Pasifik

Pasifik

Son dakika Pasifik haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Pasifik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Pasifik haber sayfamızda...

Pasifik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.112 pasifik haberi bulunmuştur.
500 milyon TL'lik saray yavrusu uçurumun kıyısında!
500 milyon TL'lik saray yavrusu uçurumun kıyısında!ABD, Pasifik Okyanusu kıyısındaki malikaneyi konuşuyor. 16 milyon dolarlık evin yanı sıra bölgedeki diğer evler uçurumun kıyısında sallanırken, sahipleri ise taşınmayı kabul etmiyor.
26.02.2024Dünya
Goldman Sachs'tan 1 milyar dolarlık anlaşma
Goldman Sachs'tan 1 milyar dolarlık anlaşmaGoldman Sachs ve Abu Dabi'nin egemen varlık fonu Mubadala, Asya Pasifik'teki özel kredilere ortak yatırım yapacakları 1 milyar dolarlık bir anlaşma yaptıklarını duyurdu.
26.02.2024Uzmanpara
Ton balığında cıva: Araştırmalar zehirli madde seviyesinin hala yüksek olduğunu gösteriyor
Ton balığında cıva: Araştırmalar zehirli madde seviyesinin hala yüksek olduğunu gösteriyorBilim insanları, kirliliğe yol açan maddelerin sınırlandırılmasıyla ilgili onlarca yıl önce getirilen kontrollere rağmen ton (orkinos) balığındaki yüksek cıva seviyelerinin devam ettiğini söylüyor.
22.02.2024Dünya
Turizmin yeni rekoru 2024’te yazılacak
Turizmin yeni rekoru 2024’te yazılacak2024 yılı turizmde pandemi etkilerinin tamamen yok olacağı yıl olarak tahmin ediliyor. Turizmin dünyada yüzde 2, Türkiye’de ise yaklaşık yüzde 10 büyümesi öngörülüyor.
22.02.2024Ekonomi
Avustralya, İkinci Dünya Savaşı'ndan sonraki en büyük donanmasını inşa ediyor
Avustralya, İkinci Dünya Savaşı'ndan sonraki en büyük donanmasını inşa ediyorAçıklanan yeni plana göre, 26 su üstü muharip gemi arasında 6 Hunter sınıfı fırkateyn, 11 genel amaçlı fırkateyn ile 6 insansız da kullanılabilen büyük su üstü gemisi bulunuyor.
20.02.2024Dünya
Asya borsalarında 'ABD enflasyonu' etkisi
Asya borsalarında 'ABD enflasyonu' etkisiABD'de enflasyonun beklentilerden yüksek çıkması Tokyo öncülüğünde Asya borsalarını aşağı çekti.
14.02.2024Uzmanpara
Pasifik Teknoloji küreselde iddialı
Pasifik Teknoloji küreselde iddialıPasifik Grubu bünyesinde bulunan Pasifik Donanım Yazılım ve Bilgi Teknolojileri A.Ş. (Pasifik Teknoloji), dün Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı.
14.02.2024Ekonomi
Bu balığı sakın tüketmeyin: Yüzgeçleri kesilmeden yenilirse kesinlikle öldürür
Bu balığı sakın tüketmeyin: Yüzgeçleri kesilmeden yenilirse kesinlikle öldürürBandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Sarı, çok çeşitliliğe sahip olan balık türlerinden bazılarının bilinçsiz şekilde tüketildiğinde ölüme yol açabileceğini dikkat çekerek, “Aslan balığı, eğer yüzgeçleri kesilmeden yenilecek olursa kesinlikle ölüme yol açar. Balon balığı da kesinlikle tüketilmemelidir. Vatandaşlarımıza tavsiyem, bilmedikleri balığı kesinlikle yememelidirler” dedi.
13.02.2024Haberler
İş dünyası önemli transferler yaptı
İş dünyası önemli transferler yaptıTürkiye'nin önde gelen şirketleri stratejik birimleri için yönetici pozisyonlara yaptığı atamaları sürdürdü. Farklı şirketlerdeki yeni pozisyonlara transfer olan yöneticiler olduğu gibi, şirket ve grup bünyesi içinde yönetici transferleri de yapıldı.
Küresel ısınma tüm yıl boyunca ilk kez 1.5 dereceyi aştı
Küresel ısınma tüm yıl boyunca ilk kez 1.5 dereceyi aştıGeçtiğimiz 2023 yılı boyunca ortalama hava sıcaklığı 1.5 derecenin üzerinde seyretti. Böylece küresel ısınma, ilk kez 1 yıl boyunca 1.5 dereceyi aştı.
9.02.2024Dünya
Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri A.Ş Talep toplama tarihleri! PATEK kaç lot veriyor, hangi bankalarda?
Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri A.Ş Talep toplama tarihleri! PATEK kaç lot veriyor, hangi bankalarda?Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri A.Ş talep toplama tarihleri belli oldu. 2015 yılında kurulan şirket Yazılım, Donanım ve siber güvenlik hizmetleri gibi farklı alanlarda hizmet veriyor. Peki PATEK kaç lot veriyor, hangi bankalarda var?
