Oecd

Oecd

Son dakika OECD haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan OECD gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan OECD haber sayfamızda...

Oecd

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 851 oecd haberi bulunmuştur.
Türkiye "Orta Koridor" rotasıyla ticaretten daha fazla pay alabilecek
Türkiye "Orta Koridor" rotasıyla ticaretten daha fazla pay alabilecekUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Orta Koridor" rotasının etkin kullanılmasının önemine işaret ederek, "Halen yıllık 710 milyar dolar tutarında olan Avrupa-Çin ticaret trafiğinden, ülkemizin ve Orta Asya ülkelerinin ekonomik fırsatlar elde edilebileceği aşikardır." dedi.
31.03.2021Ekonomi
Yellen, Fransa Maliye Bakanı ile görüştü
Yellen, Fransa Maliye Bakanı ile görüştüABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
30.03.2021Uzmanpara
Son dakika! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk uzaktan eğitim açıklaması: Kalıcı olacak!
Son dakika! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk uzaktan eğitim açıklaması: Kalıcı olacak!Gelen bir son dakika haberine göre; Uzaktan eğitim 1’inci yılını doldurdu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Bu süreç eğitim hayatına ne kazandırdı?”, “Bundan sonra ne olacak?” sorularını yanıtladı.
23.03.2021Gündem
Fuat Oktay: Dünya Bankası iş yapma kolaylığı Endeksi'nde 33. sıraya yükseldik
Fuat Oktay: Dünya Bankası iş yapma kolaylığı Endeksi'nde 33. sıraya yükseldikİstanbul’da gerçekleşen '3. Değer Zirvesi ve Türkiye'ye Değer Katan Markalar Ödül Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Dünya Bankası İş Yapma Kolaylığı Endeksi'nde uzun yıllar 60 ila 70'inci sıralarda yer bulan ülkemiz, gerçekleştirilen ön açıcı reformların etkisiyle iki yılda 27 basamaklık sıçramayla 33. sıraya yükselmiştir" dedi.
19.03.2021Ekonomi
OECD, Türkiye ekonomisinin 2021 için büyüme tahminini yükseltti
OECD, Türkiye ekonomisinin 2021 için büyüme tahminini yükselttiEkonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD), aşılar ve ilave mali desteklerin etkisiyle önemli ölçüde iyileşme görüldüğü gerekçesiyle, aralıkta yüzde 4,2 olarak açıkladığı 2021 için küresel ekonomide büyüme tahminini yüzde 5,6’ya, Türkiye ekonomisine yönelik büyüme beklentisini de yüzde 2,9’dan yüzde 5,9'a revize etti.
9.03.2021Ekonomi
OECD: Türkiye yüzde 5.9 büyüyecek
OECD: Türkiye yüzde 5.9 büyüyecekEkonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD), aşılar ve ilave mali desteklerin etkisiyle önemli ölçüde iyileşme görüldüğü gerekçesiyle, aralıkta yüzde 4,2 olarak açıkladığı 2021 için küresel ekonomide büyüme tahminini yüzde 5,6’ya, Türkiye ekonomisine yönelik büyüme beklentisini de yüzde 2,9’dan yüzde 5,9'a revize etti.
9.03.2021Uzmanpara
Türkiye salgınına rağmen Çin ile birlikte en yüksek büyümeye imza atan ülke oldu
Türkiye salgınına rağmen Çin ile birlikte en yüksek büyümeye imza atan ülke olduTürkiye ekonomisi, 2020'de elde ettiği yüzde 1,8'lik büyüme performansıyla yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına rağmen bu alanda pozitif ayrışmayı başardı. Türkiye, verisi açıklanan G20 üyeleri arasında Çin'in ardından büyüme kaydeden ikinci ülke olurken, bu başarının ticari ilişkilerin yoğun olduğu Avrupa Birliği (AB) üyesi Almanya, Fransa, Hollanda gibi ülkelerdeki yüksek oranlı daralmaya rağmen sağlanması dikkati çekti.
1.03.2021Ekonomi
İTO Başkanı Avdagiç büyüme rakamlarını değerlendirdi!
İTO Başkanı Avdagiç büyüme rakamlarını değerlendirdi!İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, büyüme rakamlarına ilişkin yaptığı değerlendirmede, "Büyümede lokomotif, imalat sanayii oldu. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) yılında ekonomisi de diri çıkan ülke olmak ne kolay ne de azımsanacak bir başarıdır." ifadelerini kullandı.
