Veteriner

Veteriner

Son dakika Veteriner haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Veteriner gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Veteriner haber sayfamızda...

Veteriner

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.644 veteriner haberi bulunmuştur.
Amasya'da Kızlar Sarayı'nda tarihi kafeteryada korkutan yangın! Ekipler seferber oldu
Amasya'da Kızlar Sarayı'nda tarihi kafeteryada korkutan yangın! Ekipler seferber olduAmasya’da Harşene Dağı’nın eteğinde bulunan tarihi Kızlar Sarayı'nın içerisinde yer alan kafeteryada yangın çıktı. Kısa sürede bitişikteki tarihi binaların çatılarına da sıçrayan yangın, itfaiye ekiplerinin 1 saatlik çalışması sonucu kontrol altına alındı. 1 kişi dumandan etkilenirken, kafeterya küle döndü, 3 tarihi binada ise maddi hasar oluştu.
17.05.2022Haberler
Amasya'da Kızlar Sarayı'nda tarihi kafeteryada korkutan yangın! Ekipler seferber oldu
Amasya'da Kızlar Sarayı'nda tarihi kafeteryada korkutan yangın! Ekipler seferber olduAmasya’da Harşene Dağı’nın eteğinde bulunan tarihi Kızlar Sarayı'nın içerisinde yer alan kafeteryada yangın çıktı. Kısa sürede bitişikteki tarihi binaların çatılarına da sıçrayan yangın, itfaiye ekiplerinin 1 saatlik çalışması sonucu kontrol altına alındı. 1 kişi dumandan etkilenirken, kafeterya küle döndü, 3 tarihi binada ise maddi hasar oluştu.
17.05.2022Gündem
Kullanıcı Adları – Instagram, Twitter, TikTok için En Güzel, Komik, İngilizce ve Türkçe Nickler
Kullanıcı Adları – Instagram, Twitter, TikTok için En Güzel, Komik, İngilizce ve Türkçe NicklerKullanıcı adları özellikle Instagram, Facebook, Instagram, Twitter, TikTok gibi sosyal medya platformları, oyun ve forumlarda sıklıkla kullanılır. Kişinin profilini yansıtan bu kullanıcı adları bir bakıma internet kimlidir. Bu yüzden kullanıcı adı belirlerken bazı unsurlara dikkat edilmelidir. İşletmeler için açılan hesaplarda ise kitlenizi belirlemede yardımcı bir unsurdur. En güzel, cool, komik, İngilizce ve Türkçe kullanıcı adı önerileri için “Kullanıcı Adları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
17.05.2022Teknoloji
Yaralı bulunan yavru karaca biberonla besleniyor
Yaralı bulunan yavru karaca biberonla besleniyorOsmaniye’nin Hasanbeyli ilçesinde vatandaşlar tarafından yaralı olarak bulunan ve Yaban Hayvanı Acil İlk Müdahale Merkezi'nde tedaviye alınan yavru karaca biberonla besleniyor.
16.05.2022Haberler
Mutlu ve özgürler
Mutlu ve özgürlerAdalar’da faytonların kaldırılmasının ardından satın alınan atların çoğu sahiplendirildi. Aradan geçen 2.5 yılda Adalar’da yüzlerce attan sadece 95’i kaldı. Localarda bakılan mutlu ve özgür atlar, sosyalleşmeleri için düzenli olarak gezdiriliyor.
16.05.2022Gündem
Arazide bitkin halde bulunan doğan tedavi edildi
Arazide bitkin halde bulunan doğan tedavi edildiKırıkkale'de jandarma ekiplerince arazide bitkin halde bulunan doğan kuşu, tedavi edildi.
15.05.2022Haberler
Milliyet’e ödül
Milliyet’e ödülTürkiye Veteriner Hekimler Birliği’nin “Dünya Veteriner Hekimler Günü” çerçevesinde düzenlediği etkinlikte yıl boyunca hayvan, gıda güvenliği gibi geniş bir alanda haber yapan medya mensupları da ödüllendirildi.
