Öneriler

Öneriler

Son dakika öneriler haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan öneriler gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan öneriler haber sayfamızda...

Öneriler

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.586 oneriler haberi bulunmuştur.
Erdoğan’ın kitabından dünyaya çarpıcı mesaj: Veto yetkisi kaldırılmalı
Erdoğan’ın kitabından dünyaya çarpıcı mesaj: Veto yetkisi kaldırılmalıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaleme aldığı “Daha Adil Bir Dünya Mümkün” adlı kitapta, BM reformu için öncelikle veto yetkisinin kaldırılması gerektiği belirtildi. Kitaptaki önerilerini BM Genel Kurulu’nda da dile getirecek olan Erdoğan, “Güvenlik Konseyinin daimi üyelerinin veto yetkileri kaldırılmadığı müddetçe hiçbir reform arayışı mümkün olmayacaktır” görüşünü ifade etti.
20.09.2021Siyaset
Son dakika haberi: Galatasaray'da Marcao sevinci
Son dakika haberi: Galatasaray'da Marcao sevinciGalatasaray Yönetimi, Brezilyalı stoperi göndermedikleri için sevindi. Sarı-kırmızılılar, “Problem yaşayan bir Marcao için 6-8 milyon euroluk teklif geliyorsa, Avrupa’da kendini gösteren bir Marcao’ya bunun 2-3 katı teklifler neden gelmesin?” düşüncesinde.
19.09.2021Galatasaray
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Daha Adil Bir Dünya Mümkün' kitabını dünya liderlerine takdim edecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Daha Adil Bir Dünya Mümkün' kitabını dünya liderlerine takdim edecekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İngilizce, Arapça ve Fransızcaya çevrilen "Daha Adil Bir Dünya Mümkün" kitabını, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu'nda bir araya geleceği üye ülke liderlerine takdim edecek.
17.09.2021Siyaset
'Hedef yüzde 20’nin üstü'
'Hedef yüzde 20’nin üstü'CHP Doğu Masası, bölgedeki her ile ilişkin rapor hazırlıyor. Genel Merkez’e sunulan raporlarla her ilin fotoğrafı çekiliyor. Raporlarda aşiretlerin eğilimi, etkisi, kanaat önderlerinin ve vatandaşın görüşleri  sıralanıyor.
17.09.2021Siyaset
‘Yerel yönetimlerde kadını güçlendiriyoruz’
‘Yerel yönetimlerde kadını güçlendiriyoruz’Edremit Belediyesi ile Kadın Adayları Destekleme Derneği ve ALDA tarafından yürütülen, Sabancı Vakfı Hibe programları kapsamında desteklenen ‘Yerel Yönetimlerde Kadınları Güçlendiriyoruz’ projesinin ilk faaliyeti olan çevrimiçi başlangıç toplantısı düzenlendi.
14.09.2021Ege
Bakan Muş, Afrika ülkelerinin Ankara Büyükelçileri ile görüştü
Bakan Muş, Afrika ülkelerinin Ankara Büyükelçileri ile görüştüTicaret Bakanı Mehmet Muş, Afrika ülkelerinin Ankara büyükelçileriyle, ticari ve ekonomik ilişkileri daha da güçlendirmek için görüş alışverişinde bulunduklarını bildirdi.
14.09.2021Ekonomi
Son dakika... DDK raporundan çıktı! 4 şiket 'borca batık'
Son dakika... DDK raporundan çıktı! 4 şiket 'borca batık'Gelen son dakika haberine göre; Devlet Denetleme Kurulu (DDK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı üzerine Türk Hava Kurumu (THK) Derneği Genel Başkanlığı, THK Gökçen İktisadi İşletmesi ve şubeler ile THK Havacılık Vakfı şirketlerinin 2009-2019 dönemine ilişkin tüm iş ve işlemleri ile hesaplarını denetledi. Raporda, faaliyetleri devam eden 8 THK Havacılık Vakfı şirketinden 4'ünün 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu'nun 376'ncı maddesi kapsamında "borca batık", 4'ünün ise "sermayenin tamamen kaybı" durumunda bulunduğu belirtildi.
14.09.2021Gündem
Yüksek kiraya formül! Avrupa'da da uygulanıyor
Yüksek kiraya formül! Avrupa'da da uygulanıyorKiralardaki fahiş artışa karşı planlanan formül hayata geçerse kiralamak için ev ve işyeri üretecek şirketlere vergi avantajı sağlanacak. Şu ana kadar sadece satmak için gayrimenkul üreten TOKİ’nin yanı sıra belediye şirketlerinin de sisteme dahil edilmesi ve kiralama yapabilmeleri üzerinde duruluyor.
14.09.2021Ekonomi
