Parite

Parite

Son dakika parite haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan parite gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan parite haber sayfamızda...

Parite

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.883 parite haberi bulunmuştur.
Bayram öncesi piyasalar hareketlendi: Altındaki sert yükselişin nedeni belli oldu
Bayram öncesi piyasalar hareketlendi: Altındaki sert yükselişin nedeni belli oldu Altın fiyatları, bayram haftasına tarihi zirvelerde başlangıç yapıyor. Gram altın, 2,425 TL seviyesiyle rekor seviyeye yükselirken, çeyrek, yarım ve Cumhuriyet altını da yükseliş eğiliminde. Peki altındaki sert yükselişin nedeni ne? İşte detaylar...
9.04.2024 Ekonomi
İhracat ilk çeyrek rekorunu kırdı
İhracat ilk çeyrek rekorunu kırdı Mart ayında ihracat 22.5 milyar dolar oldu. Mart ihracatı yüzde 4.1 daralsa da 63.7 milyar dolarla ilk çeyrek rekoru kırıldı.
5.04.2024 Ekonomi
Yen, dolar karşısında 4 ayın dibinde
Yen, dolar karşısında 4 ayın dibinde Japon yeni, ABD doları karşısında 4 ayın en düşük seviyesine geriledi.
20.03.2024 Uzmanpara
Gram altın için 3 kademeli uyarı!
Gram altın için 3 kademeli uyarı! Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, altın yatırımı olanlar için önemli açıklamalarda bulundu. Memiş, 3 kademeli "gram altında rekor" uyarısında da bulundu.
2.03.2024 Ekonomi
Enflasyon tahmini belli oldu! Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan'dan mevduat ve kredi faizleriyle ilgili açıklama
Enflasyon tahmini belli oldu! Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan'dan mevduat ve kredi faizleriyle ilgili açıklama Merkez Bankası Yeni Başkanı Fatih Karahan yılın ilk enflasyon raporunu açıkladı. Karahan mevduat ve kredi faizleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
8.02.2024 Haberler
Enflasyon tahmini belli oldu! Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan'dan mevduat ve kredi faizleriyle ilgili açıklama
Enflasyon tahmini belli oldu! Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan'dan mevduat ve kredi faizleriyle ilgili açıklama Merkez Bankası Yeni Başkanı Fatih Karahan yılın ilk enflasyon raporunu açıkladı. Karahan mevduat ve kredi faizleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
8.02.2024 Ekonomi
Bankada parası olanlar dikkat! 3 ayda 117 bin liralık kazanç
Bankada parası olanlar dikkat! 3 ayda 117 bin liralık kazanç Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), 2024’ün ilk toplantısında politika faizini 250 baz puan artırarak yüzde 45’e çıkardı. PPK kararında “gerekli parasal sıkılık düzeyine ulaşıldığı” belirtilerek, faiz artışlarının sonuna gelindiği mesajı verildi. Peki banka mevduatlarında son durum ne? İşte detaylar...
3.02.2024 Ekonomi
3 ‘rekor’ bir arada
3 ‘rekor’ bir arada Türkiye 20 milyar dolarla en yüksek ocak ayı ihracatını gerçekleştirdi. Otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarı, Ocak 2024’te 79.701 adetle rekor kırdı. Borsa İstanbul’da dün BIST 100 endeksi de güne 8711 puanla rekor seviyeden başladı.
3.02.2024 Ekonomi
'Euro, dolar karşısında zayıflayabilir'
'Euro, dolar karşısında zayıflayabilir' Euronun orta vadede ABD doları karşısında zayıflaması bekleniyor.
16.01.2024 Uzmanpara
İhracat rekoru 3 koldan geldi
İhracat rekoru 3 koldan geldi Ekim ayında ihracat 22.9 milyar dolarla rekor kırarken 10 aylık ve 12 aylık verilerde de tüm zamanların en yüksek ihracat rakamlarına ulaşıldığı açıklandı.
7.11.2023 Ekonomi
İTO Başkanı Avdagiç: "Şirket kredi kartlarının limit ve taksitleri artırılmalı"
İTO Başkanı Avdagiç: "Şirket kredi kartlarının limit ve taksitleri artırılmalı" İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, “Şirket kredi kartları Türkiye’de özellikle ödeme zincirinde çok önemli bir araç olarak kullanılıyor. Şirketlerin kredi kartlarının hem limitlerini hem de taksitlendirme süreçlerini, bireysel kredi kartları politikasından ayrı değerlendirilmelidir. Şirketlerin kredi kartı limitlerinin ve taksitlendirme paketinin tekrar ele alınarak, şu anki durumun geliştirilmesi gerektiğini düşünüyoruz” dedi.
11.10.2023 Ekonomi
Kelime Gezmece Cevapları 2023: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları Nelerdir?
Kelime Gezmece Cevapları 2023: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları Nelerdir? Kelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
26.09.2023 Oyun
İhracatçının eli rahatlıyor
İhracatçının eli rahatlıyor Son iki buçuk aydaki gelişmelerin, öngörülebilirliği artırdığını belirten ihracatçılar, özellikle reeskont kredilerinin kullandırılmasının kolaylaştırılmasıyla büyük rahatlama sağlandığını, 265 milyar dolarlık yıl sonu hedefine emin adımlarla ilerlediklerini söylediler.
