Özbekistan

Özbekistan

Son dakika Özbekistan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Özbekistan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Özbekistan haber sayfamızda...

Özbekistan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.217 özbekistan haberi bulunmuştur.
Kazakistan, enerjide yeni güç dengesine hazırlanıyor
Kazakistan, enerjide yeni güç dengesine hazırlanıyorKazakistan hükümetine yakın kuruluşlarda da görev almış bir siyasi analist olan NikitaShatalov, Kazakistan’ın Rusya’ya olan bağımlılığını azaltacak ve Avrupa’yı destekleyebilecek enerji adımlarını Milliyet Enerji’ye anlattı.
El ele zirveye
El ele zirveyeİslami Dayanışma Oyunları’nda dün özel anlar yaşandı. Sırıkla atlamada Buse Arıkazan ile Demet Parlak, 2017’deki organizasyonun ardından Konya’da yine beraber mutlu sona ulaştı, altını kaptı
9.08.2022Diğer
Pist bisikletinde, Özbekistan ve Birleşik Arap Emirlikleri madalya kazandı
Pist bisikletinde, Özbekistan ve Birleşik Arap Emirlikleri madalya kazandıKonya'da düzenlenen 5. İslami Dayanışma Oyunları'nda bugün düzenlenen pist bisikleti yarışlarında kadınlarda Özbekistan, erkeklerde ise Birleşik Arap Emirlikleri altın madalya kazandı.
7.08.2022Diğer
Erdoğan'dan KPSS çıkışı: Şaibe ortadan kalkacak!
Erdoğan'dan KPSS çıkışı: Şaibe ortadan kalkacak!ÖSYM'nin KPSS'deki şaibeleri ortadan kaldırarak yoluna devam edeceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Akkuyu'ya gidip incelemelerde bulunacağını açıkladı. Putin ile Suriye’de yuvalanan terör örgütlerine karşı atılabilecek adımları mütalaa ettiklerini belirten Erdoğan, “Bu katil sürüleriyle mücadelemize birlikte gereken cevabı verme kararında da mutabık kaldık” dedi.
7.08.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Rusya dönüşü KPSS açıklaması: Biz bunu gördük
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Rusya dönüşü KPSS açıklaması: Biz bunu gördükCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya'nın Soçi kentindeki ziyareti dönüşü KPSS'nin iptali ve yaşanan süreçle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
6.08.2022Siyaset
Kıtaları aşacak, her ilde olacak
Kıtaları aşacak, her ilde olacakDedeman’ın 2025 yılına kadar büyüme stratejisi hem Türkiye’de 81 ili, hem de dünyanın farklı kıtalarında yeni yatırımları kapsıyor. Dedeman Hotels & Resorts International Yönetim Kurulu Başkanı Banu Dedeman, dünyanın en güçlü turizm ülkelerinden Türkiye’nin marka gücünü dünyaya yaymakta kararlı
Dünya Nüfusu 2022: Dünyada Kaç İnsan Var? Ülkelere Göre Dünya Nüfus Sıralaması
Dünya Nüfusu 2022: Dünyada Kaç İnsan Var? Ülkelere Göre Dünya Nüfus SıralamasıDünya üzerinde yaşayan insan sayısı anlamına gelen dünya nüfusu her geçen gün artış gösteriyor. Bu artışlar yıldan yıla ölüm, doğum ve göçlere göre farklılık gösterebiliyor. Dünya üzerinde bu artış bazı ülkelerde daha fazla artış gösteriyor. Ülkelere göre dünya nüfus sıralamasında Çin başı çekerken ikinci sırada Hindistan ve üçüncü sırada Amerika Birleşik Devletleri (ABD) yer alıyor. Kadın ve erkek doğum, ölüm oranları da ülke içerisinde farklılıklar gösteriyor. Dünyada kaç insan var? Ülkelere göre güncel dünya nüfus sıralaması ve tablosu ile ilgili detaylı bilgilere “Dünya Nüfusu 2022” içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
4.08.2022Dünya
Bakan Çavuşoğlu'ndan Ukrayna-Rusya müzakeresi açıklaması
Bakan Çavuşoğlu'ndan Ukrayna-Rusya müzakeresi açıklamasıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 4'üncü ASEAN-Türkiye Sektörel Diyalog Ortaklığı Üçlü Toplantısı'nın açılış konuşmasında, Ukrayna tahılının sevkiyatı için imzalanan anlaşmanın bir müzakere zemini hazırlamasını ümit ettiklerini söyledi.
