Öfke Kontrolü

Öfke Kontrolü

Son dakika öfke kontrolü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan öfke kontrolü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan öfke kontrolü haber sayfamızda...

Öfke Kontrolü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 376 ofke kontrolu haberi bulunmuştur.
Öfke kontrolü nasıl yapılır? Öfke ne işe yarar?
Öfke kontrolü nasıl yapılır? Öfke ne işe yarar?“Öfke diğer tüm duygularımız gibi sağlıklı, işlevsel doğal bir duygudur. Sorun yaratan, kontrolsüzce ve orantısız ifade edilen öfkedir” diyen Psikolog G. Tansu Ocak, öfkenin ne işe yaradığını, nasıl kontrol edilebileceğini, öfkeyle başa çıkmada atılabilecek adımlar hakkında bilgi verdi.
Eski eşine gönderme yaptı! Ceza aldı
Eski eşine gönderme yaptı! Ceza aldıİzmir'in Narlıdere ilçesinde boşanmalarının ardından eski eşi Serdar Kıyançiçek (40) hakkında uzaklaştırma kararı çıkaran Sevim Bozal (29), sosyal medyadaki paylaşımıyla ceza aldı. İddiaya göre hesabından inek fotoğrafı paylaşıp, 'O kadar uzaklaştırma kararı aldırdım yine de burada' diyerek göndermede bulunduğu Kıyançiçek'in açtığı davada Bozal'a İzmir 1'inci Aile Mahkemesi tarafından bir ay süreyle 'öfke kontrolü ve stresle başa çıkma eğitimi ve rehabilitasyon programlarına katılma' cezası verildi.
27.04.2021Gündem
İzmir'de inekli paylaşıma ceza!
İzmir'de inekli paylaşıma ceza!İzmir’de Serdar Kıyançiçek, kendisine uzaklaştırma cezası aldıran eski eşinin, sosyal medyada inek fotoğrafı paylaşarak altına ‘Uzaklaştırma aldım, yine de burada’ yazması üzerine şikayetçi oldu. Mahkeme Sevim Bozal’a bir ay ‘öfke kontrolü eğitimi’ cezası verdi
27.04.2021Gündem
Agresyon Nedir, Belirtileri Nelerdir? Agresyon Nasıl Tedavi Edilir?
Agresyon Nedir, Belirtileri Nelerdir? Agresyon Nasıl Tedavi Edilir?İnsan duyguları açısından kötü bir etki yaratan agresyon, ciddi bir rahatsızlık olarak ön plana çıkıyor. Birçok kişi ise internet üzerinden bu konu hakkında bilgi almaya çalışmaktadır. Peki Agresyon nedir, belirtileri nelerdir? Agresyon nasıl tedavi edilir? İşte bu konuda merak edilen bilgiler.
24.04.2021Sağlık
Öfke nöbeti geçiren çocuğa nasıl davranmak doğru olur?
Öfke nöbeti geçiren çocuğa nasıl davranmak doğru olur?Anne-babaların çocuklarıyla ilgili yaşadığı en büyük problemlerden biri de çocuklarındaki öfkeyi kontrol edememedir. Öfkelenen çocuğa karşı verilen sert tepkiler ise işleri iyice zorlaştırabilir. Peki, öfke nedir? Çocuklar neden öfkelenir? Çocuğun öfkesiyle ne zaman ilgilenilmesi gerekir? Çocuklarda öfke problemi nasıl çözülür? Uzman Klinik Psikolog Müjde Yahşi, öfke probleminin çözümüyle ilgili önemli ipuçları verdi
Mahkemeden Gökhan Özen’in itirazına ret
Mahkemeden Gökhan Özen’in itirazına retEski Bakan Mehmet Sevigen ile eşi Gülay Sevigen, eski damatları Gökhan Özen’in kendilerine hakaret ve tehdit ettiği iddiasıyla korunma talebinde bulundu. Mahkeme, şarkıcının bir ay süreyle çifte yaklaşmamasına karar verdi.
