Mortgage

Mortgage

Son dakika mortgage haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan mortgage gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan mortgage haber sayfamızda...

Mortgage

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.901 mortgage haberi bulunmuştur.
ABD'de mortgage faizi hafif aşağı geldi
ABD'de mortgage faizi hafif aşağı geldi ABD'de mortgage başvurularında önceki hafta başlayan düşüş geçen hafta da devam etti. 30 yıllık faiz hafif aşağı geldi ve üst üste üçüncü haftasında da yüzde 7 seviyesinin altında kaldı.
27.03.2024 Uzmanpara
Yavaş’tan ‘Londra’da ev’ açıklaması
Yavaş’tan ‘Londra’da ev’ açıklaması Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kızının Londra’daki eviyle ilgili iddialara yanıt verdi.
27.03.2024 Gündem
Mansur Yavaş'tan, kızının Londra'daki dairesiyle ilgili açıklama
Mansur Yavaş'tan, kızının Londra'daki dairesiyle ilgili açıklama Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kızının Londra'daki evini 465 bin sterline aldığını, 372 bin 999 sterlini için banka kredisi çekildiğini, kredinin 32 yıl taksitle geri ödeneceğini belgeleriyle açıkladı.
26.03.2024 Gündem
Mansur Yavaş: Sandığa gitmeyenleri götürün
Mansur Yavaş: Sandığa gitmeyenleri götürün Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Kızımın Mortgage (ipotek) ile 32 yıl taksitle aldığı, taksit taksit tam 32 yıl ödeyeceği bir evi, daha da alalı 2 yıl oldu, 'Mansur Yavaş'ın Londra'da evi var' diyerek, dilinde tüy bitti. Önümüzdeki hafta Allah'ın izniyle bütün belgeleri açıklayacağım. İnşallah yalanlarını yüzlerine çarpacağız dedi.
23.03.2024 Gündem
'Bilanço küçültme yakında başlayacak'
'Bilanço küçültme yakında başlayacak' ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, FOMC toplantısında finansal koşulları sıkılaştırmak için kullandıkları daha az bilinen bir politika aracı olan Fed'in bilançosunun küçülmesinin nasıl yavaşlatılacağına dair bir stratejiyi tartıştıklarını söyledi.
21.03.2024 Uzmanpara
Çin'de yeni konut fiyatları düştü
Çin'de yeni konut fiyatları düştü Çin'de yeni konut fiyatları şubat ayında daha da düşerek talebi desteklemek için daha fazla politika desteği çağrılarının altını çizdi.
15.03.2024 Uzmanpara
Ev alamayanın yeni tercihi oldu! Talep patladı, yüzde 400’lük artış!
Ev alamayanın yeni tercihi oldu! Talep patladı, yüzde 400’lük artış! Pandemi ve depremden sonra daha güvenli bir yapıda yaşamayı tercih edenler ve konut fiyatlarındaki artıştan dolayı ev alamayanların gayrimenkul tercihi değişti. Vatandaşın talebinde yüzde 400’lük artış yaşandı. İşte detaylar...
15.03.2024 Ekonomi
ABD'de mortgage başvuruları arttı
ABD'de mortgage başvuruları arttı ABD'de mortgage başvuruları önceki hafta başladığı yükselişini geçen hafta da devam ettirdi. 30 yıllık faiz bir aylık aranın ardından yeniden yüzde 7 seviyesinin altına geldi.
13.03.2024 Uzmanpara
Ev almak isteyen herkesi ilgilendiriyor! Ticaret Bakanlığı’ndan kredi uyarısı
Ev almak isteyen herkesi ilgilendiriyor! Ticaret Bakanlığı’ndan kredi uyarısı Vatandaşlar konut alımı için kredi çekmek istediklerinde bankaların bazı dayatmaları ile karşı karşıya kalabiliyor ve bu durumda bazı mağduriyetler yaşanabiliyor. Bankalar müşterilerine kredi verirken hayat sigortası, otomatik ödeme talimatı, tamamlayıcı sağlık sigortası gibi başka ürünleri de teklif edebiliyor. Ticaret Bakanlığı’ndan konuyla ilgili önemli bir uyarı geldi. İşte detaylar...
11.03.2024 Ekonomi
ABD'de mortgage başvuruları yükseldi
ABD'de mortgage başvuruları yükseldi ABD'de mortgage başvuruları üç haftalık düşüşüne son verdi ve geçen haftayı yükselişle tamamladı. 30 yıllık faiz hafif aşağı geldi, ancak yüzde 7 seviyesinin üzerinde kalmaya devam etti.
6.03.2024 Uzmanpara
ABD'de mortgage faizi geriledi
ABD'de mortgage faizi geriledi ABD'de mortgage başvuruları üst üste üçüncü haftasında da düşüş gösterdi. 30 yıllık faiz hafif aşağı geldi.
28.02.2024 Uzmanpara
Kiraları düşürecek 5 adım! Merkez Bankası’nın son enflasyon raporunda açıklandı
