Öğretim Görevlisi

Öğretim Görevlisi

Son dakika öğretim görevlisi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan öğretim görevlisi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan öğretim görevlisi haber sayfamızda...

Öğretim Görevlisi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.172 öğretim görevlisi haberi bulunmuştur.
'Kim Milyoner Olmak İster'i dolandıran tek kişi! Büyük ödülü aldı, 192 öksürük ele verdi
'Kim Milyoner Olmak İster'i dolandıran tek kişi! Büyük ödülü aldı, 192 öksürük ele verdi 'Kim Milyoner Olmak İster' yarışmasının İngiltere versiyonunda şaşırtıcı bir gelişme yaşandı. 1 milyon poundluk soruyu bilen Binbaşı Charles Ingram yarışmayı dolandırdı. İşin tuhafı onu ele veren de stüdyoda duyulan 192 öksürük oldu.
10.05.2024 Yaşam
‘Bu kız okuyamaz' dediler! İbretlik hayat hikayesiyle ortaya çıktı
‘Bu kız okuyamaz' dediler! İbretlik hayat hikayesiyle ortaya çıktı Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokulu Sosyal Güvenlik Bölümü 2’nci sınıf öğrencisi Elif Naz Holoğlu (21), okuldaki sosyal sorumluluk projesi kapsamında, 6 yaşındayken yakalandığı lösemi ile mücadelesini, üniversite kürsüsünde gözyaşları içinde anlattı.
7.05.2024 Gündem
Alman Lisesi’nde ustaya saygı konseri
Alman Lisesi’nde ustaya saygı konseri İstanbul Devlet Opera ve Balesi emekli solist sanatçısı ve şan pedagogu, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera-Şan Bölümü emekli öğretim görevlisi soprano Gül Sabar’ın 80. yaşı onuruna yarın mezun olduğu Alman Lisesi’nin Konser Salonu’nda bir konser düzenlenecek.
4.05.2024 Kültür Sanat
Tarlalarda görülen ‘sarı pas’ hastalığı için ilaçlama önerisi
Tarlalarda görülen ‘sarı pas’ hastalığı için ilaçlama önerisi Türkiye'de tarım arazisi bakımından önemli bir yere sahip olan Sivas’ta tarlalara büyük ölçüde zarar verdiği bilinen ve genelde yağış fazlalığı nedeniyle olan ‘sarı pas’ hastalığı görülmeye başlandı.
1.05.2024 Ekonomi
Evin yer döşemesinden insan çenesi çıktı! Şaşırtan keşif: Denizli'den Avrupa'ya gitmiş
Evin yer döşemesinden insan çenesi çıktı! Şaşırtan keşif: Denizli'den Avrupa'ya gitmiş Geçtiğimiz günlerde Avrupa'da yaşayan ve ismini vermek istemeyen bir sosyal medya kullanıcısının anne ile babasının yaşadığı evde yaptığı keşif, duyanları şaşırtacak cinsten. Daha da şaşırtıcı olan bu keşfin yolunun bir noktada Türkiye ile kesişiyor olması.
28.04.2024 Yaşam
Yer: Artvin! Ayıya not bıraktı: Anahtar paspasın altında
Yer: Artvin! Ayıya not bıraktı: Anahtar paspasın altında Artvin'de tesislere 3 kez girerek zarar veren ayıya "Kapıyı kırmana gerek yok. Anahtar paspasın altında" notu bırakıldı.
26.04.2024 Gündem
“Ticaretin önündeki en büyük engel enflasyon”
“Ticaretin önündeki en büyük engel enflasyon” Ankara Ticaret Odası’nın (ATO) düzenlediği “Enflasyon Düzeltmesi, Enflasyon Muhasebesi Midir?” adlı panelde enflasyon düzeltmesi uygulamasının avantajları, dezavantajları ve hukuki boyutları ele alındı.
18.04.2024 Ekonomi
Kastamonu Üniversitesi’nden uluslararası iklim değişikliği projesi! 6 gün sürecek
Kastamonu Üniversitesi’nden uluslararası iklim değişikliği projesi! 6 gün sürecek Kastamonu Üniversitesi, uluslararası alanda hazırladığı proje ile afetlerden etkilenen illerdeki lisans öğrencilerine Kastamonu’da eğitim verecek.
15.04.2024 Eğitim
