Öneriler

Öneriler

Son dakika öneriler haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan öneriler gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan öneriler haber sayfamızda...

Öneriler

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.179 öneriler haberi bulunmuştur.
NATO'nun askeri sırları ortaya çıktı! Almanya'dan sızan kayıt yeni bir savaşı işaret etti: Kullanışlı bir aptal
NATO'nun askeri sırları ortaya çıktı! Almanya'dan sızan kayıt yeni bir savaşı işaret etti: Kullanışlı bir aptal Vladimir Putin'in en prestijli projesinin Taurus füzeleriyle yok edilmesi planı Rus istihbaratı tarafından sızdırıldı. Dünyada infial yaratan kayıtla ilgili İngilizler, Almanya Başbakanı Scholz'a hakaret etti. Telegraph gazetesine konuşan İngiliz yetkililer ayrıca olası Rusya-İngiltere savaşını dile getirdi.
5.03.2024 Dünya
Erken ve tekrarlayan gebelik kayıpları
Erken ve tekrarlayan gebelik kayıpları Gebeliğin ilk 20 hafta içinde sonlanması erken gebelik kaybıdır. 40 yaş üzerinde gebelik kaybının görülme oranı yüzde 30’lara dayanıyor. Bunun genetik başta olmak üzere pek çok sebebi var.
17.02.2024 Pazar
Mustafa Sarıgül'den Naci Görür önerisi! Afet Bakanlığı kurulmalı, başına getirilmeli
Mustafa Sarıgül'den Naci Görür önerisi! Afet Bakanlığı kurulmalı, başına getirilmeli Türkiye, afet yönetimine dair hangi dersleri çıkarmalı? Yerel seçim yaklaşırken partiler yola nasıl devam edecek? Muhalefet ve iktidar kritik konularda uzlaşma zemini sağlayabilecek mi? Türkiye siyasetinin deneyimli ismi, CHP Erzincan milletvekili Mustafa Sarıgül, Hafta Sonu'nda merak edilenleri Hakan Çelik'e yanıtladı.
17.02.2024 Gündem
Kiraları düşürecek 5 adım! Merkez Bankası’nın son enflasyon raporunda açıklandı
Kiraları düşürecek 5 adım! Merkez Bankası’nın son enflasyon raporunda açıklandı Merkez Bankası enflasyon raporunda konut kiralarını düşürecek bazı önerilerde bulundu. Öneriler arasında kiralık konut arzının planlanarak artırılması, devlet destekli kiralık sosyal konut sistemi, Sermaye Piyasası Kurulu'na bağlı şirketlerle kurumsal kiralama, hisseli kiracılık uygulaması ve konut sayısına göre kademeli vergilendirme ve boş konut vergisi de var.
17.02.2024 Ekonomi
Erzincan'daki facianın şifreleri! 'Birdenbire olmaz, milim milim kayar'
Erzincan'daki facianın şifreleri! 'Birdenbire olmaz, milim milim kayar' Erzincan'ın İliç ilçesindeki altın madeninde 9 işçi, kayan istiflenmiş toprağın altında kaldı. Yaklaşık 10 milyon metreküp toprağın yaratacağı çevresel risklere karşı önlemler alındığı ve şu an tehlikeli bir durum olmadığı açıklansa da akıllara takılan bazı sorular var. Doç. Dr. Mahnaz Gümrükçüoğlu Yiğit "Fırat Nehri'ne çok yakın bir noktada bu olayın yaşanması tolere edilebilir değil" derken, Maden Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Ali Kahriman maden sahasında faciaya sürükleyen ihtimalleri sıraladı.
16.02.2024 Gündem
Şikâyet çok, ihlâl yok
Şikâyet çok, ihlâl yok Sağlık Bakanlığı’nın Hasta Başvuru Bildirim Sistemi’ne geçen yıl görüş ve öneriler ile teşekkür mesajlarının da yer aldığı 91 bin 59 başvuru geldi.
13.02.2024 Gündem
Tiyatronun 100. yıl bildirisi
Tiyatronun 100. yıl bildirisi İBB Şehir Tiyatroları, Cumhuriyetimizin 100. Yılı kapsamında tiyatro çalıştayı düzenliyor.
12.02.2024 Kültür Sanat
Nokta Atış e-pazarlama
Nokta Atış e-pazarlama E- pazarlamada püf kitleninin aradığı anahtar kelimeleri ve noktalarına dikkat edenler rakiplerinin bir adım önüne geçebiliyor. Doğru tanıtım hedefi 12'den vuruyor. Videolu reklamda ilk 30 saniyeye dikkat etmek şart! Peki hangi sektör için hangi mecra öne çıkıyor? İşte ayrıntılar...
