Munzur Dağı

Munzur Dağı

Son dakika Munzur Dağı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Munzur Dağı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Munzur Dağı haber sayfamızda...

Munzur Dağı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 108 munzur dağı haberi bulunmuştur.
Erzincan'da kuraklığa rağmen şeker pancarında 300 bin ton rekolte bekleniyor
Erzincan'da kuraklığa rağmen şeker pancarında 300 bin ton rekolte bekleniyor Erzincanlı çiftçiler, kuraklığa rağmen bu yıl şeker pancarında 300 bin ton rekolte bekliyor.
18.11.2021Ekonomi
Munzur Dağı zirvesinde görsel şölen
Munzur Dağı zirvesinde görsel şölenErzincan-Tunceli sınırında bulunan 3 bin 449 metre yüksekliğindeki Munzur Dağı'nın zirvesi, mevsimin ilk karı ve sis ile ayrı bir güzelliğe büründü.
27.09.2021Gündem
Munzur Dağı'na mevsimin ilk karı yağdı
Munzur Dağı'na mevsimin ilk karı yağdıErzincan-Tunceli sınırında bulunan 3 bin 449 metre yüksekliğindeki Munzur Dağı'nın zirvesi, mevsimin ilk karı ve sis ile ayrı bir güzelliğe büründü.
27.09.2021Gündem
Duygu Çakmak, Lübnan'da Türkiye'yi temsil edecek
Duygu Çakmak, Lübnan'da Türkiye'yi temsil edecekMunzur Dağı'nda gerçekleştirilen moda çekiminde objektif karşısına geçen manken Duygu Çakmak (25), Lübnan'da düzenlenecek Miss Europe 2021 Güzellik Yarışması'nda Türkiye'yi temsil edecek.
12.03.2021Cadde
Sıcaktan bunalanların adresi: Girlevik Şelalesi
Sıcaktan bunalanların adresi: Girlevik ŞelalesiErzincan'da, Munzur Dağı eteklerinden gelen buz gibi suların döküldüğü Girlevik Şelalesi, serin havası ve doğal güzelliği ile çok sayıda yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırlıyor. Ziyaretçilerden Volkan Akpınar: "Hava sıcaklıklarının arttığı bu dönemde ailemle doğal ve kültürel yapısı ile eşsiz bir manzaraya sahip Girlevik Şelalesi'ne gezmeye geldik. Herkese burayı tavsiye ediyorum. Serin havası ile insanlara adeta nefes aldırıyor. Kışın ayrı bir güzel, yazın ise ayrı bir güzelliği var"dedi.
17.08.2020Tatil
Ayının kar keyfi kameralara yansıdı
Ayının kar keyfi kameralara yansıdıHava sıcaklıklarının 40 dereceye yaklaştığı Tunceli'de Munzur Dağ'ında boz ayının karda serinleme keyfi, cep telefonuyla kaydedildi.
20.07.2020Haberler
Sıcaktan bunalan boz ayının karda serinleme keyfi!
Sıcaktan bunalan boz ayının karda serinleme keyfi!Hava sıcaklıklarının 40 dereceye yaklaştığı Tunceli'de Munzur Dağ'ında boz ayının karda serinleme keyfi, cep telefonuyla kaydedildi.
20.07.2020Gündem
Munzur Dağı'nda yaz ve kış bir arada
Munzur Dağı'nda yaz ve kış bir arada3000 rakımlı muhteşem manzarasıyla Munzur Dağı'nda yaz ve kış birarada yaşanıyor
17.06.2020Tatil
5 yaşındaki Şirin'in annesinin sırtında kuzuyla birlikte yayla yolculuğu
5 yaşındaki Şirin'in annesinin sırtında kuzuyla birlikte yayla yolculuğuErzincan’da havaların ısınmasıyla birlikte küçükbaş hayvancılık ile geçinen vatandaşların yayla göçü de başladı. Beş yaşındaki Şirin Neva’nın yeni doğan bir kuzuyla annesinin sırtında yaptığı yayla göçü, sosyal medyada ilgi çekti.
8.06.2020Gündem
Koyunlarını yaylaya çıkaran vatandaşa Mayıs ayında kar ve tipi sürprizi
Koyunlarını yaylaya çıkaran vatandaşa Mayıs ayında kar ve tipi sürpriziErzincan’da 3300 rakımlı Munzur Dağı yaylalarına koyun sürülerini çıkaran vatandaşlar, mayıs ayının sonlarına doğru kar yağışına yakalandılar.
26.05.2020Gündem
Koyunlarını yaylaya çıkaran vatandaş kar ve tipiye yakalandı
Koyunlarını yaylaya çıkaran vatandaş kar ve tipiye yakalandıErzincan’da 3300 rakımlı Munzur Dağı yaylalarına koyun sürülerini çıkaran vatandaşlar, mayıs ayının sonlarına doğru kar yağışına yakalandılar.
26.05.2020Yaşam
Koruma altındaki çengel boynuzlu dağ keçileri böyle görüntülendi!
Koruma altındaki çengel boynuzlu dağ keçileri böyle görüntülendi!Erzincan’da karda yiyecek aramaya çıkan "şamua" olarak da bilinen çengel boynuzlu dağ keçileri, 3300 rakımlı Munzur Dağı'nda sürü halinde görüntülendi.
26.04.2020Gündem
Baharın müjdecisi çiçekler Ovacık'ta açtı
Baharın müjdecisi çiçekler Ovacık'ta açtıBahar, tüm güzelliğini doğaya yansıtmaya devam ediyor. Tunceli'de bulunan Munzur Dağı eteklerinde açan çiçekler doğayla harika bir görüntü ortaya çıkardı.
