Özel Sektör

Özel Sektör

Son dakika özel sektör haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan özel sektör gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan özel sektör haber sayfamızda...

Özel Sektör

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 14.835 özel sektör haberi bulunmuştur.
Mesleki eğitim zirvesi
Mesleki eğitim zirvesiŞirketlerin, mesleki eğitim merkezlerinden daha fazla yararlanması için Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer işbirliği protokolü imzaladı.​
11.08.2022Ege
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yüzde 35'lik indirim müjdesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yüzde 35'lik indirim müjdesiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde DSİ tarafından yapımı tamamlanan 34 hidroelektrik santralinin açılış töreninde açıklamalarda bulundu. Erdoğan konuşmasında Tarım Kredi marketlerinde et, ayçiçeği yağı, şeker ve 40 çeşit üründe indirim yapılacağını duyurdu
11.08.2022Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yüzde 35'lik indirim müjdesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yüzde 35'lik indirim müjdesiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde DSİ tarafından yapımı tamamlanan 34 hidroelektrik santralinin açılış töreninde açıklamalarda bulundu. Erdoğan konuşmasında Tarım Kredi marketlerinde et, ayçiçeği yağı, şeker ve 40 çeşit üründe indirim yapılacağını duyurdu
12.08.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: “e-Devlet Kapısı kullanıcı sayısı 60 milyonu geçti”
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: “e-Devlet Kapısı kullanıcı sayısı 60 milyonu geçti”Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Gururla ifade etmek isterim ki e-Devlet Kapısı'nın kısa yolu turkiye.gov.tr bugün, 60 milyon 23 bin 454 kullanıcı sayısına ulaşmıştır. Yani oransal olarak e-Devlet kullanıcısı olabilecek 15 yaş üstü her 10 kişiden 9’u şu veya bu şekilde Dijital Türkiye’nin kapısını açıyor” dedi.
11.08.2022Ekonomi
MSB: Sınırlardan yasa dışı geçmeye çalışan 192 kişi yakalandı
MSB: Sınırlardan yasa dışı geçmeye çalışan 192 kişi yakalandıMilli Savunma Bakanlığı (MSB), son 40 günde sınırlardan yasa dışı geçmeye çalışan 192 kişinin yakalandığını açıkladı.
11.08.2022Gündem
BEBKA’dan 100 milyon lirayı aşan fon çağrısı
BEBKA’dan 100 milyon lirayı aşan fon çağrısıBEBKA, girişimcilik ekosistemine yönelik 100 milyon TL’yi aşan destek için düğmeye bastı. Destek programı çerçevesinde bölgede ya da bölge dışında kurulacak veya kurulmuş girişim sermayesi yatırım fonlarına destek verilerek girişim şirketleri ve KOBİ’lere yatırım yapılacak.
12.08.2022Kobi
Enerji verimliliği diplomaside de başımızı dik tutar
Enerji verimliliği diplomaside de başımızı dik tutarÜlkemizin enerji faturasında ve emtia fiyatlarındaki artış nedeniyle cari işlemler açığına dikkat çeken Prof. Dr. Emre Alkin, VERİMDER olarak gösterdikleri çabanın iki sene öncesine göre çok daha anlamlı olduğunu belirtti.
Resmi Tatiller 2022: Dini Bayramlar ve Resmi Tatil Günleri Takvimi
Resmi Tatiller 2022: Dini Bayramlar ve Resmi Tatil Günleri TakvimiSenenin belirgin günleri dini, milli veya kültürel öneme sahip bazı olaylar nedeniyle resmi tatil olarak kabul edilir. Kurban Bayramı, Ramazan Bayramı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı gibi günler resmi tatil olarak kabul edilir. Her sene resmi tatil günleri farklılık gösterir. Bu yüzden öğrenciler, kamu veya özel sektör çalışanları resmi tatil günlerine göre önceden hazırlıklarını planlar. Uzun ve stresli çalışma ve eğitim hayatı geçirenler için resmi tatil günleri dinlemede yardımcı olur. 2022 yılı resmi tatiller takvimi ile dini bayramların ne zaman olduğu ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
8.08.2022Gündem
İSO Türkiye İhracat İklimi Endeksi belli oldu
İSO Türkiye İhracat İklimi Endeksi belli olduİstanbul Sanayi Odası (İSO) Türkiye İmalat Sektörü İhracat İklimi Endeksi temmuz ayında 50 düzeyinde gerçekleşerek ihracat talep koşullarının değişmediğine işaret etti.
