Munzur

Munzur

Son dakika Munzur haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Munzur gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Munzur haber sayfamızda...

Munzur

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 929 munzur haberi bulunmuştur.
Av sezonu bitti, ağlar bakıma alındı
Av sezonu bitti, ağlar bakıma alındıKaradeniz'de 15 Nisan’da başlayacak av yasağı öncesi balıkçılar teknelerini ve zarar gören ağlarını bakıma aldı. Van Gölü’nde de balıkçılar, tuzlu ve sodalı suda yaşayan endemik bir tür olan inci kefalinin yarın başlayacak av yasağı öncesi teknelerini kıyıya yanaştırdı.
14.04.2021Ekonomi
Kurdun dağ keçisi avı saniye saniye kamerada
Kurdun dağ keçisi avı saniye saniye kameradaErzincan'da bir kurdun, yaban keçisi avı anı bir av rehberi tarafından saniye saniye kaydedildi. Eşine belgesellerde rastlanılan kovalamacadan zaferle çıkan kurt ağzında avıyla gözden kayboldu.
8.04.2021Haberler
Tunceli'de teröristlerin sığınağı kullanılamaz hale getirildi
Tunceli'de teröristlerin sığınağı kullanılamaz hale getirildiTunceli kırsalında güvenlik güçlerince düzenlenen operasyonda, teröristlerin kullandığı tespit edilen sığınak kullanılamaz hale getirildi.
4.04.2021Gündem
Teröristlerce kullanılan 2 sığınak imha edildi
Teröristlerce kullanılan 2 sığınak imha edildiTunceli'nin Nazımiye ilçesinde, terör örgütlerine yönelik operasyonda, 2 sığınak kullanılamaz hale getirildi.
22.03.2021Gündem
Kış uykusundan uyanan 2 boz ayı havadan görüntülendi!
Kış uykusundan uyanan 2 boz ayı havadan görüntülendi!Kar yağışının etkili olduğu Tunceli'nin Munzur Dağları'ndaki Kırk Merdiven bölgesindeki yuvalarında yaklaşık 4 ay uyuyup, kışı geçiren boz ayılar, son günlerde havaların ısınmasıyla yiyecek aramak ve yağ depolamak için doğada görünmeye başladı. Doğal yaşam alanlarında dolaşan 2 bozayı, bölgeye giden dağcılar tarafından drone ile görüntülendi.
22.03.2021Haberler
Kış uykusundan uyanan 2 bozayı havadan görüntülendi!
Kış uykusundan uyanan 2 bozayı havadan görüntülendi!Kar yağışının etkili olduğu Tunceli'nin Munzur Dağları'ndaki Kırk Merdiven bölgesindeki yuvalarında yaklaşık 4 ay uyuyup, kışı geçiren boz ayılar, son günlerde havaların ısınmasıyla yiyecek aramak ve yağ depolamak için doğada görünmeye başladı. Doğal yaşam alanlarında dolaşan 2 bozayı, bölgeye giden dağcılar tarafından drone ile görüntülendi.
22.03.2021Gündem
Munzur Çayı'nda nefes kesen an! Köpeği kurtarmak için saniyelerle yarıştı
Munzur Çayı'nda nefes kesen an! Köpeği kurtarmak için saniyelerle yarıştıTunceli'de, tasmasının taşa takılması sonucu su kıyısında mahsur kalan köpek, debisi yüksek ve dondurucu Munzur Çayı'na atlayan Gürkan Yılmaz (24) tarafından kurtarıldı. Soğuğa rağmen kıyafetleriyle suya atlayan Yılmaz, takdir topladı. Çok üşüdüğünü fakat köpeği kurtardıktan sonra sarılınca iyi hissettiğini anlatan Yılmaz, "Vicdanım el vermedi ben de su ne kadar soğuk olursa olsun onu kurtaracağım, dedim. Karşıya geçtim, köpek çok korkmuştu, zinciri de boynundan sökemedim. Zincir ile sudan karşıdan karşıya geçirdim. Arkadaşlarımla ateş yaktık ve köpeği ısıttık, yiyecek verdik" dedi.