18.08.2023 Ekonomi
Temmuz ihracatı 20.1 milyar dolar
Temmuz ihracatı 20.1 milyar dolar Türkiye’nin Temmuz ayı ihracatı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 8,4 artışla, 20,1 milyar dolar olarak gerçekleşti. Yedi aylık ihracat ise 143,4 milyar dolara ulaştı.
4.08.2023 Ekonomi
Sterlin, dolar karşısında 15 ayın zirvesinde
Sterlin, dolar karşısında 15 ayın zirvesinde İngiliz Sterlini, Birleşik Krallık'ta bu sabah açıklanan ücret verilerinin ardından ABD doları karşısında 15 ayın en yüksek seviyesine çıktı.
11.07.2023 Uzmanpara
Yıl sonuna doğru petrol fiyatları 85 doların üstünü görebilir
Yıl sonuna doğru petrol fiyatları 85 doların üstünü görebilir Enerji ve emtia piyasaları konusunda uzun yıllara dayanan tecrübeye sahibi Deriva Danışmanlık Kurucu Ortağı Dr. Tolga Uysal’la petrol piyasalarının ve fiyatlarının geleceğini konuştuk. Milliyet Enerji’ye özel değerlendirmelerde bulunan Dr. Uysal, petrol fiyatlarında yılsonuna doğru 85 doların üstü bir seyir beklediğini belirtirken, fiyatların bağlı olduğu en önemli etkenleri, Çin dahil resesyon kaygısı, FED’in faiz döngüsüne son vermesi, Rusya’nın petrol ihracatının artışa geçmesi olarak sıraladı. Uysal, yine üçüncü çeyrek itibariyle ülke büyümelerinde toparlanma beklediğini, FED’in ise faiz arttırmamasını güçlü dolar hegemonyasının yavaş yavaş yumuşaması anlamına geldiğini söyledi.
28.06.2023 Milliyet Enerji
Merkez Bankası Başkanı değişti: İşte piyasalarda son durum!
Merkez Bankası Başkanı değişti: İşte piyasalarda son durum! Dr. Hafize Gaye Erkan, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'na (TCMB) atanan ilk kadın başkan oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Erkan'ın TCMB Başkanlığı'na atanmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Söz konusu atama ile Hafize Gaye Erkan, TCMB'nin ilk kadın başkanı oldu. Peki bu atamanın ardından piyasalarda son durum ne? İşte detaylar...
9.06.2023 Ekonomi
Rekor mevsimi
Rekor mevsimi Türk ekonomisi üst üste iki seçimin yaşandığı tarihi ay olan mayıs ayında; hem ihracat hem de otomobil satışlarında tarihi rekorlara imza attı.
3.06.2023 Ekonomi
Gözler yeni kabinede! Altın ve dolarda yön ne olacak?
Gözler yeni kabinede! Altın ve dolarda yön ne olacak? Yeni haftada altın fiyatlarında hareketli seyir dikkat çekiyor. Dün gram altın fiyatı 1300 lira seviyesinin üzerine çıkarak rekor kırmıştı. Bugün gram altın yeni rekora imza attı. Peki dolar ve altında yöne ne olacak? Borsa İstanbul'da yükseliş devam edecek mi? İşte detaylar...
2.06.2023 Ekonomi
Piyasaların gözü seçim sonuçlarında
Piyasaların gözü seçim sonuçlarında Son haftalarda altın, döviz ve borsada fiyatlamalar oldukça hareketli. Peki seçim sürecinde yatırımcılar ne yapmalı? Ekonomist Hikmet Baydar, merak edilenleri Uzmanpara’ya anlattı. İşte detaylar...
16.05.2023 Uzmanpara
Türkiye'nin ihracatı nisanda 19,3 milyar dolar oldu
Türkiye'nin ihracatı nisanda 19,3 milyar dolar oldu Türkiye'nin ihracatı nisanda 19,3 milyar dolar olarak gerçekleşti. Yılın ilk 4 ayında ihracat 80,9 milyar dolara ulaşırken, son 12 aylık dönemdeki ihracat ise yüzde 4,9 artışla 251,7 milyar dolara yükseldi.
2.05.2023 Ekonomi
Bankalardaki döviz mevduatları geriledi
Bankalardaki döviz mevduatları geriledi 24 Şubat itibarıyla bankalardaki döviz mevduatlarının toplamı 212 milyar 452 milyon dolara düştü. Döviz mevduatları 261,2 milyar dolarla zirve yaptığı seviyeden 48,8 milyar dolar eridi.
7.03.2023 Uzmanpara
Döviz hesaplarının toplam bankacılık mevduatı içerisindeki payı yüzde 40’a geriledi
Döviz hesaplarının toplam bankacılık mevduatı içerisindeki payı yüzde 40’a geriledi 24 Şubat itibarıyla bankalardaki döviz mevduatlarının toplamı 212 milyar 452 milyon dolara düştü. Döviz mevduatları 261,2 milyar dolarla zirve yaptığı seviyeden 48,8 milyar dolar eridi.
7.03.2023 Ekonomi
İhracat şubatta yüzde 6.4 azaldı
İhracat şubatta yüzde 6.4 azaldı Ticaret Bakanlığı, 2023 Şubat ayı ihracatının geçen yılın aynı dönemine göre 6.4 azalışla 18.6 milyar dolar olduğunu açıkladı.
3.03.2023 Ekonomi
Şubat ayı ihracat rakamları belli oldu
Şubat ayı ihracat rakamları belli oldu Ticaret Bakanlığı 2023 yılı Şubat ayı ihracat rakamlarını açıkladı. Buna göre 2023 yılı Şubat ayında ihracat, geçtiğimiz yılın aynı ayına göre %6,4 azalışla 18,6 milyar dolar olarak gerçekleşti.
2.03.2023 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Parite ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.