Mehmet Ceyhan

Mehmet Ceyhan

Son dakika Mehmet Ceyhan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Mehmet Ceyhan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Mehmet Ceyhan haber sayfamızda...

Mehmet Ceyhan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.124 mehmet ceyhan haberi bulunmuştur.
Aşı karşıtlarının hedef aldığı hekimler endişeli ‘Yaptırım istiyoruz’
Aşı karşıtlarının hedef aldığı hekimler endişeli ‘Yaptırım istiyoruz’Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarında artış yaşanırken, Kovid-19’a yönelik uyarılarda bulunan tanınmış hekimler de aşı karşıtlarının açık hedefi haline gelmiş durumda. Prof. Şenol’un ölümle tehdit edilmesi sonrası endişelerinin arttığını belirten bilim insanları, tehditlere karşı hukuki yaptırım istedi.
5.08.2022Gündem
Bolu'daki zehirlenmede Eyüp Ertem hayatını kaybetti
Bolu'daki zehirlenmede Eyüp Ertem hayatını kaybettiBolu merkeze bağlı Yuva köyünde, zehirlenenlerin sayısı artarken ilk ölüm haberi de geldi. Bakan Koca da zehirlenmelerle ilgili son bilgileri paylaştı.
23.07.2022Haberler
Bolu'daki zehirlenmede Eyüp Ertem hayatını kaybetti
Bolu'daki zehirlenmede Eyüp Ertem hayatını kaybettiBolu merkeze bağlı Yuva köyünde, zehirlenenlerin sayısı artarken ilk ölüm haberi de geldi. Bakan Koca da zehirlenmelerle ilgili son bilgileri paylaştı.
23.07.2022Gündem
‘Nedeni yüzde yüz bozuk et’
‘Nedeni yüzde yüz bozuk et’Bolu, Yuva köyünde zehirlenenlerin sayısı 112’ye ulaştı, 52 hastanın tedavisi sürüyor. Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı yetkilileri, kurban atıklarının sel sularıyla su depolarına karışmış olabileceğini belirtti. Zehirlenmenin ana nedeninin et olabileceğini söyleyen Prof. Dr. Mehmet Ceyhan ‘Su borularının etrafında hayvan atığının olup olmadığına bakmak gerek. Nedeni yüzde yüz bozuk et’ dedi.
23.07.2022Gündem
Çocuk vaka sayısı artıyor
Çocuk vaka sayısı artıyorİstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik İmmunoloji Bölümü’nden Prof. Dr. Ayper Somer, 12-18 yaş arasındaki çocuklarda aşılamanın neredeyse sıfırlandığını söyledi.
7.07.2022Gündem
Tehlike hâlâ devam ediyor
Tehlike hâlâ devam ediyorSon haftalarda koronavirüs varyantı Omicron’un alt varyantları BA.4 ve BA.5’in yayılmasıyla hemen hemen tüm ülkelerde Kovid-19 vakaları artışa geçti.
26.06.2022Gündem
‘Endişeye değil tedbire gerek var’
‘Endişeye değil tedbire gerek var’DSÖ, 19 ülkede görülen maymun çiçeği virüsü hastalığında 131 vakanın tespit edildiğini duyururken Milliyet’e bilgi veren uzmanlar, virüsün ancak yakın temas yoluyla bulaştığını, kolay yayılım riski olmamasına karşın dikkatli ve tedbirli olunmasını önerdi.
25.05.2022Gündem
Tek ısırığı bile öldürüyor! Sürü halinde görüntülendiler
Tek ısırığı bile öldürüyor! Sürü halinde görüntülendiler Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde, Türkiye'nin en ölümcül yılanı olarak bilinen ve nesli tükenmekte olan koca engerek yılanı, sürü halinde görüntülendi.
19.05.2022Haberler
Tek ısırığı bile öldürüyor! Sürü halinde görüntülendiler
Tek ısırığı bile öldürüyor! Sürü halinde görüntülendiler Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde, Türkiye'nin en ölümcül yılanı olarak bilinen ve nesli tükenmekte olan koca engerek yılanı, sürü halinde görüntülendi.
