Onkoloji

Onkoloji

Son dakika onkoloji haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan onkoloji gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan onkoloji haber sayfamızda...

Onkoloji

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.054 onkoloji haberi bulunmuştur.
Trafik kazası geçirdi, akciğer kanseri olduğunu öğrendi
Trafik kazası geçirdi, akciğer kanseri olduğunu öğrendi4 yıl önce Bodrum’da eşiyle birlikte motosikletle giderken geçirdiği kaza sonucu kaburgasını incitten Şehnaz Benoziyo, İstanbul’a döndüklerinde şiddetli ağrı ve şişme şikâyetiyle hastaneye başvurdu. Tedavisi devam ederken yapılan incelemeler sırasında tesadüfi olarak akciğer kanseri olduğunu öğrenen Benoziyo, başladığı zor süreç sonrasında immünoterapi tedavisiyle hayata tutunmayı başardı.
16.05.2022Sağlık
Türkiye'de her yıl 4 bin kadında görülüyor! Yumurtalık kanserinin 7 önemli sinyali
Türkiye'de her yıl 4 bin kadında görülüyor! Yumurtalık kanserinin 7 önemli sinyaliTürkiye'de her yıl yaklaşık 4 bin kadında teşhis edilen yumurtalık kanseri, jinekolojik kanserler arasında rahim kanserinden sonra 2. sırada geliyor. Herhangi bir belirti vermeden sinsice ilerlediği için genellikle geç dönemde tespit ediliyor. Hastaların büyük çoğunluğunda tanının ileri evrede konulması nedeniyle en ölümcül kanserler arasında yer alıyor. Oysa erken teşhis edildiğinde tedavisinde yüzde 80-90’lara varan başarılı sonuçlar elde edilebiliyor.
Rektörden moral ziyareti
Rektörden moral ziyaretiDokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, Nevvar Salih İşgören Çocuk Hastanesi Onkoloji Bölümü’nde tedavi gören çocuklarla bir araya geldi, bayram sevinçlerine ortak oldu.
27.04.2022Ege
350 milyon yıllık virüs! HPV kişiden kişiye nasıl bulaşıyor?
350 milyon yıllık virüs! HPV kişiden kişiye nasıl bulaşıyor? HPV kişiden kişiye nasıl bulaşıyor? Korunmak için nelere dikkat edilmeli? Jinekolojik Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. İlker Kahramanoğlu bu soruların yanıtını verirken, HPV ile ilgili de detaylı açıklamalarda bulundu.
24.04.2022Cinsel Sağlık
Hastane duvarına tırmanıp, kanser hastası çocuklara 23 Nisan hediyesi verdiler
Hastane duvarına tırmanıp, kanser hastası çocuklara 23 Nisan hediyesi verdilerBursa’da Uludağ Üniversitesi Mağara Araştırmaları ve Spor Topluluğu üyesi bir grup öğrenci, onkoloji hastanesinin duvarına iple tırmanıp, odalarından çıkamayan çocuk hastaların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak hediyeler verdi.
21.04.2022Haberler
Hastane duvarına tırmanıp, kanser hastası çocuklara 23 Nisan hediyesi verdiler
Hastane duvarına tırmanıp, kanser hastası çocuklara 23 Nisan hediyesi verdilerBursa’da Uludağ Üniversitesi Mağara Araştırmaları ve Spor Topluluğu üyesi bir grup öğrenci, onkoloji hastanesinin duvarına iple tırmanıp, odalarından çıkamayan çocuk hastaların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak hediyeler verdi.
21.04.2022Gündem
Pandemi hastaneleri kovid sonrası döneme hazır
Pandemi hastaneleri kovid sonrası döneme hazırTürkiye'de Kovid 19 salgınının Mart 2020'de ilan edilmesinin ardından tam 45 günde inşa edilip Mayıs ayında hizmete açılan Yeşilköy'deki Prof. Dr. Murat Dilmener ve Sancaktepe'deki Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi, vakaların düşmesiyle 'normalleşme' sürecine girdi. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Gökhan Tolga Adaş ile Feriha Öz Acil Durum Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Alpaslan Tanoğlu, pandemi hastanelerinde gelinen noktayı ve sonrası için yapılan planlamaları Demirören Haber Ajansı'na anlattı. Prof. Dr. Adaş, pandemi hastanelerinde artık kovid dışı tedavilere başlansa da, olası yeni bir afet ve salgın durumlarında birkaç saat içinde yeniden acil durum hastanesi olarak hizmet vermeye dönüştürülebilecek şekilde planlamaların yapıldığını kaydetti.
21.04.2022Gündem
Testis kanserinde kimler risk altında?
Testis kanserinde kimler risk altında?"Erken teşhis edilen kanserler çok daha kolay tedavi edilebilir." diyen Üroloji Uzmanı Op. Dr. Mesut Yeşil, erkeklerde yaygın görülen testis kanserinin nedenleri, belirtileri, tanısı, riskleri ve tedavisi hakkında bilinmesi gerekenleri anlattı.
