Özel Sektör

Özel Sektör

Son dakika özel sektör haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan özel sektör gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan özel sektör haber sayfamızda...

Özel Sektör

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 15.380 özel sektör haberi bulunmuştur.
57 maddelik plan! Yatırımlar için ‘Fonların Fonu’
57 maddelik plan! Yatırımlar için ‘Fonların Fonu’ Yatırım ortamını iyileştirmek için Türkiye’nin teknolojik gelişimine katkı sağlayacak yabancı uzmanların çalışma süreçleri kolaylaşacak. KDV’de istisna ve indirimli oran uygulaması azalırken yatırım için “Fonların Fonu” kurulacak.
2.03.2024 Ekonomi
Cevdet Yılmaz: 57 maddelik YOİKK Eylem Planı'nı tamamladık
Cevdet Yılmaz: 57 maddelik YOİKK Eylem Planı'nı tamamladık Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu ile ilgili açıklamalarda bulundu.
1.03.2024 Ekonomi
Kırmızı et cep yakıyor! 15 günde peş peşe zam: Fiyatı 350 TL’den 480 TL’ye çıktı
Kırmızı et cep yakıyor! 15 günde peş peşe zam: Fiyatı 350 TL’den 480 TL’ye çıktı Son birkaç ay içerisinde kırmız et fiyatlarına gelen artışlar cep yakmaya başladı. Kırmızı etteki pahalılık sonrası tavuk etine yönelen vatandaşlar bir şokla daha karşılaştı. Tüketici Konfederasyonu Başkanı Aydın Ağaoğlu, fiyat artışlarını milliyet.com.tr’ye açıkladı. İşte detaylar...
1.03.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz ASELSAN'daki çalışmaları inceledi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz ASELSAN'daki çalışmaları inceledi Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, ASELSAN'a ziyarette bulundu. Yılmaz, yapılan çalışmaları inceledi.
28.02.2024 Gündem
Bakan Kacır: Türk havacılığının altın çağını yaşıyoruz
Bakan Kacır: Türk havacılığının altın çağını yaşıyoruz Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Eskişehir Teknik Üniversitesi’nin İleri Prototip İstasyonu Projesi açılış programına katıldı. Bakan Kacır, "Bayraktar TB2, Anka, Akıncı, Aksungur, Bayraktar TB3, Anka 2, Anka 3, Kızılelma, Atak, Gökbey, Hürkuş, Hürjet ve Kaan ile Türk havacılığının altın çağını yaşıyoruz. " dedi.
27.02.2024 Gündem
TÜSİAD’dan gençler için kamp
TÜSİAD’dan gençler için kamp TÜSİAD, Türkiye’nin girişimcilik ekosisteminin güçlenmesine katkı sağlamak amacıyla 13 yıldır düzenlediği TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! girişimcilik programı kapsamında hayata geçirilen hızlandırma programının Girişimcilik Kampı, dün başladı.
27.02.2024 Eğitim
Milli Savunma Komisyonu Başkanı Akar'dan önemli açıklamalar! "Bu bir beka meselesidir"
Milli Savunma Komisyonu Başkanı Akar'dan önemli açıklamalar! "Bu bir beka meselesidir" Kayseri'de Savunma Sanayi konulu toplantı düzenlendi. Toplantıda konuşan Milli Savunma Komisyonu Başkanı Akar "Bir savaşın içindeyiz. Savunma sanayi meselesi yatırım yapıp kar etme serüveni değil, bu bir beka meselesi" dedi.
26.02.2024 Gündem
ÇALIŞMA SAATLERİ DÜŞECEK mi 2024? Kamu ve özel sektör mesai saatleri kısalacak mı?
ÇALIŞMA SAATLERİ DÜŞECEK mi 2024? Kamu ve özel sektör mesai saatleri kısalacak mı? Mesai saatlerine dair yeni gelişmeler gündemde takip edilen konulardan. Dünyanın farklı noktalarında çeşitli ülkeler çalışma saatlerini değiştirerek süreleri kısaltıyor. Türkiye'de de özel ve kamuda mesai saatleri düşecek mi? Çalışma saatleri kaç olacak?
