Moon Jae-İn

Moon Jae-İn

Son dakika Moon Jae-in haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Moon Jae-in gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Moon Jae-in haber sayfamızda...

Moon Jae-İn

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 403 moon jae in haberi bulunmuştur.
Güney Kore Japonya'yı mahkemeye veriyor
Güney Kore Japonya'yı mahkemeye veriyorGüney Kore'nin, Japonya'nın 2011'deki depremin ardından meydana gelen tsunamide hasar gören Fukuşima Daiçi Nükleer Santrali'ndeki radyoaktif atık suyu denize boşaltma kararını, uluslararası yargıya taşımaya hazırlandığı bildirildi.
14.04.2021Dünya
Kuzey ve Güney Kore olimpiyat için birleştiler!
Kuzey ve Güney Kore olimpiyat için birleştiler!‘Güney’ ve ‘Kuzey’ olarak 75 yıl önce ayrılan iki Kore, 2032 Yaz Olimpiyatları’nı ortak düzenlemek adına IOC’ye adaylık teklifi sundu. Bu gelişme, ‘düşman kardeşler’in son yıllarda spor merkezli yakınlaşmalarındaki son halka oldu.
Son dakika: Kim'in kız kardeşinden şok sözler! Bu benzetme dünyayı ayağa kaldırdı...
Son dakika: Kim'in kız kardeşinden şok sözler! Bu benzetme dünyayı ayağa kaldırdı...Son dakika haberine göre, dünyanın ödünü koparan füze denemeleri yapan Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un kız kardeşi Kim Yo-jong'un, balistik füze denemelerini eleştiren Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in'e karşı sarf ettiği sözler dünya medyasına bomba gibi düştü.
30.03.2021Dünya
Güney Kore'de ilk kez ölüm oranı doğumları geçti
Güney Kore'de ilk kez ölüm oranı doğumları geçtiGüney Kore'de 2020 yılında ilk kez doğum oranı ölümlerin altında kaldı. Bu, dünyanın en düşük doğum oranına sahip ülkede endişe yarattı.
4.01.2021Dünya
Acil durum ilan edildi! Tedbirler sertleşecek...
Acil durum ilan edildi! Tedbirler sertleşecek...Dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı 72 milyon 397 bini, virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 1 milyon 616 bini, iyileşenlerin sayısı ise 50 milyon 724 bini aştı. Çin'de acil durum ilan edilirken, Almanya tedbirleri sertleştirmeye karar verdi.
13.12.2020Dünya
Dünyada koronavirüste yaşanan son gelişmeler
Dünyada koronavirüste yaşanan son gelişmelerDünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı 71 milyon 779 bini, virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 1 milyon 607 bini aşarken, iyileşenlerin sayısı 50 milyon 307 bine ulaştı.
12.12.2020Dünya
'Cinsel şantaj' çetesinin liderine 40 yıl hapis!
'Cinsel şantaj' çetesinin liderine 40 yıl hapis!Güney Kore'de çevirim içi sohbet odası operatörü, kız çocukları ve kadınlara cinsel içerikli videolar çekmeleri için şantaj yapmaktan 40 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
26.11.2020Dünya
Kim, Güney Kore’den özür diledi
Kim, Güney Kore’den özür dilediKuzey Kore lideri Kim Jong-Un, önceki gün öldürülen Güney Kore Okyanuslar ve Balıkçılık Bakanlığı görevlisi nedeniyle Seul’den özür diledi.
26.09.2020Dünya
Son dakika...Kuzey Kore, Güney Kore'den özür diledi!
Son dakika...Kuzey Kore, Güney Kore'den özür diledi!Kuzey Kore, cuma günü sularına girdiğini için vurarak öldürdüğü Güney Kore vatandaşı için üzüntüsünü bildirdi.
25.09.2020Dünya
Japonya'nın yeni Başbakanı Suga'ya dünya liderlerinden tebrik mesajları
Japonya'nın yeni Başbakanı Suga'ya dünya liderlerinden tebrik mesajlarıJaponya'nın yeni Başbakanı Yoshihide Suga ve hükümetine dünyanın farklı ülkelerinin liderlerinden tebrik mesajları geldi.
17.09.2020Dünya
Güney Kore, 'yeni ve daha tehlikeli bir dalgayla karşı karşıya'
Güney Kore, 'yeni ve daha tehlikeli bir dalgayla karşı karşıya'Koronavirüs salgınının başlangıcında verdiği mücadeleyle birçok ülkenin model olarak aldığı Güney Kore'de, ikinci dalganın merkezi bir kilise. Sağ eğilimli bir Presbiteryan kilisesinden yeniden yayılan salgın, ilk kez ülke çapındaki 17 bölgeye birden ulaştı. İlk dalgada salgın tüm bölgelerde görülmemişti.
25.08.2020Dünya
DSÖ’den çocuklar için maske önerisi: 12 yaş üzeri takmalı
DSÖ’den çocuklar için maske önerisi: 12 yaş üzeri takmalıDünyada yeni tip koronavirüsün bulaştığı kişi sayısı 23.4 milyonu geçti. Salgında ölenlerin sayısı da 809 bini aştı. Dünya Sağlık Örgütü ölümcül virüsün yayılımını önlemek amacıyla 12 yaş ve üzeri çocukların maske takmasını önerdi.
24.08.2020Dünya
Kim yeni yılda kongreyi topluyor
