Mustafa Akaydın

Mustafa Akaydın

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya 4 .sıra Adayı.1952 yılında Çorum’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. 1980 yılında görev yapmaya başladığı Akdeniz Üniversitesi'nde 1992 yılında profesör unvanını aldı. Akdeniz Üniversitesi'nde 2004-2008 yıllarında rektörlük görevini yürüttü. 2009 yerel seçimlerinde CHP’den Antalya Büyükşehir Belediyesi başkanlığına seçildi. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Mustafa Akaydın

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 634 mustafa akaydin haberi bulunmuştur.
Antalya'da heykel terörü! Bu kez kafaları ve parmakları kırıldı
Antalya'da heykel terörü! Bu kez kafaları ve parmakları kırıldıAntalya'da ele ele tutuşan çocukların simgelendiği heykellerin kırılmasının ardından bu kez de Akdeniz Kent Parkı'ndaki heykellere saldırı gerçekleştirildi. Kafaları ve parmakları kırılan heykeller için belediye çalışanları suç duyurusunda bulundu.
25.01.2021Gündem
Balkondan düşen CHP'li Gül Ustaer yaşam mücadelesini kaybetti
Balkondan düşen CHP'li Gül Ustaer yaşam mücadelesini kaybettiCHP'den bir dönem Antalya Milletvekilliği aday adayı olan Gül Üstaer, geçen Haziran ayında Kaş ilçesindeki evinin balkonundan dengesini kaybedip düşerek ağır yaralandı. Beyin kanaması geçiren Üstaer, uzun süren yoğun bakım tedavisinin ardından hayatını kaybetti.
7.01.2021Siyaset
'HDP'den umduğunu bulamayan CHP, FETÖ'ye sığındı'
'HDP'den umduğunu bulamayan CHP, FETÖ'ye sığındı'Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı adayı Menderes Türel, sosyal medyada yayınlanan ve eşi Ebru Türel'e ait olduğu iddia edilen ses kaydıyla ilgili, "Bunlar klasik FETÖ taktiği. Kaybedeceğini anlayanlar, FETÖ'cü hesaplarından montaj kasetler yayınlıyor. HDP'den umduğunu bulamayan CHP, FETÖ'ye sığındı. Yazık ya, değer mi? Hele hele bir kadına, bir başkanın eşi diye FETÖ'nün montaj kasetleriyle hitap etmek ne adamlığa yakışır, ne başka bir şeye yakışır. Benim edebimle söyleyebileceğim tek şey, yazıklar olsun demektir" dedi. Diğer yandan emniyet birimleri, paylaşımın Almanya'nın başkenti Berlin'den yapıldığını tespit etti.
30.03.2019Siyaset
Bakan Çavuşoğlu: Cumhur İttifakı devletin ve milletin bekasıdır
Bakan Çavuşoğlu: Cumhur İttifakı devletin ve milletin bekasıdırDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin ve milletin geleceği için MHP ile güçlerini birleştirdiklerini belirterek, "Bizim  ittifakımızın içinde teröristler, hainler, bölücüler yok, olamaz da zaten.  İnşallah ittifakımızı sonuna kadar sürdüreceğiz." dedi.
21.02.2019Siyaset
Fener alayında 600 metrelik Türk bayrağı açıldı
Fener alayında 600 metrelik Türk bayrağı açıldıAntalya'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen fener alayında binlerce kişi, 600 metrelik Türk bayrağıyla kilometrelerce yürüdü.
28.10.2018Gündem
Fener alayında 600 metrelik Türk bayrağı açıldı
Fener alayında 600 metrelik Türk bayrağı açıldıAntalya'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen fener alayında binlerce kişi, 600 metrelik Türk bayrağıyla kilometrelerce yürüdü.
28.10.2018Gündem
Akaydın’ın gözyaşları
Akaydın’ın gözyaşlarıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin önceki dönem milletvekili ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin eski başkanı Mustafa Akaydın’ın eşi Dr. Günseli Akaydın’ın Antalya’daki cenaze törenine katıldı.
1.08.2018Siyaset
42 yıllık eşini kaybetti
