Moon Jae-İn

Moon Jae-İn

Son dakika Moon Jae-in haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Moon Jae-in gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Moon Jae-in haber sayfamızda...

Moon Jae-İn

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 445 moon jae-in haberi bulunmuştur.
Güney Kore'de Yoon Suk Yeol resmen göreve başladı
Güney Kore'de Yoon Suk Yeol resmen göreve başladıGüney Kore'nin yeni devlet başkanı seçilen Yoon Suk Yeol, yemin ederek resmen göreve başladı.
10.05.2022Dünya
Kim dünyaya meydan okudu: Nükleer programımızı hızlandıracağız
Kim dünyaya meydan okudu: Nükleer programımızı hızlandıracağızKuzey Kore Silahlı Kuvvetleri'nin kuruluşunun 90'ıncı yıldönümü için düzenlenen törende konuşan Kim, dünyanın ödünü koparan açıklamalarına bir yenisini ekledi. Askeri törende Kuzey Kore'nin yasaklı kıtalararası balistik füzeleri de sergilendi.
26.04.2022Dünya
Binlerce kişi tahliye edildi! Güney Kore'de alarm: Çok yaklaştı
Binlerce kişi tahliye edildi! Güney Kore'de alarm: Çok yaklaştıGüney Kore’nin doğusundaki Uljin bölgesinde çıkan orman yangını Hanul Nükleer Santrali yakınına kadar ulaşırken, Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in yangının acilen söndürülmesi emrini verdi.
4.03.2022Dünya
Son dakika... Fotoğraflar bir füzeden çekildi! Dünyanın ödü koptu
Son dakika... Fotoğraflar bir füzeden çekildi! Dünyanın ödü koptuKim Jong-un'un füzesinde savaş başlığına takılan bir fotoğraf makinesi vardı, resmi haber ajansının servis ettiği kareler dünyada ilk haber oldu. 2 bin metre yüksekliğe ulaşıp 30 dakika havada kalan füzenin türü de açıklandı.
31.01.2022Dünya
'Komünizmi ez' paylaşımları Güney Kore'de viral oldu
'Komünizmi ez' paylaşımları Güney Kore'de viral olduGüney Kore'de bir perakende patronunun Instagram'da paylaştığı komünizm karşıtı slogan, devlet başkanı adayı Yoon Seok-youl ve diğer muhafazakar politikacıların aynı ifadeyi paylaşmasının veya tartışmaya katılmasının ardından sosyal medyada hızla yayıldı.
11.01.2022Dünya
Güney Kore eski lideri Park yaklaşık 5 yıl sonra hapisten çıktı
Güney Kore eski lideri Park yaklaşık 5 yıl sonra hapisten çıktıYolsuzluk suçlamasıyla 22 yıl hapis cezasına çarptırılan eski Devlet Başkanı Park Geun-hye, hükümetin çıkardığı aftan yararlanmasının ardından bugün serbest bırakıldı.
31.12.2021Dünya
Savaş resmen bitiyor! 'ABD'yle anlaştık'
Savaş resmen bitiyor! 'ABD'yle anlaştık'Kore Savaşı'nı resmen bitirmek için atılan adımlara bir yenisi eklendi. Güney Kore (Kore Cumhuriyeti) Dışişleri Bakanı Chung Eui-yong, Kore Savaşı'nın resmen bitmesi için hazırlanan deklarasyonun taslak metni üzerinde ABD'yle fiilen anlaştığını duyurdu.
30.12.2021Dünya
Güney Kore'nin eski devlet başkanı affedildi
Güney Kore'nin eski devlet başkanı affedildiGüney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in, geniş çaplı bir yolsuzluk skandalı nedeniyle 22 yıl hapis yatmakta olan eski Devlet Başkanı Park Geun-hye'yi affetti.
24.12.2021Dünya
Güney Kore'de kısıtlamalara protesto!
Güney Kore'de kısıtlamalara protesto!Güney Kore’de yaklaşık 300 işletme sahibi, hükümetin Covid-19 kısıtlamalarını yeniden yürürlüğe koyması nedeniyle protesto gösterisi düzenledi.
22.12.2021Dünya
Son dakika... Kuzey Kore'de gülmek ve içmek yasaklandı!
Son dakika... Kuzey Kore'de gülmek ve içmek yasaklandı!Kim Jong-un'un ülkesi 11 gün boyunca eşi benzeri olmayan bir yas tutacak, dünya uluslararası haber ajanslarının Kuzey Kore'den servis ettiği fotoğrafları izliyor.
17.12.2021Dünya
Kore Savaşı 'resmen' bitebilir
Kore Savaşı 'resmen' bitebilirİki Kore’nin 1950-53 yılları arasında süren ve bir barış anlaşmasıyla değil, ateşkesle biten savaşının resmen sonlandırılması için umut doğdu. Güney Kore lideri Moon Jae-in, Kuzey, Güney Kore, ABD ve Çin’in savaşı resmen sonlandırmak için prensipte anlaştıklarını açıkladı. Moon Jae-in, görüşmelerin Kuzey Kore’nin talepleri nedeniyle sürdüğünü söyledi.
14.12.2021Dünya
Savaş 'resmen' bitiyor! Kuzey Kore kabul etti