8.08.2022Uzmanpara
3,5 milyon kadın için Fırsatlar Haritası
3,5 milyon kadın için Fırsatlar HaritasıTürkiye’de ne eğitimde ne istihdamda yer alan (NEET) yaklaşık 3,5 milyon genç kadının sorun ve ihtiyaçlarına odaklanan Geleceğini Kuran Genç Kadınlar projesinin dijital portalı ve Fırsatlar Haritası açıldı. Fırsatlar Haritası sayesinde, Türkiye’nin dört bir yanındaki NEET genç kadınlar; iş, staj, eğitim ve girişim desteği fırsatlarına kolaylıkla erişim sağlayabilecek.
8.08.2022Ekonomi
Güler Sabancı’dan kadınlar için çağrı
Güler Sabancı’dan kadınlar için çağrıSabancı Vakfı tarafından desteklenen, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı iş birliğinde, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Sabancı Vakfı tarafından yürütülen ‘Geleceğini Kuran Genç Kadınlar’ projesinin dijital portalı ile NEET genç kadınların Türkiye’nin her yerinde iş, staj, eğitim ve girişim desteğine ulaşmalarını sağlayan Fırsatlar Haritası açıldı.
3.08.2022Ekonomi
Bakan Özer: Bu eğitim sistemi ne çektiyse yanlış eğitim politikalarından çekti
Bakan Özer: Bu eğitim sistemi ne çektiyse yanlış eğitim politikalarından çektiMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Bu eğitim sistemi ne çektiyse toplumsal mühendislik projelerinin eğitim sistemine yansıması olan yanlış eğitim politikalarından çekti. İşte kat sayı uygulaması da bunlardan bir tanesiydi. İmam hatip liselerinin ve meslek liselerinin yükseköğretime erişimini engellemek için yapılan bu müdahalenin maliyetini bu toplum çok büyük bedeller ödedi" dedi.
2.08.2022Eğitim
Yargıtay'dan emsal yıllık izin kararı
Yargıtay'dan emsal yıllık izin kararıYargıtay 9. Hukuk Dairesi, milyonlarca özel sektör çalışanını ilgilendiren emsal nitelikte bir karara imza attı.
31.07.2022Ekonomi
Azeybaycan'a mayınla mücadele desteği
Azeybaycan'a mayınla mücadele desteğiAzerbaycan Savunma Bakanlığı ve ASFAT arasında yapılan anlaşma çerçevesinde yerli ve milli üretim Mayın Temizleme Aracı 13 adet MEMATT Azerbaycan’a teslim edildi. Böylece bugüne kadar Azerbaycan'a ihraç edilenMEMATT sayısı 20'ye ulaştı.
30.07.2022Ekonomi
Türkiye’nin 5G yolculuğu başladı
Türkiye’nin 5G yolculuğu başladıUlaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 5G teknolojisinin ilk kez uygulanacağı lansmanda açıklamalarda bulundu.
29.07.2022Ekonomi
'ABD ekonomisi resesyonda değil'
'ABD ekonomisi resesyonda değil'ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, ABD ekonomisinin bir geçiş döneminde olduğunu, resesyonda olmadığını savundu.
29.07.2022Uzmanpara
Aile Destek programı başvuruları nasıl ve nereden yapılıyor? Aile Destek Paketi başvuru sonuçları açıklandı mı, ödemeler ne zaman?
