Optik

Optik

Son dakika Optik haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Optik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Optik haber sayfamızda...

Optik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.230 optik haberi bulunmuştur.
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Bölümler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Bölümler ve Cevapları Kelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm bölümler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
3.08.2021Oyun
Sayısal ile alan bölümler 2021: YKS üniversitelerin sayısal bölümleri ve taban puanları
Sayısal ile alan bölümler 2021: YKS üniversitelerin sayısal bölümleri ve taban puanlarıSayısal bölümler ve taban puanları. YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak olan üniversite adayları sayısal bölümleri araştırıyor. Peki, sayısal bölümler hangileri? Sayısal bölümler sıralama ve taban puanları 2021.
29.07.2021Gündem
Öğrenci bulmak kolay olmayacak
Öğrenci bulmak kolay olmayacakYaklaşık 2,5 milyon üniversite adayının beklediği YKS sonuçları açıklandı. Hem adaylar hem de üniversiteler büyük bir şok yaşadı. Çünkü 4 yıllık bölümleri tercih edebilecek aday sayısı yarı yarıya düştü. Uzmanlar, yeterli puanı olan aday bulunmadığı için vakıflar başta olmak üzere pek çok üniversitede kontenjanların boş kalacağını düşünüyor; barajın geçen yıl olduğu gibi 170’e düşürülmesi gerektiği söylüyorlar.
29.07.2021Eğitim
Bakan Soylu: Memleket zor dönemdeyken Pakistan ve Afganistanlı kardeşlerimiz bileziklerini gönderdi
Bakan Soylu: Memleket zor dönemdeyken Pakistan ve Afganistanlı kardeşlerimiz bileziklerini gönderdiİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Şimdi ‘Türkiye’ye, Afganlar geliyor’ diyorlar sadece bize değil Batı’ya da gidiyorlar. O eleştirenlere bir şey demek istiyorum. Bu memleket zor bir dönemdeyken bir tek silahı ve kurşunu yokken, İstiklal Mücadelesi’nde Pakistan ve Afganistanlı kardeşlerimiz kollarındaki bilezikleri sattılar ve Türkiye’ye gönderdiler. Oradan artan parayla da bilmeyenler bilsinler, İş Bankası kuruldu. Her şeyi unutursak, gelecek nesil de bizi unutur” dedi.
28.07.2021Siyaset
YKS adaylarının cevap kağıtları erişime açıldı
YKS adaylarının cevap kağıtları erişime açıldıYükseköğretimKurumları Sınavı (YKS) cevap kağıtları ve aday cevapları ÖSYM'nin internet sitesinden erişime açıldı.
28.07.2021Gündem
Türkiye sınırda harekete geçti! Kontrol böyle sağlanacak
Türkiye sınırda harekete geçti! Kontrol böyle sağlanacakVan'ın İran sınırındaki Çaldıran ilçesinden başlatılan Ağrı'nın Doğubayazıt ile Hakkari'nin Yüksekova hattına kadar uzanan modüler duvar ve akıllı kule çalışmaları devam ediyor. Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, 295 kilometrelik sınır hattının tamamına duvar örüleceğini belirtti.
28.07.2021Gündem
Türkiye üretti! TUSAŞ'tan dünyada bir ilk
Türkiye üretti! TUSAŞ'tan dünyada bir ilkTUSAŞ Motor Sanayii AŞ'de (TEI) görevli kalite mühendislerinin geliştirdiği yerli yazılım, yeni nesil yolcu uçaklarında motorun ağırlığını azaltıp yakıt verimliliği sağlayan blisklerin daha önce mekanik yöntemlerle gerçekleştirilen ölçümlerinin optik olarak yapılmasına imkan sağlayarak zamandan da tasarruf sağlıyor.
28.07.2021Ekonomi
Türkiye sınırda harekete geçti! Kontrol böyle sağlanacak
Türkiye sınırda harekete geçti! Kontrol böyle sağlanacakVan'ın İran sınırındaki Çaldıran ilçesinden başlatılan Ağrı'nın Doğubayazıt ile Hakkari'nin Yüksekova hattına kadar uzanan modüler duvar ve akıllı kule çalışmaları devam ediyor. Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, 295 kilometrelik sınır hattının tamamına duvar örüleceğini belirtti.
27.07.2021Haberler
Türkiye üretti! TUSAŞ'tan dünyada bir ilk
