Muayene

Muayene

Son dakika muayene haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan muayene gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan muayene haber sayfamızda...

Muayene

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 11.574 muayene haberi bulunmuştur.
DMD'li Umut'un babasından aile hekimine şok suçlama!
DMD'li Umut'un babasından aile hekimine şok suçlama! Kocaeli’de yaşayan Duchenne Musküler Distrofi (DMD) hastası 15 aylık Umut Dırbas'ın babası Özcan Dırbas (41), Aile Hekimi Ali Ü. G. tarafından oğlunun tedavisi için yurt dışından ilaç getireceği vaadiyle dolandırıldıklarını ileri sürdü. Daha sonra ilacın deneme aşamasında olduğunu öğrendiklerini belirten Dırbas, doktor hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.
28.05.2024 Gündem
Emeklinin sesini herkese duyuracağım
Emeklinin sesini herkese duyuracağım CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Ankara’daki mitingde emekliler için 15 maddelik çözüm paketi sundu. Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Bahçeli’ye, “15’ini yapacağız, el birliği ile yapacağız. Var mısınız?” diyerek çağrıda bulundu.
27.05.2024 Gündem
CHP lideri Özel: İktidar olduğumuzda en düşük emekli maaşı asgari ücret düzeyine çıkarılacak
CHP lideri Özel: İktidar olduğumuzda en düşük emekli maaşı asgari ücret düzeyine çıkarılacak CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "İlk seçim vaadimizi açıklıyorum; iktidar olduğumuz ilk 100 gün içinde yasal düzenlemeleri derhal tamamlanıp, en düşük emekli maaşı önce asgari ücrete, 2 yıl sonra bırakıldığı yere 1,5 asgari ücret düzeyine çıkarılacaktır; söz veriyoruz" dedi.
26.05.2024 Gündem
Ünlü modelden implant şoku! X-Ray'in alarmı hiç susmadı: 'Çiviler kafatasımda yürüyor'
Ünlü modelden implant şoku! X-Ray'in alarmı hiç susmadı: 'Çiviler kafatasımda yürüyor' 36 yaşındaydı, bu zamana kadar 19 cerrahi operasyon geçirmişti. Geçen günlerde havaalanında seyahat ederken güvenlik cihazı birden alarm verdi. Defalarca geçtiği X-ray bir türlü susmuyordu. Röntgende ise genç kadının yüzünün çeşitli bölgelerinde vidalar olduğu görüldü. Bu vidaları diş implantlarına bağlayan ünlü modele uzman isimden bakın ne cevap geldi.
24.05.2024 Genel Sağlık
Mersin'de müşterisini öldüren köpek eğitmeni: Ben sadece ailemi korumak istedim
Mersin'de müşterisini öldüren köpek eğitmeni: Ben sadece ailemi korumak istedim Mersin'de müşterisi Mehmet Bozdoğan'ı (39) borç- alacak meselesi nedeniyle çıkan arbede sırasında tabancayla vurarak öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan köpek eğitmeni Görkem Özdemir (36) duruşmada, "Ben sadece ailemi ve personelimi korumak istedim. Öldürmek gibi bir husumetim yoktu, üzgünüm" dedi.
23.05.2024 Gündem
Bakan Kacır açıkladı: TSE, ‘Türk Malı’ damgasının marka değerini güçlendirdi
Bakan Kacır açıkladı: TSE, ‘Türk Malı’ damgasının marka değerini güçlendirdi Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, “TSE, ‘Türk Malı’ damgasının marka değerini güçlendirdi” dedi.
22.05.2024 Ekonomi
Türkiye'nin konuştuğu vahşet! 'Sanıklar insanlık suçunu işlemiştir'
Türkiye'nin konuştuğu vahşet! 'Sanıklar insanlık suçunu işlemiştir' İzmir’in Bornova ilçesinde cesedi tandırda bulunan 5 yaşındaki Eymen Sadık Durak'ın öldürülmesine ilişkin davada ağırlaştırılmış müebbet ile 38 yıl hapis cezasına çarptırılan anne Mine Durak (29) ile sevgilisi Serkan Elçetin (40), bu kez 'müstehcen yayınların üretiminde çocukları kullanmak' suçundan hakim karşına çıktı. Eymen'in ağabeyi Önder Durak, "Sanıklar insanlık suç işlemiştir. En üst sınırdan cezalandırılmalarını istiyorum" dedi.