21.04.2021Cadde
Sahte doktora 1 yıl 8 ay ceza
Sahte doktora 1 yıl 8 ay cezaHekim olmadığı halde panik bozukluk, depresyon, gibi hastalıkları tedavi eden, psikoterapi, Transkrinal Magnetik Stimülasyon(TMS) gibi yöntemleri uygulayan H.Ö.’ye 1 yıl 8 ay hapis cezası verildi.
10.04.2021Gündem
Teknolojinin Zararları Nelerdir? Maddeler Halinde Teknolojinin Zararları
Teknolojinin Zararları Nelerdir? Maddeler Halinde Teknolojinin ZararlarıTeknoloji hayatımızın değişilmez bir parçasıdır. Son 20 yılda teknolojik atılımlar oldukça fazladır. Sağlıktan iletişime pek çok alanda teknolojik faaliyetler artmıştır. Teknolojinin yararları kadar zararları da bulunmaktadır. Teknolojinin zararları da son yıllarda en çok araştırılanlar arasına girmiştir. Peki teknolojinin zararları nelerdir? Maddeler halinde teknolojinin zararları nelerdir? İşte teknolojinin zararları ile ilgili tüm detaylar.
31.03.2021Teknoloji
Öfke anında vücutta olanlar ve öfkeyi kontrol etmenin yöntemi
Öfke anında vücutta olanlar ve öfkeyi kontrol etmenin yöntemiHafif bir rahatsızlıktan dolayı ortaya çıkan ve şiddetlenerek büyüyen güçlü bir duygu biçimi olan öfke, kontrol altına alınmadığında sadece ruhumuza değil, vücudumuza da oldukça büyük zararlar verebiliyor. Peki, öfkenin ne olduğu ve nasıl yönetilebileceği konusunda neler biliyoruz? Neden öfkeleniriz? Öfke anında yapılması gerekenleri, Uzman Klinik Psikolog Müjde Yahşi anlattı
24.03.2021Ruh Sağlığı
Bakan Soylu'ya hakaret eden kişi, 'öfke kontrolü' seminerine katılma şartıyla serbest bırakıldı
Bakan Soylu'ya hakaret eden kişi, 'öfke kontrolü' seminerine katılma şartıyla serbest bırakıldıİçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya sosyal paylaşım sitesi üzerinden hakaret ettiği gerekçesiyle gözaltına alınan şüpheli, sevk edildiği hakimlikçe "İstanbul Anadolu Adliyesi Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün belirlediği yerde haftada en az bir kez olmak üzere öfke kontrolü semineri ve seanslarına katılma" şartıyla serbest bırakıldı.
24.02.2021Gündem
Öfke Kontrolü Nedir, Tedavisi Nasıl Yapılır? Öfke Kontrol Bozukluğu İle Baş Etme Yolları
Öfke Kontrolü Nedir, Tedavisi Nasıl Yapılır? Öfke Kontrol Bozukluğu İle Baş Etme YollarıÖfke, normal ve genellikle sağlıklı bir duygu biçimidir. Fakat öfke, kontrolden çıkarak yıkıcı bir hal almışsa iş yaşamında, sosyal ilişkilerinde ve aile yaşantısında kişiye zarar veren bir hal alabilir. Aynı zamanda bu duygu, kontrol edilemez ve çok güçlü bir duygunun kölesiymiş gibi hissetmenize neden olabilir. Bu nedenle sizlere bu yazımızda öfke kontrolü nedir? İşte, tüm detaylar...
13.02.2021Sağlık
Çocuğun teknoloji kullanımında bu uyarılara dikkat!
Çocuğun teknoloji kullanımında bu uyarılara dikkat!İçerisinde bulunduğumuz ara tatilde teknoloji kullanımının öne çıktığını belirten uzmanlar, süre sınırlaması ve içerik denetiminin önemine işaret ediyor. 2 yaşından önce ekran kullanımı önermeyen uzmanlar, 2 yaşından sonra ise yaşına uygun şekilde içeriklerin sınırlı sürede izletilmesini ya da oynatılmasını tavsiye ediyor.
