Moğolistan

Moğolistan

Son dakika Moğolistan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Moğolistan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Moğolistan haber sayfamızda...

Moğolistan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.094 moğolistan haberi bulunmuştur.
Dünya Nüfusu 2022: Dünyada Kaç İnsan Var? Ülkelere Göre Dünya Nüfus Sıralaması
Dünya Nüfusu 2022: Dünyada Kaç İnsan Var? Ülkelere Göre Dünya Nüfus SıralamasıDünya üzerinde yaşayan insan sayısı anlamına gelen dünya nüfusu her geçen gün artış gösteriyor. Bu artışlar yıldan yıla ölüm, doğum ve göçlere göre farklılık gösterebiliyor. Dünya üzerinde bu artış bazı ülkelerde daha fazla artış gösteriyor. Ülkelere göre dünya nüfus sıralamasında Çin başı çekerken ikinci sırada Hindistan ve üçüncü sırada Amerika Birleşik Devletleri (ABD) yer alıyor. Kadın ve erkek doğum, ölüm oranları da ülke içerisinde farklılıklar gösteriyor. Dünyada kaç insan var? Ülkelere göre güncel dünya nüfus sıralaması ve tablosu ile ilgili detaylı bilgilere “Dünya Nüfusu 2022” içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
23.06.2022Dünya
Moğolistan’da vinç devrildi: 2 ölü
Moğolistan’da vinç devrildi: 2 ölüMoğolistan’da bir inşaat alanındaki vincin devrilmesi sonucu 2 işçinin hayatını kaybettiği belirtildi.
22.06.2022Haberler
Moğolistan’da vinç devrildi: 2 ölü
Moğolistan’da vinç devrildi: 2 ölüMoğolistan’da bir inşaat alanındaki vincin devrilmesi sonucu 2 işçinin hayatını kaybettiği belirtildi.
22.06.2022Dünya
Nesli Tükenen Hayvanlar 2022: Dünyada ve Türkiye’de Nesli Tükenmekte Olan Hayvanlar Nelerdir?
Nesli Tükenen Hayvanlar 2022: Dünyada ve Türkiye’de Nesli Tükenmekte Olan Hayvanlar Nelerdir?Dünya üzerinde pek çok hayvan türü bulunmaktadır. Doğal dengede hayvanların ve bitkilerin önemli oldukça çoktur. Ancak bunlardan bazılarının nesli tükenmekle karşı karşıya kalırken bazılarının nesli tamamen tükenmiştir. Doğal afetler, kimisi insanlığın dünyada var oluşundan önce kimisi de insanoğlunun aşırı avlanması, nüfus ve şehirleşmenin giderek artmasıyla dünya üzerinde nesli tükenmiş hayvanlar bulunur. Dünyada ve Türkiye’de nesli tükenmekte olan hayvanlar içeriğimizden konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
22.06.2022Yaşam
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022Eğitim öğretim hayatında edebiyat dersleri öğrencilerin aldığı derslerden birisidir. Özellikle lise 9. 10. 11. ve 12. sınıf öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı dersleri alırlar. Üniversite giriş sınavı YKS oturumları TYT-AYT gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin karşısına çıkan alanlardan bir tanesidir. Ders kitapları her yıl MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 10. sınıf edebiyat ders kitabında öğrencilerin kendini geliştirebileceği çeşitli etkinliklerin yanı sıra cevaplayabilecekleri bilgi verici sorular da bulunmaktadır. 2021-2022 yılında 10. sınıf edebiyat ders kitabı Biryay Yayınları cevap anahtarını merak ediyorsanız "10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları" içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.06.2022Eğitim
Çin'de sel ve toprak kayması: 6 ölü
Çin'de sel ve toprak kayması: 6 ölüÇin'in Fujian, Jiangxi eyaleti ve İç Moğolistan bölgesinde aşırı yağışların yol açtığı sel ve toprak kaymalarında 6 kişi hayatını kaybetti.
15.06.2022Dünya
Son dakika: Erdoğan Yunanistan'da deprem etkisi yarattı! Apar topar 16 harita yayınladılar
Son dakika: Erdoğan Yunanistan'da deprem etkisi yarattı! Apar topar 16 harita yayınladılarEfes-2022 tatbikatının son gününde İzmir'de kürsüye çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözleri Yunan medyasında anında manşete taşındı, 'Yeni Küçük Asya felaketiyle' tehdit!' başlıkları atıldı.
9.06.2022Dünya
Türkiye’ye 35 yılda ‘1 milyar $’ yatırım
Türkiye’ye 35 yılda ‘1 milyar $’ yatırımTürkiye’de 35’inci yılını kutlayan P&G bugüne kadar üretime dönük 1 milyar dolar yatırım yaptı. Tankut Turnaoğlu, “20 markamızla her 10 evin 9’unda en az bir ürünle varız” dedi.