Türkiye üretti! TUSAŞ'tan dünyada bir ilkTUSAŞ Motor Sanayii AŞ'de (TEI) görevli kalite mühendislerinin geliştirdiği yerli yazılım, yeni nesil yolcu uçaklarında motorun ağırlığını azaltıp yakıt verimliliği sağlayan blisklerin daha önce mekanik yöntemlerle gerçekleştirilen ölçümlerinin optik olarak yapılmasına imkan sağlayarak zamandan da tasarruf sağlıyor.
27.07.2021Haberler
Türk mühendislerin geliştirdiği yazılım uçak motorlarında öncü oldu
Türk mühendislerin geliştirdiği yazılım uçak motorlarında öncü olduTUSAŞ Motor Sanayii AŞ'de (TEI) görevli kalite mühendislerinin geliştirdiği yerli yazılım, yeni nesil yolcu uçaklarında motorun ağırlığını azaltıp yakıt verimliliği sağlayan blisklerin daha önce mekanik yöntemlerle gerçekleştirilen ölçümlerinin optik olarak yapılmasına imkan sağlayarak zamandan da tasarruf sağlıyor.
27.07.2021Teknoloji
Son dakika... İki askerin şehit edilmesi! Bakan Akar: 12 terörist etkisiz hale getirildi
Son dakika... İki askerin şehit edilmesi! Bakan Akar: 12 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Fırat Kalkanı bölgesinde iki askerin şehit edildiği saldırıyla ilgili, "Gerekli operasyonları yaptık. Şu ana kadar toplam 12 terörist etkisiz hale getirildi. Bu yılın başından itibaren Irak’ın kuzeyindeki operasyonlarda 1581 terörist etkisiz hale getirildi" dedi.
26.07.2021Gündem
Motorola Edge 20 serisi hakkında yeni detaylar ortaya çıktı
Motorola Edge 20 serisi hakkında yeni detaylar ortaya çıktıMotorola imzalı yeni akıllı telefon serisi hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. İki telefon modelini içinde barındırması beklenen serinin, kamera tarafında iddialı olması bekleniyor.
26.07.2021Teknoloji
Son dakika: Bakan Soylu'dan kaçak göçle ilgili açıklama
Son dakika: Bakan Soylu'dan kaçak göçle ilgili açıklamaSon dakika haberine göre; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye’nin en güçlü olduğu alanın kaçak göçle mücadelesi olduğunu bildirdi. Soylu, sosyal medya hesabından kaçak göçle mücadeleye ilişkin açıklama yaptı.
19.07.2021Siyaset
Son dakika... Sosyal medya bu görüntüyü konuşmuştu! Van Valiliği'nden açıklama
Son dakika... Sosyal medya bu görüntüyü konuşmuştu! Van Valiliği'nden açıklamaGelen son dakika haberine göre Van Valiliği sosyal medyada da konuşulan çok sayıda düzensiz göçmenin boş arazide toplu şekilde yürüdükleri görüntülere ilişkin, 'Düzensiz göçmenleri saklamakta kullandığı evlere yönelik yaptığı operasyonlar neticesinde ortaya çıktığı tespit edilmiş olup; 1456 düzensiz göçmen yakalanmış, bunları organize eden 11 organizatör yakalanarak gözaltına alınmıştı.' açıklamasında bulundu.
19.07.2021Gündem
Son dakika... 'Afgan göçmenler kolaylıkla yurda giriyor' iddialarına yalanlama
Son dakika... 'Afgan göçmenler kolaylıkla yurda giriyor' iddialarına yalanlamaAfganistan'dan gelen göçmen sayısında artış olmadığı, hudut hattının 20'ye yakın tabur, komandolar dahil 20 bin civarında personel, modüler beton duvar, elektro-optik kuleler ve insansız hava araçları ile 24 saat boyunca izlendiğini belirtildi.
16.07.2021Gündem
Uydu projesinde imzalar atıldı! Hepsini yerli imkanlarla geliştirecek
Uydu projesinde imzalar atıldı! Hepsini yerli imkanlarla geliştirecekSSB ile TUSAŞ arasında imzalanan projeyle GÖKTÜRK-1 Uydu Sistemi'nin görev ömrü tamamlandıktan sonra Türk Silahlı Kuvvetlerinin yüksek çözünürlüklü elektro-optik uydu görüntüsü ihtiyacının karşılanması amaçlanıyor.
16.07.2021Teknoloji
Mehmet Naci İnci kimdir, nereli? Prof. Dr. Mehmet Naci İnci hakkında merak edilenler
Mehmet Naci İnci kimdir, nereli? Prof. Dr. Mehmet Naci İnci hakkında merak edilenlerBoğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü'ne vekaleten Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Naci İnci atandı. Vatandaşlar ise Mehmet Naci İnci kimdir, nereli? araştırmasına başladı. İşte Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü'ne vekaleten atanan Mehmet Naci İnci biyografisi...
