Mutabakat

Mutabakat

Son dakika mutabakat haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan mutabakat gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan mutabakat haber sayfamızda...

Mutabakat

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.749 mutabakat haberi bulunmuştur.
Bakan Muş'tan Gümrük Birliği açıklaması
Bakan Muş'tan Gümrük Birliği açıklamasıTicaret Bakanı Mehmet Muş, Gümrük Birliği'nin güncellenmesine dönük sürecin Türkiye ile Avrupa Birliği'nin (AB) ticari ve ekonomik alandaki ilişkilerini daha da ileriye taşıyacağını, bunun iki taraf için de ekonomik yararlar sunacağını söyledi.
15.06.2021Ekonomi
‘Çözülemeyecek mesele yok’
‘Çözülemeyecek mesele yok’Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Zirvesi’nde ABD Başkanı Biden ile ilk yüz yüze görüşmesini gerçekleştirdi. Erdoğan, “Son derece yararlı ve samimi bir görüşme oldu” dedi. “Türkiye-ABD ilişkilerinde çözülemeyecek hiçbir mesele olmadığını düşünüyoruz” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden’ı Türkiye’ye davet ettiğini söyledi.
15.06.2021Siyaset
Son dakika haber: Erdoğan'dan, Biden görüşmesi sonrası son dakika S-400 açıklaması
Son dakika haber: Erdoğan'dan, Biden görüşmesi sonrası son dakika S-400 açıklamasıSon dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Biden ile görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşme sonrası açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan S- 400'lerle ilgili olarak, "S-400'de bizim düşüncemiz daha önce neyse, aynı düşünceyi Sayın Başkan'a ifade ettim" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden'ı Türkiye'ye davet ettiğini söyledi. Miçotakis ile görüşmesiyle ilgili olarak da, "Miçotakis ile güzel bir görüşme geçti. 'Gerek Ege gerek diğer bölgelerde olsun, üçüncü ülke veya kişileri bu işe karıştırmayalım' dedim." açıklamasında bulundu.
14.06.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Zirvesi'ni değerlendirdi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Zirvesi'ni değerlendirdiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden ile görüşmesine ilişkin, "S-400'de bizim düşüncemiz daha önce neyse, aynı düşünceyi Sayın Başkan'a ifade ettim, F-35 konusunu da aynı şekilde ifade ettim." dedi.
14.06.2021Dünya
Esad rejimi İdlib'e saldırdı
Esad rejimi İdlib'e saldırdıSuriye'de Esad rejimi ve destekçisi İran’ın kontrolündeki terörist grupların İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'ndeki ateşkesi ihlal ederek sivil yerleşimlere düzenlediği saldırıda 3 sivil yaralandı.
14.06.2021Dünya
Türkiye’nin ilk adil ticaret kenti İzmir
Türkiye’nin ilk adil ticaret kenti İzmirİzmir Büyükşehir Belediyesi, üretenin sesini yükseltmek ve halkın adil şekilde gıdaya ulaşmasını sağlamak için 82 ülkede faaliyet gösteren Adil Ticaret Şehirleri ağına katıldı.
11.06.2021Ege
Bakan Ersoy: Rusya ile görüşmeler olumlu gidiyor
Bakan Ersoy: Rusya ile görüşmeler olumlu gidiyorKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Rusya'nın Türkiye ile uçuş kısıtlamasını kaldırmasına ilişkin temasları sürdürdüklerini belirterek, "Görüşmeler olumlu gidiyor. Ruslar yerinde tespit yapacak" dedi.
10.06.2021Ekonomi
Esad rejiminin İdlib kırsalındaki saldırısında 6 sivil öldü
Esad rejiminin İdlib kırsalındaki saldırısında 6 sivil öldüSuriye'de Beşşar Esad rejimi ve İran destekli terörist grupların, İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'ndeki İblin köyüne düzenlediği saldırıda 6 sivil öldü, 13 sivil yaralandı.
10.06.2021Dünya
TBMM Küresel İklim Değişikliği Araştırma Komisyonu toplandı
TBMM Küresel İklim Değişikliği Araştırma Komisyonu toplandıTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Küresel İklim Değişikliği Araştırma Komisyonu, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu başkanlığında toplandı. Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı, komisyona iklim değişikliyle mücadelede uluslararası sürece ilişkin sunum yaptı.