42 yıllık eşini kaybettiAntalya Büyükşehir Belediyesi eski başkanı ve CHP’nin önceki dönem milletvekili Mustafa Akaydın’ın eşi Günseli Akaydın (67), kanser tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.
30.07.2018Gündem
Mustafa Akaydın'ın acı günü
Mustafa Akaydın'ın acı günüAntalya Büyükşehir Belediyesi eski Belediye Başkanı ve CHP'nin önceki dönem milletvekili Mustafa Akaydın'ın eşi Günseli Akaydın (67), kanse tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.
30.07.2018Siyaset
İnce soydaşlarla buluştu: Karışan değil danışan bir lider
İnce soydaşlarla buluştu: Karışan değil danışan bir liderYunanistan ve Bulgaristan’da konuşan Muharrem İnce, nasıl bir Cumhurbaşkanı olmak istediğin şöyle anlattı:Her şeyi bilen, çocuk sayısına bile karışan değil; dinleyen, geleceği gösteren bir lider...
31.05.2018Siyaset
CHP heyeti Yunanistan'a alınmadı
CHP heyeti Yunanistan'a alınmadıCumhurbaşkanı adayı İnce'nin Batı Trakya'ya girmesine izin veren Yunan makamları, beraberindekileri içeri sokmadı.CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Yunanistan'da Batı Trakya'yı ziyaret ediyor.Yunan makamları, İnce'nin yanındaki CHP heyetinin girişine izin vermedi. Geziyi izleyen CNN Türk muhabiri, Cansu Karadan yaşananları, "İpsala Sınır Kapısı'nın Türkiye tarafındayız. Yunanistan tarafına geçtik, pasaportlarımızı aldılar, mühür vurdular. CHP'li belediye başkanları, milletvekilleri ve dokuz basın mensubunun olduğu heyet içeriye giremedi. Tam iki saat boyunca bekledik" dedi.Karadan, yayının devamında, "İddiaya göre İnce'nin ekibiyle, gazetecilerle Yunanistan'a gideceğini bildirmesi gerekiyordu. Ancak böyle bir bilgilendirme yapılmadığı için gümrük polisi 'toplu giremezsiniz' dedi" ifadelerini kullandı.CHP heyetinde Erdin Bircan, Mustafa Akaydın, Tunç Soyer'in de aralarında bulunduğu siyasetçilerle dokuz kişilik gazeteci grubu vardı.
11.09.2019Yaşam
Son dakika... CHP heyeti Yunanistan'a alınmadı
Son dakika... CHP heyeti Yunanistan'a alınmadıCumhurbaşkanı adayı İnce'nin Batı Trakya'ya girmesine izin veren Yunan makamları, beraberindekileri içeri sokmadı.
31.05.2018Dünya
CHP'de aday listesi krizi! Üzeri çizilen isimler meğer...
CHP'de aday listesi krizi! Üzeri çizilen isimler meğer...Milletvekili aday listesi açıklanan CHP'de önseçimle gelen çok sayıda milletvekili liste dışı kalırken, Genel Başkan  Kemal Kılıçdaroğlu'nun ise kadrosunu koruduğu yorumları yapılıyor.
22.05.2018Siyaset
Kılıçdaroğlu 60’a yakın vekili çizdi
Kılıçdaroğlu 60’a yakın vekili çizdiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 24 Haziran seçimlerinde seçmene sunacağı 600 kişilik milletvekili aday listesi dün gece yarısına kadar süren toplantının ardından Parti Meclisi (PM) tarafından onaylandı...
20.05.2018Siyaset
‘Sorbonne da bölündü’
‘Sorbonne da bölündü’Üniversitelerin bölünmesine tepkileri değerlendiren Bakan Yılmaz , “Sorbonne Üniversitesi bölündü değil mi? Türkiye’de de olur büyümek ve geliştirmek için. Olanda hayır vardır, daha iyi olacaktır” dedi...
26.04.2018Gündem
Devir teslim töreninde ortalık bir anda karıştı!
Devir teslim töreninde ortalık bir anda karıştı!Antalya’da Cumhuriyet Halk Partisi başkanlık devir tesliminde gerginlik yaşandı. Devir teslimde konuşan eski başkan, 2017 referandumunda Ahmet Kumbul'un ilçe başkanı olarak görev yaptığı Muratpaşa ilçesinin başarısız olduğunu ileri sürünce, bazı partililer başkanı hedef alan ağır sözler sarf etti. Tepki üzerine mikrofonu tekrar eline alan eski başkan, "Bizi mi döveceksiniz? 70 yılda 7 kez iktidar olamamışız neyi tartışıyoruz" dedi.
12.01.2018Gündem
Devir teslim töreninde ortalık bir anda karıştı!