13.05.2022Gündem
Bakan Kirişci: Sokak hayvanları gündemde tutulması gereken bir konu
Bakan Kirişci: Sokak hayvanları gündemde tutulması gereken bir konuTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, "Sokak hayvanları, ülkemizde her zaman gündemde tutulması gereken bir konu. Veteriner hekimlerin bu konuya yönelik çözümler için daha fazla mesai harcaması gerekiyor" dedi.
12.05.2022Siyaset
8 metre derinlikteki su kuyusuna düşen köpekler kurtarıldı
8 metre derinlikteki su kuyusuna düşen köpekler kurtarıldıKarabük’ün Safranbolu ilçesine bağlı Yazıköy Köyünde yaklaşık 8 metre derinlikteki su kuyusuna düşen iki köpek İl Afet Ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri tarafından kurtarıldı.
11.05.2022Haberler
Milli projeye sabotaj! Üstün ırk ve kraliçe arılar çalındı
Milli projeye sabotaj! Üstün ırk ve kraliçe arılar çalındıTekirdağ'ın Şarköy ilçesinde yürütülen milli arıcılık projesi talan edildi. Sabotaj olduğu değerlendirilen saldırıda 200 kovan yağmalandı, 4 milyon arı telef edildi. Üstün ırk arılar da kraliçe arılarıyla birlikte çalındı.
11.05.2022Gündem
Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü: A'dan Z'ye Türkçe Eş Anlamlı Kelimeler Listesi
Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü: A'dan Z'ye Türkçe Eş Anlamlı Kelimeler ListesiTürkçe dil bilgisi derslerinden özelikle ilköğretim öğrencilerinin karşısına en çok çıkan konulardan birisi de eş anlamlı kelimelerdir. Eş anlamlı kelimeler yazılışları ve okunuşları ayrı ancak anlamları aynı olan sözcüklerdir. Söz konusu kelimler Türkçe’de birbirinin yerine kullanılabilir. Günlük konuşma dilinde herkesin sıklıkla karşılaştığı eş anlamlı kelimelerin dilimizde önemi büyüktür. Bu tür kelimelerin listesi oldukça uzundur. Cümle içerisinde birbirlerinin yerine kullanıldıklarında anlam değiştirmezler. Türkçe eş anlamlı kelimeler listesi için “Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü” içeriğimize göz atabilirsiniz.
Veterinere cinsel saldırı davasında dosya, mütalaa için savcıda
Veterinere cinsel saldırı davasında dosya, mütalaa için savcıda ANKARA'da, hayvan hastanesi sahibi Prof. Dr. Hasan Bilgili’nin yanında çalışan veteriner Ç.B.'ye (23) cinsel saldırıda bulunduğu, yardımcısı Serkan Korkmaz'ın Bilgili'ye yardım ettiği ve jinekolog Dr. Hüseyin Şenyurt’un da suç delillerini yok ettiği suçlamasıyla yargılandıkları davada dosya, mütalaa hazırlaması için savcıya gönderildi.
11.05.2022Gündem
İngilizce Kelimeler ve Anlamları: İngilizcede En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir?
İngilizce Kelimeler ve Anlamları: İngilizcede En Çok Kullanılan Kelimeler Nelerdir?Dünya dilleri arasında yer alan İngilizce günümüzde en çık kullanılan diller arasında yer alır. Yeni bir dil öğrenmenin en temel kriterleri arasında kelimeler ve dil bilgisi konusu gelmektedir. Bu yüzden İngilizce öğrenmede İngilizce kelimeler ve anlamları konusu oldukça önemlidir. İngilizcede her ne kadar bir milyona yakın kelime bulunsa da günlük konulma dili, yazı dili, kitap ve dergilerde kullanılan kelime sayısı yarısı kadardır. İngilizce'de en çok kullanılan kelimeleri ve anlamlarını bilmek yeterli olacaktır. İngilizcede en çok kullanılan kelimeler nelerdir? İngilizce kelimeler ve anlamları ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
11.05.2022Eğitim
Hayvan dostu kampüsler
Hayvan dostu kampüslerBoğaziçi’nin kedileri, ODTÜ’nün kuşları, Erciyes’in sincapları, Akdeniz’in köpekleri… Türkiye’nin dört bir yanında üniversite kampüsleri, yüzlerce hayvana ev sahipliği yapıyor. Hayvan dostu kampüslerde hem öğrenciler hem de patili dostlar çok mutlu.