31.03.2020Tatil
Son depremler listesi: deprem.afad.gov.tr
Son depremler listesi: deprem.afad.gov.trSon dakika haberler arasında yer alan 'son depremler' vatandaşların dikkatini çekiyor. En ufak bir sarsıntı hisseden vatandaşlar, tedirginlik yaşamaya başlarken, internnet üzerinden deprem mi oldu, en son nerede deprem oldu, deprem son dakika aramalarını yaparak bilgilenmek istiyor. Knadilli Rasathanesi ve AFAD'ın resmi internet sitesi üzerinde yayımlanan son depremler listesine haberimizde yer verdik. İşte son dakika son depremler...
8.01.2020Gündem
Ur kekliği Erzincan’da görüntülendi!
Ur kekliği Erzincan’da görüntülendi!Türkiye’de türüne çok nadiren rastlanan ur kekliği, Erzincan’da görüntülendi.
13.10.2019Gündem
Tunceli'de yaban keçileri sürü halinde görüntülendi
Tunceli'de yaban keçileri sürü halinde görüntülendiTunceli'de koruma altında bulunan ve avlanmaları yasak olan yaban keçileri sürü halinde görüntülendi.İstanbul'dan köyüne gelen doğa gezgini Ayhan Esen (38), Pülümür ilçesindeki Munzur Dağı'nın eteklerinde beslendikleri sırada iki grup yaban keçisini gördü. Munzur Dağı eteklerinde gezdiği sırada onlarca erkek ve dişi yaban keçisini fark etmesiyle heyecanlı bir şekilde görüntüye aldığını anlatan Esen," Doğada fotoğraf çekmeyi çok seviyorum. Munzur Dağı eteklerinde doğa gezisine çıkmıştım. Karlı bir haldeki Munzur Dağı'nın eteklerinde iki grup yaban keçisi fark ettim. İnanılmaz heyecanlandım. Erkek yaban keçisi grubu daha kalabalıktı ve uzun boynuzları ve iri yapılarıyla beni çok etkilediler. Anında yanımda taşıdığım fotoğraf makinesiyle görüntüledim." dedi
Girlevik Şelalesi hakkında bilinmesi gerekenler
Girlevik Şelalesi hakkında bilinmesi gerekenlerGirlevik Şelalesi, Munzur Dağı'ndan gelen sularla oluşan bir doğal yapıdır. Erzincan'da bulunan şelale, aynı zamanda Türkiye'nin de en büyükleri arasında yer almakta. İşte Girlevik Şelalesi hakkında bilinmesi gerekenler...
25.09.2018Tatil
Şirinlikle milleti aldatamazsınız
Şirinlikle milleti aldatamazsınızAnayasa değişikliğinin Meclis’ten geçmesinden sonra CHP’nin yumuşak söylemlere sarıldığını belirten Başbakan Yıldırım, “CHP gitti, başka CHP geldi. Sanki o Meclis’i birbirine katan CHP yok, yepyeni kılığa girerek aklı sıra milleti kandıracaklar” dedi
23.03.2017Siyaset
Erzincan'a mayıs ayında kar yağdı
Erzincan'a mayıs ayında kar yağdıErzincan'ın Üzümlü ilçesinde bulunan Esence Dağı ve  eteklerine kar yağdı.
26.05.2016Gündem
Erzincan'a mayıs ayında kar yağdı
Erzincan'a mayıs ayında kar yağdıErzincan'ın Üzümlü ilçesinde bulunan Esence Dağı ve  eteklerine kar yağdı.
26.05.2016Gündem
Vali Bey tedbili kıyafetle denetimde
Vali Bey tedbili kıyafetle denetimdeErzincan Valisi Süleyman Kahraman, tebdili kıyafetle Erzincan kış turizm merkezi olan Munzur Dağı’nın eteğindeki Ergan Kayak Tesislerinde incelemede bulundu.
15.02.2015Gündem
Aramızda vali var
Aramızda vali varERZİNCAN Valisi Süleyman Kahraman, tebdili kıyafetle Erzincan kış turizm merkezi olan Munzur Dağı’nın eteğindeki Ergan Kayak Tesislerinde incelemede bulundu.
15.02.2015Gündem
Aramızda vali var
Aramızda vali varERZİNCAN Valisi Süleyman Kahraman, tebdili kıyafetle Erzincan kış turizm merkezi olan Munzur Dağı’nın eteğindeki Ergan Kayak Tesislerinde incelemede bulundu.
15.02.2015Gündem
Maltepe’ye Münih  eli değecek!
Maltepe’ye Münih eli değecek!32 yıl önce Tunceli’de yolları kesişen Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç ve Münih’te 23 yıl belediye başkanlığı yapmış Christian Ude, Maltepe için artık birlikte çalışacak. Kılıç ve Ude ile konuştuk
2.07.2014Gündem
“Orda bir köy var uzakta” O köy Apçağa
“Orda bir köy var uzakta” O köy ApçağaErzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Apçağa köyü Doğu Anadolu’nun turist çeken yerleşim yerlerinden biri oldu. Munzur Dağı’nın eteklerinde yer alan köyün cazibesinin kaynağı koruma altına alınan 200-300 yıllık ahşap evleri
28.06.2014Pazar

Benzer Haber Etiketleri

Munzur Dağı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.