Naziler

Naziler

Son dakika naziler haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan naziler gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan naziler haber sayfamızda...

Naziler

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 664 naziler haberi bulunmuştur.
Kutsal Kase'yi gazeteye sardı! Temizlikçinin yaptığı plan tıkır tıkır işlemiş
Kutsal Kase'yi gazeteye sardı! Temizlikçinin yaptığı plan tıkır tıkır işlemiş Hz. İsa'nın son akşam yemeğinde elinde tuttuğuna inanılan 'Kutsal Kase' en kıymet verilen emanetlerden biri. Öyle ki bu kutsal emanet yeri geldi gazeteye sarıldı, yeri geldi pencere pervazına saklandı. Naziler ve İngiliz ajanlarına bile meydan okudu. Peki uğruna verilmedik savaş kalmayan kasenin kurtarıcısı nasıl bir temizlikçi olmuştu?
29.02.2024 Yaşam
Nazilerin hazinesi infial yarattı! Kazma ve küreğini kapan kazı çalışmasına başladı
Nazilerin hazinesi infial yarattı! Kazma ve küreğini kapan kazı çalışmasına başladı Nazi askerlerinin saldırı sonrası sakladığı gizemli hazine dünya medyasında ses getirdi. İlk kez geçtiğimiz yıl başlayan arama çalışmalarında ortaya yeni detaylar çıktı.
12.02.2024 Dünya
'Melek yüzlü suikastçı'dan akılalmaz sözler: Bombayla ölüme gönderildim
'Melek yüzlü suikastçı'dan akılalmaz sözler: Bombayla ölüme gönderildim Rusya'da bombalı bir paketle suikast düzenleyen 26 yaşındaki genç kadının aldığı ceza ve mahkemedeki sözleri dünyada ses getirdi.
22.01.2024 Dünya
Gizli toplantı yaptıkları ortaya çıkmıştı! Köln'de 50 binden fazla kişi protesto etti
Gizli toplantı yaptıkları ortaya çıkmıştı! Köln'de 50 binden fazla kişi protesto etti Almanya’nın Köln kentinde 50 binden fazla kişi, ülkedeki bütün yabancıları sınır dışı etmeyi planladığı ortaya çıkan aşırı sağcı AfD (Almanya için Alternatif) Partisi’ni protesto ederek, ırkçılık karşıtı gösteri düzenledi. Öte yandan AfD'nin gizli toplantı yaptığı öğrenilmişti.
21.01.2024 Dünya
Almanya reform, Bavyera yasa diyor
Almanya reform, Bavyera yasa diyor Almanya, Naziler tarafından yağmalandığı iddia edilen sanat eserlerinin iadesini kolaylaştırmak için bir dizi reformu hayata geçirmeye hazırlanıyor.
5.01.2024 Kültür Sanat
Kanye West, Yahudi karşıtı söylemleri için özür diledi!
Kanye West, Yahudi karşıtı söylemleri için özür diledi! Geçtiğimiz yıldan beri yaptığı ırkçı açıklamalar ve Yahudi karşıtı söylemleriyle tartışmaların odağında olan Kanye West'ten beklenmedik bir adım geldi. Ünlü rapçi, sosyal medya hesabından İbranice bir açıklama yayınlayarak, Yahudi toplumundan özür diledi.
27.12.2023 Cadde
Osmanlı taht kavgası ve Nasıralı İsa portresi
Osmanlı taht kavgası ve Nasıralı İsa portresi Bazen birbirinden çok ilgisiz ve uzak konular beklenmeyen farklı gelişmelere yol açabiliyor. Fatih Sultan Mehmet’in iki oğlu Şehzade Bayezid ve Şehzade Cem arasında yaşanan taht mücadelesi de sonucunda ortaya çıkan Hz.İsa portresi de beklenmeyen ve hiç umulmayan bir gelişme olmuştu.
17.12.2023 Kültür Sanat
AK Parti Sözcüsü Çelik: Netanyahu karşısında köle gibiler
AK Parti Sözcüsü Çelik: Netanyahu karşısında köle gibiler Partisinin MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulunan AK Parti sözcüsü Ömer Çelik, İsrail Gazze'ye yönelik saldırılarına sert tepki gösterirken, Batı'nın tavrına dikkat çekti.
27.11.2023 Haberler
AK Parti Sözcüsü Çelik: Netanyahu karşısında köle gibiler
AK Parti Sözcüsü Çelik: Netanyahu karşısında köle gibiler Partisinin MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulunan AK Parti sözcüsü Ömer Çelik, İsrail Gazze'ye yönelik saldırılarına sert tepki gösterirken, Batı'nın tavrına dikkat çekti.
27.11.2023 Gündem
Kaybederken kazananlar: Carl 'Luz' Long ve Dorando Pietri!
Kaybederken kazananlar: Carl 'Luz' Long ve Dorando Pietri! Atletizm tarihine geçen öyle isimler var ki, şampiyon olamasa bile bugün hala hatırlanırlar. İşte Alman Carl “Luz” Long, işte İtalyan Dorando Pietri... İkisi de yaptıkları ve yaşadıklarıyla, spor tarihinin tozlu raflarında pırıl pırıl parlamakta.
5.11.2023 Diğer
Kurtulmuş'tan Gazze tepkisi: BM' yeniden yapılanmalı
Kurtulmuş'tan Gazze tepkisi: BM' yeniden yapılanmalı TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Saraybosna’da Bosna Hersek Meclisini ziyaret etti. Kurtulmuş, Bosna Hersek Temsilciler Meclisi Başkanı Marinko Cavara ile Bosna Hersek Halklar Meclisi Başkanı Kemal Ademovic tarafından karşılanarak ortak basın toplantısına katıldı.  
3.11.2023 Gündem
Kurtulmuş'tan Gazze mesajı: Katliamının sorumluları bu yaptıklarının bedelini ödeyecek
