Nikel

Nikel

Son dakika nikel haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan nikel gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan nikel haber sayfamızda...

Nikel

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 613 nikel haberi bulunmuştur.
Fransa ordu gönderdi! TikTok yasaklandı, mağazalar yağmalandı, en büyük çatışma
Fransa ordu gönderdi! TikTok yasaklandı, mağazalar yağmalandı, en büyük çatışma Fransa’nın 1850’lerden bu yana sömürgesi olan ve zengin nikel kaynaklarıyla bilinen Yeni Kaledonya’da, Paris yönetimince kabul edilen seçim yasası reformu yüzünden tam bir iç savaş görüntüsü veren şiddet olaylarına sahne oluyor. Adada dükkanlar yağmalandı ve ateşe verildi, araçlar, kilise ve okullar yakıldı. Yaşanan ayaklanmaların ikinci gecesinde, dört kişi yaşamını yitirdi.
16.05.2024 Dünya
Bakır faiz indirimi umuduyla yükseldi
Bakır faiz indirimi umuduyla yükseldi Londra'da bakır fiyatları, ABD'nin bu yıl faiz indirimine ilişkin yenilenen umutlarla desteklenerek 10.000 dolar/tonluk kilit direnç seviyesinin üzerine çıktı.
7.05.2024 Uzmanpara
Çin'in madenlerden büyük pay alması gerilimi nasıl artırdı?
Çin'in madenlerden büyük pay alması gerilimi nasıl artırdı? Yeşil ekonomi için hayati önem taşıyan minerallerin işlenmesinde halihazırda hakim konumda olan Çin, bu madenlerdeki katılımını dünya çapında genişletiyor. Bu, Çinli işletmeler ve ev sahibi topluluklar arasındaki gerilimi de gittikçe artırıyor.
30.04.2024 Dünya
THY'den dev iş birliği
THY'den dev iş birliği Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ile Ticaret Bakanı Ömer Bolat, uçak bileşenlerinin yerli üretimi için Türk Hava Yolları, Airbus ve Rolls-Royce firmalarının gerçekleştirdiği iş birliği protokolünün imza törenine katıldı.
29.04.2024 Ekonomi
Bakır, doların gevşemesiyle yükseldi
Bakır, doların gevşemesiyle yükseldi Bakır fiyatları zayıf ABD doları ve güçlü talep görünümünün yardımıyla yükselirken, maden tarafındaki arz sorunları da destek vermeye devam etti.
24.04.2024 Uzmanpara
NASA, ABD’de bir evin çatısına çarpan nesnenin Uzay İstasyonu'ndan (ISS) düştüğünü teyit etti
NASA, ABD’de bir evin çatısına çarpan nesnenin Uzay İstasyonu'ndan (ISS) düştüğünü teyit etti NASA, nesneyi ev sahibiyle işbirliği yaparak geri aldı ve nesneyi ajansın Florida'daki Kennedy Uzay Merkezi'nde analiz etti.
17.04.2024 Dünya
Uzaydan düşen gizemli nesne! Evin çatısını delip içeri girdi, NASA'dan açıklama geldi
Uzaydan düşen gizemli nesne! Evin çatısını delip içeri girdi, NASA'dan açıklama geldi Geçtiğimiz ay Florida'da yaşayan Alejandro Otero isimli bir adamın gece saatlerinde evine uzaydan bir cisim düştü. Çatıyı delip zemin kata kadar inen nesle ile ilgili NASA günler sonra açıklamada bulundu.
16.04.2024 Dünya
ABD ve İngiltere'den Rus alüminyumuna yasak
ABD ve İngiltere'den Rus alüminyumuna yasak İngiltere ve ABD dünyanın en büyük iki metal borsasını mevcut yasaklar kapsamına alarak yasaklanmış Rus metal ihracatını daha sıkı bir şekilde engellemek için ortak hareket edeceklerini duyurdu.
