Mimarlikdergisi

Mimarlikdergisi

Son dakika mimarlikdergisi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan mimarlikdergisi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan mimarlikdergisi haber sayfamızda...

Mimarlikdergisi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 18 mimarlikdergisi haberi bulunmuştur.
Mevcut binalar sıfır karbonlu binaya dönüştürülebilir mi?
Mevcut binalar sıfır karbonlu binaya dönüştürülebilir mi?Edward Mazria: “Sıfır karbonlu bina, enerji kullanımı için fosil yakıt tüketmeyen binadır”. “Nefes Alan Bir Dünya İçin Tasarım” temasıyla hayata geçen Yeşil Rapido 2021 Online Konferans Serisi konuşmacılarından mimar, yazar, araştırmacı ve eğitimci Edward Mazria ile kurucusu olduğu Architecture 2030 ve hedefleri hakkında konuştuk.
31.03.2021Emlak
2021 Pritzker Mimarlık Ödülü Lacaton & Vassal’ın Oldu!
2021 Pritzker Mimarlık Ödülü Lacaton & Vassal’ın Oldu!Fransız mimarlar Anne Lacaton ve JeanPhilippe Vassal, mimarlık dünyasının en prestijli ödülleri olan 2021 Pritzker Mimarlık Ödülü’ne layık görüldü.
29.03.2021Proje
Mimar Sinan Müzesi ve Mimarlık Merkezi Proje Yarışması Başlıyor
Mimar Sinan Müzesi ve Mimarlık Merkezi Proje Yarışması BaşlıyorKayseri Büyükşehir Belediyesi ve TMMOB Mimarlar Odası Kayseri Şubesi, Büyük Usta Mimar Sinan’ın hayatının, eserlerinin tanıtıldığı bir müze yapısı, ülkemizde örneği az bulunan, kente değer katan bir mimarlık merkezi binası ve bu yapılara hizmet edecek açık-yarı açık kamusal mekanların tasarım sorununun çözülmesi için bir mimari proje yarışması düzenliyor.
29.03.2021Proje
Kullanıcılarına esnek çalışma alanları sunan “Trendyol Kampüs” projesi mercek altında!
Kullanıcılarına esnek çalışma alanları sunan “Trendyol Kampüs” projesi mercek altında!Erginoğlu & Çalışlar Mimarlık tarafından tasarlanan Trendyol Kampüs’ün omurgasını, çalışma alanlarının derinlemesine algılanabildiği, maksimum optik ilişkinin kurulabildiği bir sirkülasyon elemanı oluştururken özel üretim mobilyaları sınırlı bir kişisel alan tarif etmeyen, birlikte çalışmaya imkan veren, esnek çalışma alanları tanımlıyor.
1.03.2021Ekonomi
''Mimarlık İstisnasız Hepimizin İçinde Olduğu Ama Hiçbirimizin Üzerinde Konuşmadığı Bir Dünya''
''Mimarlık İstisnasız Hepimizin İçinde Olduğu Ama Hiçbirimizin Üzerinde Konuşmadığı Bir Dünya''Yüz yüze iletişimin hayli mesafeli bir hale geldiği pandemi döneminde, TRT 2 kanalında hazırlayıp sunduğu TV programı “MİM” aracılığıyla mimarlığın ulusal ölçekte tartışılır hale gelmesine katkıda bulunan Mimar Nevzat Sayın ile gündemdeki yarışmaları, pandemi döneminde fazlasıyla üzerinde düşündüğü ev kavramını, mevcut konjonktürde hızlanan kentten kırsala tersine göç hareketini, güncel işlerini ve mimarlığı konuşmanın önemini konuştuk.
4.03.2021Ekonomi
Nobu İstanbul Kent Kültüründen İzler Taşıyacak
Nobu İstanbul Kent Kültüründen İzler TaşıyacakStudio PCH’in kurucu ortağı, mimar Severine Tatangelo ile tasarımını üstlendiği Nobu İstanbul projesinin detaylarını konuştuk.
4.03.2021Ekonomi
Kiptaş Silivri 4. Etap Konutları’na Bronz Ödül
Kiptaş Silivri 4. Etap Konutları’na Bronz Ödülİstanbul Büyükşehir Belediyesi kuruluşu olan KİPTAŞ’ın inisiyatifiyle hayata geçirilen ve PDG Mimarlar tarafından tasarlanan Silivri 4. Etap Konutları Projesi, 2007 yılından bu yana farklı disiplinlerden nitelikli tasarımları ödüllendiren IDA - International Design Awards’ın 2020 kazananları arasında yer aldı.
1.03.2021Ekonomi
Pandemide Kentten Kırsala Göç
Pandemide Kentten Kırsala GöçÜlkemizde kırsal nüfus, yaşam standartlarını yükseltmek ve sanayileşen kentlerin iş gücü açığını kapatmak hedefiyle uzun yıllardır büyük kentlere göç ediyor. Ancak dünya genelinde, özellikle son yıllarda, kentlerle ilgili fiziksel, ekonomik ve sosyal endişelerle gerçekleşen, tersi yönde bir göç hareketinden de bahsetmek mümkün.
4.03.2021Ekonomi
Çanakkale Seddülbahir Kalesi Restorasyonu Devam Ediyor