Adaçayı neye iyi gelir, faydaları nelerdir? Adaçayı nasıl hazırlanır, demlenir?
Adaçayı neye iyi gelir, faydaları nelerdir? Adaçayı nasıl hazırlanır, demlenir?İnsanoğlunun eski çağlardan beri hastalıklara karşı koruyan gıda Adaçayı olmaktadır. Bu nedenle birçok birey Adaçayı hakkında bilgi almak istemektedir. Son zamanlarda insanların aklına en çok Adaçayı neye iyi gelir, faydaları nelerdir? Adaçayı nasıl hazırlanır, demlenir? Bu ve benzeri soruların cevaplarını sizin için derledik.
5.01.2021Sağlık
Son dakika... 99 kadının kimliği değişti
Son dakika... 99 kadının kimliği değiştiAdalet Bakanlığı’nın kadına etkin koruma sağlanmasına yönelik çalışmaları kapsamında geçtiğimiz yıl ısrarlı takip mağduru 99 kadının nüfus ve kimlik bilgileri, 409 mağdurun işyeri değiştirildi. 6 bin 17 mağdurun kimlik bilgileri ise gizlendi.
4.01.2021Gündem
Adalet Bakanlığı 2020'de kadına yönelik şiddetle mücadelede önemli düzenlemeler yaptı
Adalet Bakanlığı 2020'de kadına yönelik şiddetle mücadelede önemli düzenlemeler yaptıAdalet Bakanlığınca "kadına yönelik şiddetle mücadelede sıfır tolerans" ilkesi doğrultusunda 2020'de önemli düzenlemeler hayata geçirildi.
3.01.2021Siyaset
Gülmenin Faydaları Nelerdir? Kahkaha Atmanın Cilde Ve Sağlığa Etkileri
Gülmenin Faydaları Nelerdir? Kahkaha Atmanın Cilde Ve Sağlığa EtkileriGülmek, neşeli bir ruh halini yansıtır. Bununla birlikte komik bulunan şeylere karşı da gülerek reaksiyon gösterilir. Her insanın gülmesini ya da kahkaha atmasını sağlayan şeyler birbirinden farklı olsa da gülmenin hem fiziksel hem de ruhsal olarak faydalı olduğu bilinen gerçeklerden biri. Gülmek neye iyi gelir, faydaları nelerdir? Merak edenler için ayrıntılı inceleme...
15.12.2020Sağlık
İngiltere çocuğu istiyor! Şanlıurfa'da bulundu, köyde olay çıktı
İngiltere çocuğu istiyor! Şanlıurfa'da bulundu, köyde olay çıktıEvli olduğunu bilmeden birlikte yaşadığı kişiden olan 7 yaşındaki kızının, Şanlıurfa'da babası tarafından zorla tutulduğunu belirten annenin şikayeti üzerine, Jandarmanın gittiği Şanlıurfa'daki köyde olaylar çıktı.  Babanın yakınlarının direnmesi üzerine çıkan arbedede, çocuğun bir kişinin kolunun altında kaçırıldığı anlar cep telefonu kamerasına yansıdı. Olaylarla ilgili 1 kişi tutuklandı, 1 kişi de denetimli serbestlikle bırakıldı. 4 yıldır hukuki mücadelesini sürdüren Zübeyde Kocaman, eşi ve akrabalarının kızının alınmasına engel olduğunu belirterek, "Kızım jandarmanın gözü önünde kaçırıldı" dedi.
3.12.2020Gündem
Van’da polislere halkla ilişkiler eğitimi
Van’da polislere halkla ilişkiler eğitimiVan’da polislere halkla ilişkiler eğitimi verildi. Seminerde halkla ilişkiler, iletişim, stresle baş etme ve öfke kontrolü konularında polislere bilgiler aktaran Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Meslek Yüksek Okulu'na (MYO) bağlı Büro Hizmetleri ve Sekreterlik Bölümü'nde öğretim görevlisi Yücel İslam, Avrupa ülkeleri ve Japonya'da yapılan araştırmalarda halkın polise desteğinin yüzde 80'nin üzerinde olduğunu, Türkiye'de ise bu rakamın yüzde 60'larda olduğunu söyledi.
