Nükleer Program

Nükleer Program

Son dakika nükleer program haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan nükleer program gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan nükleer program haber sayfamızda...

Nükleer Program

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 403 nükleer program haberi bulunmuştur.
Son dakika... Hindistan ve Tayvan'ın intikamı İran'da alındı! 'Mossad öldürdü'
Son dakika... Hindistan ve Tayvan'ın intikamı İran'da alındı! 'Mossad öldürdü'Son dakika haberlere göre, İran'da bugün hassas araştırmaların yürütüldüğü bir askeri merkezde 'kaza' gerçekleşti, New York Times ise suikast fırtınasının dinmediği Tahran'da İsrail'in bir kez daha sahne aldığını yazarak gündemi değiştirdi.
26.05.2022Dünya
Kim dünyaya meydan okudu: Nükleer programımızı hızlandıracağız
Kim dünyaya meydan okudu: Nükleer programımızı hızlandıracağızKuzey Kore Silahlı Kuvvetleri'nin kuruluşunun 90'ıncı yıldönümü için düzenlenen törende konuşan Kim, dünyanın ödünü koparan açıklamalarına bir yenisini ekledi. Askeri törende Kuzey Kore'nin yasaklı kıtalararası balistik füzeleri de sergilendi.
26.04.2022Haberler
İran'dan ABD’ye 'yaptırım' tepkisi! 'Yeterli değil'
İran'dan ABD’ye 'yaptırım' tepkisi! 'Yeterli değil'İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, nükleer anlaşmaya dönüş için yürütülen müzakerelere değinerek, “ABD’nin nükleer program yaptırımlarını kaldırma yönündeki adımları kağıt üzerinde iyi olabilir, ancak yeterli değil” dedi.
5.02.2022Dünya
G20'den sonra Biden'dan açıklama: İran’ı engellemenin en iyi yolu diplomasi
G20'den sonra Biden'dan açıklama: İran’ı engellemenin en iyi yolu diplomasiSon dakika haberine göre; ABD Başkanı Joe Biden; İngiltere, Almanya ve Fransa liderleri ile İran nükleer program üzerine yaptıkları dörtlü toplantıda, İran’ı "nükleer silah elde etme konusunda engellemenin en iyi yolunun diplomasi olduğu" konusunda mutabık kaldıklarını söyledi.
31.10.2021Dünya
Son dakika: ABD ve İsrail'den İran'a tehdit: Seçenekler masada
Son dakika: ABD ve İsrail'den İran'a tehdit: Seçenekler masadaSon dakika haberine göre; ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, İran ile nükleer konusunda devam eden müzakerelerde sürenin kısaldığını, diplomasinin başarısız olması durumunda diğer seçeneklerin masada olacağını söyledi.
13.10.2021Dünya
İran Cumhurbaşkanı: ABD'nin hegemonya düzeninin geçerliliği yoktur
İran Cumhurbaşkanı: ABD'nin hegemonya düzeninin geçerliliği yokturİran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, ABD yaptırımlarını bir tür savaşa benzetirken, ülkesinin başta komşular olmak üzere dünya ile geniş kapsamlı ekonomik ve siyasi iş birliği ve yakınlaşma arayışında olduğunu söyledi.
21.09.2021Dünya
Son dakika haberi... Kuzey Kore için bile olağandışı! Dünyada ilk haber...
Son dakika haberi... Kuzey Kore için bile olağandışı! Dünyada ilk haber...Son dakika haberlere göre, gece yarısı Kim Jong-un gri takım elbisesiyle arz-ı endam etti, kalabalığa el salladı ancak bir konuşma yapmadı. Resmi haber ajansının servis ettiği fotoğraflardaki bir detay gözden kaçacak gibi değildi. BBC Laura Bicker, yaşananların Kuzey Kore için bile olağandışı olduğunu aktarıyor. Kim'in kız kardeşi ve sağ kolu Kim Yo Jong ise ortalıkta hiç gözükmedi.
9.09.2021Dünya
Son dakika: Bomba itiraf! Mossad eski Başkanı Cohen açıkladı, yer yerinden oynar...
