Mutasyonlu Virüs

Mutasyonlu Virüs

Son dakika mutasyonlu virüs haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan mutasyonlu virüs gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan mutasyonlu virüs haber sayfamızda...

Mutasyonlu Virüs

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 190 mutasyonlu virüs haberi bulunmuştur.
Bilim Kurulu Üyesi'nden 'Omicron' açıklaması: Dünyaya hakim olacak
Bilim Kurulu Üyesi'nden 'Omicron' açıklaması: Dünyaya hakim olacakSağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, 'Omicron' varyantının ciddi bir salgın yaratacağını belirterek, Delta'ya göre, çok daha hızlı yayıldığı için hasta sayılarında ciddi bir artışla karşı karşıya kalabiliriz. Omicron önümüzdeki süreçte tüm dünyada hakim varyant haline geleceğini bekliyoruz. Kışın çok ciddi bir dalgalanma ortaya çıkabilir, çok dikkatli olmak gerekiyor dedi.
22.12.2021Haberler
Bilim Kurulu Üyesi'nden 'Omicron' açıklaması: Dünyaya hakim olacak
Bilim Kurulu Üyesi'nden 'Omicron' açıklaması: Dünyaya hakim olacakSağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, 'Omicron' varyantının ciddi bir salgın yaratacağını belirterek, "Delta'ya göre, çok daha hızlı yayıldığı için hasta sayılarında ciddi bir artışla karşı karşıya kalabiliriz. Omicron önümüzdeki süreçte tüm dünyada hakim varyant haline geleceğini bekliyoruz. Kışın çok ciddi bir dalgalanma ortaya çıkabilir, çok dikkatli olmak gerekiyor" dedi.
22.12.2021Gündem
Son dakika... İran'daki Kovid-19 hastalarının yüzde 70'inden fazlasında İngiliz varyantı!
Son dakika... İran'daki Kovid-19 hastalarının yüzde 70'inden fazlasında İngiliz varyantı!İran Koronavirüsle Ulusal Mücadele Kurulu Üyesi Minu Mohrez, ülkedeki yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastalarının yüzde 70'inden fazlasında Kovid-19'un İngiliz varyantının tespit edildiğini söyledi.
30.04.2021Dünya
Kalp hastaları için 12 pandemi önerisi
Kalp hastaları için 12 pandemi önerisiKoronavirüs, geçmişte görülen tifüs, çiçek, veba ve İspanyol gribi gibi salgınlardan sonra tüm dünyayı etkisi altına alan ve henüz kesin tedavisi bulunamayan bir pandemi olarak tanımlanıyor. Hızla yayılan ve hastalığın şiddetini artıran mutasyonlu virüs kalp hastalarını da tehdit ediyor. Bu dönemde gerekli yaşam tarzı değişikliklerinin yapılması ve düzenli kontrollerin aksatılmaması kalp sağlığı açısından önem taşıyor. Prof. Dr. Harun Arbatlı, Covid-19 pandemi sürecinde kalp ve damar hastalarının sağlıklarını koruması için dikkat etmesi gerekenler hakkında bilgi verdi.
22.04.2021Genel Sağlık
SON DAKİKA: 20 Nisan bugünkü koronavirüs tablosu açıklandı! Sağlık Bakanlığı vaka sayısı son durum
SON DAKİKA: 20 Nisan bugünkü koronavirüs tablosu açıklandı! Sağlık Bakanlığı vaka sayısı son durumKoronavirüs (coronavirus) haberleri ve korona tablosu her geçen gün artan vaka sayıları nedeniyle daha yoğun aratılır hale geldi. Sağlık Bakanlığı günlük korona tablosunu yayımlamaya devam ediyor. Güncel vaka sayısı, ölü sayısı, test oranları, ağır hasta ve iyileşen hasta sayılarına kadar birçok başlığa yer veriyor. Ramazan ayında uygulanan kısmi kapanma süreci ile bugünkü koronavirüs tablosu ve vaka sayıları araştırılıyor. Peki, korona tablosunda son durum nedir?
20.04.2021Gündem
SON DAKİKA: Türkiye koronavirüs risk haritası 15 Nisan güncel durum: Düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli iller hangileri?
SON DAKİKA: Türkiye koronavirüs risk haritası 15 Nisan güncel durum: Düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli iller hangileri?Koronavirüs risk haritası gündemde bireylerin merak ettiği konular arasında yer alıyor. Şehirler risk durumlarına göre gruplara ayrıldılar. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre haftalık vaka sayısını(100 bin kişide) sosyal medya hesabında paylaştı. Düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli iller ise araştırılıyor. İşte 14 Nisan Türkiye koronavirüs risk haritası...