16.03.2021Gündem
Munzur Çayı'nda nefes kesen an! Köpeği kurtarmak için saniyelerle yarıştı
Munzur Çayı'nda nefes kesen an! Köpeği kurtarmak için saniyelerle yarıştıTunceli'de, tasmasının taşa takılması sonucu su kıyısında mahsur kalan köpek, debisi yüksek ve dondurucu Munzur Çayı'na atlayan Gürkan Yılmaz (24) tarafından kurtarıldı. Soğuğa rağmen kıyafetleriyle suya atlayan Yılmaz, takdir topladı. Çok üşüdüğünü fakat köpeği kurtardıktan sonra sarılınca iyi hissettiğini anlatan Yılmaz, "Vicdanım el vermedi ben de su ne kadar soğuk olursa olsun onu kurtaracağım, dedim. Karşıya geçtim, köpek çok korkmuştu, zinciri de boynundan sökemedim. Zincir ile sudan karşıdan karşıya geçirdim. Arkadaşlarımla ateş yaktık ve köpeği ısıttık, yiyecek verdik" dedi.
16.03.2021Gündem
Mahsur kalan köpeği kurtarmak için buz gibi suya girdi
Mahsur kalan köpeği kurtarmak için buz gibi suya girdiTUNCELİ'de, suyun kıyısında tasmasının taşa takılması sonucu mahsur kalan köpek, dondurucu ve debisi yüksek Munzur Çayı'na atlayan Gürkan Yılmaz (24) tarafından kurtarıldı. Dondurucu soğuğa rağmen elbisesiyle suya atlayan Yılmaz'ın hareketi yürekleri ısıttı. Dondurucu suya girmesi sonucu çok üşüdüğünü fakat köpeği kurtardıktan sonra ona sarılmasıyla üşümesinin geçtiğini anlatan Yılmaz, "Başta biraz bekledim kendisi çıkar mı diye fakat orada mahsur kalmıştı ve çok üzücü bir durumdu. Vicdanım el vermedi bende su ne kadar soğuk olursa olsun onu kurtaracağım dedim. Karşıya geçtim köpek çok korkmuştu, zinciri de boynundan sökemedim. Zincir ile sudan karşıdan karşıya geçirdim köpeği. Sonra arkadaşlarımla beraber ateş yaktık ve köpeği ısıttık ve kendisine yiyecek verdik" dedi.
16.03.2021Yaşam
Duygu Çakmak, Lübnan'da Türkiye'yi temsil edecek
Duygu Çakmak, Lübnan'da Türkiye'yi temsil edecekMunzur Dağı'nda gerçekleştirilen moda çekiminde objektif karşısına geçen manken Duygu Çakmak (25), Lübnan'da düzenlenecek Miss Europe 2021 Güzellik Yarışması'nda Türkiye'yi temsil edecek.
12.03.2021Cadde
Tunceli Haritası: Tunceli İlçeleri Nelerdir? Tunceli İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır?
Tunceli Haritası: Tunceli İlçeleri Nelerdir? Tunceli İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır?Tunceli, Doğu Anadolu’nun Yukarı Fırat havzasında yer alan bir ildir. Osmanlı döneminde “Gümüş Kapı” anlamına gelen “Dersim” ismiyle il olmuştur. Cumhuriyet döneminde Erzurum’a bağlanan il, 25 Aralık 1935’de çıkarılan yasayla adı Tunceli olarak değiştirilip, yeniden il unvanını kazandı. Munzur çayı ve dağı Tunceli’nin simgesi olup, şarkı ve hikayelere konu olmuştur. Tunceli’nin nüfusu ve ilçeleri hakkında detaylı bilgiyi derledik.
14.09.2020Haritalar
Türkiye Çığ Afet Haritası: Türkiye'de Riskli Çığ Bölgeleri Nerelerdir?
