Navigasyon

Navigasyon

Son dakika navigasyon haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan navigasyon gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan navigasyon haber sayfamızda...

Navigasyon

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.407 navigasyon haberi bulunmuştur.
Periyodik Tablo Özellikleri: Periyodik Cetveldeki Elementler Nelerdir? Element Tablosu ve Grup İsimleri Nedir?
Periyodik Tablo Özellikleri: Periyodik Cetveldeki Elementler Nelerdir? Element Tablosu ve Grup İsimleri Nedir?Kimyasal elementlerin sınıflandırılması ile oluşan periyodik tablo özellikle lise öğrencilerinin karşısına çıkan konulardan bir tanesidir. Özellikle p, k, s elementi en çok merak edilen elementlerdendir. Periyodik cetvel, periyodik çizelge, periyodik sistem, element tablosu gibi pek çok farklı isimle de bilinmektedir. Periyodik tablo grup, periyot ve bloklara göre ayrılmaktadır. Artan atom numaralarına göre sıralanan elementler atom yarıçapı, iyonlaşma enerjisi, elektronegatiflik özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Periyodik cetveldeki elementlerin özellikleri nelerdir? Periyodik tablo ve grup isimleri ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
1.07.2022Eğitim
Aşk Sözleri 2022: Sevgiliye Duygusal, Romantik, Anlamlı Kısa ve Uzun Aşk Mesajları
Aşk Sözleri 2022: Sevgiliye Duygusal, Romantik, Anlamlı Kısa ve Uzun Aşk MesajlarıAşk herkesin hayatında en az yaşadığı bir duygu durumudur. Karşıdaki kişiye yakınlık, bağlanma, güven gibi hisleri de beraberinde getirir. Aşkı tarif etmek zordur. Duyguları dile getirmeye en çok yardımcı olan şeyler belki de sözlerdir. Kalıba sığmayan aşkın tarifini en güzel sözler anlatır. Sevgiliye gönderilebilecek romantik, duygusal veya etkileyici aşk mesajları ilişkiyi ve aradaki bağın daha da güçlenmesine yardımcı olabilir. Sevgiliye duygusal, romantik, anlamlı, etkileyici kısa, uzun en güzel aşk mesajları için ‘Aşk Sözleri 2022’ içeriğimize göz atabilirsiniz.
Herkes için erişilebilir müze
Herkes için erişilebilir müze Bongo Art Project’in çalışmaları sonucunda Anadolu Medeniyetleri Müzesi; görme engelli bireyler için dokunulabilen, işitilebilen ve teknolojik entegrasyonlarla hissedilebilen müze oldu.
27.06.2022Kültür Sanat
Navigasyon uçuruma sürüklüyor! Pankart ile tedbir
Navigasyon uçuruma sürüklüyor! Pankart ile tedbirBursa'dan Uludağ'a çıkacakları navigasyondaki harita uçurumlu ve eğimi fazla yola yönlendirince vatandaşlar yolun girişine pankart asarak sürücüleri uyarmaya başladı.
24.06.2022Gündem
Google'dan şaşırtan hata! Kentte şaşkınlık yarattı
Google'dan şaşırtan hata! Kentte şaşkınlık yarattıDünyaca ünlü arama motoru Google Samsun’da büyük bir karışıklığa imza attı. Atatürk Bulvarı’nda yaşanan karışıklık vatandaşlarca da fark edilerek Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne yönlendirildi. Belediye, Google’ın yaptığı bir hatadan kaynaklandığını belirtti.
21.06.2022Gündem
Esa Nedir, Açılımı Ne Demek? Esa Görevleri Nelerdir?
Esa Nedir, Açılımı Ne Demek? Esa Görevleri Nelerdir?European Space Agency olarak bilinen İngilizce Terim, Türkçe üzerinden Avrupa Uzay Ajansı şeklinde bilinir. Uzayın keşfini amaçlamak için 1975 yılında kurulmuş olan bir yapıdır. Peki, ESA nedir, açılımı ne demek? ESA görevleri nelerdir ayrıntıları ile derledik.
31.05.2022Eğitim
Bakan Kirişci: Yangınlara karşı hava ve kara gücümüzü daha da güçlendiriyoruz
Bakan Kirişci: Yangınlara karşı hava ve kara gücümüzü daha da güçlendiriyoruzOrman Yangını Hazırlıkları Değerlendirme Toplantısı'nda konuşan Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, "Bu yıl orman yangınlarıyla mücadelede özellikle teknoloji yoğunluklu bir strateji izleyeceğimizin altını çizmek istiyorum. Yangınlara karşı hava ve kara gücümüzü daha da güçlendiriyoruz. 39 olan helikopter sayımızı 55'e, uçak sayımızı 3'ten 20'ye, İHA sayımızı 4'ten 8'e yükselttik" dedi.
16.05.2022Ekonomi
ECOVACS DEEBOT T9 ve N8 incelemesi
ECOVACS DEEBOT T9 ve N8 incelemesiTürkiye’de adını yakında daha çok duymaya başlayacağımız dünyanın en büyük akıllı robot süpürge üreticilerinden ECOVACS, iki yeni robot süpürgesiyle Türkiye'de! ECOVACS DEEBOT T9 ve ECOVACS DEEBOT N8 model robot süpürgeleri yakından inceliyoruz.