3.08.2022Siyaset
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Kamboçya’da
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Kamboçya’daDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Dördüncü ASEAN-Türkiye Sektörel Diyalog Ortaklığı Üçlü Toplantısı'na katılmak üzere Kamboçya’ya geldi.
2.08.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu, Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev ile görüştü
Bakan Çavuşoğlu, Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Özbekistan’da Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev ile görüştü.
2.08.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu: 'Ukrayna’daki savaş ve Afganistan’daki kriz doğrudan bölgelerimizi etkiliyor'
Bakan Çavuşoğlu: 'Ukrayna’daki savaş ve Afganistan’daki kriz doğrudan bölgelerimizi etkiliyor'Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Ukrayna’daki savaş ve Afganistan’daki kriz doğrudan bölgelerimizi etkiliyor. Büyük ölçüde bizleri etkileyen bu bölgesel gelişmelerin yanında büyük güçler arasındaki siyasi ve askeri rekabet yeni bir soğuk savaş etkisi oluşturdu" dedi.
2.08.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu, Özbekistan Dışişleri Bakanı Norov ile görüştü
Bakan Çavuşoğlu, Özbekistan Dışişleri Bakanı Norov ile görüştüÖzbekistan’da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Özbekistan Dışişleri Bakanı Vladimir Norov ile görüştü.
2.08.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu, Özbekistan'a gidecek
Bakan Çavuşoğlu, Özbekistan'a gidecekDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'Türkiye-Özbekistan-Azerbaycan Üçlü Dışişleri, Ticaret ve Ulaştırma Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere Özbekistan'ın başkenti Taşkent'i ziyaret edecek.
1.08.2022Siyaset
Bakan Soylu, Cudi Festivali'nde konuştu! 'Tezgahları siz bozdunuz'
Bakan Soylu, Cudi Festivali'nde konuştu! 'Tezgahları siz bozdunuz'İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Dilinizle, Kürtlüğünüzle ve Müslümanlığınızla gurur duyun. Bu büyük medeniyetle gurur duyun. Buradan şuradaki oturuşunuzla han dilinizle öyle şeyler anlatıyor ve söylüyorsunuz ki: geleceğe büyük bir miras bırakıyorsunuz. Kural oyununu ve tezgahları siz bozdunuz. Huzur yolculuğunuz, hayırlı ve uğurlu olsun" dedi.
30.07.2022Gündem
Pelin Akil: Hikaye çok fazla yerlere gidiyor
Pelin Akil: Hikaye çok fazla yerlere gidiyorYeni sezonda ATV'de izleyiciyle buluşacak 'Ben Bu Cihana Sığmazam' dizisinin oyuncularından Pelin Akil, önceki akşam eşi Anıl Altan ile Arnavutköy'de bir mekanda yemekteydi. Çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtlayan oyuncu çiftin, keyfide bir hayli yerindeydi.
30.07.2022Cadde
Bakan Soylu Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev tarafından kabul edildi
Bakan Soylu Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev tarafından kabul edildiİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Özbekistan ziyareti çerçevesinde Özbekistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev tarafından kabul edildi.