19.05.2022Gündem
Çocuk için maske tedbiri sürmeli
Çocuk için maske tedbiri sürmeliFarklı ülkelerde 348 kişiye bulaşan gizemli hepatitin kaynağına dair en kuvvetli varsayımın adenovirüs olduğu belirtilirken, Milliyet’e konuşan uzmanlar artan viral enfeksiyonlara karşı uyardı... Pandemi sürecinde maskelerin çocukların enfeksiyonlara karşı bağışıklık döngüsünü bozduğunu belirten uzmanlar, çocukların kapalı ortamlarda maske takmaya devam etmesi gerektiğini vurguladı...
15.05.2022Gündem
Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan çok merak edilen soruya yanıt
Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan çok merak edilen soruya yanıtCanlı yayına bağlanan Prof. Dr. Mehmet Ceyhan Ramazan ayına özel açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan çok merak edilen soruya da yanıt verdi.
1.04.2022Gündem
Prof. Dr. Ceyhan: Omicron için 3 doz aşılanmak lazım
Prof. Dr. Ceyhan: Omicron için 3 doz aşılanmak lazımHacettep Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, 25 milyon civarındaki 3'üncü doz aşılama oranının çok düşük olduğunu belirterek, "Omicron'dan şu anda 2 doz aşılanma ile korunmuyor. En az 3 doz aşılanmak lazım" dedi.
2.03.2022Gündem
Prof. Dr. Ceyhan: Azalma dönemleri 'Salgın bitti' anlamına gelmiyor
Prof. Dr. Ceyhan: Azalma dönemleri 'Salgın bitti' anlamına gelmiyorHacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, "Salgın zaten yapısı gereği böyle düz bir çizgi gibi artışlar, azalışlar göstermediği için dalgalar şeklinde seyrediyor; aynen deniz yüzeyi gibi ama hiçbir zaman o azalma dönemleri, 'Salgın bitti' anlamına gelmiyor" dedi.
24.02.2022Gündem
Bu sahtekârlığa 'dur' deyin
Bu sahtekârlığa 'dur' deyinSosyal medyada, güvenilir tıp uzmanlarının isim ve fotoğrafları kullanılarak yapılan 'ilaç' reklamları isyan ettirdi. Kiminin 'ereksiyon ilacı' kiminin de 'parazit ilacı' reklamında ismi kullanıldı. Ne olduğu bilinmeyen bu ürünlerde isimleri kullanılan Prof. Mustafa Çetiner ve Prof. Mehmet Ceyhan, bu sahtekârlığa son verilmesini istedi.
29.01.2022Gündem
İstanbul için kademeli mesai önerisi
İstanbul için kademeli mesai önerisiSağlık Bakanı Fahrettin Kocanın açıkladığı haftalık vaka sayısı haritasında vaka yoğunluğu en çok artan 10 il arasında bulunan İstanbul’da 100 bin kişide görülen vaka sayısı 1 haftada 663.69’dan 1222,37’ye yükseldi.
20.01.2022Gündem
Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, İstanbul'daki vaka artışının iki nedenini açıkladı
Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, İstanbul'daki vaka artışının iki nedenini açıkladıHacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, İstanbul'da Covid-19 vaka sayılarındaki artışın iki nedeni olduğunu açıkladı. Prof. Dr. Ceyhan, "Birincisi, odağın oradan başlaması; oraya gelen yabancı sayısı fazla. İkinci neden de İstanbul’un yaşam koşulları" dedi.
19.01.2022Gündem
Prof. Dr. Ceyhan: 'Omicron' daha az bağışıklık bırakıyor
Prof. Dr. Ceyhan: 'Omicron' daha az bağışıklık bırakıyorHacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, "'Omicron' maalesef daha önceki varyantlara göre daha az bağışıklık bırakıyor, bağışıklık sistemini daha az uyarıyor, bir çeşit saklanıyor ondan. Dolayısıyla 'Omicron' geçiren hasta bazen 2 hafta sonra bağışıklığının yeteri düzeyde olmaması nedeniyle ikinci bir 'Omicron' geçiriyor hatta 1 ay içinde 3 defa 'Omicron'a yakalananlar var" dedi.
13.01.2022Gündem
'5-11 yaş için aşı tanımlanabilir'
'5-11 yaş için aşı tanımlanabilir'Koronavirüsün Omicron varyantı nedeniyle Türkiye'nin de aralarında bulunduğu birçok ülkede vaka sayıları artmaya devam ediyor.