6.05.2022Teknoloji
ECOVACS DEEBOT T9 ve N8 incelemesi
ECOVACS DEEBOT T9 ve N8 incelemesiTürkiye’de adını yakında daha çok duymaya başlayacağımız dünyanın en büyük akıllı robot süpürge üreticilerinden ECOVACS, iki yeni robot süpürgesiyle Türkiye'de! ECOVACS DEEBOT T9 ve ECOVACS DEEBOT N8 model robot süpürgeleri yakından inceliyoruz.
6.05.2022Teknoloji
Akıllı temizlik seçeneklerine sahip ECOVACS ROBOTICS artık Türkiye'de
Akıllı temizlik seçeneklerine sahip ECOVACS ROBOTICS artık Türkiye'deDünyanın lider robotik hizmet markası ECOVACS ROBOTICS, üstün temizlik sağlayan robot süpürge modelleri DEEBOT T9 ve DEEBOT N8 ile Türkiye pazarına resmi olarak giriş yaptı.
27.04.2022Advertorial
'Çakır' Türkiye'yi yeni bir lige çıkaracak! Dünyada bu kadar detaylısı yok
'Çakır' Türkiye'yi yeni bir lige çıkaracak! Dünyada bu kadar detaylısı yokKara, deniz ve hava platformlarından atılabilecek, 150 kilometrenin üzerinde menzile sahip yeni nesil seyir füzesi Çakır'ın tanıtımı gerçekleştirildi. Dünyada henüz bu kadar detaylı bir mini seyif füzesi ailesinin bulunmadığını ve Çakır'ın Türkiye'yi yeni bir lige çıkaracağını söyleyen Savunma Sanayi Uzmanı Turan Oğuz milliyet.com.tr'ye açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin ilk insansız muharip savaş uçağı KIZILELMA üzerinden örnek veren Oğuz, uçaktan 4 adet 'Çakır' seyir füzesinin atılabileceğini ve bu 4 füzeden 1'inin önden giderek sistemleri karıştıracağını ifade etti.
1.04.2022Gündem
Emekli emniyet müdürü ve oğlunun öldüğü kazada TIR şoförüne tahliye
Emekli emniyet müdürü ve oğlunun öldüğü kazada TIR şoförüne tahliyeEskişehir’de emekli emniyet müdürü Hasan Çevik (59) ile oğlu Ahmet Buğra Çevik’in (18), otomobille kavşaktan dönüş yapmak isteyen TIR’ın dorsesine çarpıp öldüğü kazaya ilişkin ilk duruşma görüldü. Savunmasında, kusurunun bulunmadığını öne süren sanık TIR şoförü Cengiz Alav, yurt dışına çıkış yasağı konularak tahliye edildi.
31.03.2022Gündem
Türkiye'nin yeni seyir füzesi 'Çakır' tanıtıldı
Türkiye'nin yeni seyir füzesi 'Çakır' tanıtıldıKara, deniz ve hava platformlarından atılabilecek, 150 kilometrenin üzerinde menzile sahip yeni nesil seyir füzesi Çakır'ın tanıtımı gerçekleştirildi. Tanıtım töreninde konuşan Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "Yapılan her çalışma Türkiye’yi hem sahada hem de masada güçlü bir konuma getiriyor" dedi.
31.03.2022Teknoloji
Türkiye'nin yeni seyir füzesi 'Çakır' tanıtıldı! İlk olarak Akıncı SİHA'larda kullanılacak
Türkiye'nin yeni seyir füzesi 'Çakır' tanıtıldı! İlk olarak Akıncı SİHA'larda kullanılacakKara, deniz ve hava platformlarından atılabilecek, 150 kilometrenin üzerinde menzile sahip yeni nesil seyir füzesi Çakır'ın tanıtımı gerçekleştirildi. Tanıtım töreninde konuşan Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "Yapılan her çalışma Türkiye’yi hem sahada hem de masada güçlü bir konuma getiriyor" dedi. Öte yandan Çakır seyir füzesinin ilk olarak Akıncı SİHA'da kullanılacağı belirtildi.
31.03.2022Teknoloji
Türkiye'nin yeni seyir füzesi 'Çakır' tanıtıldı
Türkiye'nin yeni seyir füzesi 'Çakır' tanıtıldıAydın HASAN / MİLLİYETKara, deniz ve hava platformlarından atılabilecek, 150 kilometrenin üzerinde menzile sahip yeni nesil seyir füzesi Çakır'ın tanıtımı gerçekleştirildi. Tanıtım töreninde konuşan Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "Yapılan her çalışma Türkiye’yi hem sahada hem de masada güçlü bir konuma getiriyor" dedi.
31.03.2022Haberler
İsmail Demir açıkladı! Türkiye'nin yeni gücü: Çakır
İsmail Demir açıkladı! Türkiye'nin yeni gücü: ÇakırROKETSAN, kara, deniz ve hava platformlarından atılabilecek, 150 kilometrenin üzerinde menzile sahip yeni nesil seyir füzesi Çakır'ı geliştirdiğini açıkladı.