12.02.2024 Milliyet Executive
Veli Kavlak en beğendiği Türk teknik adamı açıkladı
Veli Kavlak en beğendiği Türk teknik adamı açıkladı Beşiktaşlı eski futbolcu Veli Kavlak, Serdar Sarıdağ’a önemli açıklamalar yaptı.
8.02.2024 Beşiktaş
Son dakika... DEM Parti, İstanbul'da kendi adayıyla seçime girme kararı aldı
Son dakika... DEM Parti, İstanbul'da kendi adayıyla seçime girme kararı aldı DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi'ne kendi adayları ile gireceklerini, İstanbul ve diğer illerdeki adaylarını 9 Şubat’a kadar açıklayacaklarını söyledi.
4.02.2024 Gündem
Dünya çapında profesyoneller Antakya için bir araya geldi
Dünya çapında profesyoneller Antakya için bir araya geldi Türkiye’nin dünyaca tanınmış mimar, şehir ve bölge planlama uzmanlarının, sosyolog, psikolog ve arkeologlarının, bürokrasi, hukuk, iletişim, televizyon ve yayın dünyasından isimlerinin gönüllülük esasıyla bir araya gelerek kurduğu Ortak Akıl-Antakya Platformu, Antakya’nın yeniden ayağa kaldırılması için bir değerlendirme raporu yayınladı.
2.02.2024 Ekonomi
Her beş kişiden birinde görülüyor! Obezite hastalarına özel 5 kritik öneri
Her beş kişiden birinde görülüyor! Obezite hastalarına özel 5 kritik öneri Modern çağın tehlikeli hastalığı obezite gerek dünyada gerekse ülkemizde hızla yaygınlaşıyor. Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Bilgi Baca, sağlıksız beslenme ve hareketsizlik başta olmak üzere birçok yanlış yaşam alışkanlığının etkisiyle günümüzde her 5 kişiden birinin obezite hastası olduğunu belirterek, “Covid-19 ve Influenza gibi gribal enfeksiyonlar nedeniyle evde daha çok vakit geçirilmesi de düzensiz beslenme ve hareketsizliği artırarak obezitenin hızla yaygınlaşmasına neden oldu” dedi. Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Bilgi Baca, obezite hastalarının dikkat etmeleri gereken 5 kuralı anlattı.
29.01.2024 Genel Sağlık
Tekrarlayan gebelik kayıpları
Tekrarlayan gebelik kayıpları Gebelik kaybı gebeliğin 20. haftasından önce ya da fetal ağırlık 500 gr’dan düşük iken istemsiz olarak gebeliğin sonlanmasıdır. Tekrarlayan gebelik kaybı genel olarak ardışık ya da ardışık olmayan 3 gebelik kaybına verilen isimdir.
27.01.2024 Pazar
Çamaşır makinesindeki kötü kokudan anında kurtaran tüyo! 1 çay bardağı ekleyin
Çamaşır makinesindeki kötü kokudan anında kurtaran tüyo! 1 çay bardağı ekleyin Çamaşır makinesi her evin olmazsa olmazı beyaz eşyaları arasında. Ancak pek çok ev hanımı makinenin kötü kokmasından yakınıyor. Kötü kokudan kurtulmak için yapmanız gereken 1 çay bardağı eklemek…
27.01.2024 Püf Noktası
Zeytin küfleniyorsa 1 kaşık ekleyin! Aylarca küflenmiyor, yumuşamıyor
Zeytin küfleniyorsa 1 kaşık ekleyin! Aylarca küflenmiyor, yumuşamıyor Kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi zeytin yanlış saklama koşulları nedeniyle çabucak yumuşuyor ve küfleniyor. Zeytinlerinizin küflenmesini önlemek için yapmanız gereken şey çok basit. 1 kaşık eklemek yumuşama ve küflenmeyi engelliyor.
27.01.2024 Püf Noktası
Bağışıklık sistemini kale gibi yapıyor! Hastalıklardan koruyacak 7 öneri
Bağışıklık sistemini kale gibi yapıyor! Hastalıklardan koruyacak 7 öneri Kış aylarında bağışıklığın düştüğünü ve hastalıklarla savaşmak için dengeli bir beslenme modeline geçilmesi gerektiğini ifade eden Diyetisyen Asya Naz Al, vücut savunma mekanizmasını güçlendirecek beslenme önerilerini sıraladı.
25.01.2024 Genel Sağlık
Rapor yayınlandı: Yapay zeka, sahte veri oluşturabilir
Rapor yayınlandı: Yapay zeka, sahte veri oluşturabilir Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), yapay zekanın ilaç geliştirme ve daha hızlı teşhis gibi sağlık hizmetlerinde kullanılmasındaki risklere ilişkin bir rapor yayınladı.
