Omurga

Omurga

Son dakika omurga haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan omurga gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan omurga haber sayfamızda...

Omurga

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.223 omurga haberi bulunmuştur.
Bel Ağrısına Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer? Şiddetli Bel Ağrısı Neden Olur?
Bel Ağrısına Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer? Şiddetli Bel Ağrısı Neden Olur?Bel ağrısı günümüzde sıklıkla karşılaşılan bir sağlık problemidir. Kişilerin sosyal ve iş hayatını olumsuz derecede etkileyen şiddetli bel ağrısı bazı sağlık problemlerinin habercisi olabilir. Hamilelerde de görülebilir. Zorlama, sürekli masa başında oturanlarda duruş bozukluğu ve bel zorlanması sonucu kişilerin bel kaslarına, eklemlerine ve bağlarına hasar veren bir ağrı çeşididir. Evde yapılabilecek basit egzersizler ile ağrıyı azaltmak mümkün olabilir. Bel ağrısına ne iyi gelir, nasıl geçer? diyorsanız şiddetli bel ağrısı neden olur? İçeriğimizden detaylara ulaşabilirsiniz.
2.12.2021Sağlık
'Doğmamalıydım' diyerek annesinin doktoruna açtığı milyonlarca sterlinlik davayı kazandı
'Doğmamalıydım' diyerek annesinin doktoruna açtığı milyonlarca sterlinlik davayı kazandıİngiltere'de spina bifida hastası bir kadın, hiç doğmaması gerektiğini söyleyerek annesinin hamileliğinde doktorluğunu yapan kişiye açtığı davayı kazandı.
2.12.2021Dünya
Ebru Akel: Baleye geri dönüş
Ebru Akel: Baleye geri dönüşÜnlü sunucu Ebru Akel, yıllar sonra baleye geri döndü. 9 Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale bölümünden mezun olan Akel, geçirdiği sakatlık nedeniyle baleye ara vermişti.
1.12.2021Cadde
Manuel terapi nedir? Nasıl uygulanır?
Manuel terapi nedir? Nasıl uygulanır? Manuel terapi vücudun tüm , omurga ,eklem ,kas  ve yumuşak doku sorunlarında çok uzun süredir kullanılan ve çok başarılı sonuçlar alınan bir yöntemdir. Manuel terapi dünyada çok fazla kullanılmaktadır,  ülkemizde de   son yıllarda yoğun bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Fizyoterapist Vedat Ülker konu hakkında bilgiler verdi.
23.11.2021Genel Sağlık
Memur-Sen'den 3600 ek gösterge açıklaması
Memur-Sen'den 3600 ek gösterge açıklamasıMemur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 3600 ek gösterge sürecinin tüm kamu görevlilerini memnun etmesi için ellerinden gelen tüm gayreti ortaya koyacaklarını söyledi.
19.11.2021Ekonomi
Vestel & Milliyet Sanat Kahve Sohbetlerinde Bu Ay
Vestel & Milliyet Sanat Kahve Sohbetlerinde Bu AyAslında Birce Akalay ile buluşmak için sözleşirken çıkış noktalarımızdan biri kendi tasarımlarından oluşan Birce Fine Jewellery koleksiyonuysa, diğeri de bu sezon kadrosuna katıldığı “Son Yaz” dizisiydi. Kendisini Organize İşler Daire Başkanı Sare olarak izlemek de ilginçti ve ilginç olmaya devam edecekti. Ama istikrar konusunda rakip tanımayan dizi piyasamızın cilvesi, “Son Yaz” sezona başlar başlamaz final kararı aldı. Ama bizim konuşacak konularımız elbette bitmedi. Her şeyden önce 35 yaşında birden derinleşen sularıyla hayat vardı.
19.11.2021Kültür Sanat
Geliştirdiği projeyle dünya çapında 12 bilim insanından biri oldu
Geliştirdiği projeyle dünya çapında 12 bilim insanından biri olduİstanbul Tıp Fakültesi, Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Beyin ve Sinir Cerrahisi Ana Bilim Dalı Araştırma Görevlisi Dr. Ali Ekrem Adıyaman, omurga enjeksiyonlarında artırılmış gerçeklik teknolojisinin kadavra üzerinde kullanımının araştırılması üzerine yaptığı çalışmayla, 2021 AO Spine Research Start-Up Grant Programı'ndan 25 bin İsviçre Frank'ına varan bir ödül aldı.
9.11.2021Teknoloji
İş hayatında duruş bozukluklarını en aza indirmenin 6 temel kuralı
