Özel Sektör

Özel Sektör

Son dakika özel sektör haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan özel sektör gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan özel sektör haber sayfamızda...

Özel Sektör

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 15.447 özel sektör haberi bulunmuştur.
2024 RESMİ TATİLLER LİSTESİ ✔ 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı resmi tatil mi? 👧🏻👦🏻 23 Nisan 2024 Salı günü Türkiye'de okullar, üniversiteler, iş yerleri resmi tatil mi?
2024 RESMİ TATİLLER LİSTESİ ✔ 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı resmi tatil mi? 👧🏻👦🏻 23 Nisan 2024 Salı günü Türkiye'de okullar, üniversiteler, iş yerleri resmi tatil mi? 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili araştırmalar başladı. Bu yıl hafta içine denk gelmesiyle birlikte gündeme gelen 23 Nisan resmi tatil mi? 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda okullar, üniversiteler ve iş yerleri resmi tatil mi? İşte 2024 Resmi tatiller takviminde 23 Nisan var mı, yok mu sorusunun cevabı...
18.04.2024 Bilgi Rehberi
22 NİSAN TATİL Mİ, YARIM GÜN MÜ? 22 Nisan Pazartesi okullar tatil mi, özel sektör tatil mi olacak?
22 NİSAN TATİL Mİ, YARIM GÜN MÜ? 22 Nisan Pazartesi okullar tatil mi, özel sektör tatil mi olacak? Resmi tatil takvimi gündemde bulunuyor. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla 23 Nisan günü resmi tatil olarak idrak ediliyor. Resmi tatil olan 23 Nisan öncesi 22 Nisan pazartesi tatil mi? 22 Nisan'da okul var mı?
18.04.2024 Bilgi Rehberi
ABD'ye şubatta net sermaye girişi oldu
ABD'ye şubatta net sermaye girişi oldu ABD Hazinesi, 2024 yılının ilk ayında yaşanan çıkışın ardından şubat ayında ülkeye net sermaye girişi yaşandığını açıkladı.
18.04.2024 Uzmanpara
‘Asgari ücrete ara zam yok’
‘Asgari ücrete ara zam yok’ Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, asgari ücrette ara zam olmayacağını söyleyerek, enflasyon ve sözleşmeden kaynaklı farkların temmuz ayında emekli maaşlarına yansıyacağını, bunun dışında bir zam yapılmayacağını belirtti.
18.04.2024 Ekonomi
Bakan Mehmet Şimşek ABD'de yatırımcılarla görüştü
Bakan Mehmet Şimşek ABD'de yatırımcılarla görüştü Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek bir dizi toplantıya katılmak için ABD'ye gitti. Bakan Şimşek, IMF-Dünya Bankası Bahar Toplantıları ile G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları Toplantısı'na katılıyor. Bakan Şimşek "Ekonomik program sonuç verdikçe, yatırımcıların inancı da artacaktır" dedi.
17.04.2024 Ekonomi
23 Nisan resmi tatil mi? 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda okullar, üniversiteler, özel sektör ve kamu tatil mi oluyor?
23 Nisan resmi tatil mi? 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda okullar, üniversiteler, özel sektör ve kamu tatil mi oluyor? 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili araştırmalar bugünden başladı. Öğrencilerin ve çalışanların gündemine gelen 23 Nisan resmi tatil mi sorusu yoğun ilgi görüyor. Peki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda okullar, üniversiteler, özel sektör ve kamu tatil mi oluyor? İşte 2024 Resmi tatiller takvimi
16.04.2024 Bilgi Rehberi
‘5G Teknoloji Kampüsü’ açıldı
‘5G Teknoloji Kampüsü’ açıldı İstanbul Teknik Üniversitesi, Turkcell ve Ericsson iş birliğiyle kurulan 5G Teknoloji Kampüsü, imzalanan protokolle faaliyete başladı.
16.04.2024 Ekonomi
5G Teknoloji Kampüsü faaliyete başladı
5G Teknoloji Kampüsü faaliyete başladı İstanbul Teknik Üniversitesi, Turkcell ve Ericsson iş birliğiyle kurulan 5G Teknoloji Kampüsü, imzalanan protokolle faaliyete başladı. Özel sektör ve akademiyi bir araya getiren Ar-Ge iş birliği kapsamında İTÜ Ayazağa Yerleşkesinde kurulan sahada, 5G teknolojileri geliştirilecek ve nitelikli insan kaynağı yetiştirilmesine katkı sağlanacak. Kampüs içinde kullanılan otonom otobüs, Teknoloji Kampüsü’nün odaklanacağı ilk çalışmalar arasında yer alıyor.
15.04.2024 Teknoloji
RESMİ TATİLLER TAKVİMİ 📌 23 NİSAN RESMİ TATİL Mİ? 🎀 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu yıl hangi güne denk geliyor, okullar, özel sektör, kamu, üniversiteler resmi tatil mi?