Son dakika: Bomba itiraf! Mossad eski Başkanı Cohen açıkladı, yer yerinden oynar...İsrail'in Dış İstihbarat Servisi Mossad'ın eski Başkanı Yossi Cohen, görevinin bitmesinden yalnızca bir hafta sonra, İsrail televizyonuna deprem etkisi yapan açıklamalarda bulundu. teşkilatın son yıllarda İran’ın nükleer programına yönelik gerçekleştirdiği operasyonlara ilişkin açıklamalarda bulundu.
12.06.2021Dünya
Kuzey Kore: Biden düşmanca politika izliyor
Kuzey Kore: Biden düşmanca politika izliyorKuzey Kore, Pyonyang yönetimi ve nükleer programıyla ilgili stratejisini açıklamaya hazırlanan ABD Başkanı Joe Biden'ın yönetimini kendilerine düşmanca siyaset yürütmekle suçladı.
2.05.2021Dünya
Son Dakika: Rapor ortaya çıktı! Uzaktan kumandalı makineli tüfek...
Son Dakika: Rapor ortaya çıktı! Uzaktan kumandalı makineli tüfek...CNN International ve Haaretz İran'ın nükleer programını yöneten Fahrizade'nin uzaktan kumandalı bir makineli tüfekle vurulduğunu duyurdu. Son dakika haberine göre, İsrailli gizli ajanların, rejimin en iyi nükleer bilim adamını öldürmek için aylarca yüksek teknolojili bir makineli tüfeği, küçük parçalar halinde İran'a kaçırdığı ortaya çıktı.
11.02.2021Dünya
İran uranyum zenginleştirme faaliyetini hızlandırıyor
İran uranyum zenginleştirme faaliyetini hızlandırıyorİran Atom Enerjisi Kurumu Sözcüsü Behruz Kemalvendi, uranyumu daha hızlı zenginleştirmeye imkan tanıyan 1000 adet gelişmiş santrifüj makinesini 3 aydan kısa süre içinde kuracaklarını açıkladı.
28.01.2021Dünya
Kore Filmleri: Güney Kore Yapımı Olan En Beğenilen Kore Filmleri
Kore Filmleri: Güney Kore Yapımı Olan En Beğenilen Kore FilmleriGüney Kore yapımı olan en beğenilen Kore filmleri arasında hangileri vardır? Kore filmleri içerisinde en yüksek puana sahip seçenekler hangileridir? Hangi Kore filmlerini öncelikle izlemek gerekir? Kore filmleri içerisinde hangileri izlemeye değer? İşte, tüm detaylar.
27.01.2021Kültür Sanat
İran’ın uranyum adımı tansiyonu artırdı...
İran’ın uranyum adımı tansiyonu artırdı...İran devlet medyası, Fordo Nükleer Tesisi’nde uranyumu yüzde 20 zenginleştirme faaliyetine resmen başlandığını duyururken, bölgedeki tansiyon da yeniden arttı.
5.01.2021Dünya
İsrail: İran'ın nükleer silah üretmesine izin vermeyeceğiz
İsrail: İran'ın nükleer silah üretmesine izin vermeyeceğizBaşbakan Netanyahu, "İran'ın taahhütlerini ihlal etmeye devam etme, zenginleştirme seviyesini yükseltme ve yeraltında uranyumu zenginleştirme konusundaki endüstriyel yeteneğini geliştirme kararı, askeri bir nükleer program geliştirme niyetinin sürekli olarak gerçekleştirilmesi dışında hiçbir şekilde açıklanamaz" dedi.
4.01.2021Dünya
Netanyahu: İsrail, İran'ın nükleer silah üretmesine izin vermeyecek
Netanyahu: İsrail, İran'ın nükleer silah üretmesine izin vermeyecekİsrail Başbakanı Netanyahu, Tahran yönetiminin Fordo Nükleer Tesisi'nde uranyumu yüzde 20 zenginleştirme faaliyetine resmen başlandığını duyurması ile ilgili olarak, "İsrail, İran'ın nükleer silah üretmesine izin vermeyecek." dedi.
4.01.2021Dünya
AP: İran nükleer program için yeni tesisler yapıyor
AP: İran nükleer program için yeni tesisler yapıyorAssociated Press haber ajansı, Tahran'a 90 kilometre mesafede bulunan Fordo Nükleer Tesisindeki şantiye faaliyetleri ve yapımı süren bir yer altı binasının uydu görüntülerini paylaştı.
