Öğretim Görevlisi

Öğretim Görevlisi

Son dakika öğretim görevlisi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan öğretim görevlisi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan öğretim görevlisi haber sayfamızda...

Öğretim Görevlisi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.673 öğretim görevlisi haberi bulunmuştur.
Karadeniz'de Amazon izi! Bugün bile denize taş atılmasının sebebi...
Karadeniz'de Amazon izi! Bugün bile denize taş atılmasının sebebi...Mitolojide tamamen kadın savaşçılardan oluşan tarihi bir topluluk olarak bilinen Amazonların, Giresun Adası'nda yaşadıkları ve günümüzde Aksu Festivalleri (Mayıs Yedisi) kutlamalarına ilham oldukları söyleniyor. Bu iddia ne kadar doğru, bugün bölgede hala yaşatılan bazı ilginç geleneklerin kökeni savaşçı kadınlara mı dayanıyor? İşte erkek egemen tarihin çehresini değiştiren Amazon kadınları...
6.12.2021Gündem
3 bin yıllık şaşırtan gerçek! Türkler tavuk yemedi, kebabı ise...
3 bin yıllık şaşırtan gerçek! Türkler tavuk yemedi, kebabı ise...Dünyanın en eski mutfaklarından biri olarak kabul edilen Türk mutfağı, kadim bir tarihe sahip. Orta Asya'dan Anadolu'ya uzanan bu lezzet öyküsünün hikâyesi de çok ilginç. Bin yıl önce Anadolu'ya göçen Türklerin tavuk yememesi, çatalı hiç kullanmamaları hatta kabak yetiştirdikleri kocaman tarlalarının olması bunlardan yalnızca birkaçı.
5.12.2021Gündem
Mantar mevsimi geldi, uzmanlar vatandaşları uyardı
Mantar mevsimi geldi, uzmanlar vatandaşları uyardıAydın’da doğal mantarların çıkmaya başlaması ile birlikte vatandaşları zehirli mantar türleri hakkında uyaran EKODOSD Bilim Danışmanı Dr. Oğuzhan Kaygusuz; “Lütfen bilmediğiniz mantarı tüketmeyin” dedi.
2.12.2021Gündem
MasterChef Tanya kimdir, nereli? 2020 MasterChef yarışmacısı Tanya Kilitkayalı kaç yaşında, ne iş yapıyor?
MasterChef Tanya kimdir, nereli? 2020 MasterChef yarışmacısı Tanya Kilitkayalı kaç yaşında, ne iş yapıyor?Tanya Kilitkayalı, MasterChef Türkiye 2020 yarışmacılar arasında öne çıkan isimlerdendi. 26 yaşındaki Kilitkayalı, Kıbrıs'ta yaşamını sürdürüyor. Aşçılık üzerine eğitimler alarak restoran işletmeciliği yapıyor. İşte, MasterChef Tanya hakkında...
1.12.2021Cadde
Sındırgı, jeotermal  enerjiyle çağ atladı
Sındırgı, jeotermal enerjiyle çağ atladıÇevreci enerji ile beş bin konutun ısındığı, 1200 yatak kapasitesi ile dikkat çeken UNESCO’ya aday kent, şimdi de canlı dikitlerin olduğu jeopark alana ahşap yürüyüş yolu ve müze kuracak
29.11.2021Ege
Polisiye dünyasının sevilen ismi Remzi Ünal
Polisiye dünyasının sevilen ismi Remzi ÜnalCelil Oker zeki, güçlü ama kendine hâkim olmakta zorluk çeken bir karakter yaratmış. Ancak şartlar da Remzi Ünal’ın aleyhinde. Yaptığı iş meşru bir iş değil. Resmen dedektif olamıyor, silah taşıyamıyor. Polisten mümkün mertebe uzak durmaya dikkat ediyor
28.11.2021Kültür Sanat
46 kişinin hayatını kaybettiği faciada on numara yağ ve sabotaj şüphesi
46 kişinin hayatını kaybettiği faciada on numara yağ ve sabotaj şüphesiBulgaristan'da alev alarak infilak eden otobüste 46 kişi hayatını kaybetti. Otobüs yangınını uzman isimler değerlendirdi. Tüm Otobüsçüler Federasyonu (TOF) Genel Başkanı Mustafa Yıldırım, "İnsanın aklına ilk olarak on numara yağ ve beraberinde tiner gibi karışımların kullanılması geliyor. Yangın hızına bakıldığı zaman böyle bir şüphe uyandırıyor" diye konuştu. İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Zekeriya Çelik ise, "Yolcuların birinde patlayıcı malzeme de olabilir. El yapımı patlayıcı olabilir, sabotaj olmuş olabilir. Uçaklardaki gibi otobüslerde de bu tehditle karşı karşıyayız. Bir yolcu tarafından sabotaj da söz konusu olabilir" dedi.