İş hayatında duruş bozukluklarını en aza indirmenin 6 temel kuralıGerek ofis çalışanları, gerek saha çalışanları iş hayatları boyunca sahip oldukları duruş bozuklukları nedeniyle zorluklar yaşayabilmektedirler. Duruş bozuklukları illa bir yapısal sorun sebebiyle olmak zorunda değildir, uygun olmayan masa ya da koltuk yükseklikleri, aşırı ağırlığa maruz kalma, uzun süreli araç kullanımı ya da çok uzun zaman bilgisayar başında çalışmak bu sorunlara neden olabilir.
Keşfedilen heykeller sergide
Keşfedilen heykeller sergideMilliyet Sanat’ın heykel sanatçılarını desteklemek için düzenlediği ‘II. Heykelde Yeni Keşifler’ yarışmasında seçilen 10 eser Kemer Country’de yapılan özel açılış etkinliğiyle sanatseverlerle buluştu.
Volkan Demirel'den çok konuşulacak sözler: 'Bu sistem Fenerbahçe'ye uymaz'
Volkan Demirel'den çok konuşulacak sözler: 'Bu sistem Fenerbahçe'ye uymaz'Eski milli kaleci ve yorumcu Volkan Demirel, Fenerbahçe'nin İttifak Holding Konyaspor'a 2-1 mağlup olduğu maçı beIN Sports'ta değerlendirdi.
31.10.2021Fenerbahçe
Hayvanlar Alemi İle İlgili Bilgiler; Özellikleri, Çeşitliliği Ve Sınıflandırılması
Hayvanlar Alemi İle İlgili Bilgiler; Özellikleri, Çeşitliliği Ve SınıflandırılmasıHayvanlar alemi bir çok insanın dikkatini çeken ve farklı olan bir topluluktur. Hayvan canlılar dünyasında yaşayan kendi içerisinde gruplara ayrılan organizmaların ortak ismidir. Hayvanlar üst alem olarak Eukaryota ismiyle adlandırılır. Bu ortak isimde anılan canlılar arasında evcil olanları evde insanlar tarafından beslenmektedir. Evcil olmayanların kendi yaşam tarzlarına göre hayat alanları bulunmaktadır. Bu yüzden hayvanlar alemi insanlara çok değişik ve farklı gelmektedir. Hayvanlar alemiyle ilgili merak edilen tüm detayları sizler için derledik.
30.10.2021Eğitim
‘10 büyükelçi için talimat verdim’
‘10 büyükelçi için talimat verdim’Eskişehir’de konuşan Erdoğan: “Yatıyorlar, kalkıyor, Kavala, Kavala. 10 büyükelçi onun için Dışişleri Bakanlığı’na geliyor. Gerekli talimatı Dışişleri Bakanımıza verdim. ‘Bu 10 büyükelçinin bir an önce istenmeyen adam ilan edilmelerini hemen halledeceksiniz’ dedim...”
24.10.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 10 büyükelçiye Osman Kavala tepkisi: İstenmeyen adam ilan edilmelerini istedim
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 10 büyükelçiye Osman Kavala tepkisi: İstenmeyen adam ilan edilmelerini istedimCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eskişehir Millet Bahçesi, İl Halk Kütüphanesi ve Yapımı Tamamlanan Diğer Projelerin Toplu Açılış Töreni'nde konuşma yaptı. 10 büyükelçinin Osman Kavala açıklamasına tepki gösteren Erdoğan, 'Gerekli talimatı Dışişleri Bakanımıza verdim. Bunların bir an önce 'istenmeyen adam' (Persona non grata) ilan edilmelerini hemen halledeceksiniz dedim. Türkiye'yi anlayacaksınız, bileceksiniz. Anlamadığınız gün terk edeceksiniz. Milletimize yan bakanla en ufak bir dostluğumuz olmaz.' ifadelerine yer verdi.
23.10.2021Siyaset
Hangi tıbbi rahatsızlıklar başta sersemlik hissi yaratır?
Hangi tıbbi rahatsızlıklar başta sersemlik hissi yaratır? Bazı kişiler, denge sorunlarını ‘kendilerini sersem hissetme, ayakta duramama, terelelli’ gibi kelimelerle ifade ederler. Dönme veya ivmelenme hissi olmadan, kendini dengesiz, güvensiz hissetme, bazen iç kulak probleminden kaynaklanır. Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Ali Değirmenci, sersemlik hali ve baş dönmesi hakkında bilgi verdi.
23.10.2021Genel Sağlık
‘2. baroyu hiçbir yerde göremedik’
‘2. baroyu hiçbir yerde göremedik’Üçüncü kez İstanbul Barosu Başkanı seçilen Mehmet Durakoğlu, bu dönemin kendisi için son dönem olduğunu belirtti. Durakoğlu, “Türkiye’de yaşanan hukuksuzluklar konusunda ikinci baroyu hiçbir yerde göremedik” dedi.
20.10.2021Gündem
50 yaşın üstündeki her üç kadından birinde görülüyor
50 yaşın üstündeki her üç kadından birinde görülüyorHalk arasında ‘’kemik erimesi’’ olarak bilinen osteoporoz kemik yoğunluğundaki aşırı düşüş nedeniyle kemiklerin çok daha kırılgan bir yapıya dönüşmesi anlamına geliyor. Kemik erimesinin görülme sıklığının yaşla birlikte arttığına dikkat çeken Op.Dr.Burçin Karakuş Hatipoğlu, konu hakkında bilgi verdi.