Türkiye Çığ Afet Haritası: Türkiye'de Riskli Çığ Bölgeleri Nerelerdir?Doğal afetlerden birisi olan çığ dünyanın pek çok yerinde yaşanmaktadır. Ülkemizde de yaşanan ve yaşanma ihtimali yüksek olan bölgeler bulunmaktadır. Peki Türkiye'de riskli çığ bölgeleri nerelerdir? Sizlere ülkemizde bulunan çığ bölgelerini detaylıca inceledik.
16.09.2020Haritalar
'Eren-7 Operasyonu'nda karla kamufle edilen 3 sığınak kullanılamaz hale getirildi
'Eren-7 Operasyonu'nda karla kamufle edilen 3 sığınak kullanılamaz hale getirildiTunceli'de terör örgütlerine yönelik sürdürülen 'Eren-7 Mercan-Munzur Operasyonu'nda teröristlerin kullandığı tespit edilen karla örtülü 3 sığınak kullanılamaz hale getirildi.
28.02.2021Haberler
'Eren-7 Operasyonu'nda 3 sığınak kullanılamaz hale getirildi
'Eren-7 Operasyonu'nda 3 sığınak kullanılamaz hale getirildiTunceli'de terör örgütlerine yönelik sürdürülen 'Eren-7 Mercan-Munzur Operasyonu'nda teröristlerin kullandığı tespit edilen karla örtülü 3 sığınak kullanılamaz hale getirildi.
28.02.2021Gündem
Son dakika... Tunceli'de 600'ü bulan terörist sayısı 20'lere düştü
Son dakika... Tunceli'de 600'ü bulan terörist sayısı 20'lere düştüGelen son dakika haberine göre; Tunceli'de, güvenlik güçlerince son yıllarda terörle mücadelede sürdürülen kapsamlı operasyonlarla, kırsal alanda sayıları 600'ü bulan terörist sayısı 20'lere kadar düşerken, 4 yıldır örgüte katılım olmadığı belirlendi.
21.02.2021Gündem
PKK’ya Eren’le ağır kış darbesi
PKK’ya Eren’le ağır kış darbesiTerör örgütü PKK’nın kış üslenmesine, 10 ayrı bölgede yürütülen “Eren Operasyonları” ile ağır darbe vuruldu.
21.02.2021Siyaset
Son dakika... Terör örgütüne ağır darbe! Yerle bir edildi
Son dakika... Terör örgütüne ağır darbe! Yerle bir edildiGelen son dakika haberine göre, İçişleri Bakanlığı, 10 ayrı bölgede yürütülen "Eren Operasyonları" kapsamında terör örgütü PKK'nın kış üslenmesinin yerle bir edildiğini, örgütün lojistik yapılanmasına da ağır darbe vurulduğunu bildirdi.
20.02.2021Gündem
Yerli otonun motoruna AB fonundan katkı
Yerli otonun motoruna AB fonundan katkıYerli otomobilde de kullanılacak nadir toprak elementlerinin (NTE) araştırılmasına yönelik 14 milyon euro’luk AB projesi onaylandı. Maden Tetkik Arama Enstitüsü (MTA), Munzur Üniversitesi ve TENMAK’ın dâhil olduğu projeyle, üretimden nihai kullanıma kadar ulusal çapta ihtiyaç duyulan nadir toprak elementleri temin edilecek.
15.02.2021Ekonomi
Ovacık semalarını kaplayan sis güzel görüntüler oluşturdu
Ovacık semalarını kaplayan sis güzel görüntüler oluşturduTunceli'nin Ovacık ilçesinin üzerini kaplayan sis, kartpostallık manzaralar ortaya çıkardı. Munzur ve Mercan dağları arasında kurulu 1500 rakımlı ilçenin üzerinde oluşan sis, Ovacık Kayak Merkezi'nin Kel Tepe zirvesinden görüntülendi.
13.02.2021Tatil
Munzur Ne Demek? Tdk'ya Göre Munzur Olmak Kelimesi Ne Anlama Gelir?
