Nokia

Nokia

Son dakika nokia haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan nokia gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan nokia haber sayfamızda...

Nokia

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.195 nokia haberi bulunmuştur.
Nokia, 14 bin çalışanı işten çıkaracak
Nokia, 14 bin çalışanı işten çıkaracakFinlandiya merkezli telekomünikasyon ekipmanı üreticisi Nokia üçüncü çeyrekte satışlarının yüzde 20 düşmesinin ardından maliyetleri kısmak için 14 bin kadar çalışanını işten çıkaracağını açıkladı.
20.10.2023Ekonomi
Nokia binlerce kişiyi işten çıkaracak
Nokia binlerce kişiyi işten çıkaracakNokia üçüncü çeyrekte net karının düşmesi nedeniyle 1,2 milyar euroya kadar tasarruf sağlamak amacıyla binlerce kişiyi işten çıkarmayı öngören bir planı uygulamaya koydu.
19.10.2023Uzmanpara
Telefon Markaları Sıralaması 2023: Dünyanın En İyi ve En Çok Satan Cep Telefonu Markaları
Telefon Markaları Sıralaması 2023: Dünyanın En İyi ve En Çok Satan Cep Telefonu MarkalarıHiç şüphesiz günümüzün en çok kullanılan cihazlarından telefon hayatımızda büyük öneme sahip. İş, haberleşme, eğlence amacıyla kullandığımız telefonlar 7’den 70’e herkes de bulunuyor. Her yıl bir önceki telefon modellerini yenileyen markalar arasında rağbet de artıyor. Dünyanın en iyi telefon markaları sıralamasında adından söz ettiren Apple, Samsung, Huawei, Xiaomi gibi markalar Türkiye’de de en çok satan telefon markaları arasında yer alıyor. Dünyanın en iyi ve en Çok satan telefon markaları hangisi?" diyorsanız "Telefon Markaları Sıralaması (2023)" içeriğimizden detaylıca okuyabilirsiniz.
26.09.2023Teknoloji
Elektronik atıklara Köstebek harekâtı!
Elektronik atıklara Köstebek harekâtı!Eski telefonlar, kablolar, tüplü televizyonlar, süt pompaları ve tıraş makineleri... Müge Baltacı kurucusu olduğu Köstebek (Mol-e) ile elektronik atıkların nasıl yeniden hayat bulduğunu anlatıyor.
Bir şirket kendi kendini yok eder mi?
Bir şirket kendi kendini yok eder mi?Bir zamanlar üzerlerinden güneşin asla eksik olmayacağı ölümsüz şirketler karanlığa gömülebiliyor.
‘Aptal telefonu’ kimler seviyor?
‘Aptal telefonu’ kimler seviyor?“Akıllı” denilen telefonlar, milyonlarca kişinin elinden düşmüyor. Ama”Aptal” denilen daha basit modellere de ilgi giderek artıyor. Tabii bu dönüşün sebepleri var!
13.08.2023Dünya
Leyton Hammonds, Beşiktaş'ta!
Leyton Hammonds, Beşiktaş'ta!Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı, uzun forvet pozisyonunu Leyton Hammonds ile güçlendirdi.
İlk yerli cep telefonu Aselsan 1919'un sırrı
İlk yerli cep telefonu Aselsan 1919'un sırrıAselsan, ilk yerli cep telefonunu Türkiye'de 1997’de piyasaya sürdü. Ancak yalnızca iki model çıkarabilen firma, güçlü rakipleri karşısında Milenyum'un ötesine geçemedi. Yerli telefonun hikâyesinin yarım kalmasına sebep olan şey ise aslında oldukça şaşırtıcıydı.
3.07.2023Gündem
50 yıldır cepteler
50 yıldır ceptelerCep telefonuyla ilk “Alo” denildiğinde tarih 1973’tü. O zamandan itibaren hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olan cep telefonları, artık dünyamızı elimizin içinden yönetmemizi sağlayan birer cihaz haline geldiler.