Kim yeni yılda kongreyi topluyorKuzey Kore lideri, Ocak 2021'deki İşçi Partisi toplantısında ülkesinin beş yıllık yeni kalkınma planını hazırlamayı hedefliyor.
20.08.2020Dünya
Çin ve Güney Kore'de vakalar artıyor!
Çin ve Güney Kore'de vakalar artıyor!Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında son 24 saatte Çin ana karasında 22, Güney Kore'de 246 yeni vaka tespit edildi.
18.08.2020Dünya
Vakalar yine artışa geçti... Koronavirüs kabusu sürüyor!
Vakalar yine artışa geçti... Koronavirüs kabusu sürüyor!Son 24 saatte Çin'de 22, Güney Kore'de 197 yeni vaka tespit edildi.
17.08.2020Dünya
Güney Kore Devlet Başkanı Moon, sel felaketi nedeniyle yaz tatilini iptal etti
Güney Kore Devlet Başkanı Moon, sel felaketi nedeniyle yaz tatilini iptal ettiGüney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in, sel felaketi ve toprak kaymalarının yol açtığı maddi hasar ve can kayıpları nedeniyle yaz tatilini iptal etti.
3.08.2020Dünya
Kuzey Kore'nin istediği oldu! Güney Kore sınırda broşür dağıtmaya çalışan aktivisti yakaladı
Kuzey Kore'nin istediği oldu! Güney Kore sınırda broşür dağıtmaya çalışan aktivisti yakaladıDüşman kardeşler arasında büyük krize yol açan broşür balonlarına karşı harekete geçen Seul yönetimi, ev ve ofise yapılan baskında birçok belgeye el koydu. Pyongyang, Güney Kore'yi söz konusu broşürleri engellememekle suçluyordu.
26.06.2020Dünya
Güney Kore'den Kuzey'e zeytin dalı! 'Savaş bitsin, birleşelim...'
Güney Kore'den Kuzey'e zeytin dalı! 'Savaş bitsin, birleşelim...'Aralarında yalnızca ateşkes anlaşması bulunan ve teknik olarak halen savaş halinde olan düşman kardeş Koreler arasındaki savaş, 70 yıl önce başladı. Güney Kore lideri Moon, iki ülkenin birleşmesi halinde Kuzey'deki komünist rejimin değişmesini istemeyeceklerini ilan etti.
25.06.2020Dünya
Güney Kore ve ABD'den Kuzey Kore'ye çağrı!
Güney Kore ve ABD'den Kuzey Kore'ye çağrı!Güney Kore Savunma Bakanı Jeong Kyeong-doo ve ABD Savunma Bakanı Mark Esper, Kuzey Kore'ye, Kore Yarımadası'nda barışın sağlanması için verdiği taahhütlere uyma çağrısında bulundu.
25.06.2020Dünya
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Güney Kore Devlet Başkanı ile görüştü
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Güney Kore Devlet Başkanı ile görüştüSon dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
23.06.2020Siyaset
Son dakika haberler: Dünya o noktaya kilitlendi! Gerilim artıyor
Son dakika haberler: Dünya o noktaya kilitlendi! Gerilim artıyorSon dakika haberlere göre, Uluslararası haber ajansları Reuters ve AP yan yana dizilen tankların fotoğraflarını geçti, dünya bir anda sıcak noktaya kilitlendi.
23.06.2020Dünya
Koreler arası gerilim istifa getirdi... Güney Kore Birleşme Bakanı Kim istifa etti!
Koreler arası gerilim istifa getirdi... Güney Kore Birleşme Bakanı Kim istifa etti!Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in, Birleşme Bakanı Kim Yeon-chul’ün Koreler arası ilişkilerin kötüleşmesi nedeniyle sunduğu istifayı kabul etti.
19.06.2020Dünya
Son dakika... ABD ordusu sınırda göründü!
Son dakika... ABD ordusu sınırda göründü!Düşman kardeşler arasında gerilim zirveye çıktı, sınıra askeri yığınak yapılıyor. AP, Amerikan ordusuna ait donanımları görüntüledi. Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un kız kardeşi ise, anlaşmanın boynuna ABD dalkavukluğu halkasını geçiren Güney Kore lideri nedeniyle başarısız olduğunu söyledi.
17.06.2020Dünya
Son dakika: Kuzey Kore havaya uçurdu! Tanklar sıra sıra dizildi...
Son dakika: Kuzey Kore havaya uçurdu! Tanklar sıra sıra dizildi...Son dakika haberlere göre, Kuzey Kore'nin sınır kenti Kaesong'daki irtibat bürosu Kim Jong-un'un emriyle havaya uçuruldu. Dünyanın gözü bir anda Koreler arasındaki sınıra çevrildi, AP ürkütücü bir fotoğraf servis etti.
16.06.2020Dünya
Son dakika haberler.:İlk fotoğraflar! Dünyanın ödü koptu...
Son dakika haberler.:İlk fotoğraflar! Dünyanın ödü koptu...Son dakika haberlere göre, Kuzey Kore-Güney Kore sınırından şiddetli patlama sesi duyuldu, ardından siyah dumanlar gökyüzünü kapladı. Yerel saatle 14.49'da meydana gelen patlama, dünyanın ödünü kopardı.
16.06.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

güney koreKuzey KorekoronavirüsKim Jong unMoon Jae-in

Moon Jae-İn ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.