13.01.2022Gündem
Prof. Mehmet Ceyhan: Omicron'un pandeminin sonunu getireceği fikrine kesinlikle katılmıyorum
Prof. Mehmet Ceyhan: Omicron'un pandeminin sonunu getireceği fikrine kesinlikle katılmıyorumProf. Mehmet Ceyhan, tüm dünyayı etkisi altına alan Omicron varyantıyla ilgili konuştu. "Omicron'un pandeminin sonunu getireceği fikrine kesinlikle katılmıyorum." diyen Ceyhan, "Bu kadar yoğun bulaşma yeni varyantların ortaya çıkmasına neden olur. O varyantlar bu kadar hafif seyretmeyebilir." dedi.
5.01.2022Haberler
Prof. Mehmet Ceyhan: Omicron'un pandeminin sonunu getireceği fikrine kesinlikle katılmıyorum
Prof. Mehmet Ceyhan: Omicron'un pandeminin sonunu getireceği fikrine kesinlikle katılmıyorumProf. Mehmet Ceyhan, tüm dünyayı etkisi altına alan Omicron varyantıyla ilgili konuştu. "Omicron'un pandeminin sonunu getireceği fikrine kesinlikle katılmıyorum." diyen Ceyhan, "Bu kadar yoğun bulaşma yeni varyantların ortaya çıkmasına neden olur. O varyantlar bu kadar hafif seyretmeyebilir." dedi.
5.01.2022Gündem
Omicron Delta'ya göre 70 kat fazla çoğalıyor! 'Grip ile nezle arasında' deyip uyardılar...
Omicron Delta'ya göre 70 kat fazla çoğalıyor! 'Grip ile nezle arasında' deyip uyardılar...Koronavirüs salgınının başından beri dünya genelinde en yüksek vaka sayısının 23 Aralık’ta görüldüğünün açıklanması, Omicron varyantına dair soru işaretlerini daha da artırdı. Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, "Eğer bu varyant ağır seyretme özelliği kazanırsa işte o zaman felaket olur" derken, Prof. Dr. Tevfik Özlü ise, "Grip ve nezle arasında bir tablo görülüyor" diyerek gizli tehlikeye dikkat çekti.
25.02.2022Gündem
Delta'ya göre vücutta 70 kat daha fazla çoğalıyor!
Delta'ya göre vücutta 70 kat daha fazla çoğalıyor!Salgının başından beri en yüksek vaka sayısının 23 Aralık’ta görüldüğünün açıklanması, Omicron varyantına dair soru işaretlerini daha da artırdı. Prof. Dr. Mehmet Ceyhan “Eğer bu varyant ağır seyretme özelliği kazanırsa işte o zaman felaket olur" derken, Prof. Dr. Tevfik Özlü “Grip ve nezle arasında bir tablo görülüyor” diyerek gizli tehlikeye dikkat çekti.
28.12.2021Haberler
‘Türkiye'ye de 4. doz gelebilir’
‘Türkiye'ye de 4. doz gelebilir’Yunanistan ve Bulgaristan’dan alışveriş için Türkiye’ye gelenlerin Omicron riskini artırdığına dikkat çeken Prof. Tufan Tükek, 'Gelecek hafta veya aylarda 4. doz aşılama da gelebilir' dedi.
24.12.2021Gündem
Beklenen mutasyon Omicron mu? 'Pandemiyi bitirecek' iddiasına cevap geldi!
Beklenen mutasyon Omicron mu? 'Pandemiyi bitirecek' iddiasına cevap geldi!Son günlerde dünyanın gündeminde olan Omicron varyantına dair bilinmeyenler oldukça fazla. Uzmanların bir kısmı, Omicron'un pandemiyi bitirecek muhtemel varyant olduğuna inanıyor. Peki, gerçekten Omicron varyantı 'umut vadeden' bir varyant mı?
20.03.2022Gündem
Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan yılbaşı öncesi korkutan uyarı
Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan yılbaşı öncesi korkutan uyarıHacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, "Ben dün sadece tanıdıklarım ve yakınlarımdan 50 kişiden fazlası tarafından arandım. Covid-19 testleri pozitif çıkmış; 'Ne yapalım' diye fikir danışıyorlar. Şu anda çok yoğun bir bulaş var. Bizim bir defa aşılamayı artırmak ve bulaşı önlemek için tedbirleri vakit geçirmeden almamız lazım" dedi.
10.12.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Mehmet Ceyhan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.