9.06.2021Siyaset
Bakan Akar, Letonya Başbakan Yardımcısı Pabriks ile bir araya geldi
Bakan Akar, Letonya Başbakan Yardımcısı Pabriks ile bir araya geldiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Letonya Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Artis Pabriks ile yaptığı görüşme sonrası "Çok olumlu, yapıcı ortamda geçen görüşmelerimizin önümüzdeki dönemde güvenlik ve savunma bakımından ülkelerimiz ve silahlı kuvvetlerimiz için önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum" dedi.
8.06.2021Siyaset
Türkiye'nin Birleşik Krallık'a ihracatı arttı
Türkiye'nin Birleşik Krallık'a ihracatı arttıTürkiye'nin, geçen aralık ayında Serbest Ticaret Anlaşması (STA) imzaladığı Birleşik Krallık'a yaptığı ihracat Ocak-Mayıs 2021'de geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 45,2 artarak 4 milyar 796 milyon 420 bin dolara yükseldi.
8.06.2021Uzmanpara
Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den Ahmet Şık açıklaması: Yeri Meclis değil demir parmaklıklar
Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den Ahmet Şık açıklaması: Yeri Meclis değil demir parmaklıklarMilliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Marmara Denizi'ndeki müsilaj tehlikesiyle ilgili, 'Çevreyi dikkate almayan her adımın sonuç itibariyle faturası ağır olacaktır. Kaldı ki ekolojik hassasiyet ve çevre etiğinin ilkelerine uymak hem bugünümüze değer yükleyecektir' dedi. Ahmet Şık'ın sözlerine değinen Bahçeli, 'Dokunulmazlığı kaldırılıp yargıya teslim edilmeli. Yeri Meclis değil demir parmaklıklardır. Bu aşağılık tiplere tahammül edemeyiz' ifadelerine yer verdi.
8.06.2021Siyaset
‘Salya bizim denizin değil’
‘Salya bizim denizin değil’İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği (İZSİAD) Dünya Çevre Koruma Haftası kapsamında ‘İklim Değişikliği ve Çevre’ konulu bir toplantı düzenledi. Çevrimiçi yapılan toplantıya konuşmacı olarak Avrupa Ekoloji Federasyonu Üyesi, Ege Üniversitesi Çevre Merkezi Emekli Müdürü aynı zamanda Ege Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ümit Erdem katıldı. Prof. Erdem, Marmara Denizi’ndeki müsilaj felaketi için, “Deniz salyası diyorlar, o bizim salyamız, denizin değil” şeklinde konuştu.
7.06.2021Ege
ATM’den kripto alım satımına inceleme
ATM’den kripto alım satımına incelemeTürkiye’de kripto varlık platformları üzerinden elektronik işlem dışındaki yöntemler de rağbet görüyor. ATM ve bürodan kripto alım satımı yapılabiliyor. Türkiye’de 10 kripto ATM’si bulunuyor. Merkez Bankası raporuna göre, bu ATM’lerden yapılan işlemler konusunda inceleme başlatıldı
6.06.2021Ekonomi
Bakan Kurum'dan müsilaj açıklaması! Eylem planımızı paylaşacağız
Bakan Kurum'dan müsilaj açıklaması! Eylem planımızı paylaşacağızÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yaptığı açıklamada, müsilaj sorunuyla ilgili hazırlanan eylem planını yarın paylaşacaklarını duyurdu.
5.06.2021Gündem
Uzlaşma Nedir, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek? Uzlaşmaya Varmak Nedir?
Uzlaşma Nedir, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek? Uzlaşmaya Varmak Nedir?İnsanlar arasındaki ilişkilerde bazen fikir ayrılıkları görülebilmektedir. Benzer özellikleri taşıyan insanlar bile bazı konularda anlaşmazlığa düşebilmektedirler. Uzlaşma kavramı, kişiler arasındaki anlaşmazlıkların çözümünü anlatan bir kelime olarak ele alınmaktadır. Peki, uzlaşma kelimesinin anlamı ne olarak belirtilir? TDK sözlük anlamı nedir? Uzlaşmaya varmak ne demektir? İşte, uzlaşma kavramı ile ilgili bilgiler.
3.06.2021Eğitim
Son dakika... İspanya, Libya'daki büyükelçiliğini yeniden açtı!
Son dakika... İspanya, Libya'daki büyükelçiliğini yeniden açtı!İspanya, Libya'daki iç savaş nedeniyle yıllar önce kapattığı Trablus Büyükelçiliğini yeniden faaliyete geçirdi. Libya Başbakanı Dibeybe, Sanchez ile görüşmesinde iki ülke arasındaki ilişkileri ortak çıkarlara hizmet edecek şekilde geliştirme yollarını ele aldıklarını belirtti.