Munzur Ne Demek? Tdk'ya Göre Munzur Olmak Kelimesi Ne Anlama Gelir?Munzur kelimesi Türkçede çok sık olmasa da ara ara kullanılan bir kelimedir. Munzur kelimesi anlamı bakımından da çok bilinmemektedir. Eğer anlamı daha fazla bilinirse kullanımı çok daha fazla artar. Bunun nedeni olarak anlamı oldukça faydalı bir kelime olduğu söylenebilir. Bu nedenle munzur ne demek ve anlama gelir sorularını sizler için derledik.
12.02.2021Eğitim
Ben Anadoluyum şiiri - Ozan Hacı Gürhan
Ben Anadoluyum şiiri - Ozan Hacı GürhanAnadolu toprakları tarih boyunca pek çok medeniyete ve millete ev sahipliği yapmıştır. Türklerin 1071'de ve öncesinde yavaş yavaş Anadolu'ya yerleşmesi ve burayı yeni yurt edinmeleri Anadolu'yu Türk toprakları haline getirmiştir. Asırlardır Türk ulusu Anadolu coğrafyasında yaşayan diğer milletlerle bütünleşmiş ve Anadolu birli beraberliğin emsali olmuştur. Ben Anadoluyum şiirinde de tam olarak bu anlatılır. İşte Ben Anadoluyum şiirinin sözleri.
10.02.2021Şiirler
Mehmetçik Tunceli dağlarında 1,5 metreyi bulan karda teröristlerin izini sürüyor
Mehmetçik Tunceli dağlarında 1,5 metreyi bulan karda teröristlerin izini sürüyorTunceli'de 1062 personelin katılımıyla düzenlenen Eren-7 Mercan Munzur Operasyonu'nda görevli komandolar, kar kalınlığının 1,5 metreyi bulduğu Munzur ve Mercan dağlarında teröristlerin izini sürüyor.
9.02.2021Haberler
Munzur Dağları'nda moda çekimi
Munzur Dağları'nda moda çekimiTunceli'de, bir dönem terör örgütlerinin yuvası haline gelen ve gerçekleştirilen operasyonlarla terör örgütlerinden temizlenen Munzur Dağları, profesyonel fotoğraf sanatçıları ve modacılar tarafından doğal stüdyo gibi kullanılmaya başlandı. Moda çekimi için Tunceli'ye gelen ve 'The Miss Globe' güzellik yarışmasında Türkiye'yi temsil eden Duygu Çakmak, "İnsanların bölgeye karşı ön yargıları var. Ön yargıları kırabilmek adına böyle bir işe girdik. Burada terör yok. Burada huzur, moda, barış ve sanat var. Bu çalışmadan sonra birçok insanın ön yargısının kırılacağını düşünüyorum" dedi.
5.02.2021Gündem
Teröristlerden temizlenen Munzur Dağları'nda moda çekimi
Teröristlerden temizlenen Munzur Dağları'nda moda çekimiTunceli'de bir dönem terör örgütlerinin yuvası haline gelen ve gerçekleştirilen operasyonlarla terör örgütlerinden temizlenen Munzur Dağları, profesyonel fotoğraf sanatçıları ve modacılar tarafından doğal stüdyo gibi kullanılmaya başlandı. Moda çekimi için Tunceli'ye gelen ve 'The Miss Globe' güzellik yarışmasında Türkiye'yi temsil eden Duygu Çakmak, "İnsanların bölgeye karşı ön yargıları var. Ön yargıları kırabilmek adına böyle bir işe girdik. Burada terör yok. Burada huzur, moda, barış ve sanat var. Bu çalışmadan sonra birçok insanın ön yargısının kırılacağını düşünüyorum" dedi.
5.02.2021Gündem
Eren-7 Mercan Munzur operasyonu başladı
Eren-7 Mercan Munzur operasyonu başladıİçişleri Bakanlığı, Tunceli'de 1062 personelin katılımıyla "Eren-7 Mercan Munzur Operasyonu" başlatıldığını açıkladı.
5.02.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

tunceliTeröristterörmunzur çayıköpek

Munzur ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.