Gözleri kapanan cilt kanseri Salih: Ailemi merak ediyorum
Gözleri kapanan cilt kanseri Salih: Ailemi merak ediyorumErzurum'da cilt kanseri 11 yaşındaki Salih İğneci yaşadığı karanlık odadan gün yüzüne çıkıp okullu oldu. Demirören Haber Ajansı'nın (DHA) yaşadığı dramı gündeme getirmesinin ardından yardım eli uzanan İğneci, yüzünü saran yaraların iyileşmesi ile kapanan gözleri de ışığı algılamaya başladı. Görmeyi çok istediğini belirten İğneci, "Ailemi merak ediyorum. Tek başıma bisiklet sürmek istiyorum" dedi.
19.04.2022Gündem
Lenf bezlerinden ne zaman korkmalıyız?
Lenf bezlerinden ne zaman korkmalıyız?Vücudumuzun birçok yerinde bulunan lenf bezleri sağlığımız hakkında bizlere önemli bilgiler veriyor. Özellikle çocukluk çağında lenf bezlerine dikkat etmek gerekiyor. Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi Uzmanı Prof. Dr. Barış Malbora lenf bezlerinin vücudumuzun askerleri olduğunun altını çizerek konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.
Bursa'da hastanın rahminden 21 miyom çıkarıldı
Bursa'da hastanın rahminden 21 miyom çıkarıldıBursa’da çocuk sahibi olamama, sancılı ve yoğun adet kanama şikayetiyle hastaneye başvuran kadının rahminden 21 adet irili ufaklı miyom başarılı operasyonla çıkarıldı.
10.04.2022Gündem
Kansere karşı en önemli güç: Farkındalık
Kansere karşı en önemli güç: FarkındalıkDünyada ve Türkiye'de ölüm nedenleri arasında ikinci sırada yer alan ve önemli bir halk sağlığı problemi olan kansere karşı uzmanlar en büyük silahın farkındalık olduğuna dikkat çekti.
8.04.2022Gündem
Türk Kanser Derneği Başkanı Duruman: Erken teşhiste kanser yüzde 100 tedavi edilebilir
Türk Kanser Derneği Başkanı Duruman: Erken teşhiste kanser yüzde 100 tedavi edilebilirKanser Haftası nedeniyle düzenlenen toplantıda konuşan Türk Kanser Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Burak Duruman, "Erken teşhis kanserde en önemli nokta. Erken teşhis edildiği sürece kanser yüzde 100 tedavi edilebilen bir hastalık" dedi.
5.04.2022Gündem
İmmünoterapi kanser tedavisinde giderek yaygınlaşıyor
İmmünoterapi kanser tedavisinde giderek yaygınlaşıyorKanser tedavisinde her geçen gün daha çok kullanılan immünoterapi yönteminin, başka kanser türlerinde de kullanım onayı almak için gün saydığını belirten Medikal Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Necdet Üskent, "İmmünoterapilerin kemoterapilerden en önemli farkı, kimyasal içermemesi ve vücudun doğal savaşçı hücrelerini tümöre yönlendirmesi. Doğal olarak yan etkiler de kemoterapiye göre çok daha az oluyor" diyerek önemli bilgiler paylaştı.
31.03.2022Genel Sağlık
DEÜ, gelişen Türkiye için göreve hazır
DEÜ, gelişen Türkiye için göreve hazırAraştırma üniversitelerinin 11. Kalkınma Planı’nda yer alan öncelikli alanlarının yanı sıra yetkin oldukları sağlık, ileri teknoloji ve sosyal bilimler alanlarında yapılan eşleştirilmelerine ilişkin sonuçlar açıklandı.
28.03.2022Ege
Erken teşhis kurtarır
Erken teşhis kurtarırSağlık Bilimleri Üniversitesi Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aybala Yıldız, kolon kanserinin dünyada en sık görülen 3'üncü kanser türü olduğunu belirterek, 40 yaşını geçen bireylerin düzenli kolonoskopi ve kontroller yaptırması gerektiğini söyledi.
24.03.2022Gündem
Ahmet Mekin: Tek dileğim eşimden önce ölmekti
Ahmet Mekin: Tek dileğim eşimden önce ölmekti'Selvi Boylum Al Yazmalım' filminde canlandırdığı 'Cemşit' karakteriyle gönüllerde taht kuran Ahmet Mekin, eşi Kumral Türkan Kurteli'yi 2020'de kaybetmişti. Zor günler geçiren usta oyuncu, yaşadığı acıyı iki yıl sonra ilk kez anlattı.