Oğuz Çetin: 81 ilde futbol okulları kurulması hedefleniyor!
Oğuz Çetin: 81 ilde futbol okulları kurulması hedefleniyor! TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nde konuştu.
5.04.2024 Futbol
Kastamonu Üniversitesi'nde öğrencilere eğitim verildi
Kastamonu Üniversitesi'nde öğrencilere eğitim verildi Kastamonu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından afetlerde sağlık hizmetleri ile ilgili proje hazırlama konusunda öğrencilere eğitim verildi.
5.04.2024 Eğitim
Kars'ta MHP'li Ötüken Senger Belediye Başkanı oldu
Kars'ta MHP'li Ötüken Senger Belediye Başkanı oldu Kars'ta 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde resmi olmayan sonuçlara göre, MHP'li Prof. Dr. Ötüken Senger Belediye Başkanı oldu.
31.03.2024 Gündem
Bekâr annelere bir nefes olmak için
Bekâr annelere bir nefes olmak için Boşanmaların artması, yalnız ebeveynlik edenlerin sayısını da artırdı. Bekâr Anneler Derneği boşandığı yıllarda hiçbir destek mekanizması bulamayan ve kendi gibi bu dönemden geçen annelere ulaşma çabasıyla yolda.
30.03.2024 Pazar
Damardan plastik alıyoruz
Damardan plastik alıyoruz Türkiye’de yapılan araştırmada, tıbbi tedavide kullanılan serumlardan kana doğrudan mikroplastik geçtiğini belirlendi. 1 litrelik serumda 65 adet mikroplastik saptandı. Uzmanlar, plastik yerine cam serum kullanılmasını öneriyor.
18.03.2024 Gündem
Milliyet Arkeoloji’den yeni sayı! Bahar bayramları özel sayısı
Milliyet Arkeoloji’den yeni sayı! Bahar bayramları özel sayısı Milliyet Arkeoloji dergisi, baharı "bahar sayısı" ile karşılıyor. Dergi, 35. sayısında tarihte bayramlarla, dinî törenlerle kutlanan, yeni bir yılın gelişi olarak görülen baharı karşılama törenlerini odağına alıyor.
15.03.2024 Kültür Sanat
Einstein yalanı! Mektuptaki 3 detay gerçeği ortaya çıkardı: 'Tezinizi reddettik'
Einstein yalanı! Mektuptaki 3 detay gerçeği ortaya çıkardı: 'Tezinizi reddettik' 1907 yılından günümüze ulaştığı söylenen ve ara ara gündeme gelen bir mektup, sosyal medyaya yeniden dolaşıma girince tüm dikkatleri üzerine çekti. Einstein'ın çalışmalarının fizikten uzak ve sanatsal olduğu belirtilen bu mektupta, Bern Üniversitesi tarafından reddedildiği de yazıyordu. İşte Einstein'la ilgili ortaya çıkan gerçek.
15.03.2024 Yaşam
Sahte gıdalara karşı caydırıcı ceza uyarısı
Sahte gıdalara karşı caydırıcı ceza uyarısı Ramazan ayı öncesi Bayrampaşa'da 5 milyon lira değerinde sahte tereyağı ele geçirilirken, Gıda Yüksek Mühendisi Öğretim Görevlisi Eda Şensu Demir, denetimlerin artırılması gerektiğini belirterek, "Daha anlık denetim yapılması ya da caydırıcı cezalar olması lazım" dedi. Demir, ayrıca sahte tereyağının tüketiciyi aldattığını, üretim sırasında farklı toksik maddelerin gıdanın içerisine girebileceğini bunun da insan sağlığına zararlı olduğunu söyledi.
9.03.2024 Ekonomi
Erzincan'daki maden faciasında korkunç tespit! 'Bu inanılmaz bir rakam'
Erzincan'daki maden faciasında korkunç tespit! 'Bu inanılmaz bir rakam' Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi Heyelan Uygulama ve Araştırma Merkezi’nden bilim insanlarının yer aldığı heyet, Erzincan'ın İliç ilçesinde 9 işçinin, kayan toprağın altında kaldığı altın madeni sahasında, LİDAR teknolojisine sahip insansız hava aracı ile ölçüm ve incelemelerde bulundu. İncelemelerde korkunç detaylara ulaşıldı.