15.04.2024 Uzmanpara
Rus metallerine yeni yaptırım
Rus metallerine yeni yaptırım Rusya tarafından yeni üretilen alüminyum, bakır ve nikelin ABD’ye ithalatı ile metal borsalarında işlem görmesi ABD ile İngiltere tarafından yasaklandı.
14.04.2024 Ekonomi
Şanghay borsasından nikel planı
Şanghay borsasından nikel planı Çin Demir Dışı Metal Endüstrisi Birliği'nin (CNIA), Şanghay Vadeli İşlemler Borsası (SHFE), nikel vadeli işlemlerinin uluslararası hale getirilmesi planını araştıracağını ve teşvik edeceğini bildirdi.
2.04.2024 Uzmanpara
Derin deniz madenciliği yarışı neden hızlandı?
Derin deniz madenciliği yarışı neden hızlandı? Okyanus yüzeyinin binlerce metre altında, devasa maden yatakları bulunuyor. Bu madenlerin birçoğu, iklim değişikliğine karşı mücadelede dünyanın kritik olarak ihtiyaç duyduğu temiz enerji dönüşümü için kilit önemde.
27.03.2024 Dünya
KAAN'ın da stratejik malzemesi olan Türk kompozitine büyük ilgi
KAAN'ın da stratejik malzemesi olan Türk kompozitine büyük ilgi Uzay roketlerinden lüks otomobillere kadar birçok teknolojik ürünün ‘olağanüstü hafif ve sağlam’ olmasını sağlayan kompozit endüstrisindeki yenilikler, Paris’te JEC World Fuarı’nda vitrine çıktı. Fuarda 42 Türk şirketi stant açtı. İTO Başkanı Şekib Avdagiç "Kompozit malzeme teknolojisi Türkiye'nin teknoloji üretiminde kritik bir malzeme. Bu açıdan kompozitler geleceğimiz" dedi.
6.03.2024 Ekonomi
Citi nikel fiyat beklentisini düşürdü
Citi nikel fiyat beklentisini düşürdü Citi, 2024 için ortalama nikel fiyat beklentisini 15.625 dolar/tona düşürdü.
27.02.2024 Uzmanpara
Tanzanya Hakkında Bilgiler; Tanzanya Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Tanzanya Hakkında Bilgiler; Tanzanya Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı Tanzanya, Afrika kıtasında bulunan üniter bir devlettir. Bu üniter cumhuriyet devleti “mikoa” adı verilen 26 bölgeden oluşuyor. Ülke, insan fosillerinin bulunduğu bölge olması bakımından ayrı bir öneme sahiptir. Tanzanya hakkında detaylı bilgiyi derledik.
3.01.2024 Dünya
2023’te en zenginler daha da zenginleşti!
2023’te en zenginler daha da zenginleşti! Dünyanın en zengin insanları 2023 yılında küresel krize rağmen servetlerine servet kattılar. Bloomberg’ün en zengin 500 milyarderin yüzde 77’si, 2023’te servetlerini büyüttü.
29.12.2023 Ekonomi
Nikotin sakızı ya da bandı yerine koyan yandı! DNA'yı bozuyor, sonu akciğer kanseri
Nikotin sakızı ya da bandı yerine koyan yandı! DNA'yı bozuyor, sonu akciğer kanseri Elektronik sigaradaki yüksek ısıyla birinci derecede kanserojen bileşiklere dönüşen aerosol, ciğerlere çekildiğinde en uç hava keseciklerine kadar nüfuz ediyor. Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Kemal Gül, “Bu durum akciğer hücrelerinde kronik iltihaplanmaya, DNA hasarına ve akciğer kanserine yol açıyor" diyerek büyük tehlikeyi anlattı.
23.12.2023 Genel Sağlık
Oyuncaklarda kurşun izi
Oyuncaklarda kurşun izi Avrupa Kimyasallar Ajansı, 2400 ürünü inceledi, 400’ünde kurşun ve kimyasallara rastladı. Elektrikli oyuncak, bebek, çocuk kostüm ürünlerinin de bulunduğu çok sayıda üründe nikel, bor ve nitrozamin de tespit edildi.
