Ortak Tatbikat

Ortak Tatbikat

Son dakika ortak tatbikat haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ortak tatbikat gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ortak tatbikat haber sayfamızda...

Ortak Tatbikat

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 758 ortak tatbikat haberi bulunmuştur.
Türkiye, Azerbaycan ve Pakistan'dan ortak tatbikat
Türkiye, Azerbaycan ve Pakistan'dan ortak tatbikatTürkiye, Azerbaycan ve Pakistan özel kuvvetleri Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de ortak askeri tatbikat yapacak.
11.09.2021Dünya
Son dakika... MSB duyurdu! 1865 terörist etkisiz hale getirildi
Son dakika... MSB duyurdu! 1865 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, “Irak’ın kuzeyindeki Metina ve Avaşin-Basyan bölgelerinde icra edilen Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarında bugüne kadar 244 terörist etkisiz hale getirildi. Tedbirler sayesinde son bir ayda, tüm hudutlarımızdan yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 13 bin 769 şahıs yakalandı, 25 bin 186 şahıs hududu geçmeden engellendi” dedi.
5.09.2021Gündem
İran, Rusya ve Çin'den ortak tatbikat
İran, Rusya ve Çin'den ortak tatbikatRusya, İran ve Çin'in Basra Körfezi'nde ortak askeri tatbikat düzenleyeceği bildirildi.
23.08.2021Dünya
Bölgesel dengeler nasıl değişecek?
Bölgesel dengeler nasıl değişecek?Kabil’in düşmesinin ardından, Afganistan’ın geleceğiyle ilgili kaygılar da dillendirilmeye başlandı. Milliyet’e değerlendirmelerde bulunan Prof. Dr. Hasan Ünal, halen ülkede iç savaş riski bulunduğunu vurgularken, Prof. Dr. Ahmet Kasım Han da, bölgede önümüzdeki dönemde Rusya ve Çin ağırlıklı bir rekabet görülebileceğine dikkat çekti
17.08.2021Dünya
Yunanistan ve Mısır'dan ortak tatbikat
Yunanistan ve Mısır'dan ortak tatbikatYunanistan Hava Kuvvetlerine ait savaş uçakları ile Mısır Hava Kuvvetlerine ait savaş uçaklarının Girit Adası'nın güneyinde ortak eğitim tatbikatı gerçekleştirdiği bildirildi.
12.08.2021Dünya
Rusya, Afganistan sınırında tatbikata hazırlanıyor
Rusya, Afganistan sınırında tatbikata hazırlanıyorRusya, Tacikistan ve Özbekistan, Afganistan sınırının yakınlarında tatbikat düzenleyecek.
27.07.2021Dünya
Yunan basınından Türkiye göndermesi! Rafale jetleri...
Yunan basınından Türkiye göndermesi! Rafale jetleri...Yunanistan, Fransa'dan satın aldığı Rafale jetlerinin ilkini teslim aldı. Yunan basını teslimatın ardından Türkiye'yi hedef alan başlıklar attı. Yorgo Kırbaki, CNN TÜRK ekranlarında son durumu değerlendirdi.
24.07.2021Haberler
‘Karabağ’da bize zaferi TSK’nın eğitimi getirdi’
‘Karabağ’da bize zaferi TSK’nın eğitimi getirdi’Azerbaycan Savunma Bakanı Zakir Hasanov, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK), Azerbaycan ordusunun muharebe eğitiminde önemli rol oynadığını, Dağlık Karabağ’ın Ermeni işgalinden kurtarılmasının bu sayede gerçekleştiğini söyledi.
28.06.2021Siyaset
Azerbaycan Savunma Bakanı Hasanov: Bizi bu sınava Türk Silahlı Kuvvetleri hazırlamıştı
Azerbaycan Savunma Bakanı Hasanov: Bizi bu sınava Türk Silahlı Kuvvetleri hazırlamıştıAzerbaycan Savunma Bakanı Orgeneral Zakir Hasanov, savaşın bir sınav olduğunu, bu sınavı geçtiklerini belirterek, "Bizi bu sınava Türk Silahlı Kuvvetleri hazırlamıştı." dedi.
27.06.2021Dünya
Sudan ve Mısır ordularının ortak savaş tatbikatı tamamlandı
Sudan ve Mısır ordularının ortak savaş tatbikatı tamamlandıSudan ve Mısır ordularının, Etiyopya'yla yaşanan Hedasi Barajı krizinin tırmandığı dönemde düzenlediği ortak savaş tatbikatı sona erdi.
31.05.2021Haberler
Son dakika... Sudan ve Mısır ordularının ortak tatbikatı tamamlandı
Son dakika... Sudan ve Mısır ordularının ortak tatbikatı tamamlandıSudan ve Mısır ordularının, Etiyopya'yla yaşanan Hedasi Barajı krizinin tırmandığı dönemde düzenlediği ortak savaş tatbikatı sona erdi. Mısır ve Sudan, Etiyopya'nın ortak anlaşmaya yanaşmadığını ileri sürerek, Nil Nehri'ndeki su akışında yaşanan olumsuz bir duruma seyirci kalmayacaklarını açıklamıştı.
31.05.2021Dünya
Rusya ve Kazakistan'dan Hazar'da ortak tatbikat
Rusya ve Kazakistan'dan Hazar'da ortak tatbikatHazar Denizi’nde Kazakistan Deniz Kuvvetleri ve Rus Donanmasına ait Hazar Filosu askerleri ortak tatbikat düzenliyor.
20.05.2021Dünya
Çin'e karşı harekete geçiyorlar! ABD, Fransa ve Japonya'dan gövde gösterisi...
Çin'e karşı harekete geçiyorlar! ABD, Fransa ve Japonya'dan gövde gösterisi...Japonya Kara Öz Savunma Kuvvetlerinin (GSDF) ülkenin güneybatısında, Çin'in tehditkar faaliyetlerine karşı, Fransa ve ABD ile büyük çaplı ortak tatbikat düzenleyeceği bildirildi.