21.05.2024 Gündem
Çorlu tren faciası davasında gerekçeli karar açıklandı
Çorlu tren faciası davasında gerekçeli karar açıklandı Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde 25 kişinin hayatını kaybettiği tren kazası davasında 9 sanığın 8 yıl 4 ay ile 17 yıl 6 ay arasında değişen hapis cezaları alması, 4 sanığın da beraatine ilişkin mahkemenin gerekçeli kararı açıklandı. 4 sanığın tutuklanması ile sonuçlanan davanın 370 sayfalık gerekçeli kararında, sanıkların 'kusur' ve 'ihmalleri' tek tek sıralanıp, "Bütün delillerin birlikte incelenmesi neticesinde, her bir sanık yönünden kendi başlığı altında ayrıntılı olarak açıklanacağı üzere, eldeki dava sanıkları bakımından manevi unsurun taksir (basit veya bilinçli hali) olduğu kanısına varılmıştır" denildi.
20.05.2024 Gündem
Survivor'da ikinci eleme adayı belli oldu! Seda acılar içerisinde yere kapandı
Survivor'da ikinci eleme adayı belli oldu! Seda acılar içerisinde yere kapandı Survivor'da bu haftanın ikinci eleme adayı belli oldu! Kırmızı Takım müthiş mücadelede Mavi Takım'ı yenerek dokunulmazlığın sahibi oldu. Mavi Takım'da ise bir isim oylama sonucu eleme adayı olarak belirlendi. Seda oyunda acılar içerisinde kaldı. İşte Survivor'da merak edilen detaylar...
18.05.2024 Cadde
1000 gün sonra tahliye sevinci
1000 gün sonra tahliye sevinci Cezaları kaldırılan emekli orgeneraller Çetin Doğan, Fevzi Türkeri, Yıldırım Türker, Cevat Temel Özkaynak ve Erol Özkasnak dün tahliye oldu. Yargıtay’ın onama karının ardından Ağustos 2021’de cezaevine giren emekli generaller çıkışta yakınları tarafından gözyaşlarıyla karşılandı...
18.05.2024 Gündem
'Normalleşme sürecinin ilk adımını engellilerin sorunlarını çözerek atalım'
'Normalleşme sürecinin ilk adımını engellilerin sorunlarını çözerek atalım' Bütün siyasi partilere çağrıda bulunduğunu söyleyen CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Gelin 31 Mart seçimlerinden sonra ortaya çıkan ve benim içinde olduğum, takipçisi olduğum normalleşme sürecinin ilk adımını, engellilerin birikmiş sorunlarını çözecek kanuni düzenlemeleri Meclis'te hep birlikte yaparak atalım" şeklinde konuştu.
16.05.2024 Gündem
29 kişinin can verdiği faciaya ilişkin Beşiktaş Belediyesi’ne soruşturma izni
29 kişinin can verdiği faciaya ilişkin Beşiktaş Belediyesi’ne soruşturma izni Beşiktaş’ta tadilat yapılan gece kulübünde çıkan yangın sonucu 29 kişinin hayatını kaybetmesine ilişkin yürütülen soruşturmada, İstanbul Valiliği’nce aralarında Eski Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcılarının da bulunduğu kişiler hakkında soruşturma izni verildiği öğrenildi.
16.05.2024 Haberler
29 kişinin can verdiği faciaya ilişkin Beşiktaş Belediyesi’ne soruşturma izni
29 kişinin can verdiği faciaya ilişkin Beşiktaş Belediyesi’ne soruşturma izni Beşiktaş'ta "Masquerade" adlı gece kulübünde 29 kişinin hayatını kaybettiği yangınla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul Valiliğinden binaya ilişkin izin ve denetim belgesi veren 14 kamu görevlisi hakkında soruşturma izni talep etti. Valilik aralarında o dönemin Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcılarının da olduğu 13 kişi hakkında soruşturma izni verdi.
16.05.2024 Gündem
MSB duyurdu... Teröre darbe: 1 haftada 47 PKK'lı terörist öldürüldü
MSB duyurdu... Teröre darbe: 1 haftada 47 PKK'lı terörist öldürüldü Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, 47’si son bir haftada olmak üzere 1 Ocak’tan bugüne kadar bin teröristin etkisiz hâle getiridiği belirtildi.
16.05.2024 Haberler
MSB duyurdu... Teröre darbe: 1 haftada 47 PKK'lı terörist öldürüldü
MSB duyurdu... Teröre darbe: 1 haftada 47 PKK'lı terörist öldürüldü Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, 47’si son bir haftada olmak üzere 1 Ocak’tan bugüne kadar bin teröristin etkisiz hâle getiridiği belirtildi.