15.04.2021Gündem
Turizmcinin umudu yaza ertelendi
Turizmcinin umudu yaza ertelendiRusya, 15 Nisan - 1 Haziran arası Türkiye uçuşlarını sınırlandırdı. Bu 1.5 aylık dönemde tur rezervasyonu yaptıran 533 bin Rus turist vardı. Sektör, 1.5 milyar dolar gelir kaybı öngörüyor. En çok turist gönderen ülkelerden Rusya’nın bu kararı, turizmde umutları yaza erteledi.
14.04.2021Ekonomi
Son dakika! Bakan Koca Türkiye'nin haftalık vaka haritasını açıkladı
Son dakika! Bakan Koca Türkiye'nin haftalık vaka haritasını açıkladıSon dakika haberine göre Sağlık Bakanı Koca, 3-9 Nisan arasında illere göre her 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayılarını açıkladı. İllere göre haftalık Kovid-19 vaka sayısındaki son durum bazı iller için endişe yarattı. İşte Koca'nın paylaştığı haritada dikkat çeken 5 il...
13.04.2021Gündem
Son dakika haberi: Ramazan'da tam kapanma var mı? İşte kabine toplantısında alınan yeni kararlar
Son dakika haberi: Ramazan'da tam kapanma var mı? İşte kabine toplantısında alınan yeni kararlarSon dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ramazan ayının ilk iki haftasında tedbirleri biraz daha sıkılaştırarak kısmi kapanma uygulamasına geçiyoruz" dedi. Öte yandan 100.000 nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısını gösteren harita güncellendi. En yüksek vakanın görüldüğü iller Kırklareli, İstanbul ve Çanakkale oldu.
13.04.2021Gündem
Bakan Koca Türkiye'nin haftalık vaka haritasını açıkladı
Bakan Koca Türkiye'nin haftalık vaka haritasını açıkladıSağlık Bakanı Koca, 3-9 Nisan arasında illere göre her 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayılarını açıkladı. İllere göre haftalık Kovid-19 vaka sayısı, her 100 bin kişide İstanbul'da 804,97, Ankara'da 419,06, İzmir'de 304,07 oldu. Haftalık verilere göre Kırklareli, İstanbul, Çanakkale, Yalova ve Kastamonu 100 bin kişide en çok Kovid-19 vakası görülen iller oldu.
13.04.2021Haberler
12 Nisan koronavirüs tablosu, vaka sayısı! Sağlık Bakanlığı bugünkü vefat sayısı son durum...
12 Nisan koronavirüs tablosu, vaka sayısı! Sağlık Bakanlığı bugünkü vefat sayısı son durum...Güncel korona tablosunda vaka artışı dikkat çekiyor. 12 Nisan korona tablosu bekleniyor. Normalleşme sürecinde vaka sayısı özellikle büyük öneme sahip hale gelmişti. Ramazan ayının başlangıcıyla gözler yine güncel korona tablosunda. Gri tabloda; vaka ve vefat sayısı, ağır hasta, iyileşen hasta sayısı ve test oranları yer alıyor. Peki, 12 Nisan koronavirüs tablosu açıklandı mı?
13.04.2021Gündem
3 kurala dikkat!
3 kurala dikkat!Çok yüksek risk grubuna geçen Muğla’da, vaka sayılarının artması üzerine Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Turhan Togan, vatandaşları tedbirli olmaya davet etti.
11.04.2021Ege
Bilim Kurulu bugün toplanıyor mu? Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman, saat kaçta?
Bilim Kurulu bugün toplanıyor mu? Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman, saat kaçta?Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman yapılacak? Her hafta Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Başkanlığında toplanan Koronavirüs Bilim Kurulu'nun ne zaman toplantı yapacağı araştırılıyor. Geçen hafta video konferans yöntemi ile toplanan Bilim Kurulu bugün toplanacak mı? Gözler Bakan Koca'nın açıklamalarında.
8.04.2021Gündem
‘Kapalı alanlarda çift maske takın’
‘Kapalı alanlarda çift maske takın’Kovid-19 salgınında vaka sayıları artarken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, “Türkiye’de mutasyonlu virüs oranının yüzde 75’e ulaştığı” açıklaması endişeleri daha da artırdı.
1.04.2021Gündem
Bakan Koca'dan korkutan açıklama: Mutasyon oranı yüzde 75
Bakan Koca'dan korkutan açıklama: Mutasyon oranı yüzde 75Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, TBMM'de basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Mutasyonun her geçen gün arttığını açıklayan Bakan Koca, 'Mutasyonun Türkiye'deki oranı şu anda yüzde 75'lere ulaştı' dedi.
30.03.2021Haberler
Son dakika! Bakan Koca'dan korkutan açıklama: Mutasyon oranı yüzde 75
Son dakika! Bakan Koca'dan korkutan açıklama: Mutasyon oranı yüzde 75Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, TBMM'de basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Mutasyonun her geçen gün arttığını açıklayan Bakan Koca, 'Mutasyonun Türkiye'deki oranı şu anda yüzde 75'lere ulaştı' dedi.