Kurtulmuş'tan Gazze mesajı: Katliamının sorumluları bu yaptıklarının bedelini ödeyecek Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, "Gazze'deki katliamın sorumluları mutlaka ama mutlaka uluslararası ceza mahkemesine çıkacak, bu yaptıklarının bedelini ödeyeceklerdir. Bu katliama sesini çıkarmayanlar da, göz yumanlar da hesap vereceklerdir" ifadelerini kullandı.
2.11.2023 Gündem
İsrail ordusu kara harekatına hazır
İsrail ordusu kara harekatına hazır İsrail ordusunun Gazze’ye yönelik kara harekatı için hazırlıklarını tamamladığı ifade ediliyor. Sınırda asker yoğunluğu artarken, İsrail’i kara harekatından vazgeçirmek için yapılan diplomatik çabaların sonuç vermediği görülüyor.
20.10.2023 Dünya
Kanada Parlamentosu'na ilk siyahi başkan
Kanada Parlamentosu'na ilk siyahi başkan Bugün, 338 sandalyeli Kanada Parlamentosu'nda yapılan gizli oylamada, Liberal Partili siyahi Milletvekili Greg Fergus, yeni başkan olarak seçildi.
4.10.2023 Dünya
Çemberin içinde olmak
Çemberin içinde olmak Şilili oyuncu Manuela Martelli’nin ilk uzun metraj yönetmenliği olan “1976”, diktatör Pinochet’nin darbeci yönetiminin, bir ev kadınının yaşamındaki etkisine ve farkındalığına odaklanıyor .
22.09.2023 Kültür Sanat
British Museum'daki hırsızlık olayları hakkında neler biliniyor?
British Museum'daki hırsızlık olayları hakkında neler biliniyor? İngiltere’nin en büyük turistik merkezlerinden dünyaca ünlü British Museum, bir süredir değerli bazı parçaların çalındığı haberleri ile gündemde.
23.08.2023 Dünya
Herkesin anlayabileceği dil: Semboller
Herkesin anlayabileceği dil: Semboller Mağaralara kazınan ilk resimlerden günümüzdeki emojilere kadar insanlığın yarattığı sembollerin hikâyesi tasarım müzesinde sergileniyor. 21’inci yüzyılın yarattığı bu yeni dilin tabii ki kendine özgü hassasiyetleri var ve toplumun değişimi dile de yansıyor.
12.08.2023 Pazar
Nazi bağlantısı ifşalandı
Nazi bağlantısı ifşalandı İsviçre’de sanat kolektifi KKKK, Naziler tarafından yağmalandığı iddia edilen eserlerin sergilendiği galerinin internet sitesini ‘hackledi’.
21.07.2023 Kültür Sanat
Fransa’dan iade eserlere özel kanun
Fransa’dan iade eserlere özel kanun Fransa Ulusal Meclisi, Naziler tarafından yağmalanan eserlerin sahiplerini sevindirecek bir karara imza attı. Kamu kurumlarının koleksiyonlarında yer alan yağma eserlerin iade sürecini hızlandırmak için alınan karar, 29 Haziran’da gerçekleştirilen oturumdan oy birliğiyle çıktı.
5.07.2023 Kültür Sanat
Rusya'dan İHA saldırısı için flaş açıklama! ABD ve NATO'yu işaret etti
Rusya'dan İHA saldırısı için flaş açıklama! ABD ve NATO'yu işaret etti Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, başkent Moskova'ya düzenlenen İHA saldırılarının ABD ve NATO'nun yardımı olmasaydı mümkün olmayacağı iddia edilerek, “ABD ve uyduları, Kiev tarafından yürütülen terör eylemlerinin hazırlanmasında ve uygulanmasında suç ortağı” denildi.
4.07.2023 Dünya
Putin'den son dakika 'Wagner' açıklaması
Putin'den son dakika 'Wagner' açıklaması Rus paralı asker grubu Wagner’in başlattığı krizin ardından ulusa seslenen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, "Wagner askerleri ya Rusya Savunma Bakanlığı ile kontrat imzalayacaklar ya da Belarus'a gidecekler" ifadelerini kullanarak, "Wagner grubu savaşçılarının büyük kısmının da halkına ve devletine sadık birer vatansever olduğunu biliyorduk" dedi.
26.06.2023 Dünya
Adıyaman doğumlu direnişçi anıt mezara gömülecek
Adıyaman doğumlu direnişçi anıt mezara gömülecek Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Adıyaman doğumlu olan ancak 1915’teki karışıklık sırasında Suriye, ardından da Fransa’ya giden Misak Manukyan’ın, eşiyle birlikte, başkent Paris’te ünlülerin anıt mezarlarının bulunduğu Pantheon’a defnedilmesine karar verdi.
19.06.2023 Dünya
Putin: Yahudi dostlarım Zelenskiy'den utanıyor
Putin: Yahudi dostlarım Zelenskiy'den utanıyor Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy'in Nazilerle birlikte hareket ettiğini belirterek, "Yahudi dostlarım Zelenskiy'den utanıyor" dedi.
16.06.2023 Dünya
Katıksız bir realist: Henry Kissinger
Katıksız bir realist: Henry Kissinger 1970’lerde ABD Dışişleri Bakanı olarak dünya siyasetine yön veren Kissinger, 100 yaşına bastı. Kissinger, Bismarck’ın ‘realpolitik’ anlayışını acımasızca pratiğe döken bir diplomat olarak tarihe geçti.
4.06.2023 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Naziler ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.