Özerklik

Özerklik

Son dakika özerklik haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan özerklik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan özerklik haber sayfamızda...

Özerklik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.506 ozerklik haberi bulunmuştur.
Özerklik Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'özerklik' Yanıtları
Özerklik Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'özerklik' Yanıtları19. yüzyıldan bu yana kullanılan özerklik kelimesi, dış işlerinde başka bir devlete bağlı olup iç işlerinde özgür olan devlet demektir. Bu terim, şirketler ve çeşitli kurumlar için de kullanılır. Başta çengel ve kare bulmaca olmak üzere birçok bulmacada sıklıkla sorulan özerklik kelimesiyle eş anlamlı olan 2 kelime var. Özerklik bulmaca cevabı nedir? Bulmacada özerklik yanıtlarını harf sayısına göre detaylı bir şekilde derledik.
7.05.2021Eğitim
Otodeterminizm Nedir? Felsefede Ahlaki Özerklik Nasıl Anlatılmıştır?
Otodeterminizm Nedir? Felsefede Ahlaki Özerklik Nasıl Anlatılmıştır?Yaşam, ahlak ve insan üzerine yapılan pek çok araştırma bulunmaktadır. Bu araştırmalar sonucunda determinizim ve indeterminizm kavramları ortaya çıkmıştır. Bu iki yaklaşımı da birbiri ile birleştiren irade, ahlaki ve eylemi kişilik ürünü olarak tanımlayan görüş otodeterminizm kavramı bulunmaktadır. Peki otodeterminizm nedir? Felsefede ahlaki özerklik nasıl anlatılmıştır? Otodeterminizm kavramı hakkında merak edilenleri detaylıca derledik.
28.04.2021Eğitim
Federal Yönetim Nedir? Federal Devlet Ne Demek, Özellikleri Ve Örnekleri Nelerdir?
Federal Yönetim Nedir? Federal Devlet Ne Demek, Özellikleri Ve Örnekleri Nelerdir?Birden fazla devlet kendi istekleri ile bir araya gelip dışarıya karşı bir siyasal güç oluşturmaları durumu federasyon olarak isimlendirilir. Federal yönetim nedir? Federal devlet ne demek, özellikleri ve örnekleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
23.04.2021Eğitim
Myanmar'da güvenlik güçlerinin öldürdüğü sivillerin sayısı 714'e çıktı
Myanmar'da güvenlik güçlerinin öldürdüğü sivillerin sayısı 714'e çıktıMyanmar'da askeri darbe ve seçilmiş hükümet üyelerinin gözaltına alınmasına karşı yapılan protesto gösterilerinde, güvenlik güçlerinin silahlı müdahalesi sonucu ölenlerin sayısı 714'e yükseldi.
14.04.2021Dünya
Grönland'da zafer muhalefetin
Grönland'da zafer muhalefetinDanimarka Krallığı’na bağlı özerk bölge Grönland’da yapılan parlamento seçimlerini muhalefetteki sol görüşlü Inuit Ataqatigiit partisi kazandı.
7.04.2021Dünya
TÜSİAD’dan TL’ye güven mesajı...
TÜSİAD’dan TL’ye güven mesajı...Son dakika haberlere göre, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Simone Kaslowski, “TL’ye, kaybettiği güveni mutlaka yeniden kazandırmalıyız. Aksi halde krizden çıkışımızın çok zorlaşacağı kanısındayız” dedi.
31.03.2021Ekonomi
ABD'den 24 Çinli yetkiliye yaptırım
ABD'den 24 Çinli yetkiliye yaptırımABD, aralarında Çin hükümetinin üst düzey yetkililerinin de bulunduğu 24 Çinli yetkiliye yaptırım kararı aldı.
17.03.2021Dünya
Ekonomi Reform Paketi ile 'yeni rota çizildi'
Ekonomi Reform Paketi ile 'yeni rota çizildi'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan "Ekonomi Reformları"nın, finansal piyasalardan reel ekonomiye, sermaye piyasalarından hanehalkına yönelik tüm alanlara dönük kapsamlı ve detaylı bir değişikliğe işaret etmesi ile ekonomide yeni rota belirlendi.
13.03.2021Ekonomi
AB'den batarya üretimini artırma hedefi
AB'den batarya üretimini artırma hedefiAvrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkan Yardımcısı Maros Sefcovic, Avrupa'nın 2025 yılına kadar Çin'in ardından dünyanın en büyük ikinci batarya üreticisi olmaya hazırlandığını söyledi.
12.03.2021Uzmanpara