1.03.2021Ekonomi
Sürdürülebilir finans için inisiyatif var
Sürdürülebilir finans için inisiyatif varBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, Türk bankacılık sektörünün pek çok alandaki öncü ve yenilikçi tavrını ‘sürdürülebilirlik’ alanında da sergilediğini belirterek, “Bankacılık sektörünün sürdürülebilir finans alanında inisiyatifi ele aldığını, gerek risk yönetimi, gerekse kaynak tahsisi anlamında pek çok iyi uygulama örneği sergilediğini görüyoruz” dedi.
24.02.2021Ekonomi
'Sürdürülebilir Finans Forumu' çevrim içi gerçekleştirildi
'Sürdürülebilir Finans Forumu' çevrim içi gerçekleştirildiBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, Türk bankacılık sektörünün pek çok alandaki öncü ve yenilikçi tavrını "sürdürülebilirlik" alanında da sergilediğini belirterek, "Bankacılık sektörünün sürdürülebilir finans alanında inisiyatifi ele aldığını, gerek risk yönetimi gerekse kaynak tahsisi anlamında pek çok iyi uygulama örneği sergilediğini görüyoruz." dedi.
23.02.2021Uzmanpara
Bakan Soylu’dan önemli açıklamalar! Olayı tüm ayrıntısıyla iki genel başkana anlattık
Bakan Soylu’dan önemli açıklamalar! Olayı tüm ayrıntısıyla iki genel başkana anlattıkİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara'da 107. Dönem Kaymakamlık Kursu Açılış Programı'nda konuşuyor. Bakan Soylu, Gara operasyonu ve PKK katliamına yönelik, "Olayı tüm çerçevesiyle, ayrıntısıyla iki genel başkana anlattık" dedi. "Bugün birileri eskiden yaşananları hatırlamıyor olabilir. 1984'den bugüne 6021 sivil vatandaşı katletti PKK. Birileri rahatsız olsun, bunu her yerde söyleyeceğim" ifadelerini kullandı. Soylu, “Gara'daki katliamın sorumluluğunu Cumhurbaşkanımızın üzerine yıkmaya çalışmak PKK'yı aklamak, hep birlikte bir cephe olma fırsatını kaçırmaktır" dedi.
19.02.2021Siyaset
Son Dakika... On binlerce öğrenciyi ilgilendiren staj açıklaması!
Son Dakika... On binlerce öğrenciyi ilgilendiren staj açıklaması!Gelen son dakika haberine göre, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı koordinasyonunda yürütülen "Staj Seferbirliği" programıyla 50 bini aşkın öğrenciye staj imkanı sağlanması hedefleniyor.
18.02.2021Gündem
Son dakika haberi: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan flaş açıklamalar
Son dakika haberi: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan flaş açıklamalarGelen son dakika haberine göre; Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 'Okulların tümü ne zaman açılacak?' sorusuna açıklık getirdi. Selçuk, "Bütün sınıfların açılmasını istiyoruz ama bilim insanları 'Burada risk var' dediğinde, 'Olsun biz devam ediyoruz' deme hakkımız yok. Daha fazlası için bilim kurulu ve kabinedeki kararlar açılımlar sağlayabilir. " açıklamasında bulundu. Selçuk öğretmen atama takvimi hakkında da detaylar paylaştı.
5.02.2021Gündem
ABD vergi müzakerelerine geri dönecek
ABD vergi müzakerelerine geri dönecekABD, OECD'nin vergi müzakerelerine geri dönecek.
29.01.2021Uzmanpara
Kore Dizileri: Kore Yapımı Olan En İyi Ve En Çok İzlenen Diziler
Kore Dizileri: Kore Yapımı Olan En İyi Ve En Çok İzlenen DizilerKore dizileri nelerdir, Kore dizileri içerisinde en dikkat çekenleri hangileridir. Kore yapımı olan en iyi ve en çok izlenen diziler arasında hangileri vardır? Kore dizileri arasından hangilerini izlemeye başlamak gerekir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
27.01.2021Kültür Sanat
OECD, İstanbul’da yeni merkez açtı
OECD, İstanbul’da yeni merkez açtıEkonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü’nün (OECD) İstanbul Merkezi faaliyete girdi.