RESMİ TATİLLER TAKVİMİ 📌 23 NİSAN RESMİ TATİL Mİ? 🎀 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu yıl hangi güne denk geliyor, okullar, özel sektör, kamu, üniversiteler resmi tatil mi? Nisan ayında olmamızla birlikte araştırması artan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı günü için çeşitli sorular gündemde. 23 Nisan resmi tatil mi? 23 Nisan bu yıl hangi gün, okullar tatil mi? soruları merak ediliyor. İşte 2024 Resmi tatiller listesi haberimizde...
15.04.2024 Bilgi Rehberi
Osmanlı bayram tebrik kartları
Osmanlı bayram tebrik kartları Osmanlı’da 19. yüzyıl sonunda görülmeye başlayan kartpostallar, bayramların da önemli bir parçasıydı. Bazı kutsal mekânların ve dinî metinlerin kartpostallarda kullanılması yasak olduğundan bayram tebrik kartları çiçek görselleriyle süsleniyordu.
11.04.2024 Gündem
Merkez Bankası'ndan asgari ücret vurgusu! Ek zam gelecek mi? Ekonomist Muhammet Bayram kritik soruyu cevapladı
Merkez Bankası'ndan asgari ücret vurgusu! Ek zam gelecek mi? Ekonomist Muhammet Bayram kritik soruyu cevapladı Merkez Bankası, 2023 enflasyon hedefinden sapıldığı için yasa gereği hükümete açık mektup gönderdi. Metinde asgari ücrete ilişkin tek zam vurgusu da vardı. Peki asgari ücrete yıl ortasında zam gelecek mi, gelmeyecek mi? Ekonomist Muhammet Bayram merak edilenleri cevapladı.
8.04.2024 Ekonomi
Fırsat eşitliği ve genç istihdamı hamlesi
Fırsat eşitliği ve genç istihdamı hamlesi "Vakfımızın temel hedefleri eğitimde fırsat eşitliği oluşturmak, kültürel mirasımızı korumak ve gençleri sporla güçlendirmek. Grup şirketlerimizi projelerimize entegre ederek uzun vadede genç istihdamını artırmayı hedefledik."
5.04.2024 Milliyet Executive
ABD'de özel sektör istihdamı beklentileri aştı
ABD'de özel sektör istihdamı beklentileri aştı ABD'de 25 milyondan fazla çalışanın bordro bilgileri üzerinden hesaplanan ve tarım dışı istihdam verileri için öncü gösterge olarak kabul edilen özel sektörde istihdam piyasa tahminlerinin üzerine çıktı.
3.04.2024 Uzmanpara
Bakan Fidan'dan 'kararlıyız' mesajı! 'Eşi benzeri olmayan bir seviyeye ulaştık'
Bakan Fidan'dan 'kararlıyız' mesajı! 'Eşi benzeri olmayan bir seviyeye ulaştık' Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, "Terörist örgütlerle mücadelemizde eşi benzeri olmayan bir seviyeye ulaştık. Geldiğimiz bu kritik safhada terörün kökünü tamamen kurutmaya kararlıyız” açıklamasında bulundu.
29.03.2024 Gündem
BAYRAM TATİLİ NE ZAMAN BAŞLIYOR, BİTİYOR 2024? 📌 Ramazan Bayramı tatili hangi günler, 9 gün bayram tatili özel sektörde geçerli mi?
BAYRAM TATİLİ NE ZAMAN BAŞLIYOR, BİTİYOR 2024? 📌 Ramazan Bayramı tatili hangi günler, 9 gün bayram tatili özel sektörde geçerli mi? Ramazan Bayramı'na kısa bir süre kaldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 9 günlük bayram tatilini müjdeledi. Özel sektörde 9 gün bayram tatili olup olmayacağı ise merak konusu. Diğer taraftan ise Ramazan Bayramı tatilinin başlangıç ve bitiş tarihi merak ediliyor. Peki 9 günlük bayram tatili ne zaman başlıyor ve bitiyor? 9 gün bayram tatili özel sektörde geçerli mi 2024?
29.03.2024 Bilgi Rehberi
‘Karbon depolama atlası’ oluşturulacak
‘Karbon depolama atlası’ oluşturulacak Türkiye’nin iklim değişikliği ile mücadelede 2024-2030’u kapsayan “azaltım” yol haritası hazır. Buna göre, sera gazı emisyonlarının azaltılması için “Türkiye karbon depolama atlası” oluşturulacak. Döküm sahalarına atık kabulü sonlandırılacak. ÖTV tarifelerine karbon ayarı yapılacak.
29.03.2024 Ekonomi
Bakan Koca'dan 'beyaz reform' açıklaması: Malpraktis Türkiye’de kökten çözülüyor
Bakan Koca'dan 'beyaz reform' açıklaması: Malpraktis Türkiye’de kökten çözülüyor Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni ziyaret eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Beyaz reformla birlikte düzenlenen Malpraktis Yasası var. Dünyada benzeri olmayan şekliyle Malpraktis, Türkiye’de kökten çözülüyor" dedi.
