Mustafa Kalaycı

Mustafa Kalaycı

Milliyetçi Hareket Partisi Konya 1 .sıra Adayı.Mustafa Kalaycı, 7 Ağustos 1960'ta Konya Üçpınar'da doğdu. Babasının adı Kerim, annesinin adı Nuran'dır.Yeminli Mali Müşavir; Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünü bitirdi.Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulunda Denetçi ve Başdenetçi olarak çalıştı. Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Kurumu (TÜBİTAK) İbra Kurulu Üyeliği yaptı. Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Danışmanı ve Başbakan Başmüşaviri oldu. Başbakanlık Tanıtma Fonu Kurulu Üyeliği görevini yürüttü. Yüksek Denetleme Kurulu Başdenetçiliği görevine geri döndü. Ankara Yeminli Mali Müşavirler Odası, Devlet Denetim Elemanları Derneği ve Yüksek Denetim Elemanları Derneği Üyesi oldu.Orta düzeyde İngilizce bilen Kalaycı, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Mustafa Kalaycı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 349 mustafa kalayci haberi bulunmuştur.
Seçim barajı indirilecek mi? AK Partili Turan'dan önemli açıklama
Seçim barajı indirilecek mi? AK Partili Turan'dan önemli açıklamaAK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan, 'Seçim Kanunu’nda yapılacak değişikliğe ilişkin, "Dünya örneklerinde özellikle Avrupa Konseyi’nin, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin baraj değerlendirmesine baktık; '5 mi, 7 mi, 10 mu olsun' tartışması çok gerçekçi bir tartışma. Biz bunu tartışıyoruz. Genel kanaatimiz, barajın indirilmesi yönünde" dedi.
28.05.2021Haberler
Son dakika... Seçim barajı indirilecek mi? AK Partili Turan'dan önemli açıklama
Son dakika... Seçim barajı indirilecek mi? AK Partili Turan'dan önemli açıklamaAK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan, 'Seçim Kanunu’nda yapılacak değişikliğe ilişkin, "Dünya örneklerinde özellikle Avrupa Konseyi’nin, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin baraj değerlendirmesine baktık; '5 mi, 7 mi, 10 mu olsun' tartışması çok gerçekçi bir tartışma. Biz bunu tartışıyoruz. Genel kanaatimiz, barajın indirilmesi yönünde" dedi.
28.05.2021Siyaset
Bahçeli’nin yeni A takımı belli oldu
Bahçeli’nin yeni A takımı belli olduMHP MYK’da yapılan seçim sonucunda MHP’nin yeni Başkanlık Divanı belirlendi.
27.03.2021Siyaset
MHP'nin A Takımı belli oldu! 5 yeni isim
MHP'nin A Takımı belli oldu! 5 yeni isimMHP'de en yetkili kurul olan ve 15 kişiden oluşan Başkanlık Divanı'na 5 yeni isim girerken, 8 genel başkan yardımcısı yerini korudu, 2 ismin de yeri değişti.
26.03.2021Siyaset
Son dakika... Bahçeli'den İstanbul Sözleşmesi açıklaması
Son dakika... Bahçeli'den İstanbul Sözleşmesi açıklamasıMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesi hem iç hukukumuza hem de uluslararası hukuka uygundur" dedi. Öte yandan MHP'nin 15 kişilik Başkanlık Divanı da belli oldu.
26.03.2021Siyaset
MHP’nin yeni A Takımı bugün belli oluyor
MHP’nin yeni A Takımı bugün belli oluyorMHP’nin yeni Merkez Yönetim Kurulu (MYK) bugün Genel Başkanı Devlet Bahçeli başkanlığında toplanarak, Başkanlık Divanı seçimini yapacak. Partinin geçen hafta yapılan 13. Olağan Büyük Kurultayı’nda MYK listesinde yüzde 50 değişime gidilmişti. Ekonomik ve Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan ile Parti İçi Eğitim Siyaset ve Liderlik Okulundan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hidayet Vahapoğlu, MYK dışı kalmıştı.
