Nikel

Nikel

Son dakika nikel haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan nikel gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan nikel haber sayfamızda...

Nikel

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 498 nikel haberi bulunmuştur.
ASPİLSAN'ın lityum iyon pil yatırımında sona doğru
ASPİLSAN'ın lityum iyon pil yatırımında sona doğruASPİLSAN Enerji tarafından Kayseri'de kurulacak Türkiye'nin ilk lityum iyon pil üretim tesisi inşaatının yüzde 80'i tamamlandı.
25.10.2021Ekonomi
Emtialardaki dalgalanma endişeye neden oluyor
Emtialardaki dalgalanma endişeye neden oluyorEmtia piyasasında geçen hafta dalga boyu yükselirken, oynaklık ekonomik aktiviteye ilişkin endişeleri de artırıyor.
25.10.2021Uzmanpara
Aa Pil Ne Demek, Boyutu Nedir? Aa Piller Şarj Edilebilir Mi ?
Aa Pil Ne Demek, Boyutu Nedir? Aa Piller Şarj Edilebilir Mi ?AA pil, Mignon ya da çift A tipi olarak adlandırılan, üretim standartlarına uygun pil türüdür. Kuru pil olarak tanımlanan AA pillerin şarj edilebilir özellikli çeşitleri de bulunmaktadır. AA pil ne demek, boyutu ve şarj edilebilir mi tüm detayları ile derledik.
22.10.2021Eğitim
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
18.10.2021Oyun
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.10.2021Oyun
Emtia piyasasında 'metal ralli' devam ediyor
Emtia piyasasında 'metal ralli' devam ediyorEmtia piyasasında bir önceki hafta metallerde görülen ralli, geçen hafta da devam etti.
18.10.2021Uzmanpara
Emtia piyasalarında dikkat çeken performans
Emtia piyasalarında dikkat çeken performansEmtia piyasalarında geçen hafta metallere talepte artış görülürken, pamuk fiyatları da zirve tazeledi.
11.10.2021Uzmanpara
Bakır fiyatları doların güçlenmesiyle geriledi
Bakır fiyatları doların güçlenmesiyle gerilediBakır fiyatları, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) gelecek ay tahvil alımlarını azaltmaya başlayacağı beklentisi sonucu doların güçlenmesiyle gerileme kaydetti.
11.10.2021 Uzmanpara
Sembolü (Simgesi) Ni Olan Element Nedir? Nikel Elementi Hangi Gruptadır?
Sembolü (Simgesi) Ni Olan Element Nedir? Nikel Elementi Hangi Gruptadır?Metal ve ametal olarak görülmekte olan element grupları bulunmaktadır. Geçiş metalleri serisi içerisinde nikel elementi de yer almaktadır. Peki, bu nikel elementi nasıl tanımlanabilir? Nikelin kendine özgü ne gibi nitelikleri bulunmaktadır? Nikel elementi hangi harfler ile gösterilir? Grup olarak nikel hangi blok ve serinin içerisindedir? İşte, nikel elementi ve özellikleri hakkında detayları derledik.
10.10.2021Eğitim
NASA destekli araştırmada büyük buluş! 12 trilyon dolarlık maden keşfedildi
NASA destekli araştırmada büyük buluş! 12 trilyon dolarlık maden keşfedildiNASA'nın 2022 hedefinde de 10 bin katrilyon değerinde maden içerdiği tahmin edilen 16 Psyche adlı bir asteroit var.
6.10.2021Teknoloji
Pamuk fiyatları ilk defa 1 doları aştı
Pamuk fiyatları ilk defa 1 doları aştıEmtia piyasasında "beyaz altın" olarak nitelendirilen pamuk geçen hafta 1,07 dolarla hem 10 yılın zirvesini gördü hem de yüzde 8,8 ile en çok değer kazanan ürünlerden bir tanesi oldu.
4.10.2021Uzmanpara
Emtia piyasasında dalga boyu yükseldi
Emtia piyasasında dalga boyu yükseldiEmtia piyasasında geçen hafta oynaklığın arttığı ve fiyatlardaki dalga boyunun yükseldiği görülürken, ürün bazlı ayrışmaların artması dikkati çekti.
27.09.2021Uzmanpara
Yeşil enerji dönüşümünde "stratejik madencilik" öne çıkıyor
Yeşil enerji dönüşümünde "stratejik madencilik" öne çıkıyorTürkiye Madenciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Emiroğlu, son yıllarda dünya genelinde temiz enerji dönüşümünün hızlandığını belirterek, "Tüm yenilenebilir enerji santralleri ile termik ve fosil yakıtlı santraller kıyaslandığında, yenilenebilir enerji santrallerinde 8 kat daha fazla maden kullanılması gerekiyor. Ayrıca elektrikli araçlarda da normal fosil yakıtlı araçlara göre 5 kat daha fazla maden kullanılıyor. Bu dönüşümde stratejik madencilik hayati öneme sahip." dedi.
25.09.2021Ekonomi
Emtia piyasası yön arayışına girdi
Emtia piyasası yön arayışına girdiArz şokları ve talep endişelerinin etkisiyle geçen hafta emtia piyasasında yön arayışı hakim oldu.