7.05.2022Pazar
Tur Suresi Oku: Tur Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Fazileti, Diyanet Meali
Tur Suresi Oku: Tur Suresi Türkçe Okunuşu, Anlamı, Fazileti, Diyanet MealiTur Suresi adını Tevrat’ın meşhur 10 emrinin Hz. Musa’ya indirildiği bölge olduğuna inanılan Tur Dağı’ndan almaktadır. Bu dağ, Sina yarımadası sınırları içinde bulunmaktadır. Kur'an-ı Kerim'in 52. suresi olan Tur Suresi toplamda 49 ayetten oluşur. Okuması faziletli sureler arasında yer alır. Tur Suresinde Allah’a inanmayanların cehennemde yanmalarından, Allah’a inananların cennete gideceklerinden, cennetin nimetlerinden bahsedilir. Tur Suresi Türkçe okunuşu, anlamı, fazileti, diyanet meali ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
5.05.2022Sureler
Can dostlar için eksiksiz hizmet
Can dostlar için eksiksiz hizmetKonak Belediyesi Hayvan Sağlığı Merkezi, sene başından bu yana 2 bine yakın kedi ve köpeği konuk etti.
4.05.2022Ege
Yavru köpeklere, yavrularını kaybeden kedi sütanne oldu
Yavru köpeklere, yavrularını kaybeden kedi sütanne olduÇanakkale'de trafik kazasında ölen köpeğin sezaryen ile alınan 3 yavrusuna, ölü doğum yapan kedi sütanne oldu.
29.04.2022Yaşam
Yapay zekalı ilk doktor geliyor! Akıllı sinyallerle ölümcül hastalıkları tedavi etti
Yapay zekalı ilk doktor geliyor! Akıllı sinyallerle ölümcül hastalıkları tedavi ettiAVB Biyoteknoloji’nin geliştirdiği 'Dr. Biolyse' adı verilen yapay zekalı cihaz, 'sinyal tedavisi sistemi' ile virüs ve bakterileri ilaç kullanmadan vücut içinde yok edebiliyor. Tıp alanında devrim etkisi yaratacak bu tedavi yöntemi halk arasında 'hastane mikrobu' ya da 'kan zehirlenmesi' olarak bilinen son derece ölümcül hastalık sepsis üzerinde de denendi ve yüzde 100 başarı sağlandı.
29.04.2022Genel Sağlık
Veterinere cinsel saldırı davasında adli tıp raporu: DNA basit temasla bulaşmaz
Veterinere cinsel saldırı davasında adli tıp raporu: DNA basit temasla bulaşmazAnkara'da, veteriner Ç.B.'ye cinsel saldırıda bulunduğu suçlamasıyla yargılanan hayvan hastanesi sahibi Prof. Dr. Hasan Bilgili'nin DNA'sının kadının iç çamaşırında tespit edilmesiyle ilgili talep edilen ek rapor dosyaya girdi. Raporda, iç çamaşırdaki DNA profilinin, formaların birbirine teması, aynı askıya asılması, birbirlerinin formalarına çalışırken dokunmaları gibi basit gündelik temaslar neticesinde bulaşmasının mümkün olmadığı belirtildi.