3.06.2021Dünya
Gürcistan ve Ukrayna Rusya'ya karşı iş birliği
Gürcistan ve Ukrayna Rusya'ya karşı iş birliğiGürcistan Başbakanı İrakli Garibaşvili, "Elbette Rusya'nın oluşturduğu tehditler ve işgalin korkunç sonuçları gibi ortak zorluklarımız ve sorunlarımız var" dedi. Ukrayna Başbakanı Denis Şmıgal ise, "Rusya Federasyonu'nun Karadeniz bölgesinde devam eden istikrarsızlaştırma eylemleri, Ukrayna ve Gürcistan'ı, NATO ülkelerinin katılımı da dahil olmak üzere güvenlik alanında daha yakın iş birliği yapmaya zorluyor" ifadelerini kullandı.
3.06.2021Dünya
TBMM Başkanı Şentop, İsrail'in yargılanmasına yönelik atılacak adımları desteklediklerini söyledi
TBMM Başkanı Şentop, İsrail'in yargılanmasına yönelik atılacak adımları desteklediklerini söylediTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Uluslararası Ceza Mahkemesinin (UCM) İsrail’in Filistin topraklarında işlediği suçlar bakımından soruşturma ve yargılama yetkisine sahip olduğuna dair karar aldığını belirterek "Biz bu kararı destekliyoruz. Bu yönde atılacak adımları destekliyoruz." dedi.
2.06.2021Siyaset
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu'ndan İsrail açıklaması: Yanlış politikalardan vazgeçmesi lazım
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu'ndan İsrail açıklaması: Yanlış politikalardan vazgeçmesi lazımDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsrail'de hükümeti kimin kuracağının değil, kurulacak hükümetin hangi politikalar izleyeceğinin önemli olduğunu belirterek "İsrail'in hangi hükümet olursa olsun bizimle sağlıklı bir ilişki sürdürebilmesi için öncelikle yanlış politikalardan vazgeçmesi lazım." dedi.
2.06.2021Siyaset
Takasbank'a yeni faaliyet izni
Takasbank'a yeni faaliyet izniTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), İstanbul Takas ve Saklama Bankası AŞ'nin (Takasbank) vadeli doğal gaz piyasasında gerçekleşecek işlemler için nakit takas ve teminat yönetimi hizmeti sunmasına karar verdi.
2.06.2021Uzmanpara
Takasbank, vadeli doğalgaz piyasasında nakit takas ve teminat yönetimi hizmeti verecek
Takasbank, vadeli doğalgaz piyasasında nakit takas ve teminat yönetimi hizmeti verecekTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), İstanbul Takas ve Saklama Bankası AŞ'nin (Takasbank) vadeli doğalgaz piyasasında gerçekleşecek işlemler için nakit takas ve teminat yönetimi hizmeti sunmasına karar verdi.
2.06.2021Ekonomi
Son dakika... Türkiye ve Yunanistan anlaştı!
Son dakika... Türkiye ve Yunanistan anlaştı!Dışişleri bakanları Çavuşoğlu ve Dendias'ın ortak basın toplantısında, Ankara ile Atina'nın aşı sertifakısının tanınması için anlaşmaya vardığı ilan edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Miçotakis ise iki hafta sonraki NATO zirvesinde bir araya geliyor.
31.05.2021Dünya
AB'nin Yeşil Mutabakatı Türk şirketleri için risk kadar fırsat da barındırıyor
AB'nin Yeşil Mutabakatı Türk şirketleri için risk kadar fırsat da barındırıyorYeşil Mutabakat ile Türk şirketlerinin AB'ye ihracat yaparken karbon salım kriterlerini karşılamaları gerekecek.
30.05.2021Ekonomi
Son dakika... MSB duyurdu! 1 Ocak’tan itibaren 1162 terörist etkisiz hale getirildi
Son dakika... MSB duyurdu! 1 Ocak’tan itibaren 1162 terörist etkisiz hale getirildiGelen bir son dakika haberine göre, Milli Savunma Bakanlığı (MSB), 1 Ocak'tan itibaren yurt içi ve sınır ötesinde 43'ü büyük ve 138'i orta çaplı olmak üzere 181 operasyon icra edildiğini, 225'i mayıs ayında olmak üzere bugüne kadar 1162 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.
30.05.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

TürkiyenatoRusyaAvrupaerdoğan

Mutabakat ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.