Mutant Virüs

Mutant Virüs

Son dakika mutant virüs haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan mutant virüs gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan mutant virüs haber sayfamızda...

Mutant Virüs

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 82 mutant virus haberi bulunmuştur.
Son dakika: Bilim Kurulu toplantısı bitti! Ramazan ek tedbirleri neler? Bakan Fahrettin Koca tek tek açıkladı
Son dakika: Bilim Kurulu toplantısı bitti! Ramazan ek tedbirleri neler? Bakan Fahrettin Koca tek tek açıkladıBilim Kurulu Toplantısı başladı mı, saat kaçta başlıyor? Bugün gerçekleştirilecek olan Bilim Kurulu Toplantısında son dönemde yükselen vaka sayılarının Ramazan ayı içerisinde nasıl azaltılabileceği, aşılama çalışmaları, Ramazan ayı içerisinde uygulanacak olan ilave tedbirler gibi birçok konu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca liderliğinde görüşülecek. Bakan Koca'nın toplantısının sona ermesinin ardından bir açıklama yapması bekleniyor. Peki Bilim Kurulu Toplantısı saat kaçta başlayacak?
12.04.2021Gündem
Son dakika: Böyle basıldılar! Sabahın ilk ışıklarında rezalet
Son dakika: Böyle basıldılar! Sabahın ilk ışıklarında rezaletSon dakika haberine göre, polis ekipleri isimsiz bir ihbarı değerlendirerek kentin işlek bölgelerinden birine bulunan gece kulübüne baskın düzenledi. Işıkların yanmasıyla rezalet ortaya çıkarken, mekanın içerisinde onlarca kadın ve erkek hakkında işlem yapıldı. İşte son dakika haberinin detayları...
11.04.2021Dünya
Mutant virüse karşı bilmemiz gerekenler
Mutant virüse karşı bilmemiz gerekenlerGünlük Kovid-19 vaka sayısı 50 binleri aştı, yoğun bakım servisleri alarmda. Üstelik koronavirüsün daha bulaşıcı olduğu bilinen İngiltere varyantı ana virüs haline geldi. Peki mutant virüsün önceki virüsten farklı olarak hastalığın seyrine etkisi ne?
11.04.2021Pazar
Son dakika... Skandal patladı! Sahte hemşire tuzlu suyla aşıladı, dozu 105 dolar...
Son dakika... Skandal patladı! Sahte hemşire tuzlu suyla aşıladı, dozu 105 dolar...Son dakika haberlere göre, zenginlerin evlerine giderek 'koronavirüs aşısı' yapan sahte hemşirenin ayrıca bir garajda kurbanlarına iğne batırdığı ortaya çıktı. Şok görüntülerin yayınlanmasıyla skandalın boyutu katlandı.
7.04.2021Dünya
Son dakika! Koronada seyri değiştirecek gelişme! Yeni bir belirti ortaya çıktı
Son dakika! Koronada seyri değiştirecek gelişme! Yeni bir belirti ortaya çıktıGelen bir son dakika haberine göre; Baharla birlikte pandeminin seyri değişti. Öksürük ve ateş artık ilk semptom olmayabiliyor. Burun tıkanıklığı ve nezle belirtisi de görülmeye başlandı.
6.04.2021Gündem
Doç. Dr. Ümit Savaşçı: '4'üncü pikin olacağını düşünmüyorum'
Doç. Dr. Ümit Savaşçı: '4'üncü pikin olacağını düşünmüyorum'Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Ümit Savaşçı, koronavirüste şu an 3'üncü pikin yaşandığını belirterek, ‘hem virüsün yapısı hem bu kadar mutasyon geçirmesi hem de aşılama programlarının hızlıca ilerlemesi neticesinde 4'üncü pikin olacağını düşünmüyorum’ dedi.