29.04.2022Gündem
Asiye'ye pitbull saldırısında tutuklu 4 sanık tahliye oldu
Asiye'ye pitbull saldırısında tutuklu 4 sanık tahliye olduGaziantep'te, Asiye Ateş'in (4) sitenin bahçesinde oyun oynarken pitbull cinsi iki köpeğin saldırısında ağır yaralanmasıyla ilgili açılan davada tutuklu yargılanan 4 sanık tahliye edildi.
28.04.2022Haberler
Asiye'ye pitbull saldırısında tutuklu 4 sanık tahliye oldu
Asiye'ye pitbull saldırısında tutuklu 4 sanık tahliye olduGaziantep'te, Asiye Ateş'in (4) sitenin bahçesinde oyun oynarken pitbull cinsi iki köpeğin saldırısında ağır yaralanmasıyla ilgili açılan davada tutuklu yargılanan 4 sanık tahliye edildi.
28.04.2022Gündem
Parka gezdirmeye götürdüğü köpeği pitbull tarafından saldırıya uğradı
Parka gezdirmeye götürdüğü köpeği pitbull tarafından saldırıya uğradıİstanbul Kağıthane’de bir kadının parka gezmeye götürdüğü köpeği, sokak ortasında pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğradı. Dehşeti yaşayan kadın, kovalanan ve yaralanan köpeğini pitbullun ağzından tekmeleyerek kurtardı. Korku dolu dakikalar kameralara yansırken, Çeliktepe Ş.B.Ş. Polis Merkezi Amirliği ekipleri pitbull köpeğinin sahibini kıskıvrak yakalayarak gözaltına aldı. Öte yandan pitbull cinsi köpeğe ise el konuldu.
28.04.2022Haberler
İstanbul’da pitbull dehşeti! Köpeğini parka götüren kadın kabusu yaşadı
İstanbul’da pitbull dehşeti! Köpeğini parka götüren kadın kabusu yaşadıİstanbul Kağıthane’de bir kadının parka gezmeye götürdüğü köpeği, sokak ortasında pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğradı. Dehşeti yaşayan kadın, kovalanan ve yaralanan köpeğini pitbullun ağzından tekmeleyerek kurtardı. Korku dolu dakikalar kameralara yansırken, Çeliktepe Ş.B.Ş. Polis Merkezi Amirliği ekipleri pitbull köpeğinin sahibini kıskıvrak yakalayarak gözaltına aldı. Öte yandan pitbull cinsi köpeğe ise el konuldu.
28.04.2022Gündem
Eşine sinirlenip, yavru kediyi duvara fırlatmıştı! Katilin cezası belli oldu
Eşine sinirlenip, yavru kediyi duvara fırlatmıştı! Katilin cezası belli olduTrabzon’da, 4 ay önce eşine sinirlenip, duvara fırlattığı ‘Scottish Fold’ cinsi 3 aylık yavru kedinin ölümüne neden olan Mahmut E. (36), ‘hayvana eziyet çektirerek öldürme’ suçlamasıyla hapis cezasına çarptırıldı. Hakkında daha önce 'hayvana şiddet uygulamak'tan 1500 TL ceza uygulanan Mahmut E.’nin, mahkemedeki savunması şoke etti.
27.04.2022Gündem
Köpeklerin güvenle yiyebileceği insan yiyecekleri
Köpeklerin güvenle yiyebileceği insan yiyecekleriTüylü dostunuzla yiyeceğinizi paylaşmak istemeniz doğal olsa da yediğimiz yiyeceklerin çoğu fizyolojik farklılıklarımız nedeniyle köpekler için uygun değil. Birçok insan yiyeceği sindirimi zor olduğundan veya yüksek düzeyde yağ içerebildiğinden köpekler için tehlikeli. Bunun yanında köpeklerin güvenle yiyebileceği bazı insan gıdaları da var. İşte o liste...
29.04.2022Evcil Hayvan

Benzer Haber Etiketleri

Veteriner ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.