Savaş 'resmen' bitiyor! Kuzey Kore kabul ettiGüney Kore, 'düşman kardeş'i Kuzey Kore'nin 68 yıldır teknik olarak devam eden savaşın son bulması için prensipte 'evet' dediğini dünyaya duyurdu.
13.12.2021Haberler
Savaş 'resmen' bitiyor! Kuzey Kore kabul etti
Savaş 'resmen' bitiyor! Kuzey Kore kabul ettiGüney Kore, 'düşman kardeş'i Kuzey Kore'nin 68 yıldır teknik olarak devam eden savaşın son bulması için prensipte 'evet' dediğini dünyaya duyurdu.
13.12.2021Dünya
Avrupa Konseyi Başkanı Michel'in Japonya ziyareti ertelendi.
Avrupa Konseyi Başkanı Michel'in Japonya ziyareti ertelendi.Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel'in Japonya Başbakanı Fumio Kishida ile görüşmek üzere Pazartesi günü Japonya'ya yapmayı planladığı ziyaret, bir heyet üyesinin Covid-19'a yakalanması nedeniyle ertelendi.
27.11.2021Dünya
ABD ve Güney Kore ortak tatbikata başladı
ABD ve Güney Kore ortak tatbikata başladıAmerika Birleşik Devletleri (ABD) ve Güney Kore, Kuzey Kore ile nükleer silahlardan arındırma müzakerelerini yeniden başlatma çabaları devam ederken, ortak hava tatbikatına başladı.
1.11.2021Dünya
Squid Game'le dehşete mi düştünüz? Gerçek olaylara dayanan Extracurricular çok daha çılgın!
Squid Game'le dehşete mi düştünüz? Gerçek olaylara dayanan Extracurricular çok daha çılgın!Geçtiğimiz haftalarda dünya genelinde 111 milyon seyirciye ulaşan 'Squid Game' fırtınası dinmeden yeni bir Güney Kore dizisi gündemde. Kore'nin popüler kültürdeki yükselişi hız kesmeden sürerken, geçen yıl yayınlanan 'Extracurricular' adlı dizi yeniden adından söz ettirmeye başladı. İzleyenler tarafından Squid Game'den bile daha çılgın" olarak adlandırılan dizi, gerçek olaylara dayanıyor.
29.10.2021Dünya
Bilinmezlerin adamı Kim Jong-un
Bilinmezlerin adamı Kim Jong-unKuzey Kore lideri Kim Jong-un, dünya kamuoyu tarafından bu kadar dikkatle takip edilmesine rağmen hakkındaki bilinmezlerin en fazla olduğu isim. İşte Kim hakkındaki en ilginç bilgiler ve iddialar...
24.10.2021Dünya
Güney Kore ilk yerli roketi "Nuri"yi uzaya fırlattı
Güney Kore ilk yerli roketi "Nuri"yi uzaya fırlattıGüney Kore yerli üretim ilk roketi "Nuri"yi uzaya fırlattı.
21.10.2021Teknoloji
Güney Kore'den karbon emisyon hedefi! Yüzde 40
Güney Kore'den karbon emisyon hedefi! Yüzde 40Güney Kore'nin, 2030 yılında karbon emisyonunu yüzde 40 azaltmayı hedeflediği bildirildi.
18.10.2021Dünya
Kim kardeşini atadı! Düşman ülkeye sürpriz mesaj
Kim kardeşini atadı! Düşman ülkeye sürpriz mesajKuzey Kore lideri Kim Jong-un’un kız kardeşi Kim Yo-jong, ülkenin en üst karar alma organı Devlet İşleri Komisyonu’nun üyeliğine atandı. Bu sırada Kim Jong-un, Güney Kore’yle iletişim hattını yeniden kurmak istediğini açıkladı.
30.09.2021Dünya
Kuzey ve Güney Kore arasındaki açık hat yeniden devreye giriyor
Kuzey ve Güney Kore arasındaki açık hat yeniden devreye giriyorKuzey Kore lideri Kim Jong-un, Koreler arası iletişim hatlarının ekim başlarında yeniden açılacağını duyurdu.
30.09.2021Dünya
Güney Kore köpek eti tüketimini yasaklamaya hazırlanıyor
Güney Kore köpek eti tüketimini yasaklamaya hazırlanıyorGüney Kore'de, köpek eti tüketiminin yasaklanması gündeme geldi.
28.09.2021Dünya
Kuzey Kore'den Güney'e müzakere şartı
Kuzey Kore'den Güney'e müzakere şartıKuzey Kore lideri Kim Jong-un'ın kız kardeşi Kim Yo-jong, Güney Kore'nin "düşmanca politikalardan" vazgeçmesi halinde müzakerelere devam etmekte istekli olduklarını belirtti.
24.09.2021Dünya
Kuzey ve Güney Kore arasında 1 yıl sonra ilk telefon görüşmesi
Kuzey ve Güney Kore arasında 1 yıl sonra ilk telefon görüşmesiKuzey ve Güney Kore arasında son 1 yıldır kapalı tutulan iletişim kanallarının dün açılmasının ardından ilk telefon görüşmesi yapıldı.
28.07.2021Dünya
Koreler iletişime yeniden başladı
Koreler iletişime yeniden başladıKore Savaşı’nda sağlanan ateşkesin 68. yılında, iki Kore arasında iletişim kanalları yeniden açıldı.
28.07.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Moon Jae-İn ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.