26.03.2021Siyaset
MHP’de gözler Başkanlık Divanı’nda
MHP’de gözler Başkanlık Divanı’ndaKurultayın ardından Bahçeli’nin A Takımı’nı oluşturması bekleniyor. Başkanlık Divanı’nın yeni üyeleri için İsmail Özdemir, Nevin Taşlıçay ve Filiz Kılıç’ın adı geçiyor
20.03.2021Siyaset
MHP’nin stratejik 5 hedefi
MHP’nin stratejik 5 hedefiMHP kurultayında genel başkanlık için tek aday olarak yarışan ve bin 277 delegenin oyu ile liderliğini tazeleyen Bahçeli konuşmasında partisinin 2023 hedeflerini açıkladı... Bahçeli hedefleri “Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ne sahip çıkmak, yeni anayasa, milli ekonomik sistem inşası, terörle mücadele, küresel ve bölgesel diyalog” olarak sıraladı...
19.03.2021Siyaset
MHP'li Kalaycı: Dileğimiz, Kandil’e Türk'ün şanlı bayrağının dikilmesidir
MHP'li Kalaycı: Dileğimiz, Kandil’e Türk'ün şanlı bayrağının dikilmesidirMHP Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, "Dileğimiz, Kandil'e bir şafak vakti Türk'ün şanlı bayrağının dikilmesi, terör elebaşlarının mağaralarına gömülmesidir. İnşallah, o günler de yakındır" dedi.
18.02.2021Siyaset
MHP'li Mustafa Kalaycı: 'Karadeniz ses verdi, Akdeniz de ses verecek'
MHP'li Mustafa Kalaycı: 'Karadeniz ses verdi, Akdeniz de ses verecek'MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından müjdesi verilen doğalgaz rezervine ilişkin, "Karadeniz ses verdi, Akdeniz de ses verecek. Akdeniz'de de Oruç Reis'ten, Yavuz'dan, Barbaros'tan benzer haberleri bekliyoruz inşallah." dedi.
22.08.2020Gündem
Kadıköy Sahili'nde erkek cesedi bulundu!
Kadıköy Sahili'nde erkek cesedi bulundu!İstanbul Kadıköy'de sokakta yaşadığı öğrenilen kişinin yeşillik alanda cesedi bulundu. Cesedin üzerinde herhangi bir darp ya da yara izi rastlanmazken, kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için adli tıp kurumuna gönderildi.
17.03.2020Gündem
'Filtre maddesi' yasadan çıkarıldı
'Filtre maddesi' yasadan çıkarıldıTermik santrallerin çevreye uyum için baca filtresi takma zorunluluğunun 2,5 yıl ertelenmesini içeren düzenleme, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın veto kararından 2 gün sonra yasa metninden çıkarıldı.
4.12.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Konya'da müjdeleri sıraladı: Yapımına başlıyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan Konya'da müjdeleri sıraladı: Yapımına başlıyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konya'da düzenlenen toplu açılış töreninde vatandaşlara hitap etti. Erdoğan, konuşmasında, "Konya metrosunun yapımına başlıyoruz. Bu hattın ilk etabının ihalesini eylül ayında gerçekleştiriyoruz." dedi.
1.09.2019Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye'nin başarıları kasıtlı bir şekilde görülmüyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye'nin başarıları kasıtlı bir şekilde görülmüyorCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Radyo ve Televizyon Gazetecileri Derneğinin düzenlediği Medya Oscarları ödül töreninde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, "Uluslararası basında Türkiye'nin başarıları kasıtlı bir şekilde görülmüyor." dedi.
30.08.2019Siyaset
Beştepe’de seçim zirvesi
Beştepe’de seçim zirvesiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün Beştepe’de MHP lideri Devlet Bahçeli ile yarım saati aşkın bir süre görüştü. Görüşmede yenilenen İstanbul seçim süreci, askerlik düzenlemesi, S-400 süreci ile yargı reformu başlıklarının ele alındığı belirtildi...
14.06.2019Siyaset
MHP lideri Devlet Bahçeli: YSK’nın verdiği karara saygılı olunmalı
MHP lideri Devlet Bahçeli: YSK’nın verdiği karara saygılı olunmalıMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, YSK’nın İstanbul kararının ardından MHP Başkanlık Divanı’nı toplayarak değerlendirmelerde bulundu.
