Oecd

Oecd

Son dakika OECD haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan OECD gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan OECD haber sayfamızda...

Oecd

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 901 oecd haberi bulunmuştur.
Dışişleri Bakanlığı'ndan OECD açıklaması
Dışişleri Bakanlığı'ndan OECD açıklamasıDışişleri Bakanlığı, İktisadi İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) Konseyi'nin 6 ülkeyle katılım görüşmelerini başlatma kararının memnuniyetle karşılandığını açıkladı.
27.01.2022Siyaset
OECD bölgesinde işsizlik geriledi
OECD bölgesinde işsizlik gerilediEkonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) bölgesinde işsizlik oranı yılın en düşük seviyesine geriledi.
18.01.2022Uzmanpara
OECD bölgesinde işsizlik geriledi
OECD bölgesinde işsizlik gerilediEkonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) bölgesinde işsizlik oranı yılın en düşük seviyesine indi.
8.12.2021Uzmanpara
Kılıçdaroğlu'nun TBMM'deki el hareketine Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert tepki
Kılıçdaroğlu'nun TBMM'deki el hareketine Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert tepkiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Katar ziyareti dönüşü gazetecilere açıklamalarda bulundu. CHP lider Kemal Kılıçdaroğlu'nun Meclis'teki konuşmasındaki el hareketine sert tepki gösterdi. Erdoğan, 'Bir taraftan “helalleşmek” diyeceksin, öbür taraftan milletin Meclis'inde bu edepsiz el kol hareketini yapabilme cüreti göstereceksin. Kim öğrettiyse buna bunları... Bu millet bu tür ahlaksızlara, böyle bir yolu “hadi yürü” demez. Ona başka türlü “yürü” der' ifadelerine yer verdi.
8.12.2021Haberler
Son dakika... Kılıçdaroğlu'nun TBMM'deki el hareketine Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert tepki
Son dakika... Kılıçdaroğlu'nun TBMM'deki el hareketine Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert tepkiCumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun Meclis'teki el hareketine 'Bu millet bu tür ahlaksızlara, böyle bir yolu “hadi yürü” demez. Ona başka türlü “yürü” der' sözleriyle tepki gösterdi. Kur manipülasyonuyla ilgili DDK'nın araştırma yaptığını belirten Erdoğan "Bu kur ataklarını da tersine çevireceğimize inanıyorum. Her zaman söylediğim gibi, inşallah bu da bizi teğet geçecektir." dedi. Stokçuluğa değinen Erdoğan "Hem ellerindekine el koyacağız hem de cezai müeyyideleri yüksek tutacağız. Kim olursa olsun, her alanda stokçuluk yapanın tepesindeyiz." ifadelerini kullandı.
8.12.2021Siyaset
Devletin kurumu şamar oğlanı değil
Devletin kurumu şamar oğlanı değilKılıçdaroğlu'nu gösteri yapmakla suçlayan Erdoğan, "TÜİK buna randevu vermedi. Gittiler önünde gösteri yapıyor. İnsan utanır. Devletin bu kurumları senin şamar oğlanın değil. Ciddi kurumlardır, senin gibi ciddiyetsiz değil" dedi.
5.12.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na TÜİK tepkisi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na TÜİK tepkisiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen Zarova Köprüsü, Şirvan Barajı ve HES, Lineer Metal Çinko Üretim Tesisi ile yapımı tamamlanan diğer projelerin açılış töreninde konuşma yaptı. CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun TÜİK'e ziyaretini eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Bunlarda edep, adap yok. Dün de TÜİK'e randevu filan almadan oraya da gitmek istedi. TÜİK'te buna randevu vermedi. Gittiler kurumun önünde bir genel başkan orada gösteri yapıyor. İnsan utanır. Bir insan davet edilmediği yere gidemez' dedi.