Her yıl binlerce kadını ölümden kurtaran smear testi! Yüzde 99...
Her yıl binlerce kadını ölümden kurtaran smear testi! Yüzde 99...Jinekolojik kanserler hem dünya üzerinde hem de Türkiye'de binlerce kadının yaşamını tehdit ediyor. Buna yol açan en başlıca sebepler ise düzenli kontrollerin korku, vakit bulamama ya da utanma gibi sebeplerden aksatılması. Yılda 1 kez rutin muayeneyle birlikte yapılacak smear testinin önemine vurgu yapan uzmanlar, HPV aşısıyla ilgili de önemli çağrılarda bulunuyor. İşte kadınlarda en sık görülen üç jinekolojik kanserin asla atlanmaması gereken belirtileri ve kanserden korunmak için ipuçları...
14.09.2021Gündem
Damar sağlığını korumak için 5 öneri
Damar sağlığını korumak için 5 öneriToplumumuzda ölümlerin en yayın nedenlerinden biri kalp ve damar hastalıkları ve bunların sonuçlarıdır. Yüksek tansiyonu şeker hastalığı, kolesterol yüksekliği, kilolu olmak ve sigara içmek en önemli risk faktörleridir. Sağlıklı bir beslenme ile hem bu risk faktörleri hem de damar sertliği engellenebilir. Kalp ve Damar Hastalıkları Uzmanı Dr. Muharrem Arslandağ konu hakkında bilgi verdi.
10.09.2021Genel Sağlık
Aşı kararsızlığı ilişkilerimizi nasıl baltaladı? 'Baskı yaparak...'
Aşı kararsızlığı ilişkilerimizi nasıl baltaladı? 'Baskı yaparak...'Toplumun bir kesiminde aşıyla ilgili kararsızlık devam ediyor. Bir yanda aşı olmak istemeyenlerin bu kararı toplumun geri kalanını nasıl etkileyecek, diğer yanda da kendi sağlığı risk altına girecek mi endişesi yaşıyoruz. Uzmanlara göre aslında aşı kararsızlığını tek bir nedene bağlamak çok uygun bir yaklaşım değil. Peki ailemizle, arkadaşlarımızla olan ilişkilerimizi kimi zaman kırılma noktasına götüren, 'aşı endişesi'ne karşı nasıl bir tutum sergilemek gerekiyor? Aşı olmaya ikna etmeye çalışma, komplo teorileriyle baş etme noktasında işte uzmanlardan öneriler…
14.09.2021Gündem
‘Vaatlerimin yüzde 80’i tamam’
‘Vaatlerimin yüzde 80’i tamam’Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, 2.5 yıllık görev süresini değerlendirdi. Salgına rağmen seçim vaatlerinin yüzde 80’ini tamamladığını belirten Engin, “5 yıl sonunda vadettiklerinden çok daha fazlasını hayata geçirmiş olacağım” dedi.
6.09.2021Ege
Bilim insanları iklim dostu konserler için yol haritası belirledi
Bilim insanları iklim dostu konserler için yol haritası belirlediİngiltere'deki Manchester Üniversitesi bünyesindeki Tyndall İklim Değişikliği Araştırma Merkezi, Massive Attack grubunun konserlerinden gelen verilerle, müzik dünyasının iklim değişikliğini körüklemeden konserler organize etmesi için yol haritası sundu.
6.09.2021Teknoloji
Sebebi bilinmeyen orman yangınları yüzde 51’e çıktı
Sebebi bilinmeyen orman yangınları yüzde 51’e çıktıCHP’nin orman yangınları raporunda, sebebi bilinmeyen yangınların oranının yüzde 51’e ulaştığı vurgulandı. Orman yangınlarına karşı öneri ve tespitlere yer verildi...
3.09.2021 Gündem
Anne babalara ilk gün rehberi
Anne babalara ilk gün rehberiİlkokul öğrencileri için pazartesi günü ilk ders zili çalacak! Daha önce hiç tecrübe etmedikleri yeni bir düzen ve tanışacakları yeni arkadaşlar için minikleri tatlı bir heyecan sardı şimdiden. Ancak çocuklar yeniliklere çok kolay adapte olsalar da, okul hayatına dair pek çok bilinmezlik nedeniyle heyecanın yerini ‘kaygı’ alabiliyor! Uzman Klinik Psikolog Neil Serem Yılmaz, okulun ilk gününde çocukların heyecanının kaygıya dönüşmemesi için ebeveynlere önemli öneriler ve uyarılarda bulundu.
Son dakika haberi: Kira zammında şampiyon olan semt belli oldu! Fiyatlar 4 katına çıktı
Son dakika haberi: Kira zammında şampiyon olan semt belli oldu! Fiyatlar 4 katına çıktıPandemide ertelenen düğünlerin yeniden başlaması ve yüz yüze eğitime hazırlanan üniversitelilerin ev arayışları, kiraların tırmanmasına yol açtı. Bunlara inşaat sektöründe meydana gelen arz açığı da eklenince kimi semtlerde kiralar dörde katlandı.