18.12.2020Dünya
İran'da akılalmaz pankart! İsrail bayrağı ile 'Teşekkürler Mossad' yazısı asıldı
İran'da akılalmaz pankart! İsrail bayrağı ile 'Teşekkürler Mossad' yazısı asıldıİran'ın başkenti Tahran'daki bir üst geçide İsrail bayrağı ile "teşekkürler Mossad" yazısı asılarak nükleer bilimci Musin Fahrizade suikastına gönderme yapıldı.
8.12.2020Dünya
Biden ilk kez konuştu: İran'ın nükleer silahlara sahip olmasına izin veremeyiz
Biden ilk kez konuştu: İran'ın nükleer silahlara sahip olmasına izin veremeyizABD'nin seçilmiş başkanı Fahrizade suikastının ardından "Trump, daha sıkı bir taviz alacağını düşünerek nükleer anlaşmadan çekildi. Peki ne elde ettiler? Onların (İran) nükleer malzemelere erişme imkanını artırdılar" dedi.
4.12.2020Dünya
İran, suikastla bağlantılı şahısları tespit ettiğini açıkladı
İran, suikastla bağlantılı şahısları tespit ettiğini açıkladıÜlkenin bir numaralı nükleer fizikçisinin öldürülmesiyle sarsılan İran'dan, istihbaratın Fahrizade suikastıyla ilişkili şahısları belirlediği açıklaması geldi.
2.12.2020Dünya
Son dakika: İlk fotoğraflar geldi! Dünya bu fotoğrafları konuşuyor...
Son dakika: İlk fotoğraflar geldi! Dünya bu fotoğrafları konuşuyor...Son dakika haberlere göre, CNN International ve Haaretz İran'ın nükleer programını yöneten Fahrizade'nin uzaktan kumandalı bir makineli tüfekle vurulduğunu duyurdu. Körfeze yaklaşan Amerikan uçak gemisinden savaş uçakları havalanırken, Tahran'da intikam yeminlerinin edildiği cenaze töreni vardı. Dünya, uluslararası ajansların servis ettiği fotoğrafları konuşuyor.
30.11.2020Dünya
Suikastle öldürülen Fahrizade toprağa verildi
Suikastle öldürülen Fahrizade toprağa verildiİran'da uğradığı suikast sonucu hayatını kaybeden nükleer bilimci Muhsin Fahrizade, başkent Tahran'da toprağa verildi.
30.11.2020Dünya
Son dakika... İsrail suikastı itiraf etti!
Son dakika... İsrail suikastı itiraf etti!Son dakika haberlere göre, güpegündüz kurulan pusuyla işlenen suikast bütün dengeleri alt üst etti. Suikastin bir numaralı şüphelisi olan ülkeden çelişkili açıklamalar geldi, New York Times'ın haberi gündeme bomba gibi düştü. Savaş korkusu büyürken, dini liderin gazetesinde ise hedef alınacak şehrin ismi yer aldı.
30.11.2020Dünya
İran Fahrizade'yi uğurluyor
İran Fahrizade'yi uğurluyorTahran'da uğradığı suikast sonucu hayatını kaybeden İranlı bilim insanı ve nükleer programın mimarlarından Muhsin Fahrizade için Meşhed ve Kum'da cenaze töreni düzenlendi.
29.11.2020Dünya
Rusya'dan ilk yorum: Büyük bir savaşın 'kıvılcımı' olabilir
Rusya'dan ilk yorum: Büyük bir savaşın 'kıvılcımı' olabilirİran'da nükleer programın başındaki Fahrizade'nin suikastle öldürülmesi dünya çapında yankı buldu. Rus senatör, Facebook hesabından büyük ses getiren bir paylaşım yaptı.
29.11.2020Dünya
Fahrizade suikastı 'İsrail'in İran'daki faaliyetlerini' gündeme getirdi
Fahrizade suikastı 'İsrail'in İran'daki faaliyetlerini' gündeme getirdiİran'ın nükleer programının mimarlarından nükleer fizikçi Muhsin Fahrizade'nin öldürülmesi, İsrail istihbarat servisi Mossad'ın İran'da faaliyette bulunduğu iddialarını yeniden ülke gündemine taşıdı.
28.11.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Nükleer Program ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.