Aile Destek programı başvuruları nasıl ve nereden yapılıyor? Aile Destek Paketi başvuru sonuçları açıklandı mı, ödemeler ne zaman?Aile Destek Paketi programı başvuruları devam ederken ödemelerin tarihleri de öne çıkıyor. Başvurular devam ederken işlemleri tamamlayanlar "Aile Destek Paketi programı başvuru sonuçları açıklandı mı, ödemeler ne zaman yapılacak?" diye soruyor.
28.07.2022Gündem
Bakan Varank: Türkiye, bugün yatırımlarda dünyanın en güvenli limanlarından biri
Bakan Varank: Türkiye, bugün yatırımlarda dünyanın en güvenli limanlarından biriSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Avrupa, Asya ve Afrika'nın kesişim noktası Türkiye, bugün artık yatırımlarda dünyanın en güvenli limanlarından biri konumunda" dedi.
27.07.2022Ekonomi
İngiltere’de peş peşe grevler
İngiltere’de peş peşe grevlerİngiltere’de Haziran ayında yıllık enflasyon yüzde 9,4’e yükselerek Şubat 1982’den bu yana en yüksek düzeye çıktı. Sendikalar, kamu sektörü çalışanlarına enflasyonun altında zam teklif edilmesine tepki gösteriyor, çalışanlar grev sürecine başvuruyor.
27.07.2022Dünya
Tercih aralığını çok geniş tutun
Tercih aralığını çok geniş tutunÜniversiteye girişte bu yıl baraj kaldırıldı. Puanı hesaplanan yaklaşık 2.9 milyon aday tercih yapma hakkına sahip. Ancak üniversitelerde 1 milyon civarı kontenjan bulunuyor. Sınava katılanların yaklaşık 3’te 1’i üniversiteye girecek, 2’si hayallerini erteleyecek. O nedenle adayların başarı sırasını dikkate alarak geniş aralıkta tercih yapmalarında yarar var.
27.07.2022Eğitim
Aile Destek Paketi ödemeleri 2022 ne zaman, nereden yapılacak? Aile Destek Programı başvurusu nasıl yapılır?
Aile Destek Paketi ödemeleri 2022 ne zaman, nereden yapılacak? Aile Destek Programı başvurusu nasıl yapılır?Aile destek paketi ödemeleri için gözler açıklamada! Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'tan Aile Destek Paketi programı hakkında açıklamalar geldi. Paket belli olurken şimdi başvuru yapmak isteyenler "Aile Destek Paketi programı başvurusu nasıl yapılır, ödemeler ne zaman ve nereden yapılacak?" diye soruyor. İşte detaylar...
25.07.2022Gündem
Bakan Yanık, 'Türkiye Aile Destek Programı'nın detaylarını açıkladı
Bakan Yanık, 'Türkiye Aile Destek Programı'nın detaylarını açıkladıAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın duyurduğu Aile Destek Programı'nın detaylarını açıkladı. Bakan Yanık'ın verdiği bilgiye göre, Türkiye Aile Destek Programına çalışanlar ve emekliler de başvuru yapabilecek.
24.07.2022Ekonomi
Akıllı şehirler için dijital ‘ortak pazar’
Akıllı şehirler için dijital ‘ortak pazar’Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından hazırlanan 2022-2023 Ulusal Akıllı Şehirler Stratejisi ve Eylem Planı kapsamında, “Akıllı Şehir Pazarı” oluşturulacak.
24.07.2022Siyaset
Bakan Yanık, 'Türkiye Aile Destek Programı'nın detaylarını açıkladı
Bakan Yanık, 'Türkiye Aile Destek Programı'nın detaylarını açıkladıAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duyurduğu Aile Destek Programı'nın detayları hakkında açıklamalarda bulundu.
23.07.2022Gündem
'Yurt dışında arazi kiralanma' iddiasına Tarım Bakanlığı'ndan açıklama
'Yurt dışında arazi kiralanma' iddiasına Tarım Bakanlığı'ndan açıklamaTarım ve Orman Bakanlığı, son günlerde gündemde olan yurt dışında tarım için arazi kiralandığı iddiaları hakkında açıklama yaptı.
22.07.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Özel Sektör ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.