5.04.2021Gündem
Son dakika... Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Mutant virüs daha çok 0-9 yaş grubunu etkiliyor
Son dakika... Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Mutant virüs daha çok 0-9 yaş grubunu etkiliyorHacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, 5 farklı ülkede koronavirüs mutantlarının daha çok çocukları etkilediği, özellikle 0-9 yaş grubunda vaka sayısında artış rapor edildiğini söyledi. Ceyhan, bunun nedeninin izah edilemediğini belirterek, "Zamanla bu mutasyonlar öyle bir hale geliyor ki belli bir yaş grubunu ağırlıklı olarak hasta yapıyor" dedi.
28.03.2021Gündem
Mutant virüsle farklı belirtiler ortaya çıktı! Tüm kente yayıldı
Mutant virüsle farklı belirtiler ortaya çıktı! Tüm kente yayıldıSamsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Oğuz Uzun, “Samsun’daki vakaların çoğu İngiliz varyantı dediğimiz mutant virüsten oluşuyor. Bu varyant virüs önceki pandeminin ilk dönemine göre biraz daha farklı seyrediyor. Baş dönmesi, bilinç durumunda bozukluk ve baş ağrısı gibi semptomlar var. Buna benzer tam da nedeni belli olmayan semptomlarla gelen bazı özellikle genç grup hastalar var. Genç hastalarda şiddetli ağır hastalık görebiliyoruz” dedi.
25.03.2021Gündem
Bursa İl Sağlık Müdürü açıkladı! Kentte vaka oranı yüzde 100 arttı
Bursa İl Sağlık Müdürü açıkladı! Kentte vaka oranı yüzde 100 arttıBursa İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, kentteki vaka oranının yüzde 100 arttığını, hastanelerindeki hasta sayısının 600 olduğunu bildirdi. “Mutasyon hep kötü algılanmamalı" dedi.
24.03.2021Gündem
Vali çağrıda bulundu: İhbar edin
Vali çağrıda bulundu: İhbar edinSamsun Valisi Zülfik Dağlı, Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı koronavirüs risk haritasında 3 haftadır zirvede olan kentte, kuralları ihlal edenlerin ihbar edilmesi için çağrıda bulundu. Vali Dağlı, "Mutlaka gördükleri bir olumsuzlukla ilgili 112 birimlerine hemen aramak suretiyle ihbar etsinler. Biz hemen ilgili yerde müdahale yapılacaktır. Bu vatandaşlık görevi” dedi.
24.03.2021Gündem
Grip gibi Kovid aşısı olacağız
Grip gibi Kovid aşısı olacağızMedIcana International İzmir Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Serhan Sakarya, elde edilen verilere göre her 10 pozitif testten 7’sinin mutant virüs olduğunu ifade etti, “İkisi de benzer semptomlarla benzer seyrediyor. Endişelenmemiz gereken konu, eskiden 1 hasta 2 kişiyi hasta ederken, şimdi 1 kişi 4 kişiye bulaştırıyor. Böyle giderse nisan ayında kasım ve aralıktaki vaka sayılarını mumla arayacağız” dedi.
23.03.2021Ege
Korkutan rakamı açıkladı! '4-5 kat artış var'
Korkutan rakamı açıkladı! '4-5 kat artış var'Artan vaka sayılarının ardından yoğun bakım servisi ve acil servislerdeki başvuru sayısında artış yaşandı. Türk Yoğun Bakım Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Oktay Demirkıran geçtiğimiz haftaya göre yatan hasta sayısının hastalık azaldığından bu yana yüzde 50 oranında artış gösterdiğini söylerken, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Acil Tıp Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İbrahim İkizeli ise, “Bu hafta içerisinde Kovid nedeniyle başvuru sayısı 100'leri buldu. Geçen hafta bu sayı 15'ti. 4-5 kat artış var" dedi.
23.03.2021Gündem
Hepsi aynı yemeği yedi! 21 kişi Covid-19'a yakalandı
Hepsi aynı yemeği yedi! 21 kişi Covid-19'a yakalandıSamsun'da taziye evinde cenazenin üçüncü günü bir arada yemek yiyen 25 kişiden 21’i Covid-19’a yakalandı. Bu kişilerin temas ettiği 80 kişi ise karantinaya alındı. Öte yandan Trabzon'da filyasyon ekiplerinin çalışmaları sonucu, koronavirüslü bir kişinin gittiği spor salonunda, temas ettiği 45 kişiye virüs bulaştırdığı ortaya çıktı.