Kiraları düşürecek 5 adım! Merkez Bankası’nın son enflasyon raporunda açıklandı Merkez Bankası enflasyon raporunda konut kiralarını düşürecek bazı önerilerde bulundu. Öneriler arasında kiralık konut arzının planlanarak artırılması, devlet destekli kiralık sosyal konut sistemi, Sermaye Piyasası Kurulu'na bağlı şirketlerle kurumsal kiralama, hisseli kiracılık uygulaması ve konut sayısına göre kademeli vergilendirme ve boş konut vergisi de var.
17.02.2024 Ekonomi
ABD'de mortgage başvuruları geriledi
ABD'de mortgage başvuruları geriledi ABD'de mortgage başvuruları 9 Şubat ile sona eren bir haftalık dönemde düşüş gösterirken, 30 yıllık faiz yukarı hareketini sürdürdü ve 9 haftanın en yüksek seviyesine geldi.
14.02.2024 Uzmanpara
ABD, Çinli araçların ithalatını kısıtlayabilir
ABD, Çinli araçların ithalatını kısıtlayabilir ABD Başkanı Joe Biden yönetimi, Çin'den akıllı arabalar ve bileşenlerinin ithalatını kısıtlamak için çalışma yapıyor.
9.02.2024 Uzmanpara
'Banka dışı mortgage kreditörleri izleniyor'
'Banka dışı mortgage kreditörleri izleniyor' ABD Hazine Bakanı Janet Yellen banka dışı mortgage kreditörlerinden kaynaklanan risklerin takip edildiğini söyledi.
9.02.2024 Uzmanpara
ABD'de mortgage başvuruları artış gösterdi
ABD'de mortgage başvuruları artış gösterdi ABD'de mortgage başvuruları 19 Ocak ile sona eren yılın üçüncü haftasında da ilk iki haftada olduğu gibi artış gösterdi. 30 yıllık faiz bir miktar arttı.
24.01.2024 Uzmanpara
Ev alacaklar dikkat: Düşük faizli kredi geliyor
Ev alacaklar dikkat: Düşük faizli kredi geliyor Çok sayıda vatandaşın gözü kulağı yeni gelecek olan konut kredisi kampanyasında.... Peki uygulama ne zaman hayata geçirilecek? Faiz oranı ne olacak? Kimler yararlanabilecek? Vatandaşın avantajı ne olacak? İşte detaylar...
11.01.2024 Ekonomi
Turizmde sevindiren 2024 beklentisi
Turizmde sevindiren 2024 beklentisi Küresel ekonomiye dair 2024 yılı öngörülerini hazırladığı bir raporla paylaşan Mastercard Ekonomi Enstitüsü (MEI), 2024 yılında Avrupalı turistin Türkiye’ye olan ilgisinin devam etmesinin beklendiğini duyurdu.
9.01.2024 Ekonomi
ABD'de mortgage başvuruları geriledi
ABD'de mortgage başvuruları geriledi ABD'de 15 Aralık ile sona eren haftada mortgage başvuruları üst üste altı hafta süren artışını sonlandırdı. 30 yıllık faiz 4,5 ay sonra ilk kez yüzde 7 seviyesinin altına geldi.
20.12.2023 Uzmanpara
ABD'de mortgage faizi yüzde 7'nin altına indi
ABD'de mortgage faizi yüzde 7'nin altına indi ABD'de 30 yıllık mortgage faiz oranı üst üste 7'nci haftasında da geriledi ve 4 ay sonra yüzde 7 seviyesinin altına indi.
15.12.2023 Uzmanpara
İngiltere'de konut satanlar fiyatları düşürdü
İngiltere'de konut satanlar fiyatları düşürdü Rightmove'un verilerine göre İngiltere'deki konut satıcıları mülkleri için talep ettikleri fiyatları düşürdü.
11.12.2023 Uzmanpara
ABD'de mortgage başvuruları arttı
ABD'de mortgage başvuruları arttı ABD'de 17 Kasım ile sona eren haftada mortgage başvuruları üst üste üçüncü haftasında da artarken, 30 yıllık faiz eylül ortasında gördüğü seviyelere doğru geri geldi.
22.11.2023 Uzmanpara
Konut satışlarında sert düşüş! Nedeni belli oldu
Konut satışlarında sert düşüş! Nedeni belli oldu Türkiye genelinde konut satışları ekim ayında yüzde 8.7 oranında azaldı. Peki konut satışlarındaki düşüşün asıl nedeni ne? Gayrimenkul Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı merak edilenleri milliyet.com.tr'ye anlattı.
17.11.2023 Ekonomi
ABD'de mortgage faizinde yükseliş sonlandı
ABD'de mortgage faizinde yükseliş sonlandı ABD'de 30 yıllık mortgage faiz oranı 7 haftalık yükselişini sonlandırdı ve konut almak isteyen potansiyel alıcılar için mütevazi de olsa bir rahatlamaya neden oldu.
3.11.2023 Uzmanpara
Konutta yüzde 50'lik sert düşüş! 'İki, üç aydır bekleyen var'
Konutta yüzde 50'lik sert düşüş! 'İki, üç aydır bekleyen var' Konut talebinin geçtiğimiz aylara göre yüzde 50 oranında azaldığı söyleniyor. Peki konut sektöründeki sert düşüşün ana nedeni ne? İTO Gayrimenkul Komite Başkanı Hakan Akdoğan merak edilenleri milliyet.com.tr'ye cevapladı.
25.10.2023 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Mortgage ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.