26.02.2024 Bilgi Rehberi
Kalp söken melek yüzlü gaddar! 13 yaşında başladı, canavardan farkı yok
Kalp söken melek yüzlü gaddar! 13 yaşında başladı, canavardan farkı yok Meksika kartelleri denince kan donduran detaylar arasında akla ilk gelen uygulanan işkence ve infaz yöntemleri oluyor. Ancak bunlar arasında öyle bir örnek var ki eşine benzeri zor rastlanır cinsten. Polislerin yaptığı baskınlarda bir evde buldukları 13 bıçak, 1 pala ve 2 insan kalbi korkunç gerçeği ortaya çıkardı.
25.02.2024 Dünya
CoinTR ile Yıldız Teknik Üniversitesi METAM protokol imzaladı
CoinTR ile Yıldız Teknik Üniversitesi METAM protokol imzaladı CoinTR, Yıldız Teknik Üniversitesi Blokzincir ve Metaverse Uygulama ve Araştırma Merkezi ile iş birliği protokolü imzaladı.
20.02.2024 Uzmanpara
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz KKM açıklaması
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz KKM açıklaması Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Türkiye'nin 2022'de 906 milyar dolar olan ekonomik hacminin bu yıl sonunda 1,1 trilyon dolar seviyelerine yaklaştığını belirterek, "İlk defa ekonomimiz trilyon dolar seviyesini geçmiş oluyor" dedi.
17.02.2024 Ekonomi
Kiraları düşürecek 5 adım! Merkez Bankası’nın son enflasyon raporunda açıklandı
Kiraları düşürecek 5 adım! Merkez Bankası’nın son enflasyon raporunda açıklandı Merkez Bankası enflasyon raporunda konut kiralarını düşürecek bazı önerilerde bulundu. Öneriler arasında kiralık konut arzının planlanarak artırılması, devlet destekli kiralık sosyal konut sistemi, Sermaye Piyasası Kurulu'na bağlı şirketlerle kurumsal kiralama, hisseli kiracılık uygulaması ve konut sayısına göre kademeli vergilendirme ve boş konut vergisi de var.
17.02.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Erbil uçuşlarına başlıyoruz
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Erbil uçuşlarına başlıyoruz Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Diyarbakır'ı konuşurken vekillerimiz ve valimiz Erbil'den uçuş olmadığını söyledi. Ulaştırma Bakanlığı ile görüştüm. Erbil uçuşlarına da başlıyoruz. Artık Diyarbakır-Erbil uçuşları başlıyor” dedi.
16.02.2024 Gündem
Özel sektörün yurt dışı kredi borcu belli oldu
Özel sektörün yurt dışı kredi borcu belli oldu Aralık sonu itibarıyla özel sektörün yurt dışından sağladığı toplam kredi borcu, 2022 yıl sonuna göre 6,5 milyar dolar artarak 164,4 milyar dolar oldu.
16.02.2024 Uzmanpara
Özel sektörün yurt dışı kredi borcu açıklandı
Özel sektörün yurt dışı kredi borcu açıklandı Aralık sonu itibarıyla, özel sektörün yurt dışından sağladığı toplam kredi borcu, 2022 yıl sonuna göre 6,5 milyar dolar artarak 164,4 milyar dolar oldu.
16.02.2024 Ekonomi
Bankada parası olanlar dikkat: Mevduat faizlerinde yön değişti
Bankada parası olanlar dikkat: Mevduat faizlerinde yön değişti Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru yüzde 50’nin üzerine çıkan mevduat faizleri ocak ayı itibarıyla gerilemişti. Hatta bazı bankalar yüzde 40’ın altında mevduat faizi vermeye başlamıştı. An itibarıyla bankalarda mevduat faizlerinde yön değişti. Peki şu anda 1 milyon TL parası olan ne kazanıyor? İşte detaylar...
16.02.2024 Ekonomi
Ankara Türkiye ve Macaristan arasında iş birliği
Ankara Türkiye ve Macaristan arasında iş birliği Ticaret Bakanı Ömer Bolat ile Macaristan Dışişleri ve Ticaret Bakanı Peter Szıjjarto, Türkiye ve Macaristan arasında, ticaret ve sanayi başta olmak üzere birçok alanda iş birliğini amaçlayan Ekonomik ve Ticari Ortaklık Komitesi (JETCO) mutabakat zaptını imzaladı.