17.03.2021Gündem
Ekipler kapı kapı iz sürdü! 'Aynı soyadlarda kümeleşiyor
Ekipler kapı kapı iz sürdü! 'Aynı soyadlarda kümeleşiyorSağlık Bakanlığı'nın paylaştığı güncel verilere göre nüfusa oranla en çok vakanın görüldüğü ‘Çok yüksek riskli’ kategorisindeki illerin yer aldığı Karadeniz’de filyasyon ekipleri vakaların aynı soyadlı kişilerde kümelendiğinden yola çıkarak, salgında aile içi bulaşın öne çıktığını belirledi. İz süren ekipler aile içi bulaş dışında, doğum günü, nikah, cenaze, taziye kalabalıkları ile kayıkhane, köy, yayla evi sohbetlerinin vaka artışına yol açtığı saptandı. Karadeniz’de vaka sayısı en yüksek Samsun’u, Sinop, Giresun, Ordu ve Trabzon takip ederken, vakaların ‘açık hava’ düşüncesi ile çıkılan köy ve yayla evlerindeki toplu buluşmalarda daha fazla yayıldığı anlaşıldı.
17.03.2021Gündem
Mantı buluşmasında 14! Dünür yemeğinde 8 pozitif vaka
Mantı buluşmasında 14! Dünür yemeğinde 8 pozitif vakaKayseri’de, 100 bin nüfusta görülen koronavirüs vaka sayısı 97,72'den 142,95'e yükseldi. İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, mantı yapmak için bir araya gelen kadınlardan 14, dünürlerin yemeğinde 8 kişide pozitif vaka tespit edildiğini söyleyerek, "Böyle olduğu zaman biz nasıl mücadele edeceğiz?" dedi.
16.03.2021Haberler
Mantı buluşmasında 14! Dünür yemeğinde 8 pozitif vaka
Mantı buluşmasında 14! Dünür yemeğinde 8 pozitif vakaKayseri’de, 100 bin nüfusta görülen koronavirüs vaka sayısı 97,72'den 142,95'e yükseldi. İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, mantı yapmak için bir araya gelen kadınlardan 14, dünürlerin yemeğinde 8 kişide pozitif vaka tespit edildiğini söyleyerek, "Böyle olduğu zaman biz nasıl mücadele edeceğiz?" dedi.
16.03.2021Gündem
Bilim Kurulu üyesi İlhan’dan mutant virüs uyarısı: Kısa sürede az sayıda bulaşıyor
Bilim Kurulu üyesi İlhan’dan mutant virüs uyarısı: Kısa sürede az sayıda bulaşıyorMutant virüsün kısa zamanda, az sayıda virüsle bulaşabildiğine dikkat çeken Prof. Dr. İlhan, “Bir mekanda maskesiz lavaboyu kullandınız, sonraki kişi de maske takmadı bulaş olabiliyor” dedi
14.03.2021Gündem
Mutasyonlu virüs nedir, mutasyona uğramış virüs | Mutant virüs vakaları arttı mı?
Mutasyonlu virüs nedir, mutasyona uğramış virüs | Mutant virüs vakaları arttı mı?Mutant virüs nedir, mutasyonlu virüs belirtileri nasıl anlaşılır, ne kadar tehlikeli? Koronavirüs salgını tüm dünyada etkisini sürdürürken virüsün mutasyona uğrayarak etki alananını artırması ile birlikte mutant virüs kavramı da hayatımıza girdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca mutasyona uğramış virüs ile ilgili ayrıntılı açıklamalarda bulunurken, vatandaşlar mutasyonlu virüs nedir, nasıl anlışır gibi ayrıntıları araştırmaya başladı. Peki, mutasyonlu virüs nedir?