2.06.2022Ekonomi
İstanbul’da kadına kapkaç şoku kamerada: Görüntülü görüşme yaparken çaldılar
İstanbul’da kadına kapkaç şoku kamerada: Görüntülü görüşme yaparken çaldılarKağıthane’de bir kadın, kardeşiyle birlikte işe gittiği esnada kendisini takip eden şahıs tarafından kapkaça uğradı.
30.05.2022Haberler
N ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2022: N Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
N ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2022: N Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Bebeğinin cinsiyetini öğrenen anne ve baba adaylarını isim telaşı alıyor. Erkek bebek bekleyen çiftler çocuklarına hayat boyu taşıyacağı ismi seçerken kararsız kalıyor. Ebeveynler çocuklarına en anlamlı ve en özel ismi vermek istiyor. Bunun için aileler derin bir isim araştırması sürecine giriyor. Kulağa hoş gelen isimlerin yanı sıra aileler anlamlarına da bakıyor. Keşfedilmemiş, nadir bulunan, duyulmamış, değişik ve en anlamlı isimleri vermek istiyor. N harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “N ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
26.05.2022Bebek
A ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2022: A Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
A ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri 2022: A Harfi ile Başlayan Erkek İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Bebek bekleyen çiftler cinsiyet öğrendikten sonra isim arayışına giriyor. İsimler anne ve baba adaylarının en çok durduğu konular arasında yer alıyor. Erkek çocuk bekleyen aileler bebeklerine verecekleri ismin hayatı boyunca taşıyacağı için en güzel ve anlamlı olmasını istiyor. Aileler isim ve anlamları konusunda yakınlarından fikir alıyor. Kulağa hoş gelmesinin yanı sıra çiftler isimlerin anlamlarına da dikkat ediyor. Ebeveynler doğacak bebeklerine değişik, modern, keşfedilmemiş, nadir bulunan, duyulmamış ve anlamları güzel olan isimleri vermeyi tercih ediyor. A harfi ile başlayan erkek isimleri ve anlamları nelerdir? “A ile Başlayan Erkek Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
26.05.2022Bebek
Gizem Özer, Dünya Boks Şampiyonası’na iyi başladı
Gizem Özer, Dünya Boks Şampiyonası’na iyi başladıİstanbul’da düzenlenen Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası’nda ilk maçına Moğolistanlı rakibi karşısında çıkan Gizem Özer, rakibini 5-0 yendi.
12.05.2022Diğer
65 ülkeden sonra borsaya açılıyor
65 ülkeden sonra borsaya açılıyorBorsada işlem görmek için gün sayan Yayla Agro Gıda’nın Başkanı Hasan Gümüş, Türkiye ve global arenada atacakları etkili adımlarla sağlıklı büyümeyi hızlandıracaklarını söyledi.
8.05.2022Ekonomi
Esnafa bayilik üreticiye ihracat
Esnafa bayilik üreticiye ihracatBüyüme modelinde küçük esnafa verdiği bayilik payını artıran CarrefourSA, yerli üreticiyi ihracatla desteklemeyi hedefliyor.
2.04.2022Ekonomi
Rüzgâr ve güneş enerjisinde rekor
Rüzgâr ve güneş enerjisinde rekorİklim ve enerji alanlarındaki çalışmalarıyla bilinen Londra merkezli düşünce kuruluşu Ember'in küresel enerji raporuna göre, rüzgâr ve güneş 2021'de küresel elektrik üretiminin onda birini karşılayarak rekor kırdı.
31.03.2022Gündem
Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski kimdir? Volodomir Zelenski hayatı ve kariyeri...
Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski kimdir? Volodomir Zelenski hayatı ve kariyeri...Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Rusya'nın Ukrayna topraklarına saldırmasının ardından artan gerilim ve başlayan savaşın ardından Zelenski ülkesinde kalarak askerleri ile birlikte mücadele edeceğim açıklamaları ile ülkesinin vatandaşları ve dünya üzerindeki birçok ülke vatandaşının saygısını kazandı. Peki Volodomir Zelenski kimdir kaç yaşında?
28.02.2022Gündem
Türkiye’nin arkeolojik birikimi ve potansiyeli
Türkiye’nin arkeolojik birikimi ve potansiyeliÜlkemizin jeolojik, arkeolojik ve mimari buluntu yönünden büyük bir kültürel birikimi var. Bu birikimi değerlendirmek için gereken bilgi ve insan potansiyeline de sahibiz. Ne yazık ki bu birikimi ülkemiz insanının zenginleşmesi için kullanma becerisine sahip değiliz.
21.02.2022Arkeoloji
Orhun Yazıtları Nerededir, Hangi Döneme Aittir? Özellikleri Nelerdir?
