. Travel Turkey’de ilçenin tanıtımını yaptı.
12.12.2022 Ege
Alman kardeşten ziyaret
Alman kardeşten ziyaret 1985 yılından bu yana Türk-Alman ilişkilerine önemli katkılar sağlayan Torbalı-Wunsiedel kardeş kent projesi kapsamında, Wunsiedel Kaymakamı Peter Berek, eski kent Kaymakamı Dr. Karl Döhler, kaymakam yardımcıları ve eşleri ile Kardeş Kent Koordinatörü Martin Reslake, Torbalı’ya geldi. Belediye Başkanı Mithat Tekin’le yemekte bir araya gelen heyet, Torbalı Belediyesi’ni de ziyaret etti.
20.11.2022 Ege
Metropolis’te sular bugüne akıyor
Metropolis’te sular bugüne akıyor Metropolis Antik Kenti’nde yeni dönem kazılarında kentin suyla ilişkisi aydınlatılıyor. Kazı Başkanı Serdar Aybek, “Suyun bugün olduğu gibi geçmişte de ne kadar hayati bir öneme sahip olduğunu arkeolojik veriler ile açıklamayı hedefliyoruz” diyor.
18.09.2022 Arkeoloji
Amfora ve testi İzmir’de sergilenecek
Amfora ve testi İzmir’de sergilenecek Torbalı’da, Metropolis Antik Kenti’ndeki kazı çalışmalarında açılan kuyuda, 1800 yıllık 150 amfora ve su testisi bulundu.
30.08.2022 Ege
Antik heykel parçacıkları, yapboz gibi birleştiriliyor
Antik heykel parçacıkları, yapboz gibi birleştiriliyor Antalya'da Myra ve Andriake kazılarının bu yılki bölümünde, 2020- 2021 yıllarında yapılan kazılarda ortaya çıkarılan heykel parçacıkları bir araya getiriliyor. Kazı Başkanı Prof. Dr. Nevzat Çevik, "Yaptığımız bu çalışma, ofiste kazı yapmak gibi. Binlerce parça, büyük bir antik yapboz gibi tamamlanıyor" dedi.
29.08.2022 Gündem
Metropolis'te ilk kez toplu halde amfora ve su testileri bulundu
Metropolis'te ilk kez toplu halde amfora ve su testileri bulundu İzmir'in Torbalı ilçesinde, Metropolis Antik Kenti'ndeki kazı çalışmalarında açılan kuyuda, 1800 yıllık 150 amfora ve su testisi bulundu. Kazı Başkanı Prof. Dr. Serdar Aybek, Metropolis'te ilk kez toplu halde amfora ile su testileri bulunduğunu söyledi.
29.08.2022 Gündem
Metropolis Antik Kenti'ndeki hamamın 'kazan dairesi' gün yüzüne çıkarıldı
Metropolis Antik Kenti'ndeki hamamın 'kazan dairesi' gün yüzüne çıkarıldı İzmir'in Torbalı ilçesinde yer alan Metropolis Antik Kenti'nin tarihi hamamında 'kazan dairesi' olarak adlandırılan, ısı kaynağı sağlayan tonoz bölümü, ortaya çıkarıldı. Tonozun 2 yıl süren çalışmalarla gün yüzüne çıkarıldığını belirten Kazı Başkanı Prof. Dr. Serdar Aybek, "Romalıların kurdukları merkezi ısıtma sistemi olan 'Hypocaust' yöntemi kullanılmış. Hamamlar hem tabandan hem duvara yerleştirilen delikli tuğlalar vasıtasıyla ısıtılıyor. Burada ısıtmanın ilk basamağında oluşturulan kazanlar yer alıyor" dedi
11.08.2022 Gündem
Milliyet Sanat gelecekten sesleniyor
Milliyet Sanat gelecekten sesleniyor Milliyet Sanat, temmuz sayısında sinemanın yeni başrolü yapay zekâyı mercek altına aldı. Tiyatro, edebiyat, müzik ve plastik sanatlarda ise özel söyleşiler öne çıkıyor.
4.07.2022 Kültür Sanat
Tiyatroya doyacağız
Tiyatroya doyacağız Torbalı’da 2. Metropolis Tiyatro Festivali başladı. Geçen yıl ilki düzenlenen festival, 28 Mayıs’a kadar sürecek.
24.05.2022 Ege

Benzer Haber Etiketleri

Metropolis ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.