1.09.2021Ekonomi
İlk tanışma için ailelere öneriler
İlk tanışma için ailelere önerilerİlkokul birinci sınıflar ile okul öncesi eğitim grubundaki öğrenciler bugün ilk kez okulla tanışacaklar. Okulun, çocuğun ailesinden ayrılarak sosyalleşme sürecini yaşadığı ilk temel kurum olduğuna dikkat çeken Özel Ata Eğitim Kurumları Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Servisi uzmanları, bu dönemde ailelerin de en az çocukları kadar heyecanlı olduklarına dikkat çekiyorlar.
1.09.2021Eğitim
Kuzey hattı dikkat çekiyor
Kuzey hattı dikkat çekiyorHem İstanbul içinde geniş, mümkünse bahçeli ev arayışında şehrin kuzey hattı talep artışında öne çıkarken, hem de yazlık bölgelerde ev arayışında Kuzey Ege’nin değerinin giderek yükseldiği görülüyor.
31.08.2021Home
31 Ağustos 2021 Salı burç yorumu – Günlük burç yorumları
31 Ağustos 2021 Salı burç yorumu – Günlük burç yorumlarıÖğle saatlerine dikkat! 31 Ağustos 2021 Salı burç yorumuna göre bugün ne yapılabilir, nelerden kaçınmalı?
30.08.2021Astroloji
Son dakika! Bakan Çavuşoğlu: İlave bir mülteci yükü kaldırmamız söz konusu değildir
Son dakika! Bakan Çavuşoğlu: İlave bir mülteci yükü kaldırmamız söz konusu değildirSon dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Türkiye olarak göç konusunda ahlaki ve insani sorumluluklarımızı yeterince yerine getirdik. Bizim artık ilave bir mülteci yükü kaldırmamız söz konusu değildir." dedi.
29.08.2021Gündem
Travmalardan çocuklarımızı nasıl koruyalım?
Travmalardan çocuklarımızı nasıl koruyalım? Peş peşe yaşanan doğal afetler sonrasında ortaya çıkabilecek psikiyatrik sorunlarla ilgili olarak hazırlanan rehberde, “Yaşananlar gelecekte de çocukları etkilemeye devam edebilir” denildi
29.08.2021Gündem
Vejetaryen, vegan ve bitkisel ağırlıklı beslenenler için demir yönünden en zengin besinler
Vejetaryen, vegan ve bitkisel ağırlıklı beslenenler için demir yönünden en zengin besinlerSon dönemde hayvansal kaynaklı gıdaları kısıtlayan bazı beslenme türleri trend haline gelirken demir eksikliği de yaygınlaşıyor. Demir eksikliği ise halsizlik, yorgunluk, çarpıntı gibi farklı sağlık sorunlarını beraberinde getirerek kişinin günlük yaşamını olumsuz etkiliyor. Diyetisyen Emel Terzioğlu Arslan veganlık, vejetaryenlik, bitki bazlı beslenme gibi hayvansal kaynaklı gıdaların tüketilmediği ya da sınırlandırıldığı diyetleri uygulayanlara demir eksikliği yaşamamak için öneriler sundu. İşte detaylar...
Deterjanların içeriği değişsin
Deterjanların içeriği değişsinKocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin TBMM Müsilaj Araştırma Komisyonu’na sunduğu raporda, 35 liman, iskele platform ve yıllık 12 bin gemi hareketiyle oldukça yoğun bir deniz trafiğine sahip olan İzmet Körfezi’nin kirlilik sorunu ile karşı karşıya olduğu belirtildi.
25.08.2021Gündem
Boğaziçi Üniversitesi Rektörü'nden 'soruşturma' talimatı
Boğaziçi Üniversitesi Rektörü'nden 'soruşturma' talimatıBoğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci İnci, bugüne kadar şahsıyla ilgili olarak öğrencilere açılan tüm disiplin soruşturmalarının iptal edilmesi talimatını ilgili birimlere ileteceğini açıkladı.
24.08.2021Gündem
81 ile yüz yüze eğitim rehberi! İşte okullarda alınması gereken yeni tedbirler
81 ile yüz yüze eğitim rehberi! İşte okullarda alınması gereken yeni tedbirlerSon dakika haberlere göre, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı iş birliğinde hazırlanan "Kovid-19 Salgınında Okullarda Alınması Gereken Önlemler Rehberi" il milli eğitim müdürlüklerine gönderildi. Rehberde öğretmenler, eğitim personeli, kantin çalışanları, öğrenci servisi personeli ile öğrencilerle aynı evde yaşayanların tam doz aşılarının tamamlanmış olması önerildi.
24.08.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

bmegeizmirson dakika haberlerrapor

Öneriler ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.