16.05.2024 Gündem
16 yıldır yemek yemedi, su içmedi! Doktorlar doğruladı: Tanı koyamıyoruz
16 yıldır yemek yemedi, su içmedi! Doktorlar doğruladı: Tanı koyamıyoruz Yıllardır yemek yemeyen ve su içmeyen kadın dünya basınında gündem oldu. Bu durumu "Allah'ın bir hikmeti" olarak değerlendiren genç kadının ifadeleri herkesi şaşırttı.
13.05.2024 Dünya
Bir ameliyathanede, bir film setinde! 'Muayeneye gelip replikleri söyleyen hastalarım var'
Bir ameliyathanede, bir film setinde! 'Muayeneye gelip replikleri söyleyen hastalarım var' Çocukluğunda pilot olma hayali kuran ancak doktorluğu da isteyerek seçip işini severek yapan Prof. Dr. Okan Özkunt, lise yıllarında tanıştığı oyunculukla beyaz perdede de başarılarından söz ettiriyor. Son olarak 'Kolpaçino 4' filminde oynayan Özkunt, muayene esnasında filmden replikler söyleyen hastaları olduğunu dile getirerek yaşadıklarını anlattı.
12.05.2024 Yaşam
Randevuda A’dan Z’ye yeni sistem
Randevuda A’dan Z’ye yeni sistem Merkezi Hekim Randevu Sisteminde (MHRS) “Onaylı Randevu Dönemi” pazartesi günü başlıyor.
11.05.2024 Gündem
MHRS randevu sistemi değişti! YENİ RANDEVU SİSTEMİ SORU-CEVAP 📢 Onaylı Randevu Sistemi nedir ve onaylı randevu oluşturma nasıl yapılır? Onaylı Randevu Dönemi
MHRS randevu sistemi değişti! YENİ RANDEVU SİSTEMİ SORU-CEVAP 📢 Onaylı Randevu Sistemi nedir ve onaylı randevu oluşturma nasıl yapılır? Onaylı Randevu Dönemi Randevu sisteminde değişiklik! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, onaylı randevu dönemini paylaştı. 23 milyon kişi aldığı randevunun 3'te 1'ine gelmedi. Sağlık sistemini daha da kolaylaştıracak yeni randevu sistemi nasıl olacak? MHRS onaylı randevu sisteminde nasıl randevu alınacak?
10.05.2024 Bilgi Rehberi
Son bir haftada 108 terörist etkisiz hale getirildi
Son bir haftada 108 terörist etkisiz hale getirildi Terör örgütlerine yönelik başarılı operasyonlar devam ederken MSB'den son dakika açıklaması yapıldı. Açıklamada, son bir haftada 108 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.
9.05.2024 Haberler
Son bir haftada 108 terörist etkisiz hale getirildi
Son bir haftada 108 terörist etkisiz hale getirildi Terör örgütlerine yönelik başarılı operasyonlar devam ederken MSB'den son dakika açıklaması yapıldı. Açıklamada, son bir haftada 108 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.
9.05.2024 Gündem
Türkiye'de ortaya çıktı, hastanın adı gizli tutuldu: Yeni mutasyon 'Q0 RİZE'
Türkiye'de ortaya çıktı, hastanın adı gizli tutuldu: Yeni mutasyon 'Q0 RİZE' Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde astım şikayetiyle tedaviye alınan kadın hastaya yapılan tetkiklerde, 'Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı'na (KOAH) ait farklı mutasyon fark edildi. Yeni mutasyona 'Q0 RİZE' adını verildi.
9.05.2024 Haberler
Türkiye'de ortaya çıktı, hastanın adı gizli tutuldu: Yeni mutasyon 'Q0 RİZE'
Türkiye'de ortaya çıktı, hastanın adı gizli tutuldu: Yeni mutasyon 'Q0 RİZE' Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde astım şikayetiyle tedaviye alınan kadın hastaya yapılan tetkiklerde, 'Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı'na (KOAH) ait farklı mutasyon fark edildi. Yeni mutasyona 'Q0 RİZE' adını verildi.
9.05.2024 Gündem
Yolcu otobüsü durduruldu! Midesinde uyuşturucu kapsülü ile yakalanan şüpheli tutuklandı
Yolcu otobüsü durduruldu! Midesinde uyuşturucu kapsülü ile yakalanan şüpheli tutuklandı Kayseri’de midesinde metamfetamin ile yakalanan yabancı uyruklu R.K. (45) isimli kişi tutuklandı.
6.05.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Muayene ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.