15.07.2021Gündem
Son dakika haberler: Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü'ne vekaleten atama
Son dakika haberler: Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü'ne vekaleten atamaBoğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü'ne vekaleten Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Naci İnci atandı.
15.07.2021Gündem
İnternet hız rekoru kırıldı! İşte detaylar
İnternet hız rekoru kırıldı! İşte detaylarİnternetin hızlı olması adına fiber ağların alt yapısı geliştiriliyor. Pek çok ülke konu hakkında çalışmalar yaparken, yeni bir hız rekoru haberi geldi. Daha önce araştırmacılar internet hızını saniyede 178 terabite kadar çıkarmayı başarmış ve hız rekoru kırmıştı. Yeni gelen verilere göre bu rekor artık 319 terabite kadar çıkmış durumda.
14.07.2021Teknoloji
Apple yeni bir patent aldı! 2022'de karşımızda olacak
Apple yeni bir patent aldı! 2022'de karşımızda olacakApple yeni cihazlarında kullanmak amacıyla pek çok patent alıyor. Bunun en son örneklerinden biri de yeni telefoto sistemi oluyor.
14.07.2021Teknoloji
Son dakika haber: Erdoğan kararı duyurdu! Bayram tatilinin kaç gün olacağı belli oldu
Son dakika haber: Erdoğan kararı duyurdu! Bayram tatilinin kaç gün olacağı belli olduSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası flaş açıklamalarda bulundu. Bayramda köprülerin ücretsiz olacağını söyleyen Erdoğan, "Pazartesi günkü yarım günü idari tatil olarak belirledik. Vatandaşlarımız fiilen 16 Temmuz Cuma akşamından 26 Temmuz Pazartesi sabahına kadar tatile kavuşmuş oluyor" dedi.
12.07.2021Siyaset
Çataklı'dan 'düzensiz göçmen' iddiasıyla ilgili açıklama: Gerçeği yansıtmıyor
Çataklı'dan 'düzensiz göçmen' iddiasıyla ilgili açıklama: Gerçeği yansıtmıyorSon dakika haberine göre; İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, son dönemde Afganistan'da yaşanan gelişmeler üzerinden düzensiz göçmenlerin kalabalık gruplar halinde kontrolsüz biçimde sınırlardan girdiği iddiasına yönelik görüntülerin Türkiye sınırlarından olmadığını ve gerçeği yansıtmadığını bildirdi.
12.07.2021Gündem
Son dakika: Erdoğan duyurdu! Bayramda köprü-otoyolları ücretsiz olacak
Son dakika: Erdoğan duyurdu! Bayramda köprü-otoyolları ücretsiz olacakGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası alınan flaş kararları duyurdu. Erdoğan, 'Karayolları Genel Müdürlüğümüzün işletmesindeki otoyollar ve köprülerde bayram vesilesiyle uygulanacak ücretsiz geçişler cuma gece yarısı başlayacaktır.' dedi.
12.07.2021Ekonomi
Pasifik Okyanus'unda 'Cam Ahtapot' görüntülendi
Pasifik Okyanus'unda 'Cam Ahtapot' görüntülendiABD'nin California eyaleti merkezli Schmidt Okyanus Enstitüsü, Pasifik Okyanusu'nun (Büyük Okyanus) derin sularında gerçekleştirdiği araştırma seferinde nadir rastlanan 'Cam Ahtapot'u görüntüledi.
11.07.2021Dünya
Bakan Varank'tan flaş açıklamalar! 'Katlanarak artacak' diyerek duyurdu
Bakan Varank'tan flaş açıklamalar! 'Katlanarak artacak' diyerek duyurduSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, savunma sanayisinde çalışan sayısına ilişkin "Önümüzdeki yıllarda bu sayı katlanarak artacak. O zaman bu aşağılamaları yapan zatlar Türkiye'nin Türk mühendis ve teknisyenlerinin başarılarını, söylediklerinden utanarak izleyecekler" ifadelerini kullandı. Varank, Prof. Dr. Naci Görür'ün açıklamalarına yönelik, "Mesleği deprem uzmanlığı olan birileri çıkacak, bunca emeği, bunca mücadeleyi yok sayarak gençlerimizin özgüvenine kast edecek. Kimse kusura bakmasın, biz gençlerimizi sokakta bulmadık, böyle ideolojik yaklaşımlara sahip kişilere de gençlerimizin emeklerini, hayallerini yedirmeyiz" dedi.
10.07.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

göçmenTUSAŞson dakika haberleryksafganistan

Optik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.