9.04.2023Dünya
Türkı̇ye'nı̇n 50 en etkin CFO'su
Türkı̇ye'nı̇n 50 en etkin CFO'suTüm dünyada belirsizliklerin arttığı bir dönemde CFO'lar (Chief Financial Officer - Mali İşler Başkanı) finans yönetimiyle ilgili, belki de kariyerlerinin en ciddi sınavlarından geçiyor. Dünyada enflasyon başta olmak üzere makroekonomik belirsizliklerin üzerine Türkiye'de CFO'lar doğal afetler, seçim takvimi ve finansa erişim gibi çok önemli konuları da dikkate almak durumunda.
İşte Türkiye'nin En Etkin 50 CFO'su
İşte Türkiye'nin En Etkin 50 CFO'suTüm dünyada belirsizliklerin arttığı bir dönemde CFO’lar (Chief Financial Officer - Mali İşler Başkanı) finans yönetimiyle ilgili, belki de kariyerlerinin en ciddi sınavlarından geçiyor. Dünyada enflasyon başta olmak üzere makroekonomik belirsizliklerin üzerine Türkiye'de CFO'lar doğal afetler, seçim takvimi ve finansa erişim gibi çok önemli konuları da dikkate almak durumunda.
Patriot’lar geliyor
Patriot’lar geliyorRusya’nın Kiev’e yönelik saldırıları sürerken, Ukrayna’ya ABD yapımı Patriot hava savunma sistemlerinin gönderilmesi için son aşamaya gelindiği öğrenildi.
15.12.2022Dünya
Galatasaray'da localar para bastı! Dudak uçuklatan hasılat
Galatasaray'da localar para bastı! Dudak uçuklatan hasılatGalatasaray yönetimi, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadı’ndaki 192 locanın tamamını satarak önemli bir geliri kasasına koydu.
1.12.2022Galatasaray
Şov yeniden başlıyor
Şov yeniden başlıyorBerlin, iki yıl aradan sonra teknoloji tutkunlarını yeniden buluşturuyor. 46 ülkeden firmalar IFA’da boy gösteriyor, birbirinden ilginç, yenilikçi ürünler sergileniyor.
2.09.2022Ekonomi
‘5G’de azami ölçüde yerli ürün olacak’
‘5G’de azami ölçüde yerli ürün olacak’Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “5G’ye azami ölçüde yerli ve milli şebeke ürünlerini kullanarak geçeceğiz” dedi.
24.06.2022Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: “Piyasaya yerli ve milli 5G ürün arz edeceğiz”
Bakan Karaismailoğlu: “Piyasaya yerli ve milli 5G ürün arz edeceğiz”Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yerli ve milli ürünler kullanılarak oluşturulan uçtan uca 5G şebekesi üzerinden ticari 5G telefonlar aracılığıyla çeşitli 5G arama ve veri aktarımı senaryolarının test edildiğini belirterek, piyasaya yerli ve milli 5G ürün arz edeceklerini söyledi.
23.06.2022Ekonomi
5G girişimleri için yeni program
5G girişimleri için yeni programArçelik, Nokia ve Türk Telekom, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın himayesinde, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, KOSGEB ve TÜBİTAK TÜSSİDE’nin desteği ile Türkiye’de 5G altyapısıyla hayat bulan imalat sanayi teknoloji çözümleri oluşturmak için 5G@EndTech programını hazırladı. Bu programla Türkiye’deki 5G girişimlerinin imalat sanayine yönelik ürün ve çözümler geliştirmesi, bu ürünlerin ticarileşme ve küreselleşme süreçlerinin desteklenmesi amaçlanıyor.
9.06.2022Ekonomi
Sanayi 4.0 için dev 5G iş birliği
Sanayi 4.0 için dev 5G iş birliğiArçelik, Nokia ve Türk Telekom güçlerini birleştirerek, Türkiye’de 5G altyapısıyla hayat bulan imalat sanayi teknoloji çözümlerini geliştiren girişimlerin ürünlerinin ticarileşme ve küreselleşme süreçlerinin desteklenmesi hedefiyle 5G@EndTech programını başlattı.