31.03.2022Ekonomi
Koordinat Sistemi Nedir, Ne Zaman Bulunmuştur? Nerelerde Kullanılır?
Koordinat Sistemi Nedir, Ne Zaman Bulunmuştur? Nerelerde Kullanılır?Koordinat sistemi, oldukça geniş kullanım alanına sahip olan bir konu olarak kullanılmaktadır. Ticari ve özel işlemlerde yaygın olarak kullanılan koordinat sistemi, okumak ve çizmek son derece önemlidir. Koordinat sistemi nedir? Koordinat sistemi ne zaman bulunmuştur detayları ile derledik.
27.03.2022Eğitim
Havacılık tarihinin en gizemli kazasında yeni gelişme! Yayınlanmamış kayıtlar var
Havacılık tarihinin en gizemli kazasında yeni gelişme! Yayınlanmamış kayıtlar varHavacılık tarihinde yaşanan en gizemli kazalardan biri Malezya uçağı vakasıyla yaşandı. Bir anda ortadan kaybolan uçak ve mürettabatına dair hâlâ hiçbir iz bulunamadı. Komplo teorileri birbirini kovalarken asıl soru bu uçağa dair neden hiçbir izin bulunamaması oldu. Uçağın ortadan kaybolmasından biri veya birileri mi sorumluydu? Gerçek başkaysa bu uçak ve mürettebatı nerede? Malezya uçağının esrarengiz yok oluşuna dair yeni bir gelişme var.
20.03.2022Dünya
Şaşırtan sonuç ortaya çıktı: Köreldik! İnsanlığın kokuyla sınavı
Şaşırtan sonuç ortaya çıktı: Köreldik! İnsanlığın kokuyla sınavıİnsanoğlu temel duyularından biri olan koku alma yeteneğini yavaş yavaş kaybediyor! Farklı etnik kökenlere sahip kişiler üzerinde yapılan bir çalışma çarpıcı sonuçlar ortaya koydu. "Her şey insanoğlunun köpekleri evcilleştirmesiyle başladı" diyen Prof. Dr. Aytuğ Altundağ'a göre bu azalmaya rağmen insanlar farklı bir özellik daha kazandı.
20.03.2022Gündem
Bolu yolu açık ve sakin
Bolu yolu açık ve sakinMilliyet İstanbul ekibi olarak, TEM Otoyolu ile D-100 Karayolu'ndaki son durumu gözlemlemek için İstanbul'dan Bolu'ya hareket ettik. Öğle saatlerinde İstanbul'dan hareket ederken şehirden ayrılıncaya kadar yollar açık ve boştu. Yol boyunca hava açık ve kar yağışı durmuştu. İstanbul'dan Kocaeli sınırlarını geçene kadar 133 kilometre yol geldik ve herhangi bir trafik sıkışıklığı ve kar yağışı söz konusu değildi.
25.01.2022Gündem
‘Sualtı’ndan zafer çıkardılar
‘Sualtı’ndan zafer çıkardılarGörevde bulunduğu süre içerisinde Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’nun sayısız başarılara imza atmasını sağlayan Başkan Prof. Dr. Şahin Özen, “Sualtı zenginliklerimizi korumayı ve sualtı sporlarındaki gelişmemizi sürdüreceğiz” diye konuştu.
23.01.2022Su Sporları
ABD'de büyük havayolu şirketlerinden 5G uyarısı
ABD'de büyük havayolu şirketlerinden 5G uyarısıABD'nin 10 büyük havayolu şirketi, ülkede yarın devreye sokulması planlanan 5G hizmetinin havacılık sektöründe büyük bir krize neden olabileceği uyarısında bulundu.
18.01.2022Haberler
ABD'de büyük havayolu şirketlerinden 5G uyarısı!
ABD'de büyük havayolu şirketlerinden 5G uyarısı!ABD'nin 10 büyük havayolu şirketi, ülkede yarın devreye sokulması planlanan 5G hizmetinin havacılık sektöründe büyük bir krize neden olabileceği uyarısında bulundu.
18.01.2022Ekonomi
Laia Sanz: Gençlere ilham olmam önemli
Laia Sanz: Gençlere ilham olmam önemliDakar Rallisi’nde daha önce motosiklet ile yarışan, bu sene ise dört tekere geçen Red Bull sporcusu Laia Sanz, “Birçok genç kadına da ilham olduğumu biliyorum. Elimden geldiğince onlara iyi bir örnek olabilmeye çalışıyorum” dedi.
16.01.2022Motor Sporları
Uçurumun kenarında asılı kaldı, 3 gün sonra kurtarıldı!
Uçurumun kenarında asılı kaldı, 3 gün sonra kurtarıldı!Çin'in Changzhi kentinde navigasyonun yönlendirmesiyle dar yola giren kamyon, uçurumun kenarında 3 gün boyunca asılı kaldı.
8.01.2022Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Navigasyon ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.