NATO'dan Türkiye vurgusu!
NATO'dan Türkiye vurgusu!NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Avrupa'nın savunmasını kuzeyde ABD, Kanada ve İngiltere güneyde ise Türkiye gibi Avrupa Birliği (AB) üyesi olmayan ülkelerin sağladığını belirtti.
6.03.2021Dünya
‘Avrupa’yı Türkiye, ABD ve İngiltere koruyor’
‘Avrupa’yı Türkiye, ABD ve İngiltere koruyor’NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, AB içinde Fransa’nın başını çektiği “stratejik özerklik” talepleriyle ilgili önemli mesajlar verdi.
6.03.2021Dünya
İhtiyar eş anlamlısı nedir? İhtiyar kelimesinin eş anlamı olan sözcükler
İhtiyar eş anlamlısı nedir? İhtiyar kelimesinin eş anlamı olan sözcüklerDilimizde birçok kelimenin eş anlamlısı bulunmaktadır. Bu kelimelerden birisi de ihtiyar kelimesidir. İhtiyar kelimesi eş anlamı TDK üzerinden de değerlendirilip kullanılan bir kelimedir. Sözlüklerde ihtiyar kelimesinin eş anlamlısı bulunmaktadır. Peki, ihtiyar ne demek? İhtiyar kelimesinin eş anlamlı olan kelimeleri nelerdir sizler için derledik.
NATO'dan "stratejik özerklik" hedefleyen AB'ye "stratejik dayanışma" önerisi
NATO'dan "stratejik özerklik" hedefleyen AB'ye "stratejik dayanışma" önerisiNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, savunmasında ABD'ye bağımlılığını azaltıp "stratejik olarak özerk" olmak isteyen Avrupa Birliği'ne (AB) bu hedef yerine "stratejik dayanışma" önerisinde bulundu.
3.03.2021Dünya
Yakınlık korkusu yaşayanlar ilişkileri sabote mi ediyor?
Yakınlık korkusu yaşayanlar ilişkileri sabote mi ediyor? Kendini duygusal ve fiziksel bir ilişki deneyiminden uzak tutan kişilerin yakınlık korkusu yaşıyor olabileceğine söyleyen Uzman Klinik Psikolog Yücel Tuluk, bu durumunun nedeninin kişinin geçmişinde yatabileceğine dikkat çekiyor.
18.02.2021Ruh Sağlığı
Katalonya koronavirüs gölgesinde sandığa gidiyor
Katalonya koronavirüs gölgesinde sandığa gidiyorİspanya'nın özerk bölgesinde sandık görevlisi olarak çağırılan on binlerce kişinin neredeyse yarısı koronavirüs endişesi nedeniyle seçimlerde görev almak istemiyor. Mektupla oy kullanma oranı ise yüzde 350 artmış durumda.
13.02.2021Dünya
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan ilan etti: Bana meydan okuma, haddini bil!
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan ilan etti: Bana meydan okuma, haddini bil!Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. Yeni anayasa çağrısı yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Gelin, hep birlikte yeni Anayasa konusundaki tekliflerimizi yıl içinde hazırlayalım ve tartışmaya başlayalım' dedi. Miçotakis'e sert sözlerle yüklenen Erdoğan, "Biz 'Miçotakis'le görüşebiliriz' dedik. Bir baktık Miçotakis meydan okuyor. Şimdi sen haddini bilmeyince biz seninle nasıl bir araya gelelim. Bana meydan okuma, haddini bil." ifadelerini kullandı.
10.02.2021Siyaset
Mahir Ünal'dan 'demokratik siyaset vandallığı kabul etmez' açıklaması
Mahir Ünal'dan 'demokratik siyaset vandallığı kabul etmez' açıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Boğaziçi Üniversitesi'ndeki olaylara ilişkin "Persilvanya'dakinin yanında saf tutan FETÖ'cü tweet atıyor; 'kahrolsun istibdat, yaşasın hürriyet' diye. Bakıyorsun aynı tweeti CHP'nin milletvekili dağıtıyor, radikal bir solcu dağıtıyor. Siz hangi iradenin mensuplarısınız, hangi iradeyle hareket ediyorsunuz, referans olarak neyi alıyorsunuz? Referans olarak demokrasiyi aldığınızı varsaysak demokratik siyaset, hiçbir şiddeti, silahı, vandallığı kabul etmez." dedi.
3.02.2021Siyaset
Filipin Devlet Başkanı Duterte'den, Bangsamoro'ya "tam destek"  sözü
Filipin Devlet Başkanı Duterte'den, Bangsamoro'ya "tam destek" sözüFilipin Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, hükümetin, Bangsamoro Özerk Bölgesi’ne tam desteğinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde de devam edeceği sözünü verdi.