23.11.2021Gündem
Rekor promosyon
Rekor promosyonİzmir İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı 1. basamak sağlık kurumlarında çalışan 6 bin 400 kişiye, 5 yıllık süre için tek seferde 13 bin 900 lira banka promosyonu ödenecek
22.11.2021Ege
AK Parti'nin 'Teşkilat Akademisi' eğitimi Bolu, Düzce ve Zonguldak'ta başladı
AK Parti'nin 'Teşkilat Akademisi' eğitimi Bolu, Düzce ve Zonguldak'ta başladıBolu, Düzce ve Zonguldak'ta AK Parti Genel Merkez Ar-Ge ve Eğitim Başkanlığınca düzenlenen "Teşkilat Akademisi Liderlik Okulu Eğitim Programı" başladı.
20.11.2021Siyaset
Uzman isim açıkladı! Sıcaklık 1 derece artarsa dünyaya dişi gelecekler
Uzman isim açıkladı! Sıcaklık 1 derece artarsa dünyaya dişi geleceklerMuğla'da İztuzu Plajı'ndaki Deniz Kaplumbağaları Araştırma Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi'nin (DEKAMER) Başkanı Prof. Dr. Yakup Kaska, küresel iklim değişikliği nedeniyle sıcaklıkların 1 derece artması durumunda yumurtadaki caretta carettaların ya öleceğini ya da dişi olarak çıkacağını söyledi.
20.11.2021Gündem
“Dün Bugün İstanbul” sergisi 28 Kasım’a kadar ziyaretçilerini bekliyor
“Dün Bugün İstanbul” sergisi 28 Kasım’a kadar ziyaretçilerini bekliyorEylül ayında Sakıp Sabancı Müzesi’nde başlayan “Dün Bugün İstanbul” sergisi, “Yeni Neslin Sabancı’sı” vizyonu doğrultusunda, Sabancı Holding’in desteği ile devam ediyor.
18.11.2021Kültür Sanat
Hepimiz biraz ‘huzursuzuz’
Hepimiz biraz ‘huzursuzuz’Ünlü caz müzisyeni Vijay Iyer yeni albümü “Uneasy” ile İstanbul’a geliyor. Vijay Iyer, “Son 20 yıldır yaşananlardan çok tedirginiz. Bir şekilde hepimiz bunun gölgesindeyiz. Aynı güçler en büyük kirleticiler, küresel ısınma ve iklim krizinin sorumluları” diyor
18.11.2021Kültür Sanat
Gençlerden hayat kurtarıcı projeler
Gençlerden hayat kurtarıcı projelerYaşar Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü öğrencileri, çocuklardan yetişkinlere, sahil güvenlik için devriye teknesinden insansız kurtarma aracına kadar pek çok proje geliştirdi
17.11.2021Ege
Son dakika... Düzce'de 5.0 büyüklüğünde deprem! İstanbul ve çevre illerde hissedildi
Son dakika... Düzce'de 5.0 büyüklüğünde deprem! İstanbul ve çevre illerde hissedildiGelen son dakika haberine göre; Düzce'de saat 15.40'ta 5.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem İstanbul'da ve çevre illerden de hissedildi. Deprem sonrası AFAD ve Kandilli Rasathanesi'nden peş peşe açıklamalar yapıldı. Bakan Soylu depreme ilişkin her hangi bir olumsuz durumun olmadığını söyledi. Düzce Valisi Atay, depremle ilgili kendilerine ulaşan olumsuz bir durum olmadığını, korkuyla hastaneye başvuran 12-13 kişinin ayakta tedavilerinin gerçekleştirildiğini bildirdi. Öte yandan bölgede artçı depremler olmaya devam ediyor.