28.03.2024 Haberler
Bakan Koca'dan 'beyaz reform' açıklaması: Malpraktis Türkiye’de kökten çözülüyor
Bakan Koca'dan 'beyaz reform' açıklaması: Malpraktis Türkiye’de kökten çözülüyor Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni ziyaret eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Beyaz reformla birlikte düzenlenen Malpraktis Yasası var. Dünyada benzeri olmayan şekliyle Malpraktis, Türkiye’de kökten çözülüyor" dedi.
28.03.2024 Gündem
Emine Erdoğan'dan BM'de sıfır atık mesajı: Sürdürülebilirlikle ilgili somut adımlar atmalıyız
Emine Erdoğan'dan BM'de sıfır atık mesajı: Sürdürülebilirlikle ilgili somut adımlar atmalıyız Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Her gün, 2 bin çöp kamyonuna eş değer plastiği okyanuslara, nehirlere ve göllere atıyoruz. Okyanusta yüzen kıta büyüklüğünde bir plastik adasının, bu yüzyıl insanının eseri olması vicdanlarımıza sığıyor mu? Gelecek nesillere olan sorumluluğumuz bağlamında sürdürülebilirlikle ilgili somut adımlar atmalıyız" dedi.
28.03.2024 Gündem
OKUL HABERLERİ ✅ 1 Nisan 2024 Pazartesi okullar tatil mi oldu? MEB paylaştı: Seçim sonrasındaki 1 Nisan'da okul var mı, yok mu? Öğrencilerin dikkatine...
OKUL HABERLERİ ✅ 1 Nisan 2024 Pazartesi okullar tatil mi oldu? MEB paylaştı: Seçim sonrasındaki 1 Nisan'da okul var mı, yok mu? Öğrencilerin dikkatine... 1 Nisan 2024 Pazartesi günü okullar tatil mi? 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinden sonraki gün olan 1 Nisan tarihi ile ilgili hangi kararlar alındı? Okullarda düzenlenecek olan 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri, gündeme 1 Nisan'da okullar tatil mi sorusunu getirdi. Peki 1 Nisan okullar tatil mi? Seçimden sonraki gün nereler tatil? 1 Nisan Pazartesi resmi tatil mi? Okullar, bankalar, hastaneler açık mı, kapalı mı, nereler açık? MEB'den 1 Nisan açıklaması geldi.
28.03.2024 Bilgi Rehberi
Türkiye'nin 'Sıfır Atık Projesi'ne BM'den övgü! 'Kararı kabul etmeye teşvik etti'
Türkiye'nin 'Sıfır Atık Projesi'ne BM'den övgü! 'Kararı kabul etmeye teşvik etti' New York'ta Birleşmiş Milletler (BM) Genel Merkezi'nde düzenlenen '30 Mart Uluslararası Sıfır Atık Günü' etkinliğinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın liderliğindeki 'sıfır atık' projesinin önemine vurgu yapıldı.
27.03.2024 Gündem
Bakan Yumaklı: "Dünyanın 117 ülkesine tohum ihraç ediyoruz”
Bakan Yumaklı: "Dünyanın 117 ülkesine tohum ihraç ediyoruz” Kastamonu’nun Tosya ilçesinde konuşan Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Türkiye’nin tohumculukta ilk 10 ülke arasında yer aldığını belirterek, “Dünyanın 117 ülkesine tohum ihraç ediyoruz. Böyle bir ülke durumundayız. İnşallah bizler Anadolu'nun bütün topraklarını da sertifikalı tohumlarla buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.
27.03.2024 Ekonomi
'2050'de yüzde 55 daha fazla suya ihtiyacımız olacak'
'2050'de yüzde 55 daha fazla suya ihtiyacımız olacak' Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, "2030’da ülkemizde su kaynakları yüzde 20 oranında azalırken, nüfusumuzun yüzde 10 oranında artması bekleniyor. 2050’de artan nüfusla birlikte gıda ihtiyacını karşılamak için yüzde 65-70 daha fazla gıdaya, bu gıdayı üretmek için de yüzde 55 daha fazla suya ihtiyacımız olacak" dedi.
25.03.2024 Ekonomi
Milyonlarca emekliyi ilgilendiriyor! Promosyon başvuruları başladı: 25 bin lira detayı
Milyonlarca emekliyi ilgilendiriyor! Promosyon başvuruları başladı: 25 bin lira detayı Kamu bankalarında promosyon tutarları güncellendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan kamu bankalarında promosyon ödemelerinin 8 ila 12 bin TL arasına çıkarıldığını duyurdu. Bankalarda zamlı promosyonlar için başvuru süreci bugün başlıyor.
25.03.2024 Ekonomi
Milyonlarca emekliyi ilgilendiriyor! Bankalarda promosyon yarışı: Yüzde 50'lik artış sinyali
Milyonlarca emekliyi ilgilendiriyor! Bankalarda promosyon yarışı: Yüzde 50'lik artış sinyali Kamu bankalarında promosyon ödemeleri değişti. Promosyon ödemeleri Kamu bankalarında 12 bin TL'ye kadar yükseltildi. Peki özel bankaların promosyon ücretlerinde de bir değişiklik olacak mı? İşte detaylar...
22.03.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Özel Sektör ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.