4.12.2021Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na TÜİK tepkisi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na TÜİK tepkisiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen Zarova Köprüsü, Şirvan Barajı ve HES, Lineer Metal Çinko Üretim Tesisi ile yapımı tamamlanan diğer projelerin açılış töreninde konuşma yaptı. CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun TÜİK'e ziyaretini eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Bunlarda edep, adap yok. Dün de TÜİK'e randevu filan almadan oraya da gitmek istedi. TÜİK'te buna randevu vermedi. Gittiler kurumun önünde bir genel başkan orada gösteri yapıyor. İnsan utanır. Bir insan davet edilmediği yere gidemez' dedi.
4.12.2021Siyaset
OECD'den Japonya'ya mali politika çağrısı
OECD'den Japonya'ya mali politika çağrısıOECD, Japonya'yı pandeminin etkilerinden toparlanma rayına girene kadar genişlemeci mali politikasını devam ettirmeye çağırdı. Ultra gevşek para politikasından yakın zamanda geri adım atmamasını istedi.
3.12.2021Uzmanpara
Türkiye ve ABD anlaştı! Ortak beyan yayımlandı
Türkiye ve ABD anlaştı! Ortak beyan yayımlandıTürkiye ve ABD, Dijital Hizmetler Vergisi uygulayan Avusturya, Fransa, İngiltere, İtalya ve İspanya ile ABD arasındaki ortak uzlaşı metnine Türkiye'nin dahil olması konusunda anlaştı.
22.11.2021Ekonomi
Bakan Varank'tan 'beceri tazeleme' vurgusu
Bakan Varank'tan 'beceri tazeleme' vurgusuSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Dünya Ekonomik Forumu (WEF) blogu için yazdığı yazıda, Kovid-19 sonrası dönemde Türkiye'nin sürdürülebilir refaha ulaşmasında insan kaynağının dijital çağa uygun olarak "becerilerinin tazelenmesinin" önemine dikkati çekti.
20.11.2021Ekonomi
OECD bölgesi üçüncü çeyrekte büyüdü
OECD bölgesi üçüncü çeyrekte büyüdüEkonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) bölgesinde, bu yılın üçüncü çeyreğinde Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYH) bir önceki çeyreğe göre yüzde 0,9 genişleyerek, ilk kez Kovid-19 öncesi seviyesinin üzerine çıktı.
18.11.2021Uzmanpara
OECD bölgesinde işsizlik geriledi
OECD bölgesinde işsizlik gerilediEkonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) bölgesinde işsizlik oranı yılın en düşük seviyesine geriledi.
9.11.2021Uzmanpara
Bakan Çavuşoğlu: Doğu Akdeniz'de geri adımımız yok
Bakan Çavuşoğlu: Doğu Akdeniz'de geri adımımız yokDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda 2022 yılı bütçe görüşmeleri sırasında milletvekillerinin sorularını yanıtladı.
4.11.2021Siyaset
Bakan Özer'den çok net yüz yüze eğitim açıklaması: Okulların kapanmasıyla ilgili hiçbir durum söz konusu değil
Bakan Özer'den çok net yüz yüze eğitim açıklaması: Okulların kapanmasıyla ilgili hiçbir durum söz konusu değilMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "İkinci döneme 5 bin ana sınıfını yetiştireceğiz ve 5 yaştaki yüzde 78 olan okullaşma oranını yüzde 85'e çıkartacağız. 2022 yılının sonunda 3 bin anaokulunu 40 bin de ana sınıfını yapabilecek durumdayız." dedi. Özer, ""Okulların kapanmasıyla ilgili hiçbir durum söz konusu değildir ve velilere, mümkün olduğu kadar MEB'den yapılacak açıklamaları dikkate almalarını tavsiye ediyorum" ifadelerini kullandı.
2.11.2021Gündem
Sonuç bildirisi yayımlandı! G20 liderleri çalışma sözü verdi
Sonuç bildirisi yayımlandı! G20 liderleri çalışma sözü verdiDünyanın en büyük 20 ekonomisini bir araya getiren G20’nin İtalya’nın ev sahipliğinde Roma’da gerçekleştirilen Liderler Zirvesi’nin sonuç bildirgesinde, küresel sıcaklık artışının sanayileşme öncesine oranla 1,5 derece ile sınırlama hedefine yönelik "etkili ve anlamlı" eylemlerin sürdürülmesi ihtiyacı vurgulandı.