17.11.2021Gündem
Düzce'de 5.0 büyüklüğündeki deprem İstanbul ve çevre illerde hissedildi
Düzce'de 5.0 büyüklüğündeki deprem İstanbul ve çevre illerde hissedildiDüzce'de saat 15.40'ta 5.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem İstanbul'da ve çevre illerden de hissedildi. Deprem sonrası AFAD ve Kandilli Rasathanesi'nden peş peşe açıklamalar yapıldı. Bakan Soylu depreme ilişkin her hangi bir olumsuz durumun olmadığını söyledi.
17.11.2021Haberler
Deniz kaplumbağaları için plastik tehdidi
Deniz kaplumbağaları için plastik tehdidiNesilleri tehdit altında olan deniz kaplumbağalarının (Caretta caretta) plastik kirliliğinden etkilendiği, ciddi sağlık sorunları ile karşılaştıkları, plastik kirliliğinin yuvalama kumsallarında sıcaklığın artmasına, bunun etkisiyle popülasyona katılan erkek bireylerin azalmasına yol açabileceği belirtildi.
16.11.2021Gündem
Yüzde yüz emin olunmayan mantar öldürebilir
Yüzde yüz emin olunmayan mantar öldürebilirHafta sonları doğa yürüyüşünde bir araya geldiği vatandaşlara zehirli mantar türleri, mantarların özellikleri ve pişirme şekilleri konusunda bilgiler veren İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Ormancılık Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Ergün Bacak, mantarların bilinçsiz tüketiminin ölümle sonuçlanabildiği konusunda uyarıyor.
15.11.2021Gündem
Hikayesini duyan geldi! Tepedeki küçük mezarın sırrı
Hikayesini duyan geldi! Tepedeki küçük mezarın sırrıBatman'ın Gerçüş ilçesinde yıllarca görev yapan Kaymakam Fahrettin Önal, 87 yıl önce hayatını kaybeden kızı Sevil'i (1) halkın tavsiyesi ile evinin karşısındaki tepeye defnetti. Senarist Safa Önal ile müzisyen Sezen Cumhur Önal'ın da kız kardeşi olan Sevil'in mezarına bakıp, her sabah pencereden dua eden Önal'ın hikayesini öğrenen, Mardin Artuklu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Işık ve öğrencileri, ilçeye gelerek Sevil Önal'a dua edip, mezarına fidan dikti.
15.11.2021Gündem
Tepedeki küçük mezarın yürek burkan hikayesi
Tepedeki küçük mezarın yürek burkan hikayesiBatman'ın Gerçüş ilçesinde yıllarca görev yapan Kaymakam Fahrettin Önal, 87 yıl önce hayatını kaybeden kızı Sevil'i (1) halkın tavsiyesi ile evinin karşısındaki tepeye defnetti. Senarist Safa Önal ile müzisyen Sezen Cumhur Önal'ın da kız kardeşi olan Sevil'in mezarına bakıp, her sabah pencereden dua eden Önal'ın hikayesini öğrenen, Mardin Artuklu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Işık ve öğrencileri, ilçeye gelerek Sevil Önal'a dua edip, mezarına fidan dikti.