8.06.2022Vitrin
5G için imza attılar
5G için imza attılarYeni nesil iletişim teknolojisi 5G’nin Türkiye’de tanıtımı ve etkin bir şekilde kullanımı amacıyla Hannover Fairs Turkey, Vodafone Business, Nokia ve MEXT arasında gerçekleşen iş birliği için karşılıklı imzalar MESS Teknoloji Merkezi MEXT’te atıldı.
24.05.2022Ekonomi
Yeni bir festival deneyimi
Yeni bir festival deneyimiHip hop, trap, UK drill ve RnB müziğin en başarılı isimlerinin sahne alacağı yeni festival serisi Trapped, bu yaza damga vurmaya hazırlanıyor.
2.04.2022Cadde
‘5G, üretimi hareketlendirdi’
‘5G, üretimi hareketlendirdi’Ege Genç İş İnsanları Derneği’nin (EGİAD) İnci Holding işbirliğiyle düzenlediği ‘Verimlilik ile Dijitalleşme’ başlıklı webinarın konuğu Nokia’nın Türkiye CTO’su İhsan Özcan oldu.
21.03.2022Ege
5G teknolojisiyle dönüşen sanayi
5G teknolojisiyle dönüşen sanayiEge Genç İş İnsanları Derneği'nin (EGİAD) İnci Holding iş birliği ile düzenlediği “Verimlilik ile Dijitalleşme” başlıklı webinarın konuğu, Nokia’nın Türkiye CTO’su İhsan Özcan oldu. 5G ve LTE teknolojilerinin üretimde kullanılan örnek uygulamaları ile AB ve Türkiye’deki son gelişmelerin ele alındığı etkinlikte, iş dünyasına yönelik yeni çağ teknolojileri ve gelişmeleri de aktarıldı.
20.03.2022Ekonomi
WIN EURASIA için geri sayım başladı
WIN EURASIA için geri sayım başladıHannover Fairs Turkey tarafından düzenlenen WIN EURASIA Hybrid, bu yıl yeni tarihinde ve yeni yerinde endüstri profesyonellerini bir araya getirmeye hazırlanıyor.
18.02.2022Ekonomi
İşte Türki̇ye’ni̇n EN ETKİN 50 CFO’SU
İşte Türki̇ye’ni̇n EN ETKİN 50 CFO’SUObir kuş... O bir uçak... O ‘Superman’... Bir kuşak bu repliği iyi hatırlar. Peki şöyle desek: O bir stratejist, o bir operatör, o bir katalizör ve hatta o bir koruma... Bu kim mi? O bir CFO (Chief Financial Officer) ya da tercihinize göre Mali İşler Başkanı veya Finans Direktörü. Bu yüksek sorumluluk taşıyan iş şimdi çok daha da kritik. Pandemiyle birlikte dijitalleşme adeta zincirinden boşandı. Dijital teknolojinin değiştirmek için kapısını çalmadığı iş modeli yok. CFO’ların rolü de bu hızlı değişim sürecinde yeni baştan tanımlanıyor. Temel finans faaliyetleri dışında strateji, verimlilik ve şirketlerine değer katacak proje yönetiminde elleri hiç olmadığı kadar güçlü. İş artık sadece nakit akışını yönetmekle sınırlı değil, onlar şirketleri geleceğe hazırlayan yöneticiler. Tabii kur dalgalanmalarından jeopolitik risklere; küresel enflasyondan Kovid varyantlarına bir çok riskin kol gezdiği bir dünyada... Milliyet Executive’in bu sayısında sizleri bu zorlu görevde sergiledikleri performansla dikkat çeken Türkiye’nin En Etkin 50 Finans Yöneticisi’yle tanıştırıyoruz.
Cezaevi aramasında yakalanmamak için cep telefonu yuttu
Cezaevi aramasında yakalanmamak için cep telefonu yuttuHindistan'da yakalanmaktan korkan tutuklu, cep telefonunu yuttu. Adı açıklanmayan adam yapılan operasyonla kurtarıldı. Endoskopiyi yapan Dr. Siddharth Srivastava, şimdiye kadar 10 benzer vaka gördüğünü söyledi.
20.01.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Nokia ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.