15.02.2024 Ekonomi
Murat Kurum duyurdu: 5 bin 833 TL'den başlayan taksitle kentsel dönüşüm
Murat Kurum duyurdu: 5 bin 833 TL'den başlayan taksitle kentsel dönüşüm 'Risksiz İstanbul' sloganıyla düzenlenen toplantıda konuşan Murat Kurum, kentsel dönüşümde atılacak adımları tek tek sıraladı.
15.02.2024 Haberler
Bakan Uraloğlu: Yüksek hızlarda emniyetli tren sürüşü sağlayacağız
Bakan Uraloğlu: Yüksek hızlarda emniyetli tren sürüşü sağlayacağız Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Sinyalizasyon sisteminin sürdürülebilir olması ve tüm trenlerde yaygınlaşabilmesi için bu alanda da milli ve yerli çalışmalar başlattık. Böylece hem maliyetleri düşüreceğiz hem de sistemi bilen teknik personelin yetiştirilmesini sağlamış olacağız.” dedi.
15.02.2024 Ekonomi
Murat Kurum duyurdu: 5 bin 833 TL'den başlayan taksitle kentsel dönüşüm
Murat Kurum duyurdu: 5 bin 833 TL'den başlayan taksitle kentsel dönüşüm 'Risksiz İstanbul' sloganıyla düzenlenen toplantıda konuşan Murat Kurum, kentsel dönüşümde atılacak adımları tek tek sıraladı.
15.02.2024 Gündem
Dünya Hükümetler Zirvesi’nde yerli yapay zeka dil modeli dünyaya anlatıldı
Dünya Hükümetler Zirvesi’nde yerli yapay zeka dil modeli dünyaya anlatıldı Türkiye'nin onur konukları arasında bulunduğu 2024 World Governments Summit’e (Dünya Hükümetler Zirvesi) Türkiye’den katılan tek şirket Trendyol olurken sektörün önde gelen isimlerinin katıldığı panelde şirketin yapay zeka teknolojisiyle geliştirdiği yerli çözüm dil modeli paylaşıldı.
14.02.2024 Teknoloji
‘Barışın anahtarı bağımsız Filistin’dir’
‘Barışın anahtarı bağımsız Filistin’dir’ Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dünya Hükümetler Zirvesi’nde yaptığı konuşmada “Bölgemizde barış, huzur ve ekonomik kalkınmaya giden yol, Filistin devletinin kuruluşundan geçiyor” dedi.
14.02.2024 Gündem
Macaristan tamam hedef tüm Avrupa
Macaristan tamam hedef tüm Avrupa Polat Holding, yurt dışındaki gayrimenkul ve enerji yatırımlarını Macaristan’ın ardından Avrupa’ya yayıyor. Adnan Polat, Almanya, İngiltere, Hollanda, Sırbistan, Yunanistan ve Romanya’da görüşme yaptıklarını söyledi.
14.02.2024 Ekonomi
Murat Kurum: İstanbul'a tekrar hak ettiği hizmetleri kazandıracağız
Murat Kurum: İstanbul'a tekrar hak ettiği hizmetleri kazandıracağız İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum 13 Şubat Dünya Radyo Günü’nde radyocularla buluştu.
13.02.2024 Gündem
Bakan Uraloğlu'ndan ailelere güvenli internet çağrısı
Bakan Uraloğlu'ndan ailelere güvenli internet çağrısı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, dijital dünyada da çocukların kontrolsüz bir şekilde bırakılmasının oldukça tehlikeli sonuçlar doğurabileceğini belirterek, “Tüm anne babalara sesleniyorum; lütfen çocuklarımızı, gençlerimizi başıboş ve uçsuz bucaksız bir ortam olan internet dünyasında yalnız bırakmayın. Çok farklı koruma ve güvenlik yöntemleriyle onları dijital alemin kötülüklerinden uzak tutun.” dedi.
13.02.2024 Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Özel Sektör ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.