22.01.2021Dünya
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal'dan flaş açıklamalar
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal'dan flaş açıklamalarAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "HDP, CHP üzerinde vesayet oluşturuyor, 'Ankara'yı benim sayemde kazandın, İstanbul'u benim sayemde kazandın' diyor. CHP, dönüp HDP'ye 'terörle arana mesafe koy' diyemiyor." dedi.
18.01.2021Siyaset
Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na 'sözde Cumhurbaşkanı' tepkisi
Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na 'sözde Cumhurbaşkanı' tepkisi  Gelen son dakika haberine göre; MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'sözde Cumhurbaşkanı' açıklamalarını sert bir şekilde eleştirdi. Bahçeli açıklamasında, "Sayın Cumhurbaşkanı'na 'sözde' demek Türk milletine, demokrasi kültürüne, milli egemenlik ilkelerine hakarettir, hıyanettir, hürmetsizliktir" dedi. Öte yandan Bahçeli, "HDP, 6-8 Ekim olaylarının, hendek terörünün ve bölücülüğe mihmandarlık yapmasının bedelini kanun, millet ve tarih önünde kesinlikle ödemelidir. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, bilhassa 6-8 Ekim olaylarıyla ilgili hazırlanan ve hukuken açık ihbar niteliği taşıyan iddianameyi temel alarak HDP hakkında acil ihtiyaç olan kapatma davasını süratle açabilecektir" ifadelerine yer verdi.
11.01.2021Siyaset
Eski örgüt mensubundan çarpıcı itiraflar: Demirtaş'ın çağrısı olmasaydı ölümler yaşanmayabilirdi
Eski örgüt mensubundan çarpıcı itiraflar: Demirtaş'ın çağrısı olmasaydı ölümler yaşanmayabilirdiEski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın da aralarında olduğu 108 sanıklı Kobani iddianamesinde tanık olarak yer alan eski PKK/KCK mensubu K.G, Demirtaş ve diğer HDP'lilerin, Kobani bahanesiyle sokağa çıkma çağrıları yapmasalardı olaylarda insanların ölmeyeceğini ifade etti.
7.01.2021Gündem
Son dakika... AK Partili Mahir Ünal'dan darbe iması tartışmalarına net yanıt
Son dakika... AK Partili Mahir Ünal'dan darbe iması tartışmalarına net yanıtGelen son dakika haberine göre; AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova'ya gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. AK Partili Ünal, "Darbenin çözüm olduğuna dair inançları sağlam olanlar bu tartışmaları ısrarla gündemde tutuyorlar." dedi
5.01.2021Siyaset
Yemen'de hükümet güçleri, Aden'de konuşlandı
Yemen'de hükümet güçleri, Aden'de konuşlandıYemen'de hükümet güçleri, yeni kurulan hükümetin Suudi Arabistan'dan ülkeye dönüşü öncesinde geçici başkent Aden'in pek çok noktasında konuşlanırken, ayrılıkçı Güney Geçiş Konseyi (GGK) Aden Emniyet Müdürlüğü'ne getirilen Muhammed Ahmed el-Hamidi'nin görevi devralmasına müsaade etmedi.
28.12.2020Dünya
Mahir Ünal'dan muhalefete tepki: Bunun adı siyaset karşıtlığıdır
Mahir Ünal'dan muhalefete tepki: Bunun adı siyaset karşıtlığıdırAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "Bu milletin seçtiği Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni ve Cumhurbaşkanı'nı gayrimeşru ilan edeceksiniz, sonra da siyaset yaptığınızı söyleyeceksiniz. Bunun adı siyaset değil. Bunun adı tam tersine, siyaset karşıtlığıdır." dedi.
28.12.2020Siyaset
Montessori Nedir? Okul Öncesi Çocuklarda Montessori Eğitimi Nasıl Olur?
Montessori Nedir? Okul Öncesi Çocuklarda Montessori Eğitimi Nasıl Olur?Montessori modern eğitim anlayışlarından biridir. Peki, okul öncesi çocuklarda montessori eğitimi nasıl olur, montessori nedir, ne gibi yararları vardır? İşte, tüm detaylar.
22.12.2020Ebeveyn

Benzer Haber Etiketleri

ak partiMahir ÜnalNATOseçimekonomi

Özerklik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.