Devir teslim töreninde ortalık bir anda karıştı!Antalya’da Cumhuriyet Halk Partisi başkanlık devir tesliminde gerginlik yaşandı. Devir teslimde konuşan eski başkan, 2017 referandumunda Ahmet Kumbul'un ilçe başkanı olarak görev yaptığı Muratpaşa ilçesinin başarısız olduğunu ileri sürünce, bazı partililer başkanı hedef alan ağır sözler sarf etti. Tepki üzerine mikrofonu tekrar eline alan eski başkan, "Bizi mi döveceksiniz? 70 yılda 7 kez iktidar olamamışız neyi tartışıyoruz" dedi.
12.01.2018Gündem
‘Üniversiteleri FETÖ’cülerle doldurdu’
‘Üniversiteleri FETÖ’cülerle doldurdu’CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın, partisinin Manavgat ilçe örgütünü ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.
3.01.2018Siyaset
Suçüstü yakalanmanın  paniğini yaşıyorlar
Suçüstü yakalanmanın paniğini yaşıyorlarAk Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, “Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’sinden haddini fazlasıyla aşan açıklamalar olmuştur. Siyaset, kamuoyunun sorularına cevap vermeyi gerektirir. Cevaplar yerine tehditler savuran Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’si suçüstü yakalanmanın paniğini yaşamaktadır” ifadelerini kullandı.
16.08.2017Siyaset
‘Mikroskobik düzeyde bile bağlantı kuramazlar’
‘Mikroskobik düzeyde bile bağlantı kuramazlar’Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hakkında “FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyesi olmak”, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama”, “terör örgütü propagandası yapmak” suçlarından resen soruşturma başlattığı CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın, FETÖ’cülükle suçlanacak en son kişinin kendisi olduğunu belirtti.
16.08.2017Siyaset
‘Baltayı taşa  vurdular’
‘Baltayı taşa vurdular’CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal’ın açıklamalarına ilişkin “Baltayı taşa vurduklarını fark ettiler” dedi.
16.08.2017Siyaset
AK Parti Sözcüsü Ünal'dan Kılıçdaroğlu'na:Görüntüleri size kim verdi
AK Parti Sözcüsü Ünal'dan Kılıçdaroğlu'na:Görüntüleri size kim verdiEnis Berberoğlu polemiği ile ilgili açıklama yapan AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, "Sayın Kılıçdaroğlu 'Bu görüntüleri ben de seyrettim' diyor. Görüntüleri size kim getirdi? Görüntüleri nerede, ne zaman, kimlerle izlediniz?" diye sordu.
16.08.2017Siyaset
CHP’li Akaydın’a ‘FETÖ üyeliği’nden soruşturma
CHP’li Akaydın’a ‘FETÖ üyeliği’nden soruşturmaAntalya Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın’ın “15 Temmuz olayı bir tiyatrodur, evcilik oyunudur, ben TV’den komedi izler gibi izledim. 250 insanı bizzat devlet öldürmüştür” sözleriyle ilgili soruşturma başlattı.
15.08.2017Siyaset
CHP Milletvekili Mustafa Akaydın hakkında soruşturma başlatıldı
CHP Milletvekili Mustafa Akaydın hakkında soruşturma başlatıldıCumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın hakkında,“FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü Üyesi Olmak”, “Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama”, “Terör Örgütü Propagandası Yapmak” suçlarından soruşturma başlatıldı.
15.08.2017Siyaset
Yazıcı: Erken seçim bizim gündemimizde yok
Yazıcı: Erken seçim bizim gündemimizde yokAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, parti  olarak gündemlerinde bir erken seçim olmadığını söyledi.
11.08.2017Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

antalyaSon dakikachpmuharrem inceHaberler

Mustafa Akaydın ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.