30.03.2021Gündem
Bir annenin en zor bekleyişi... 11 yaşındaki Efe virüsle savaşıyor!
Bir annenin en zor bekleyişi... 11 yaşındaki Efe virüsle savaşıyor!Koronavirüs artık çocukları vuruyor. Mutasyonlu virüs çocuklara çok hızlı bulaşmaya başladı... Hastanelerin çocuk pandemi servisleri doluyor. O çocuklardan biri 11 yaşındaki Efe... Efe günlerdir yüz üstü yatırılıyor, oksijene bağlı tedavi görüyor. CNN Türk ekibinden Fulya Öztürk ve Alper Öztürk o anneyle hastanede bir araya geldi.
30.03.2021Haberler
Bir annenin en zor bekleyişi... 11 yaşındaki Efe virüsle savaşıyor!
Bir annenin en zor bekleyişi... 11 yaşındaki Efe virüsle savaşıyor!Koronavirüs artık çocukları vuruyor. Mutasyonlu virüs çocuklara çok hızlı bulaşmaya başladı... Hastanelerin çocuk pandemi servisleri doluyor. O çocuklardan biri 11 yaşındaki Efe... Efe günlerdir yüz üstü yatırılıyor, oksijene bağlı tedavi görüyor. CNN Türk ekibinden Fulya Öztürk ve Alper Öztürk o anneyle hastanede bir araya geldi.
30.03.2021Gündem
Karadeniz'e 'çay göçü' öncesi 'karantina' önerisi
Karadeniz'e 'çay göçü' öncesi 'karantina' önerisiDOĞU Karadeniz'de, mayıs ayında başlayacak çay tarımı için hasat döneminde geçen yıl olduğu gibi büyük kentlerden bölgeye 100 binin üzerinde üreticinin gelmesi bekleniyor. Uzmanlar hasat sezonu öncesi bölgeye geleceklere karantinaya alınarak, test uygulanmasını öneriyor.
29.03.2021Haberler
Karadeniz’e 'çay göçü' öncesi ‘karantina’ önerisi
Karadeniz’e 'çay göçü' öncesi ‘karantina’ önerisi Doğu Karadeniz’de, mayıs ayında başlayacak çay tarımı için hasat döneminde geçen yıl olduğu gibi büyük kentlerden bölgeye 100 binin üzerinde üreticinin gelmesi bekleniyor. Uzmanlar, hasat sezonu öncesi bölgeye geleceklere karantinaya alınarak, test uygulanmasını öneriyor.
29.03.2021Gündem
SON DAKİKA: Günlük koronavirüs tablosu AÇIKLANDI! Türkiye'de son 24 saatte kaç yeni vaka tespit edildi?
SON DAKİKA: Günlük koronavirüs tablosu AÇIKLANDI! Türkiye'de son 24 saatte kaç yeni vaka tespit edildi?Koronavirüs tablosu her gün Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanmaya devam ediyor. Son dönemde hızla artan vaka sayılarının ardından yeniden yasakların geri gelmesi konuşulurken vatandaşlar bugün kaç yeni vaka tespit edildi, Türkiye'de son 24 saate kaç yeni vaka var sorularına yanıt aramaya devam ediyor. Peki Türkiye'de son 24 saat içerisinde kaç yeni vaka tespit edildi? İşte 27 Mart günlük koronavirüs tablosu...
27.03.2021Gündem
Bursa İl Sağlık Müdürü açıkladı! Kentte vaka oranı yüzde 100 arttı
Bursa İl Sağlık Müdürü açıkladı! Kentte vaka oranı yüzde 100 arttıBursa İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, kentteki vaka oranının yüzde 100 arttığını, hastanelerindeki hasta sayısının 600 olduğunu bildirdi. “Mutasyon hep kötü algılanmamalı" dedi.
24.03.2021Gündem
21 Mart 2021 Magazin Haberleri Bülteni
21 Mart 2021 Magazin Haberleri Bülteni21 Mart 2021 Magazin Haberleri Bülteni
21.03.2021Magazin
Virüse yakalandı
Virüse yakalandıTolgahan Sayışman, koronavirüse yakalandı.
21.03.2021Cadde
‘Mutasyona bağlı tsunami yaşıyoruz’
‘Mutasyona bağlı tsunami yaşıyoruz’Türkiye’de yeniden vaka sayıları 20 bini bulurken, Toplumda Salgın Yönetimi Bilim Kurulu Üyesi Prof. Çalışkan, bu durumu, “tsunami” olarak adlandırdı. “Mutasyon bir dalga yarattı ve o dalga bütün kıyılara ulaştı” diyen Çalışkan, Türkiye’nin tsunamiden Avrupa’ya göre daha az etkilendiğini söyledi.
20.03.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Mutasyonlu Virüs ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.