21.02.2024 Haberler
Erzincan'daki maden faciasında korkunç tespit! 'Bu inanılmaz bir rakam'
Erzincan'daki maden faciasında korkunç tespit! 'Bu inanılmaz bir rakam' Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi Heyelan Uygulama ve Araştırma Merkezi’nden bilim insanlarının yer aldığı heyet, Erzincan'ın İliç ilçesinde 9 işçinin, kayan toprağın altında kaldığı altın madeni sahasında, LİDAR teknolojisine sahip insansız hava aracı ile ölçüm ve incelemelerde bulundu. İncelemelerde korkunç detaylara ulaşıldı.
21.02.2024 Gündem
Hatay'da ağır hasar alan ve yıkılan binalarda etriye demiri eksikliği
Hatay'da ağır hasar alan ve yıkılan binalarda etriye demiri eksikliği Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremleri sonrası 6 kişilik inşaat mühendisliği ekibi Hatay'da ağır hasar alan ve yıkılan binalarda incelemelerde bulundu. İnşaat mühendisi akademisyenler, yaklaşık 2 aylık çalışmaların ardından hazırladıkları 111 sayfalık raporu TÜBİTAK'a sundu.
17.02.2024 Gündem
Akademisyenlerden Erzincan'daki toprak kaymasıyla ilgili açıklama
Akademisyenlerden Erzincan'daki toprak kaymasıyla ilgili açıklama Erzincan'da maden sahasında meydana gelen toprak kaymasının ardından akademisyenler bölgede incelemelerde bulundu.
15.02.2024 Gündem
İstismar konusunda çocuğun hangi davranışları şüphe uyandırır? Çocuk istismarı üç kat arttı
İstismar konusunda çocuğun hangi davranışları şüphe uyandırır? Çocuk istismarı üç kat arttı Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre son dokuz yılda çocuk istismarı oranı üç kat arttı. Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ayşe Mine İşler, kız çocuklarının erkek çocuklarına oranla dört kat daha fazla risk altında olduğunu belirtti.
15.02.2024 Gündem
Kedilerden bulaşan ölümcül virüs! ABD'li yetkililer: Patojeni belirleyemedik
Kedilerden bulaşan ölümcül virüs! ABD'li yetkililer: Patojeni belirleyemedik Tarihte ilk kez sokak kedilerinden insanlara bulaşan bir virüs ölüme neden oldu. Bilim insanları virüsün patojenik olarak kayıtlarda yer almadığını ve çalışmaların devam ettiğini kaydetti.
13.02.2024 Dünya
'İdeal' tatilin süresi ne olmalı? Sihirli formül 7+1 gün mü?
'İdeal' tatilin süresi ne olmalı? Sihirli formül 7+1 gün mü? "Bazı araştırmalar sağlık ve refahın tatilin sekizinci gününde zirveye ulaştığını söylüyor. Bazı uzmanlar da yıl boyunca birkaç kısa tatil tavsiye ediyor..."
12.02.2024 Milliyet Executive
YÖK açıkladı: Üniversitelerdeki kız öğrenci oranı yüzde 51,7'ye yükseldi
YÖK açıkladı: Üniversitelerdeki kız öğrenci oranı yüzde 51,7'ye yükseldi Yükseköğretim Kurulu (YÖK), üniversitelerdeki 7 milyon 503 bin 181 öğrenciden 3 milyon 879 bin 512'sinin kızlardan, 3 milyon 623 bin 669'unun ise erkeklerden oluştuğunu ve böylece 2024'te üniversitelerdeki kız öğrenci oranının yüzde 51,7'ye yükseldiğini duyurdu.
11.02.2024 Gündem
Murat Uysal’ın adı yaşayacak
Murat Uysal’ın adı yaşayacak Balıkesir Üniversitesi Burhan Erdayı Spor Salonu’nda yer alan antrenman salonuna, vefat eden Bigadiç Meslek Yüksekokulu akademisyenlerinden aynı zamanda AK Parti Balıkesir İl Gençlik Kolları Başkanı Öğr. Gör. Hüseyin Murat Uysal’ın adı verildi.
10.02.2024 Ege

Benzer Haber Etiketleri

Öğretim Görevlisi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.