28.07.2022Siyaset
İçişleri Bakanı Soylu, Özbekistanlı mevkidaşıyla görüştü
İçişleri Bakanı Soylu, Özbekistanlı mevkidaşıyla görüştüİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, resmi ziyaret için geldiği Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te İçişleri Bakanı Pulat Bobojonov ile bir araya geldi. Bobojonov, Soylu'yu Özbekistan İçişleri Bakanlığı'nda gerçekleştirilen görüşmeye gelişinde tören mangası eşliğinde karşıladı. İki bakan daha sonra baş başa ve heyetler arası toplantı için bakanlığa geçti.
28.07.2022Siyaset
Çin'den Kırgızistan'a 7,5 milyon dolarlık askeri yardım
Çin'den Kırgızistan'a 7,5 milyon dolarlık askeri yardımKırgızistan Dışişleri Bakanı Ceenbek Kulubayev, Çin’in Kırgızistan’ın savunma alanına 7 milyon 400 bin dolar değerinde destekte bulunacağını bildirdi.
27.07.2022Dünya
Kılıç: İnsan ticareti yeni kölelik biçimi
Kılıç: İnsan ticareti yeni kölelik biçimiTürkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Başkanı Kılıç Türkiye’nin ilk ‘İnsan Ticareti Raporu’nu Milliyet’e anlattı. Kılıç, ‘İnsan ticareti yeni kölelik biçimi, kölelik insan ticaretiyle sürüyor’ ifadelerini kullandı.
26.07.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mirziyoyev ile görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mirziyoyev ile görüştüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
24.07.2022Siyaset
Bilal Erdoğan, Türk Dünyası Ata Sporları Şenliği’ne katıldı
Bilal Erdoğan, Türk Dünyası Ata Sporları Şenliği’ne katıldıDünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, 5’incisi organize edilen Türk Dünyası Ata Sporları Şenliği’ne katıldı. Erdoğan, "Türk dünyasının yakınlaşmasını ve güç birliği yapmasını bazı kesimler istemiyor. Birlikteliğimizi istemeyenler her dönemde olmuştur ve olmaya devam edecektir. Bunlara rağmen bizler aramızdaki bağları güçlendireceğiz” dedi.
23.07.2022Gündem
Özbekistan’da  buluştular
Özbekistan’da buluştularOktay Kaynarca ile Onur Tan’ın proje tasarım ve genel hikayesine imza attığı ‘Ben Bu Cihana Sığmazam’ dizisinin Özbekistan çekimleri devam ediyor.
23.07.2022Cadde
Pelin Akil'den 'Ben Bu Cihana Sığmazam' açıklaması
Pelin Akil'den 'Ben Bu Cihana Sığmazam' açıklamasıOktay Kaynarca ile Onur Tan’ın proje tasarım ve genel hikayesine imza attığı 'Ben Bu Cihana Sığmazam' dizisinin Özbekistan çekimleri devam ediyor. Yapımda 'Firuze' karakterine hayat veren Pelin Akil de Özbekistan’a giden ekibin içinde yer aldı.
22.07.2022Cadde
Kız kardeşinin erkek arkadaşını öldüren ağabey tutuklandı
Kız kardeşinin erkek arkadaşını öldüren ağabey tutuklandıAntalya'nın Muratpaşa ilçesinde kız kardeşi Dilarom Akmatova'yı dövdüğü gerekçesiyle tartıştığı onun erkek arkadaşı Türkmenistan uyruklu Davlet Babayev'i 15 yerinden bıçaklayarak öldüren Özbekistan uyruklu Romishi Akmatova, tutuklandı.
22.07.2022Gündem
Kız kardeşinin erkek arkadaşını 15 yerinden bıçaklayarak öldürdü
Kız kardeşinin erkek arkadaşını 15 yerinden bıçaklayarak öldürdüAntalya'nın Muratpaşa ilçesinde Özbekistan uyruklu Romishi Akmatova, kız kardeşi Dilarom Akmatova'yı dövdüğü gerekçesiyle tartıştığı onun erkek arkadaşı Türkmenistan uyruklu Davlet Babayev'i, 15 yerinden bıçaklayarak öldürdü.
21.07.2022Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Özbekistan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.