16.12.2023 Dünya
Bakır 2 ayın zirvesinden döndü
Bakır 2 ayın zirvesinden döndü Londra bakırın fiyatı, güçlenen ABD doları ve yenilenen ekonomik riskler nedeniyle 2 ayın en yüksek seviyesinden geriledi.
22.11.2023 Uzmanpara
Farkında olmadan serveti çöpe atıyoruz: O eşyaların içi altın dolu
Farkında olmadan serveti çöpe atıyoruz: O eşyaların içi altın dolu Evimizde bazı eşyalar var ki çok değerliler. Altın değerinde desek daha doğru olur. Özellikle bazı elektronik eşyaların içerisinde altın bulunuyor. Farkında olmadan ihtiyacımız yok diye bu eşyaları çöpe atıyoruz.
21.11.2023 Yaşam
Bakır 2 ayın en yüksek seviyesinde
Bakır 2 ayın en yüksek seviyesinde Bakır fiyatları bu sabah Peru ve Panama'daki arz endişeleri nedeniyle son iki ayın en yüksek seviyesine çıktı. Zayıflayan ABD doları da yukarı harekete destek verdi.
21.11.2023 Uzmanpara
‘Altın potansiyeli çok nadir element fırsat’
‘Altın potansiyeli çok nadir element fırsat’ Türkiye’nin cari açığında en önemli kalemlerden birisini oluşturan ithal altına ve madene büyük ölçekli yerli alternatif ortaya çıktı. Türkiye Madenciler Derneği Başkanı Ali Emiroğlu, Türkiye’nin tüm yeraltı kaynaklarının piyasa değerinin 3.5 trilyon doların üzerinde olduğunu belirterek, “İsviçre’den Hindistan’a uzanan ve özellikle altın, gümüş, bakır, çinko, kobalt, nikel bakımından zengin olan Tetis Metalojonik Kuşağı’nın tam ortasında bulunuyoruz. Türkiye coğrafyasının birçok bölgesinde altın var” dedi.
7.11.2023 Ekonomi
A Word Cevapları Nedir? A Word Tüm Seviye Cevapları
A Word Cevapları Nedir? A Word Tüm Seviye Cevapları A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
26.09.2023 Oyun
Kelime Gezmece Cevapları 2023: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları Nelerdir?
Kelime Gezmece Cevapları 2023: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları Nelerdir? Kelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
26.09.2023 Oyun
Daha çekici bir gülüş isterken hayatı karardı! Kolunu kaldıramıyor, duş alamıyor
Daha çekici bir gülüş isterken hayatı karardı! Kolunu kaldıramıyor, duş alamıyor Daha çekici bir gülümsemeye sahip olmak için TikTok fenomenlerinden gördüğü işlemi dişlerine yaptırmaya karar verdi. Ancak başına gelenler yüzünden hayatı bir anda kâbusa döndü. Sadece 2 hafta sonra vücudundaki değişimlerle acı içinde kıvranan genç kadın, tanınmaz hale geldi. "Sebebi anlaşılamayan aşırı yorgunluğa dikkat" diyen Prof. Dr. Ahmet Akçay çarpıcı gerçeği açıkladı.
16.09.2023 Genel Sağlık
Ankara'da sergilenmesi şaşırttı! Türkiye 'en iyiler' arasına girebilir
Ankara'da sergilenmesi şaşırttı! Türkiye 'en iyiler' arasına girebilir Türkiye’nin en güçlü yerli/milli motorunun dönen parçalarının geçtiğimiz günlerde ilk kez kamuoyuna tanıtılması aslında son derece kritik bir virajın dönüldüğünü gösteriyor. Gelinen noktayı 'geçmiş tecrübelere' dayandıran uzmanlara göre Türkiye uçak motoru konusunda dünyadaki çok az sayıda ülkenin kabiliyetine sahip olduğunu gösterdi.
11.09.2023 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Nikel ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.