Çanakkale Seddülbahir Kalesi Restorasyonu Devam EdiyorÇanakkale Seddülbahir Kalesi’nin Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı (ÇATAB) tarafından 2015 yılında başlatılan restorasyon uygulaması devam ediyor.
1.03.2021Ekonomi
Beylikdüzü Fatma Ana Cemevi ve Kültür Merkezi
Beylikdüzü Fatma Ana Cemevi ve Kültür Merkezi9016 Mimarlık’ın Alevi inancının “bir araya getirici” değerlerini göz önüne alarak tasarladığı Beylikdüzü Fatma Ana Cemevi ve Kültür Merkezi’nde, dinin sembolik bir temsilden uzak olan mütevazı yanı, sosyal bir program eşliğinde başarıyla vurgulanmış.
1.03.2021Ekonomi
TED Ankara Koleji Sahne Sanatları Gösteri Merkezi
TED Ankara Koleji Sahne Sanatları Gösteri MerkeziUygur Mimarlık tarafından tasarlanan TED Ankara Koleji Sahne Sanatları Gösteri Merkezi, yerleşkede bulunan yapılar bütünüyle devamlılık içinde ele alınmış. Yapı, yerleşkenin abartısız ama ikonik bir bitişi olarak coğrafyaya açılan bir göz ve içeriye çağıran bir kucak niteliğinde...
29.01.2021Ekonomi
Sınır tanımayan mimarlık
Sınır tanımayan mimarlıkMimarlığın sosyal sorumluluk ve etik değerlerle olan ilişkisini yeniden sorgulamak, mimarlığın geleceğine bir de bu açıdan bakmak gerekiyor. Tam da bu nedenle sosyal sorumlulukları günümüz mimarlığına taşıyan ve zihin açısı sorgulamalara zemin hazırlayan “insanlık için mimarlık” örneklerini sizin için derledik...
29.01.2021Ekonomi
Shimao – Dalga
Shimao – DalgaÇin'in Tianjin kentinde Lacime Architects tarafından hayata geçirilen ve deniz ile karanın birleştiği noktada yükselen kültür merkezi ShimaoDalga’nın tasarımında, doğa ile diyalog kurmak hedefiyle “su damlası” ve “dalga” kavramlarından yola çıkılmış.
29.01.2021Ekonomi
Konut sektörü 2020’yi rekor satışla kapattı
Konut sektörü 2020’yi rekor satışla kapattıKoronavirüs etkisi altında geçen 2020 yılının değerlendirmesini yapan Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya kısıtlamalara rağmen konut sektörünün yılı rekor konut satışıyla kapattığını dile getirdi.
26.01.2021Ekonomi
Taksim Kolektifi: Taksim İstanbullular için yeniden buluşma noktası haline gelecek
Taksim Kolektifi: Taksim İstanbullular için yeniden buluşma noktası haline gelecekTaksim Meydanı Kentsel Tasarım Yarışması’nı jürinin, halkın ve idarenin oylarını alarak kazanan Taksim Kolektifi’nden proje müellifleri Şerif Süveydan, Burcu Sevinç Yılmaz, Rıfat Yılmaz, Süleyman Yıldız ve Sezer Bahtiyar ile kentin gerçek sahibi olarak İstanbulluların meydanın biçimlenmesinde katılımcı bir kimliğe sahip olmasının önemini ve meydanın hafızasının geleceğe nasıl taşınacağını konuştuk.
29.01.2021Ekonomi
Kenti nehirle yeniden tanıştırmak
Kenti nehirle yeniden tanıştırmakSava Nehri’ni Zagreb’in günlük yaşamına dahil etmeyi amaçlayan Openact Architecture tasarımı Sava Activities projesi, nehir kıyısındaki programların, su üzerinde/etrafında değiş-tokuş edilerek kentin farklı alanları arasında sürekli etkileşim ve müzakereyi teşvik ettiği, katılımcı ve esnek bir çerçeve üzerine tasarlanmış.
29.01.2021Ekonomi
İstanbul Tasarım Bienali devam ediyor
İstanbul Tasarım Bienali devam ediyorİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, VitrA sponsorluğunda ve TC Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenlenen, Borsa İstanbul’un Yüksek Katkıda Bulunan Kuruluş olarak destek verdiği 5. İstanbul Tasarım Bienali, sergiler, açık hava yerleştirmeleri, dijital atölye ve sohbetler, film gösterimleri ve çocuk atölyeleriyle sürüyor.
29.01.2021Ekonomi
2021 SALT araştırma fonları başvuruları başlıyor
2021 SALT araştırma fonları başvuruları başlıyorİmparatorluktan cumhuriyete Türkiye’nin iki yüzyıllık kent, toplum ve ekonomi tarihi ile 1950’ler sonrası mimarlık, tasarım ve sanat üretimleri hakkında özgün belge edinimi ve araştırmayı teşvik eden SALT Araştırma Fonları’nın ön başvuruları 18 Ocak’ta başlıyor.
23.02.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

mimarlikdergisiprojetasarımkonutsıfır karbonlu bina

Mimarlikdergisi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.