12.03.2021Gündem
Koronavirüs vaka sayılarının arttığı Samsun için '2 maske takın' çağrısı
Koronavirüs vaka sayılarının arttığı Samsun için '2 maske takın' çağrısıRisk haritasında "çok yüksek riskli" iller arasında gösterilen Samsun'dan yeni haberler gelmeye devam ediyor. Mutasyon virüs kaynaklı vakalarda artışın yaşandığı kent için Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Nurullah Dikmen önemli uyarılarda bulundu. İşte haberin ayrıntıları ve Samsun'daki son durum...
11.03.2021Gündem
'Karadeniz'de mutant virüs bulaşları sürüyor, daha fazla dikkat edilmeli'
'Karadeniz'de mutant virüs bulaşları sürüyor, daha fazla dikkat edilmeli'Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın paylaştığı güncel vaka sayısı haritasına göre 27 Şubat- 5 Mart 2021 tarihleri arasında nüfusa oranla en çok vakanın görüldüğü iller arasında yer alan Rize’de sokaklardaki insan yoğunluğu sürüyor. Rize-Artvin Tabipler Odası Başkanı, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kazım Şahin, "Bölgemizde mutant virüs bulaşları sürüyor. Bulaştırıcılığı fazla olduğu için de maske, mesafe, temizliğe daha fazla dikkat etmemiz gerekecek" dedi.
9.03.2021Gündem
Vali-komutan sahaya indi
Vali-komutan sahaya indiKovid-19 tedbirlerine yönelik İçişleri Bakanlığı’nın “Dinamik Denetim Süreci” kapsamında yurt genelinde denetimler artırıldı. Risk haritasında “kırmızı” renkli illerde valiler ve komutanlar da sahaya inerek vatandaşları uyardı.
5.03.2021Gündem
‘Karadeniz mutasyonu' için bilimsel araştırma başlatıldı
‘Karadeniz mutasyonu' için bilimsel araştırma başlatıldıTürkiye'nin diğer bölgelerine oranla 'çok yüksek riskli' kategoride olan Karadeniz'de, Covid-19 virüsünün hızlı yayılımının takibi ve tespiti için özel bir çalışma başlatıldı. Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Faruk Aydın ve ekibi, vakaların en yüksek olduğu Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize’den toplanacak Covid-19 örneklerinde, dünyada daha önce tanımlanmamış ve bölgeye özgü yeni bir mutant virüs olup olmadığını araştıracak.
4.03.2021Gündem
Korkutan açıklama! Karadeniz'de virüs durdurulmazsa diğer şehirlere yayılabilir
Korkutan açıklama! Karadeniz'de virüs durdurulmazsa diğer şehirlere yayılabilirTrabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Faruk Aydın, vakaların yükselmesinde İngiliz varyantı mutant virüsün etkili olduğunu söyledi. Vaka sayılarının yüksek seyrettiği bölgede komşu illerin de bu durumdan etkilendiğini belirten Prof. Dr. Aydın, "Karadeniz’de sayıların yüksek olmasıyla, son haftada komşu illerimizin de yanımıza çekildiğini, yükseldiğini gördük. Önlem alınmazsa ülkemizin diğer bölgelerine de yayılabileceği unutulmamalıdır” dedi.
3.03.2021Gündem
Öğretmenler aşıyı soruyor
Öğretmenler aşıyı soruyorOkullarda yüz yüze eğitim başladı ancak öğretmenlerin ne zaman aşılanacağı merak konusu.
3.03.2021Gündem
Son Dakika Haberler: Bir ilde testi pozitif çıkanlar yurda yerleştirilecek!
Son Dakika Haberler: Bir ilde testi pozitif çıkanlar yurda yerleştirilecek!Son dakika haberine göre, Türkiye'de son 24 saatte 126 bin 527 Kovid-19 testi yapıldı, 9 bin 572 kişinin testi pozitif çıktı, 73 kişi yaşamını yitirdi. Öte yandan bir ilde koronavirüs testi pozitif çıkanlar için flaş bir karar alındı. İşte detaylar...
25.02.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüsmutant virüskaradenizsamsunMutasyon

Mutant Virüs ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.