7.05.2019Siyaset
MHP'den ilk açıklama: Karar her türlü tartışmaya son veriyor
MHP'den ilk açıklama: Karar her türlü tartışmaya son veriyorMHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı, Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) İstanbul'da seçimin iptal edilerek yenilenmesi kararına ilişkin, “Ülkemizin yararına olduğunu düşündüğümüz bu kararın ter türlü tartışmaya son vermesi memnuniyet vericidir” açıklamasını yaptı.
6.05.2019Siyaset
‘Üniter yapıdan taviz verilmez’
‘Üniter yapıdan taviz verilmez’Bahçeli’nin yerel yönetimlerde önerdiği yeni sistemin ‘eyalet sistemine zemin hazırlayabileceği’ şeklindeki eleştirilerin gerçeği yansıtmadığını söyleyen MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı, “Üniter devlet yapısından taviz verilemez, MHP de buna razı olmaz” dedi.
5.04.2019Siyaset
Kalaycı: Stratejik  hedeflerimiz tuttu
Kalaycı: Stratejik hedeflerimiz tuttuMHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı, 31 Mart yerel seçiminde, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 7 ay önce 31 Ağustos’ta Etimesgut’ta açıkladığı ‘stratejik hedeflerinin tuttuğunu’ belirtti.
3.04.2019Siyaset
Bakan Kurum: Terör örgütlerine bomba gibi yağıyoruz
Bakan Kurum: Terör örgütlerine bomba gibi yağıyoruzÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Kendi  İHA’larımızı, SİHA’larımızı, tanklarımızı, tüfeklerimizi üretiyoruz. Terör  örgütlerine bomba gibi yağıyoruz. İnlerine giriyoruz. Suriye'ye gidiyoruz,  Afrin'e gidiyoruz, Fırat Kalkanı Harekatı'nı yapıyoruz. Devletimiz, bayrağımız,  vatanımız, bütün şehitlerimiz için bu mücadeleyi yapıyoruz." dedi.
30.03.2019Siyaset
AK Parti ve MHP ilk ortak mitingini İzmir'de yaptı
AK Parti ve MHP ilk ortak mitingini İzmir'de yaptıAK Parti ve MHP, yerel seçimlere iki hafta kala ilk ortak mitinglerini İzmir'de yaptı.
17.03.2019Siyaset
AK Parti ve MHP ilk ortak mitingini İzmir'de yaptı
AK Parti ve MHP ilk ortak mitingini İzmir'de yaptıAK Parti ve MHP, yerel seçimlere iki hafta kala ilk ortak mitinglerini İzmir'de yaptı.
17.03.2019Siyaset
Son dakika... Bahçeli: Böyle bir miting İstanbul’da 'Yıldırım' gibi çakar
Son dakika... Bahçeli: Böyle bir miting İstanbul’da 'Yıldırım' gibi çakarMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yemekte buluştuğu medya mensuplarıyla sohbetinde Cumhur ittifakının il, ilçe ve beldeler dahil 538 yerde yapıldığını açıkladı. AK Parti isterse Ankara, İstanbul ve İzmir'de ortak miting yapılabileceğini belirten Bahçeli, "Yenikapı’daki gibi muhteşem beraberliği İstanbul’da gerçekleştirebiliriz. Böyle bir miting İstanbul’da 'Yıldırım' gibi çakar." dedi.
20.02.2019Siyaset
CHP’den bekle gör politikası
CHP’den bekle gör politikasıCHP yönetimi, AK Parti ve MHP’nin yerel seçim ittifakını genişletme kararının ardından, karşı bir hamlede bulunmak için “bekle-gör” politikası izleme kararı aldı.
15.02.2019Siyaset
Son dakika... CHP, 8 adayını daha açıkladı
Son dakika... CHP, 8 adayını daha açıkladıCHP, ikisi ilçe altısı belde olmak üzere sekiz adayını daha belirledi.
14.02.2019Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

mhpak partidevlet bahçelikonyaMustafa Kalaycı

Mustafa Kalaycı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.