21.01.2024 Gündem
8. Yargı Paketi'nde ne var? Bakan Tunç'tan son dakika açıklaması
8. Yargı Paketi'nde ne var? Bakan Tunç'tan son dakika açıklaması Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Hakan Çelik'in sunduğu Hafta Sonu programında merak edilenleri yanıtladı. Anayasa Mahkemesi ve Yargıtay arasındaki anlaşmazlık nasıl çözülecek? 8. Yargı Paketi hangi düzenlemeleri içeriyor, ne zaman yürürlüğe girecek? Kamuoyunun yakından takip ettiği davalarda süreç nasıl işleyecek? Bakan Tunç, milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren önemli başlıklarI CNN TÜRK canlı yayınında değerlendirdi.
20.01.2024 Haberler
8. Yargı Paketi'nde ne var? Bakan Tunç'tan son dakika açıklaması
8. Yargı Paketi'nde ne var? Bakan Tunç'tan son dakika açıklaması Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Hakan Çelik'in sunduğu Hafta Sonu programında merak edilenleri yanıtladı. Anayasa Mahkemesi ve Yargıtay arasındaki anlaşmazlık nasıl çözülecek? 8. Yargı Paketi hangi düzenlemeleri içeriyor, ne zaman yürürlüğe girecek? Kamuoyunun yakından takip ettiği davalarda süreç nasıl işleyecek? Bakan Tunç, milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren önemli başlıklarI CNN TÜRK canlı yayınında değerlendirdi.
20.01.2024 Gündem
Karneye ödül de ceza da vermeyin
Karneye ödül de ceza da vermeyin Yaklaşık 19 milyon öğrenci, bugün karnelerini alıyor. Kötü karnenin cezalandırılmaması gerektiğine dikkat çeken uzmanlar, başarılı çocukların da pahalı hediyelerle ödüllendirilmemesini öneriyorlar. Uzmanlar karnesi nasıl olursa olsun her çocuğun tatil yapma hakkı olduğunu kaydederken Milli Eğitim Bakanlığı da öğrencilere ödev verilmemesini istedi.
19.01.2024 Gündem
Ana gündem yapay zeka, onunki başka!
Ana gündem yapay zeka, onunki başka! Davos zirvesine yapay zeka teknolojilerinin dünyaya getireceği değişim tartışması damga vururken Arjantin’in yeni Başkanı Javier Milei, yakından takip edilen konuşmasında sosyalizmi Batı’ya yönelik tehdit olarak gündeme taşıdı.
19.01.2024 Ekonomi
‘Küresel eşitsizlik uçurumu büyüyor’ uyarısı: İlk dolar trilyoneri 10 yıla ortaya çıkar
‘Küresel eşitsizlik uçurumu büyüyor’ uyarısı: İlk dolar trilyoneri 10 yıla ortaya çıkar Oxfam raporuna göre dünyada en zengin beş kişinin serveti 2020’den bu yana iki katına çıkarken 5 milyar insan ise daha da yoksullaştı. Dünya yaklaşık 10 yıl içinde ilk dolar trilyonerine sahip olacak ancak yoksulluk 229 yıl ortadan kaldırılamayacak.
16.01.2024 Ekonomi
Rekabet Kurulu'ndan META'ya ceza! 130 milyon TL'yi aştı
Rekabet Kurulu'ndan META'ya ceza! 130 milyon TL'yi aştı META’ya (Facebook) günlük 4,7 milyon TL para cezası işlemeye başladı. Bugün itibarıyla para cezası toplamda 130 milyonu aştı ve böyle giderse de artmaya devam edecek.
10.01.2024 Haberler
Rekabet Kurulu'ndan META'ya ceza! 130 milyon TL'yi aştı
Rekabet Kurulu'ndan META'ya ceza! 130 milyon TL'yi aştı META’ya (Facebook) günlük 4,7 milyon TL para cezası işlemeye başladı. Bugün itibarıyla para cezası toplamda 130 milyonu aştı ve böyle giderse de artmaya devam edecek.
10.01.2024 Ekonomi
Sitelerde aidat krizi! 120 bin TL'ye ulaştı...
Sitelerde aidat krizi! 120 bin TL'ye ulaştı... Asgari ücret artışının ardından sitelerde yönetim kurulları toplanmaya başladı. Yüzde 40 ila yüzde 150 arasında aidat zammı yapılıyor. Kiralarla yarışan aidat nedeniyle bazı konut sahipleri ve kiracılar sitelerden uzaklaşıyor.
10.01.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Öneriler ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.