Dünya Sağlık Örgütü'nden korkutan açıklama! 10 yıl sonra yeniden oluyor
Dünya Sağlık Örgütü'nden korkutan açıklama! 10 yıl sonra yeniden oluyorDünya Sağlık Örgütü (DSÖ), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelenin sağlık sisteminde yarattığı boşluk nedeniyle dünyada tüberküloz kaynaklı ölümlerin son 10 yıl içinde ilk defa artış gösterdiğini açıkladı.
14.10.2021Dünya
Yeni Ford Focus tanıtıldı
Yeni Ford Focus tanıtıldıFord, yeni bir tasarıma, yakıt verimliliği sağlayan elektrikli güç aktarma organlarına, kişiselleştirilmiş ve sürüş deneyimini daha keyifli hale getiren ileri bağlantı ve sürücü destek teknolojilerine sahip yeni Ford Focus’u ilk kez tanıttı.
14.10.2021Otomobil
'CHP’nin fikriyse sorun çok vahim'
'CHP’nin fikriyse sorun çok vahim'Anayasa’nın ilk dört maddesiyle ilgili tartışmalara tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu tüm CHP’lilerin iradesi midir yoksa Kılıçdaroğlu’nun kişisel fikri midir? Eğer bu CHP’nin kurumsal iradesiyse ortada ülkemiz açısından çok vahim bir sorun var demektir” dedi.
7.10.2021Siyaset
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: HDP, Akşener'i veto etti
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: HDP, Akşener'i veto ettiPartisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İyi Parti lideri Akşener'in 'başbakanlığa adayım' sözleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, "HDP, Millet İttifakı'ndaki gizli ortaklık hakkını kullanarak bu hanımefendiyi veto etmiştir. Meral Akşener, hayali bir makama talip oldu." ifadelerini kullandı.
6.10.2021Siyaset
Evden çalışanlar dikkat! Tedavi edilse de tekrarlıyor
Evden çalışanlar dikkat! Tedavi edilse de tekrarlıyor2 yıl öncesine kadar 'ofis hastalıkları' denildiğinde aklımıza sadece şirketler gelirken, Kovid-19 pandemisiyle birlikte bu durum da değişti. Çoğu şirketin 'evden çalışma'ya geçmesi, ofis sorunlarının da evlere taşınmasına yol açtı. "Kulaktan dolma bilgilere itibar etmeyin" diyen Dr. Öğretim Üyesi İlknur Can'ın bu konuda önemli bir uyarısı var!
30.09.2021Gündem
Çarşıda pedal çevirdi
Çarşıda pedal çevirdiBodrum Belediyesi’nin Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında düzenlediği etkinlikte Başkan Ahmet Aras, yardımcıları ve birim müdürleriyle birlikte çarşıda bisiklet sürdü.
22.09.2021Ege
Cam Kedi Balığı Nedir? Nerelerde Yaşar Ve Kısaca Özellikleri Nelerdir?
Cam Kedi Balığı Nedir? Nerelerde Yaşar Ve Kısaca Özellikleri Nelerdir?Akvaryumlar bulundukları ortamın havasını değiştiren insanlara huzur veren bir dekorasyon öğesi olmaktadır. Akvaryum balıklarının çeşitleri hayli fazla olmakla birlikte İnsanlar genellikle herkes tarafından tercih edilen türleri beslemeye özen göstermektedir. Akvaryum balığı olan cam kedi balığı da fazla popüler olmayan bir balık çeşidi olmaktadır. Peki, cam kedi balığı nedir? Nerelerde yaşar ve kısaca özellikleri nelerdir? İşte, cam kedi balığı hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için gerekli hususlar.
22.09.2021Evcil Hayvan
İngiltere'de unlara folik asit katılacağı duyuruldu
İngiltere'de unlara folik asit katılacağı duyurulduİngiltere’de hükümet, doğacak bebeklerde sağlık sorunlarını önlemek amacıyla unlara folik asit katılacağını açıkladı.
21.09.2021Dünya
Haber ses getirdi; Akın akülü sandalyesine kavuştu
Haber ses getirdi; Akın akülü sandalyesine kavuştuDiyarbakır'da 'Yürüme engelli Akın'ın 3 tekerlekli bisikletle zorlu eğitim yolculuğu' haberi, ses getirdi. İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın tarafından ziyaret edilen Akın Aydar (10), akülü sandalyesine kavuştu. Aşkın, kendisinin de 28 yıl boyunca engelli babasına baktığını belirterek, oğlu için çırpınan anne Vasfiye Aydar'ı (31) çok iyi anladığını söyledi.
21.09.2021Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

Omurga ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.