15.11.2021Gündem
Zeytinin kara suyu ve pirinasının ekonomiye kazandırılması önerisi
Zeytinin kara suyu ve pirinasının ekonomiye kazandırılması önerisiTürkiye'nin önde gelen zeytin üretim merkezlerinden Edremit Körfezi'nde başlayan 2021-2022 zeytin hasat sezonunda ortaya çıkan kara suyun ekonomik katma değere dönüştürülebileceği bildirildi.
14.11.2021Ekonomi
“Devlet tüm sektörlerde üretimin dijitalleşmesini desteklemelidir”
“Devlet tüm sektörlerde üretimin dijitalleşmesini desteklemelidir”Tüm dünyada “Endüstri 4.0 ve Toplum 5.0” hazırlıklarının hızla sürdüğüne dikkat çeken Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi İsmail Hayri Cem, “Türkiye’nin bu yolda geride kalmaması için devletin öncelikle eğitimi dijital dönüşüme uyumlu hale getirmesi ve tüm sektörlerde üretimin dijitalleşmesini desteklemesi gerekiyor” çağrısı yaptı.
11.11.2021Teknoloji
Lale Aytaman kimdir, kaç yaşında? Türkiye'nin ilk kadın valisi Lale Aytaman biyografisi
Lale Aytaman kimdir, kaç yaşında? Türkiye'nin ilk kadın valisi Lale Aytaman biyografisiLale Aytaman kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Türkiye'nin ilk kadın valisi olarak bilinen Lale Aytaman valilik görevini 1991-1995 yılları arasında Muğla ilinde yapmıştır. Peki Lale Aytaman kimdir?
10.11.2021Gündem
"Yapay zeka insan zihninin ezber bozma yeteneğinin yerini tutmaz"
"Yapay zeka insan zihninin ezber bozma yeteneğinin yerini tutmaz"İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) Reklamcılık Bölümü Öğretim Görevlisi Cem Arıdağ, yapay zekânın sektörün geleceğindeki rolü hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Arıdağ, reklam harcamaları en yüksek olan Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Japonya, İngiltere gibi ülkelerin örneklerinde olduğu gibi Türkiye’de de sektörün oldukça dinamik, esnek ve göreceli olduğunu belirtti. “Bu da insan faktörünün daha uzun bir süre reklamcılığın içinde kalacağının göstergesidir” diyen Arıdağ, yapay zekânın şu anda daha çok destekleyici ve farklı bakış açıları sunan bir kavram olarak değerlendirildiğini vurguladı.
8.11.2021Teknoloji
44 günde gelen Karabağ zaferi! Dünya anbean takip etti
44 günde gelen Karabağ zaferi! Dünya anbean takip ettiAzerbaycan'ın Türkiye'den satın aldığı silahlı insansız hava araçları, Karabağ'da zaferi getiren önemli unsurlardan biriydi. Türk SİHA'larının bu başarısı dünya çapında ses getirdi, savaş konseptlerini değiştirdi. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve beraberindeki TSK komuta kademesini Şuşa’da kabul etti.
8.11.2021Dünya
Konya ve Ankara'daki yırtıcı kuş ölümleriyle ilgili flaş uyarı! Hepimizi etkileyecek
Konya ve Ankara'daki yırtıcı kuş ölümleriyle ilgili flaş uyarı! Hepimizi etkileyecekGeçtiğimiz günlerde Konya'da küçük orman kartalı, Ankara'da ise şah kartalı ölü bulundu. Küçük orman kartalının elektrik tellerine temas ederek, şah kartalının ise tüfekle vurularak öldüğü tespit edildi. Peki yırtıcı kuşların ölümleri doğadaki dengeyi nasıl etkiler? Vatandaşlar bu konuda ne yapmalı? Ölümlere nasıl engel olunmalı? İşte haberin ayrıntıları...
8.11.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Öğretim Görevlisi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.