20.09.2021Uzmanpara
Son dakika: Katliam planı yaptılar! Uzmanlar uyarıyor: Bu sinyallere dikkat
Son dakika: Katliam planı yaptılar! Uzmanlar uyarıyor: Bu sinyallere dikkatSon dakika haberlere göre, henüz 13 ve 14 yaşında olan bu iki öğrencinin yüzlerine baktığımızda iki masum çocuk görüyoruz ancak onlar gizlice katliam yapmayı planlarken yakalandı. Evlerine düzenlenen baskında mühimmat, silah ve çok sayıda bıçak bulundu. Ayrıca Columbine saldırısını baştan sona inceledikleri, boru bombası yapmayı öğrenmeye çalıştıkları ve karaborsadan nasıl silah satın alınacağını araştırdıkları ortaya çıktı. Psikolog Mine Gülses, bu gibi saldırılar planlayan çocukların içine kapanık, anti sosyal eğilimleri olan ve genelde aile, okul ya da sosyal çevrede zorbalığa maruz kaldıklarını söylüyor ve uyarıyor! İşte bu gibi durumlarda tüm ebeveynlerin ve eğitmenlerin gözden kaçırmaması gereken bazı işaretler...
16.09.2021Dünya
Emtia piyasasında yoğun satış yaşandı
Emtia piyasasında yoğun satış yaşandıEmtia piyasasında geçen hafta küresel ekonomiye dair endişelerin artmasıyla yoğun satışlar görüldü.
13.09.2021Uzmanpara
Kır gezisi yapan iki arkadaşın bulduğu taşın meteor olduğu saptandı
Kır gezisi yapan iki arkadaşın bulduğu taşın meteor olduğu saptandıAydın'da kırsal alanda gezinti yapan iki arkadaşın bulduğu taşın "demir meteoridi" olduğu belirlendi.
11.09.2021Haberler
İki genç gezi yaparken buldu, ne olduğunu öğrenince şoke oldular
İki genç gezi yaparken buldu, ne olduğunu öğrenince şoke oldularBuharkent ilçesinde esnaflık yapan Ömer Öztürk (35) ile fotoğrafçı Emre Can (30), Ağustos 2019'da manzara fotoğrafı çekmek için Koçarlı ilçesinde kırsal alanda gezintiye çıktı.
11.09.2021Gündem
Alüminyum fiyatları 13 yılın zirvesinde
Alüminyum fiyatları 13 yılın zirvesindeAlüminyum fiyatları, en büyük tüketici ülke olan Çin'de tedarik endişeleri ve boksit üreticisi Gine'de arz bozulması korkusuyla 13 yılın en yüksek seviyesini geçti.
9.09.2021Uzmanpara
Resmen zehir! Anne babalar dikkat... Ölüme kadar götürüyor!
Resmen zehir! Anne babalar dikkat... Ölüme kadar götürüyor!2020-2021 eğitim ve öğretim yılı koronavirüs tedbirleri altında bugün başladı. Koronavirüsün yanı sıra kırtasiye ürünlerinin satışlarının arttığı bu dönemde göz ardı edilmemesi gereken bir diğer konu da rengarenk ürünlerin ne kadar sağlıklı olup olmadığı! Çantadan suluğa, oyun hamurundan kokulu silgiye, Uzak Doğu kökenli ucuz ve kalitesiz sayısız üründe başta 'solvent' olmak üzere birçok tehlike bulunuyor. İşte kırtasiye ürünü seçerken dikkat edilmesi gerekenler...
16.10.2021Gündem
Doğal gaz emtia piyasasına damga vurdu
Doğal gaz emtia piyasasına damga vurduEmtia piyasasında geçen hafta dalgalı bir seyir izlenirken, doğal gaz gösterdiği performansla haftaya damgasını vurdu.
6.09.2021Uzmanpara
Afganistan'ın maden rezervleri yeniden gündemde
Afganistan'ın maden rezervleri yeniden gündemdeTaliban’ın Afganistan’a hakim olma süreci, ülkenin ekonomik geleceğini etkileyebilecek yaklaşık 1 trilyon dolar değerindeki işlenmemiş maden rezervlerini yeniden gündeme taşıdı.
19.08.2021Ekonomi
Emtia piyasasında sert satışlar görüldü
Emtia piyasasında sert satışlar görüldüPara politikasına ilişkin belirsizlikler geçen hafta piyasaların odak noktasında yer alırken, bu belirsizliklerle beraber emtia piyasasında geçen hafta sert satışlar görüldü.
9.08.2021Uzmanpara
Piknik yaparken buldu, ağırlığından şüphelendi! Gerçek ortaya çıktı
Piknik yaparken buldu, ağırlığından şüphelendi! Gerçek ortaya çıktıVan'da yaşayan Osman Hezer'in 6 yıl önce ailesiyle pikniğe gittiği Van Gölü kıyısında bulduğu 81 kilo 400 gram ağırlığındaki göktaşı, ABD'deki Ay ve Gezegen Enstitüsü tarafından yapılan incelemenin ardından Uluslararası Meteorit Veri Bülteni'ne işlendi.
2.08.2021Gündem
Emtia piyasasında geçen hafta zirveler hakimdi
Emtia piyasasında geçen hafta zirveler hakimdiEmtia piyasasında geçen hafta pozitif bir seyir izlenirken, kurşun, alüminyum, kahve, şeker ve nikelde görülen zirveler dikkati çekti.
2.08.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

emtiapiyasafiyatcevaplarıpamuk

Nikel ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.