23.01.2021Ekonomi
Son dakika haberi | Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş normalleşme açıklaması
Son dakika haberi | Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş normalleşme açıklamasıGelen bir son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazının ardından açıklamalarda bulundu. Kısıtlamaların esnemesi hakkında konuşan Erdoğan, " Kabine toplantısında bunu yeniden ele alacağız." ifadelerini kullandı. Çin'den gelecek 10 milyon doz aşı hakkında ise Erdoğan, "Büyük ihtimalle bu hafta sonuna kadar gelebilir." dedi.
22.01.2021Siyaset
OECD İstanbul Merkezi açıldı!
OECD İstanbul Merkezi açıldı!Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Berlin, Meksika, Tokyo ve Washington'dakilere ilaveten İstanbul'da faaliyete geçecek İktisadi İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) İstanbul Merkezi'nin başarılı çalışmalara imza atacağına inandığını belirterek, "İstanbul'u, Birleşmiş Milletler başta olmak üzere uluslararası örgütler bakımından merkez haline getirme hedefimize de böylece bir adım daha yaklaşıyoruz." dedi.
22.01.2021Ekonomi
Son dakika: Bakan Pekcan açıkladı! Yeni dönem başlıyor
Son dakika: Bakan Pekcan açıkladı! Yeni dönem başlıyorTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, İktisadi İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı'nın (OECD) dünya genelindeki 5. bölgesel merkezi olarak Türkiye’yi ve İstanbul’u tercih etmesinin oldukça doğru ve yerinde bir seçim olduğunu belirterek, "OECD İstanbul Merkezi'nin kuruluşuyla birlikte Türkiye ve OECD arasındaki ilişkilerde yeni bir dönem başlatıyor olacağız." dedi.
22.01.2021Ekonomi
OECD İstanbul Merkezi yarın açılacak
OECD İstanbul Merkezi yarın açılacakTürkiye ile Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatının (OECD) iş birliğiyle kurulan "OECD İstanbul Merkezi" yarın düzenlenecek tanıtım toplantısıyla açılacak.
21.01.2021Ekonomi
OECD, Türkiye ekonomisine ilişkin 2020 tahminini yukarı yönlü revize etti
OECD, Türkiye ekonomisine ilişkin 2020 tahminini yukarı yönlü revize ettiEkonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD), Türkiye ekonomisine ilişkin 2020 daralma beklentisini yüzde 1,3'ten yüzde 0,2'ye revize etti.
14.01.2021Ekonomi
Fransa, internet devlerine uygulanan vergi konusunda Biden'ı ikna etmek istiyor
Fransa, internet devlerine uygulanan vergi konusunda Biden'ı ikna etmek istiyorFransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, internet devlerine uygulanan vergi konusunda yeni ABD Başkanı seçilen Joe Biden'ı ikna etmek için yaza kadar kendilerine süre verdiklerini belirtti.
12.01.2021Dünya
Avantajımız gençler
Avantajımız gençlerOECD’nin 2019 raporuna göre internet, mobil internet ve sosyal medyada günlük ortalama geçirilen saate bakıldığında üçüncü sırada olduğumuzu dile getiren EİB Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, “Ama teknoloji üretmede gerideyiz...
5.01.2021Ege
Oecd Nedir, Görevleri Nelerdir? Kısaca Oecd'nin Tanımı
Oecd Nedir, Görevleri Nelerdir? Kısaca Oecd'nin TanımıECD tanımı son zamanlarda sıkça telaffuz edilen ve açılımı merak edilen kuruluşlardan biridir. OECD resmi dil olarak İngilizce ve Fransızcayı kullanmaktadır. OECD nedir? Görevleri nelerdir? Kısaca OECD‘nin tanımı nedir? Gibi soruların cevabını sizler için derledik.
Liderlerin Kovid paniği
Liderlerin Kovid paniğiKovid-19’a yakalanan dünya liderleri arasında Fransa Cumhurbaşkanı Macron da girdi. Son günlerde birçok zirvede yer alan Macron ile görüşen liderler ise karantinaya girdiklerini açıklıyor.
18.12.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

türkiyeoecdekonomiABDbakan

Oecd ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.