Milgem

Milgem

Son dakika MİLGEM haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan MİLGEM gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan MİLGEM haber sayfamızda...

Milgem

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 348 milgem haberi bulunmuştur.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhalefete 'Z kuşağı' yanıtı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhalefete 'Z kuşağı' yanıtı!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Mersin Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'nda konuşma yaptı. 'Z kuşağı, Y kuşağı muhalefetin yanında' diyenlere yanıt veren Erdoğan, 'İşte şimdi A'dan Z'ye bütün kuşaklar burada' açıklamasını yaptı.
17.09.2021Haberler
Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhalefete 'Z kuşağı' yanıtı!
Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhalefete 'Z kuşağı' yanıtı!Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Mersin Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'nda konuşma yaptı. 'Z kuşağı, Y kuşağı muhalefetin yanında' diyenlere yanıt veren Erdoğan, 'İşte şimdi A'dan Z'ye bütün kuşaklar burada' açıklamasını yaptı.
17.09.2021Siyaset
Hava Kuvvetleri'nde yeni eğitim yılı başladı! "Koca Yusuf"un kokpitinde bir Bakan
Hava Kuvvetleri'nde yeni eğitim yılı başladı! "Koca Yusuf"un kokpitinde bir BakanHava Kuvvetleri Komutanlığı'nın yeni uçuş eğitim yılı, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK komuta kademesinin A400M uçağı ile gerçekleştirdiği görev uçuşuyla başladı. Operasyon ve insani yardım faaliyetlerinin yanı sıra son olarak Afganistan'daki personelin tahliyesinde görev alan uçağa, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz'ün uçurduğu jet uçağı da eşlik etti. Akar uçuşun sonunda "Esen 01"çağrı koduyla telsizden personele hitap ederek Hava Kuvvetleri Komutanlığının 2021-2022 Uçuş Eğitim Yılı'nı kutladı.
2.09.2021Haberler
Hava Kuvvetleri'nde yeni eğitim yılı başladı! "Koca Yusuf"un kokpitinde bir Bakan
Hava Kuvvetleri'nde yeni eğitim yılı başladı! "Koca Yusuf"un kokpitinde bir BakanHava Kuvvetleri Komutanlığı'nın yeni uçuş eğitim yılı, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK komuta kademesinin  A400M uçağı ile gerçekleştirdiği görev uçuşuyla başladı. Operasyon ve insani yardım faaliyetlerinin yanı sıra son olarak Afganistan'daki personelin tahliyesinde görev alan uçağa, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz'ün uçurduğu jet uçağı da eşlik etti. Akar uçuşun sonunda "Esen 01"çağrı koduyla telsizden personele hitap ederek Hava Kuvvetleri Komutanlığının 2021-2022 Uçuş Eğitim Yılı'nı kutladı.
2.09.2021Gündem
Türkiye'den savunma hamlesi geldi! Sistemler yerlileştiriliyor
Türkiye'den savunma hamlesi geldi! Sistemler yerlileştiriliyorSon yıllarda Mavi Vatan’a güçlü oyuncular kazandıran Türkiye, bu platformlarda kullanılacak sistemleri de yerlileştiriyor. Kilometrelerce öteden hedeflerini tespit edebilen Fersah da bunlardan biri… Eğer kendi kıyılarınızda ya da hedef bölgelerinizdeki mavi derinliklerde operasyonlarınızı sıkıntısız bir şekilde yapmak istiyorsanız sadece su üstünde sergileyeceğiniz kabiliyetler yetmez. Bu nedenle suyun altında da düşman unsurlarınızı caydıracak bir gücünüz olması gerekir.
1.09.2021Teknoloji
Son dakika haberi: Akıncı TİHA envantere girdi! Erdoğan çok net açıkladı: İlk 3 ülke arasındayız
Son dakika haberi: Akıncı TİHA envantere girdi! Erdoğan çok net açıkladı: İlk 3 ülke arasındayızSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Baykar Akıncı Taarruzi İnsansız Hava Aracı (TİHA) Teslimat ve Mezuniyet Töreni'ne katıldı. Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Akıncı TİHA ile birlikte Türkiye bu teknolojide dünyanın en ileri üç ülkesinden biri olmuştur " dedi.
29.08.2021Siyaset
Modelcinin evdeki küçük tersanesi
Modelcinin evdeki küçük tersanesi‘Mavi vatan’ tutkunu gemi modelcileri, evlerinde kurdukları mini tersanelerde Bodrum guletinden Şirket-i Hayriye vapuruna, Milli Gemi kapsamındaki askeri gemilere kadar çeşitli modelleri engin denizlerle buluşturuyor
22.08.2021Gündem
Askeri denizcilikte Ukrayna ve Pakistan'la ihracata devam