31.10.2021Ekonomi
Asgari kurumlar vergisi anlaşması onaylandı
Asgari kurumlar vergisi anlaşması onaylandıDünyanın en büyük 20 ekonomisinin (G20) liderleri, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü’nün (OECD) çok uluslu şirketler için küresel asgari vergi anlaşmasını onayladı.
31.10.2021Uzmanpara
G20 liderleri, küresel asgari kurumlar vergisi anlaşmasını onayladı
G20 liderleri, küresel asgari kurumlar vergisi anlaşmasını onayladıDünyanın en büyük 20 ekonomisinin (G20) liderleri, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü’nün (OECD) çok uluslu şirketler için küresel asgari vergi anlaşmasını onayladı.
30.10.2021Ekonomi
Kömür santralleri için kritik karar
Kömür santralleri için kritik kararEkonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) üye ülkelerin çoğunluğunun kömürle çalışan termik santrallere verilen ihracat kredisi desteğini sona erdirmeyi kabul ettiğini bildirdi.
22.10.2021Uzmanpara
Bakan Soylu: Türkiye'de terörist sayısı 180'in altına düştü
Bakan Soylu: Türkiye'de terörist sayısı 180'in altına düştüİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Türkiye'de 180 sayısının altına düştü teröristler. Büyük bir mücadele veriliyor." dedi.
22.10.2021Siyaset
OECD gelişmiş ülkeleri uyardı
OECD gelişmiş ülkeleri uyardıEkonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) ekonomik olarak gelişmiş ülkelerin, nüfus yaşlandıkça daha düşük ekonomik büyümenin yanı sıra emeklilik ve sağlık hizmetleri kaynaklı artan maliyetlerle karşı karşıya kalacağı uyarısında bulundu.
19.10.2021Uzmanpara
Türkiye eğitimde nerede?
Türkiye eğitimde nerede?Türk Eğitim Derneği’nin düşünce kuruluşu TEDMEM, OECD’nin yayımladığı Bir Bakışta Eğitim 2021 raporunda yer alan 100’den fazla veri tablosunu ve grafiği inceleyerek, uluslararası karşılaştırmalarda anlamlı olabilecek ve eğitim sisteminin ihtiyaçları bağlamında yol gösterebilecek Türkiye verilerini ortaya koydu.
18.10.2021Eğitim
Uluslararası kuruluşlar peş peşe açıkladı! Önemli 'Türkiye' adımı
Uluslararası kuruluşlar peş peşe açıkladı! Önemli 'Türkiye' adımıEkonomideki hızlı toparlanma ve sanayi üretimindeki güçlü seyir Türkiye'nin büyümesini olumlu etkiledi, uluslararası kuruluşların büyüme tahminlerinde yukarı yönlü revizyonları da beraberinde getirdi.
12.10.2021Ekonomi
Hazine ve Maliye Bakanı Elvan, OECD Bakanlar Konseyi toplantısına katıldı
Hazine ve Maliye Bakanı Elvan, OECD Bakanlar Konseyi toplantısına katıldıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, katıldığı İktisadi İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) Bakanlar Konseyi Toplantısında gelecek 10 yılın önceliklerini şekillendirecek Yeni Vizyon Belgesini kabul ettiklerini bildirdi.
5.10.2021Ekonomi
Son dakika: Bakan Muş açıkladı! Cumhuriyet tarihinde ilk...
Son dakika: Bakan Muş açıkladı! Cumhuriyet tarihinde ilk...Ticaret Bakanı Mehmet Muş, ihracatın eylülde geçen yılın aynı ayına göre yüzde 30'luk artışla 20,8 milyar dolar seviyesinde gerçekleştiğini belirterek, "Yani Cumhuriyet tarihimizde ilk kez aylık bazda 20 milyar dolar eşiğini aşmış bulunmaktayız." dedi.
1.10.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Oecd ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.