26.04.2021Dünya
İki ABD savaş gemisi Boğaz’dan geçmeyecek
İki ABD savaş gemisi Boğaz’dan geçmeyecekUkrayna ile Rusya arasındaki krizde dün ABD yönetimi tarafından sürpriz bir adım atıldı.
15.04.2021Dünya
Azerbaycan ve Türk ordularından ortak tatbikat
Azerbaycan ve Türk ordularından ortak tatbikatAzerbaycan ve Türk ordularının muhabere birlikleri ortak tatbikata başladı.
6.04.2021Dünya
Mısır halkı bizimle ters düşmez
Mısır halkı bizimle ters düşmezCumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki kararlılığının devam edeceğini vurgulayarak “Taviz vermemiz söz konusu değil” dedi. Erdoğan, “Mısır halkı bizimle ters düşmez. Türkiye orada karar verici konumundadır” ifadelerini kullandı
17.03.2021Siyaset
NATO, Gürcistan’la ortak tatbikat yaptı
NATO, Gürcistan’la ortak tatbikat yaptıTürk Deniz Kuvvetleri’ne ait Barbaros sınıfı fırkateynlerinden TCG Kemalreis’in (F-247) de aralarında yer aldığı NATO Daimi Deniz Görev Grubu-2 (SNMG2) gemileri ortak deniz tatbikatı için Gürcistan’ın Poti Limanı’na geldi.
17.03.2021Siyaset
ABD ile Akdeniz’de ortak deniz eğitimi
ABD ile Akdeniz’de ortak deniz eğitimiTSK ve ABD unsurları, Doğu Akdeniz’de ortak çalışabilirliği artırmaya yönelik kapsamlı eğitimler gerçekleştirecek.Eğitime TSK’ya ait fırkateyn ve uçaklar ile ABD’nin Eisenhower Uçak Gemisi Görev Grubu katılacak
17.03.2021Dünya
Japonya ile ABD, Çin'in yeni yasasına karşı "ortak endişeler" paylaşıyor
Japonya ile ABD, Çin'in yeni yasasına karşı "ortak endişeler" paylaşıyorJaponya ile ABD'nin Dışişleri ve Savunma Bakanları, Çin'in kendisine ait olduğunu iddia ettiği kara sularda, kurallara uymayan yabancı gemilere karşı sahil güvenliğe silah kullanma yetkisi veren yasasına yönelik "ciddi endişe" duyduklarını söyledi.
16.03.2021Dünya
Son dakika: Erdoğan'dan çok net Doğu Akdeniz mesajı: Taviz vermemiz söz konusu değil
Son dakika: Erdoğan'dan çok net Doğu Akdeniz mesajı: Taviz vermemiz söz konusu değilGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi üyeleriyle anlaşmaların imza töreni ve ortak basın toplantısında konuştu. Erdoğan "Dost kara günde belli olur anlayışı ile Bosna Hersek'in yanında olduk. 30 bin doz aşıyı Bosna Hersek'e göndereceğiz." ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Doğu Akdeniz'deki gelişmelere ilişkin gelen soruya, "Türkiye'nin kararlılığı aynen devam etmektedir. Yani buradan bizim taviz vermemiz söz konusu değil." cevabını verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mısır'la diplomatik temasların başlamasına ilişkin, "Mısır halkı bizimle ters düşmez." dedi.
16.03.2021Siyaset
Yunanistan'dan gayri askeri statüdeki Sakız Adası'nda tatbikat
Yunanistan'dan gayri askeri statüdeki Sakız Adası'nda tatbikatDoğu Akdeniz'de tansiyonu yükselten Yunanistan, Türkiye sınırına 7.5 kilometre uzaklıkta bulunan ve gayri askeri statüdeki Sakız Adası'nda tatbikat düzenledi.
16.03.2021Dünya
Filipinler Devlet Başkanı, nükleer silahların ülkesinde konuşlandırılmasını istemiyor
Filipinler Devlet Başkanı, nükleer silahların ülkesinde konuşlandırılmasını istemiyorFilipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, ülkesine nükleer silah getirilmesi halinde ABD ile yapılan Ziyaretçi Kuvvetler Anlaşması'nı (VFA) tek taraflı iptal edeceğini bildirdi.
28.02.2021Dünya
İran ve Rusya'dan ortak tatbikat
İran ve Rusya'dan ortak tatbikatSuriye'de müttefik olan iki ülke, Umman Denizi'ne savaş gemileri ve helikopterler gönderdi. İran resmi televizyonu, tatbikatta gece ateş eğitimlerinin de yer aldığını bildirdi.
16.02.2021Dünya
İran ve Rusya Hint Okyanusu'nda ortak askeri tatbikat düzenleyecek
İran ve Rusya Hint Okyanusu'nda ortak askeri tatbikat düzenleyecekİran ve Rusya'nın Hint Okyanusu'nun kuzeyinde ortak askeri tatbikat düzenleneceği bildirildi.
14.02.2021Dünya
ABD'nin Ankara Büyükelçisinden ortak tatbikat paylaşımı
ABD'nin Ankara Büyükelçisinden ortak tatbikat paylaşımıABD'nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield, ABD donanmasına ait Arleigh Burke sınıfı güdümlü füze destroyeri USS Donald Cook ve Amerikan füze atar savaş gemisi USS Porter'ın, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ile Karadeniz'de tatbikat yapmasını memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi.
11.02.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

tatbikatTürkiyerusyaABDyunanistan

Ortak Tatbikat ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.