Askeri denizcilikte Ukrayna ve Pakistan'la ihracata devamTürk savunma sanayisi şirketi Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ (STM), Pakistan'da Agosta sınıfı denizaltıların modernizasyonunu üçüncü gemi ile sürdürürken, Ukrayna için de korvet inşa ediliyor.
19.08.2021Teknoloji
AK Parti'li Turan: Türkiye’yi büyütmeye devam edeceğiz
AK Parti'li Turan: Türkiye’yi büyütmeye devam edeceğizAK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan, "Milletimizden aldığımız güçle Türkiye’yi büyütmeye devam edeceğiz. Türkiye’yi geleceğe taşıyacak konularda kararlı irade var. 84 milyon için ülkemiz için çocuklarımız için sorumluluklarımız büyük" dedi.
18.08.2021Siyaset
Bakan Akar: Firmalarımız milletçe gurur kaynağımız oldu
Bakan Akar: Firmalarımız milletçe gurur kaynağımız olduMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Başta yerli ve milli İHA, SİHA'lar olmak üzere TSK tarafından kullanılarak sahada yeteneklerini ispatlamış bu silah sistemlerimizi uluslararası standartlarda tasarlayan, üreten ve ihraç eden yerli ve milli firmalarımız; dünya devleri ile yarışır hale gelmiş, milletçe gurur kaynağımız olmuştur." dedi.
17.08.2021Siyaset
‘Göçmen dalgası ile karşı karşıyayız’
‘Göçmen dalgası ile karşı karşıyayız’Afganistan’daki gelişmeler nedeniyle Türkiye’nin İran üzerinden gelen yoğun bir Afgan göçmen dalgası ile karşı karşıya olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunun önlenmesi için Pakistan ile iş birliğinin artırılacağını söyledi
16.08.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Afganistan açıklaması
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Afganistan açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Tersane Komutanlığı'nda, Pakistan MİLGEM Korvet Projesi 1. Gemi Denize İniş ve Açık Deniz Karakol Gemisi Projesi 1. Gemi Saç Kesim Töreni'nde konuşma yaptı. Taliban'ın Kabil'de yönetimi devralmasıyla ilgili Erdoğan, "Son dönemde çatışmaların yoğunlaştığı Afganistan'a barış ve istikrarın gelmesi konusunda da Pakistan'a hayati görevler düşüyor. Giderek artan istikrarsızlığın Afganistan'dan yeni bir göç dalgasını tetiklemesi yönündeki endişeleri ancak bu şekilde ortadan kaldırabiliriz. En başta Afganistan'ın bir an önce istikrara kavuşturulması için her türlü çabayı göstermeye devam edeceğiz." dedi.
15.08.2021Siyaset
Pakistan Cumhurbaşkanı Alvi'den KKTC açıklaması
Pakistan Cumhurbaşkanı Alvi'den KKTC açıklamasıPakistan Cumhurbaşkanı Arif Alvi, Pakistan ve Türkiye'nin farklı dil ve kültüre sahip tek bir halk olduğunu belirterek "Pakistan, Kuzey Kıbrıs'taki Kıbrıs Türkü kardeşlerimizin yanındadır." dedi.
15.08.2021Dünya
15 Ağustos 2021 Günün Özeti Milliyet'te
15 Ağustos 2021 Günün Özeti Milliyet'te15 Ağustos 2021 Günün Özeti Milliyet'te
15.08.2021Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Afganistan açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Afganistan açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Tersane Komutanlığı'nda, Pakistan MİLGEM Korvet Projesi 1. Gemi Denize İniş ve Açık Deniz Karakol Gemisi Projesi 1. Gemi Saç Kesim Töreni'nde konuşma yaptı. Taliban'ın Kabil'de yönetimi devralmasıyla ilgili Erdoğan, "Son dönemde çatışmaların yoğunlaştığı Afganistan'a barış ve istikrarın gelmesi konusunda da Pakistan'a hayati görevler düşüyor. Giderek artan istikrarsızlığın Afganistan'dan yeni bir göç dalgasını tetiklemesi yönündeki endişeleri ancak bu şekilde ortadan kaldırabiliriz. En başta Afganistan'ın bir an önce istikrara kavuşturulması için her türlü çabayı göstermeye devam edeceğiz." dedi.
15.08.2021Haberler
Sınır güvenliği tartışmasına Bakan Akar noktayı koydu: Her türlü tedbirler alıyoruz
Sınır güvenliği tartışmasına Bakan Akar noktayı koydu: Her türlü tedbirler alıyoruzMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Afganistan'daki havalimanının işletilmesine ilişkin, "Önümüzdeki günlerde bu konu şekillenecek. Bizim herhangi bir şekilde Mehmetçiği tehlikeye atmak gibi durumumuz söz konusu olamaz" dedi. Sınır güvenliği tartışmalarıyla Bakan Akar, "Yerinde ve zamanında her türlü tedbir alındı, alınmaya devam ediliyor. Son gelişmelerden sonra İran sınırında olası bir hareketliliğe karşı tedbirlerimizi bir kez daha gözden geçirdik, ilave tedbirler aldık. Çalışmalarımız yoğun şekilde devam etmektedir." açıklamasını yaptı.
12.08.2021Haberler