21.03.2022Cadde
Buzdan bere ile saçlar kemoterapiden korunuyor
Buzdan bere ile saçlar kemoterapiden korunuyorMedicana International İzmir Hastanesi Medikal Onkoloji Uzmanı Dr. Gülcan Bulut, kemoterapide saç dökülmesinin önüne geçmek için tasarlanan soğutucu bere hakkında bilgi verdi.
18.03.2022Ege
Yavaş ve sinsi ilerliyor! Kemik tümörünün öne çıkan 5 belirtisi
Yavaş ve sinsi ilerliyor! Kemik tümörünün öne çıkan 5 belirtisiAğrıyla kendini gösteren kemik tümörü, özellikle 10-25 arasındaki genç yaş grubunda görülüyor. Ancak bu yaş grubundaki çocuklar ile gençler sportif olarak da aktif oldukları için ağrı, spor yaralanmasına bağlanabiliyor ve aile tarafından ihmal edilebiliyor. Gece ağrılarının aileyi şüphelendirmesi gerektiğine dikkat çeken Prof. Dr. İbrahim Azboy ve Prof. Dr. Ufuk Aydınlı, “Eğer çocuk ya da genç diz çevresinde ağrı tarif ediyorsa dikkatli olun" diyerek kemik tümörüne karşı aileleri uyardı.
18.03.2022Gündem
Son dakika: Savaşta 4. sıcak temas için geri sayım! Dünya diken üstünde! 5. madde devreye girecek mi?
Son dakika: Savaşta 4. sıcak temas için geri sayım! Dünya diken üstünde! 5. madde devreye girecek mi?Gelen son dakika haberine göre; Rusya'nın Ukrayna'ya işgal girişiminde sıcak gelişmeler yaşanıyor. Savaşı durdurmak için masaya oturan Kiev ve Moskova yönetimlerinden gün içinde arka arkaya açıklamalar geldi. ABD, Rusya'ya uyarıda bulundu ve NATO'nun 5’inci maddesini hatırlattı. Rusya ve Ukrayna'dan müzakere açıklaması geldi.
14.03.2022Dünya
Ukrayna’daki kanser hastası çocuklar trenle Polonya'ya geldi
Ukrayna’daki kanser hastası çocuklar trenle Polonya'ya geldiUkrayna’daki kanser hastası 58 çocuk içerisinde ameliyathaneye dönüştürülmüş bölümler, doktor ve hemşirelerin bulunduğu özel trenle Polonya'ya geldi. Yurt çapındaki onkoloji hastanelerine sevk edilmeyi bekleyen çocukların bazıları ise ambulansla direkt Almanya'ya gönderildi.
13.03.2022Dünya
Rusya Mikolayiv'de onkoloji hastanesini hedef aldı
Rusya Mikolayiv'de onkoloji hastanesini hedef aldıUkrayna’nın sahil kentlerinden biri olan Mikolayiv'de Rus askerleri, kanser hastalarının tedavi gördüğü hastaneye ateş açtı.
12.03.2022Dünya
İlham Veren Kadın Liderler Zirvesi 8 Mart’ta düzenlenecek
İlham Veren Kadın Liderler Zirvesi 8 Mart’ta düzenlenecek"İlham Veren Kadın Liderler Zirvesi, Prof. Dr. Nil Molinas Mandel, Kuzey Marmara Otoyolu Genel Müdürü Aynur Uluğtekin, İş Kadını Leyla Alaton gibi alanında başarılı pek çok kadının katılımıyla gerçekleştirilecek."
6.03.2022Vitrin
SMA hastası kızlarını kaybeden aile, oğulları Umut için mücadele ediyor
SMA hastası kızlarını kaybeden aile, oğulları Umut için mücadele ediyorKayseri'de 10 yıl önce SMA hastası kızları 1,5 yaşındaki Rabia Nur Dirican'ı kaybeden Mustafa (40) ve Serpil Dirican (34) çifti, primer immün yetmezliği hastası oğulları Umut Berk (7) için mücadele veriyor. Kızını kurtaramadığını ancak oğlunu kurtaracağını söyleyen Serpil Dirican, "Biz Umut'un anne ve babası olarak elimizden geldiğince en iyisini yapmaya çalışıyoruz. İnşallah oğlumu kurtarır aynı acıyı yeniden yaşamam" dedi.
4.03.2022Gündem
Tuğba Özerk'in saplantılı hayran kabusu! 'Tehditle haraç istiyor'
Tuğba Özerk'in saplantılı hayran kabusu! 'Tehditle haraç istiyor'Ezgi Mola, Serenay Sarıkaya, Aleyna Tilki ve Ceylan Ertem’in ardından şarkıcı Tuğba Özerk de saplantılı hayran mağduru olduğunu iddia ederek adliyenin yolunu tuttu. Suç duyurusunda bulunan ünlü isim, yedi yıldır kendisini taciz eden kişinin tehditle haraç istediğini söyledi.
3.03.2022Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Onkoloji ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.