Orhun Yazıtları Nerededir, Hangi Döneme Aittir? Özellikleri Nelerdir?Türk tarihi inceleneceği zaman başvurulması gereken en önemli kaynaklardan biri de yazıtlar ve kitabeler olmaktadır. Bu yazıtlar ve kitabeler içinde en önemli olanı ise eski Türkçe ile yazılmış Orhun yazıtları olarak ifade edilmektedir. Türkler hakkında ilk bilgilere ulaşılan bu kaynak sayesinde pek çok bilgi açığa çıkmıştır. Peki, Orhun yazıtları nerededir, hangi döneme aittir? Özellikleri nelerdir? İşte, Orhun kitabeleri ve içerdiği bilgiler hakkında detayları derledik.
13.02.2022Eğitim
Moğolistan’a teknik destek
Moğolistan’a teknik destekTÜBİTAK ve Moğolistan Bilimler Akademisi (MAS) uluslararası ikili işbirliği programı kapsamında, EÜ Deri Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerince hazırlanan “DECLEAP: Development of Cleaner Production Technologies for Leather Industry: Design of Chrome-Free Tanning Systems on Mongolian Livestock Skins” isimli proje, 830 bin lira bütçe ile kabul edildi.
11.02.2022Ege
Kağıthane’de faciadan dönüldü! Alkollü sürücü doğal gaz kutusuna çarptı
Kağıthane’de faciadan dönüldü! Alkollü sürücü doğal gaz kutusuna çarptıİstanbul Kâğıthane’de alkollü olduğu iddia edilen sürücü, otomobille refüje çıktıktan sonra doğal gaz kutusuna çarptı. Etrafa yayılan gazın alev almaması olası bir facianın önüne geçti.
4.02.2022Gündem
Türk tarihine kadın damgası
Türk tarihine kadın damgasıTürkiye’de ilk kez bir kadın tarihçi Doç. Dr. Elvin Yıldırım, Rusya, Türk Cumhuriyetleri, Çin ve Moğolistan’da 1 ayda 7500 km yürüdü ve ezber bozan bir başarıya imza attı. Doç. Dr. Yıldırım, araştırmasıyla Andronovo Kültürü’nün Türklerin köklerini oluşturduğunu ortaya koydu.
24.01.2022Gündem
Cezaevine girmemek için Türkiye'den kaçtı! Giriş yolunda sahte pasaportla yakalandı
Cezaevine girmemek için Türkiye'den kaçtı! Giriş yolunda sahte pasaportla yakalandıİstanbul ve Kocaeli'nde hırsızlık suçlarından hapis cezası alan ve cezaevine girmemek için sahte pasaportla ülkeden kaçan Moğolistan uyruklu kadın Uransaıkhan U, Türkiye'ye giriş yapmak için geldiği İstanbul Havalimanı'nda yine sahte pasaportla yakalandı.
21.01.2022Gündem
Bir ilk... Çin'in uzay aracı Ay'da su buldu!
Bir ilk... Çin'in uzay aracı Ay'da su buldu!Ay'daki su, gelecekte Mars'a ve uzayın derinliklerine yapılacak görevlerin anahtarı olabilir. Ay'daki oksijen miktarının, 8 milyar insanı 100 bin yıl boyunca hayatta tutabileceği düşünülüyor.
10.01.2022Dünya
Dünyada Kaç Tane Ülke Vardır? 2022 Ülkelerin İsimleri Ve Başkentleri
Dünyada Kaç Tane Ülke Vardır? 2022 Ülkelerin İsimleri Ve BaşkentleriDünyadaki ülke sayısı, gözlemci ülke statüsünde bulunan Vatikan ve Filistin de dahil olmak üzere 208'dir. Avrupa kıtasında 64, Asya kıtasında ise 53 ülke yer alıyor. Dünyada sınırları içerisinde ülke bulunmayan tek kıta ise Antarktika'dır. Dünyada kaç tane ülke var? Sizin için başkentleri ile birlikte listeledik.
17.01.2022Eğitim
Rusya Hakkında Bilgiler; Rusya Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Rusya Hakkında Bilgiler; Rusya Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıRusya, resmi adı ile Rusya Federasyonu, Kuzey Avrasya'da bir ülkedir. Yönetim şekli federal yarı başkanlık olan bu ülke, Norveç, Finlandiya, Estonya, Letonya, Litvanya, Polonya, Beyaz Rusya, Ukrayna, Gürcistan, Azerbaycan, Kazakistan, Çin, Moğolistan ve Kuzey Kore ile sınır komşusudur. 3 farklı denize açılmış olan Rusya, deniz yolu ile bir nevi ABD'nin de komşusu sayılmaktadır. Çok geniş bir toprağa yayılmış olan Rusya, dünyanın toprak genişliği bakımından en büyük ülkesi konumundadır. İşte, Rusya hakkında merak edilenleri sizler için derledik.
5.01.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Moğolistan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.