Son dakika... Sınır güvenliği tartışmasına Bakan Akar noktayı koydu: Her türlü tedbirler alıyoruz
Son dakika... Sınır güvenliği tartışmasına Bakan Akar noktayı koydu: Her türlü tedbirler alıyoruzMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Afganistan'daki havalimanının işletilmesine ilişkin, "Önümüzdeki günlerde bu konu şekillenecek. Bizim herhangi bir şekilde Mehmetçiği tehlikeye atmak gibi durumumuz söz konusu olamaz" dedi. Sınır güvenliği tartışmalarıyla Bakan Akar, "Yerinde ve zamanında her türlü tedbir alındı, alınmaya devam ediliyor. Son gelişmelerden sonra İran sınırında olası bir hareketliliğe karşı tedbirlerimizi bir kez daha gözden geçirdik, ilave tedbirler aldık. Çalışmalarımız yoğun şekilde devam etmektedir." açıklamasını yaptı.
12.08.2021Siyaset
Hassas Güdüm Kiti-82 kullanıma hazır
Hassas Güdüm Kiti-82 kullanıma hazırSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumunda (MKEK) planlanan değişikliğe ilişkin "MKEK özelleştiriliyor" şeklinde dezenformasyon yürütüldüğünü belirterek, "Mecliste görüşülecek kanun teklifine göre, MKEK özelleştirilmeyecek, aksine kamu hüviyetini kanunla korumaya devam edecek. MKEK, sermayesi Hazinede, yönetimi, hak ve yetkileri Milli Savunma Bakanlığında olan özel hukuk hükümlerine tabi bir kamu şirketine dönüşecek." dedi.
24.06.2021Teknoloji
Milli gemiye içinde birçok mesajı barındıran özel amblem
Milli gemiye içinde birçok mesajı barındıran özel amblemSeri üretim hattından çıkan ilk milli güdümlü füze Atmaca'nın test atışının yapıldığı TCG Kınalıada için özel olarak hazırlanan amblem, tarihte kurulan büyük Türk devletlerinden mavi vatandaki hak ve menfaatlerin korunmasına kadar birçok mesajı içinde barındırmasıyla dikkati çekiyor.
20.06.2021Ekonomi
‘Olumlu gidişatı provoke etmek çıkar yol değil’
‘Olumlu gidişatı provoke etmek çıkar yol değil’Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve kuvvet komutanlarıyla birlikte İstanbul Sedef Tersanesi’nde inşası devam eden TCG  Anadolu Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi’nde incelemelerde bulundu.
24.05.2021Siyaset
Bakan Varank'tan gençlere çağrı
Bakan Varank'tan gençlere çağrıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, fikri olan gençlerin desteklendiği Bireysel Genç Girişimci (BİGG) Programı kapsamında 31 Mayıs'a kadar başvurulara açık bir çağrı bulunduğunu belirterek, "Ben bu çağrıyı özellikle değerlendirmenizi istiyorum. Lütfen gelin BİGG Programı'mıza sizler de başvurun." dedi.
21.05.2021Teknoloji
Mavi Vatan'ın muhafızı TCG Kınalıada Korveti, milli gurur yaşatıyor
Mavi Vatan'ın muhafızı TCG Kınalıada Korveti, milli gurur yaşatıyorTÜRKİYE'nin Milli Gemi Projesi (MİLGEM) kapsamında inşa edilen dördüncü milli gemisi olan TCG Kınalıada (F-514) Korveti, İzmir Foça Limanı'nda Türkiye Cumhuriyeti'nin mavi vatandaki hak menfaatlerinin korunması maksadıyla verilecek her türlü görevi icra etmek için nöbet görevini sürdürüyor. Ada sınıfının diğer korvetlerine ek olarak 'Atmaca' adı verilen yerli füze ve 'Ağ Destekli Veri Entegre Sistemi' gibi farklılıklarla donatılan TCG Kınalıada Korveti'nde gelişmiş donanmalarla yarışabilecek yazılımlar bulunuyor.
11.05.2021Haberler
Donbass ve Kırım masada olacak
Donbass ve Kırım masada olacakUkrayna Devlet Başkanı Zelenskiy’nin, 10 Nisan’da Türkiye’ye gelerek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşmesi bekleniyor. Ziyarette, Ukrayna ve Rusya arasında Donbass’ta artan gerginlik, Kırım’daki son durum ve Ankara-Kiev arasındaki savunma, askeri iş birliği konuları ele alınacak
4.04.2021Dünya
‘Deniz topunda sona geldik’
‘Deniz topunda sona geldik’MKE Genel Müdürü Akdere, Meclis’te çalışmalarına ilişkin bilgi verirken milli gemilerin vurucu gücü olan 76 mm deniz topu geliştirme projesinde son aşamaya geldiklerini açıkladı
11.03.2021Siyaset
‘Türkiye’yi süper lige taşıyacağız’
‘Türkiye’yi süper lige taşıyacağız’‘Güçlü bir donanmaya sahip olmamız zorunluluktur’ diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Türkiye’yi denizcilik alanında dünyanın süper ligine taşımakta kararlıyız’ ifadelerini kullandı
7.03.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

HULUSİ AKARcumhurbaşkanırecep tayyip erdoğanson dakika haberlerpakistan

Milgem ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.