9.11.2020Gündem
Aile içi şiddet çocuğu nasıl etkiler?
Aile içi şiddet çocuğu nasıl etkiler?Aile içinde şiddet gören çocuklar ilerleyen yaşantılarında aynı şiddeti bir başkasına uygulayabiliyor! Şiddete maruz kalan çocukların şiddete karşı sessizleştiğini dile getiren Psikolog İrem Güngör, "Aile içi şiddet bulaşıcıdır, devamı mutlaka gelir. Çocuk, aileden gördüğü şiddeti kendinde uygulama eğiliminde bulunuyor ya da şiddete maruz kalacak ortamlarda kendini rahat hissetmeye başlıyor" dedi
Adalet Bakanlığı: Şiddet faillerinin tahliyesi anında kolluğa bildirilecek
Adalet Bakanlığı: Şiddet faillerinin tahliyesi anında kolluğa bildirilecekAdalet Bakanlığı, hayata geçirilen yeni uygulama ile şiddet faillerinin ceza infaz kurumundan tahliyesinin, gerekli tedbirlerin alınması için hemen kolluk birimine bildirileceğini açıkladı.
5.10.2020Siyaset
Son dakika: Bakan Selçuk'tan önemli açıklamalar
Son dakika: Bakan Selçuk'tan önemli açıklamalarSon dakika haberlere göre Aile ve Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) alımlarının sonuçlarını haftaya açıklıyoruz." dedi.
12.09.2020 Ekonomi
‘Şiddet vakalarına’ uzman savcı bakacak
‘Şiddet vakalarına’ uzman savcı bakacakYeni düzenlemeye göre aile içi şiddet ve kadına yönelik şiddet vakalarını ihtisaslaşmış savcılar takip edecek... Hâkimlere karar sürecinde, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl müdürlüklerinden gelen ŞÖNİM raporları sunulacak... Şiddet uygulayanların, madde bağımlılığı, öfke kontrolü gibi tedavi programlarına dahil edilmeleri sağlanacak...
6.09.2020Gündem
Prof. Dr. Nevzat Tarhan: Öfke insan beynini devre dışı bırakıyor
Prof. Dr. Nevzat Tarhan: Öfke insan beynini devre dışı bırakıyorPsikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, trafik kazaları sonrası karşı tarafa saldıran kişilerin karakter analizleri ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu ve saldırıya uğrayanlara önemli tavsiyeler paylaştı.
19.08.2020Ruh Sağlığı
Nilüfer Çiçeği: Anlamı, Özellikleri Ve Faydaları Nelerdir? Bakımı Nasıl Yapılır?
Nilüfer Çiçeği: Anlamı, Özellikleri Ve Faydaları Nelerdir? Bakımı Nasıl Yapılır?Nilüfer çiçeği, ana vatanı yağmur ormanları olan bir su bitkisidir. Bilimsel adı Nelumbo olan bu çiçekler halk arasında Lotus çiçeği ismiyle de bilinir. Kendi kendini temizleyen özel bir sistemi mevcuttur. Bu sayede dünyadaki en temiz çiçek olarak tanımlanır. Nilüfer çiçeklerinin dünyada en fazla bulunan iki türü Amerikan lotusu ve Hint lotusudur. Nilüfer çiçeğinin faydaları ve özellikleri nelerdir, merak edenler için derledik.
19.07.2020Püf Noktası
Öfkeli bir gençle başa çıkmak
Öfkeli bir gençle başa çıkmakErgenlerle bağlanma, sınırlar ve saldırganlık davranışları arasında ilişkiyi Uzman Klinik Psikolog Aslıhan Değerli Aytoğan inceledi.
18.06.2020Ebeveyn

Benzer Haber Etiketleri

öfkeöfke kontrolüruh sağlığıizmirşiddet

Öfke Kontrolü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.