6.02.2024Bilgi Rehberi
Google’un patronu adalarına ‘ada’ ekledi
Google’un patronu adalarına ‘ada’ eklediGoogle’ın kurucularından olan ABD’li milyarder Larry Page’in Porto Riko sınırları içerisinde yer alan “Cayo Norte” adlı bir adayı 32 milyon dolara (976 milyon lira) aldığı ortaya çıktı.
5.02.2024Dünya
Ölüm döşeğinde açıkladı: 50 yıldır en çok arananlar listesindeydim
Ölüm döşeğinde açıkladı: 50 yıldır en çok arananlar listesindeydimÖlümcül kanser hastalığı sebebiyle hastane yatağında ölümü bekliyordu. Yaşamının son günlerinde hayatı boyunca gizlediği sırrı açığa vurmaya hazırdı. O, Japonya'yı 1970'li yıllarda sarsan bir dizi bombalı eylemin 50 yıldır kayıplara karışan failiydi.
28.02.2024Dünya
Maymunlar cehennemi: Şehri ele geçirdiler! 'Biz kafeste, onlar dışarıda yaşıyor'
Maymunlar cehennemi: Şehri ele geçirdiler! 'Biz kafeste, onlar dışarıda yaşıyor'Pandemi öncesine kadar insanlar ile uyum içinde yaşıyorlardı. Ancak karantina döneminde insanların yokluğuyla yemek için savaşmak zorunda kaldılar. Her şeyi başlatan da bu oldu. Gün geçtikçe vahşileştiler, en sonunda tüm şehri ele geçirdiler. İmkanı olanlar şehri kaçıp terk ederken, sıkışıp kalanlar evine barikat kurmak zorunda.
3.02.2024Dünya
BU HAFTA HALKA ARZ TAKVİMİ 2024 💥 Yeni halka arz var mı? Hangi şirketler halka arz oluyor? Yılın ilk halka arz tarihleri!
BU HAFTA HALKA ARZ TAKVİMİ 2024 💥 Yeni halka arz var mı? Hangi şirketler halka arz oluyor? Yılın ilk halka arz tarihleri!Yeni yılın ilk halka arzları belli oldu! Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) bülteninde Bor Şeker ve Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri'nin halka arzı onaylandı. 2024 halka arz takvimine göre ise bu hafta yeni halka arz olan firmalar neler? Hangi şirketler ne zaman halka arz oluyor?
3.02.2024Bilgi Rehberi
‘Sürprizlerin her türlüsüne hazırız’
‘Sürprizlerin her türlüsüne hazırız’Dünyanın zorlu süreçten geçtiği bir ortamda ticari ilişkileri yürütmek için strateji kurduklarını anlatan DEİK Başkanı Nail Olpak, “Avantajımız, her türlü sürprize hazırlıklı olmak” açıklamasında bulundu.
2.02.2024Ekonomi
Suriye ve Irak'tan çekilme için ABD'den ön şart!
Suriye ve Irak'tan çekilme için ABD'den ön şart!İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları sonrası Orta Doğu'da ABD üsleri 150'den fazla kez hedef alındı. Bu saldırıların ardından ABD'nin Suriye ve Irak'taki askerlerini bölgeden çekeceğine dair haberler ortaya çıktı. Peki olası bir çekilme söz konusu olursa bölgede dengeler nasıl etkilenir? ABD bu adımı neden atar, arkasında başka bir plan mı var? Doç. Dr. Efe Sıvış milliyet.com.tr için değerlendirdi.
27.01.2024Dünya
Çin ordusu gözünü kararttı! Resmi medyadan ABD'ye gözdağı: Hipersonik füzeler Burke'yi vurdu
Çin ordusu gözünü kararttı! Resmi medyadan ABD'ye gözdağı: Hipersonik füzeler Burke'yi vurduÇin resmi medyası, ordunun simülasyon üzerinden gerçekleştirdiği hipersonik füzeli saldırıda ABD donanmasını vurmayı başardıklarını duyurdu.
23.01.2024Dünya
'Çin'deki yavaşlama ekonomileri etkiliyor'
'Çin'deki yavaşlama ekonomileri etkiliyor'Moody's'e göre Çin'in büyümesinde yavaşlama Asya-Pasifik (APAC) ekonomilerini etkiliyor.
22.01.2024Uzmanpara
Hastaneyi ele geçirmeye çalıştılar! Çetelere 'savaş' ilan eden ülkede sular durulmuyor
Hastaneyi ele geçirmeye çalıştılar! Çetelere 'savaş' ilan eden ülkede sular durulmuyorBir zamanlar 'barışın kalesi' olarak anılan ülke, limanlarını batıya uyuşturucu taşımak için kullanan kartellerin hakimiyet alanını genişletmesiyle krize sürüklendi. Ülkenin içine saplandığı şiddet dalgasında, devlet başkanı olağanüstü hal ilan ederek, çetelere karşı 'savaş' sözü verdi. Ancak Güney Amerika ülkesinde sular durulmuyor, son olayda silahlı kişiler bir hastaneyi ele geçirmeye çalıştı.
22.01.2024Dünya
Sadece kapsül değil yürekler de kenetlendi
Sadece kapsül değil yürekler de kenetlendiTürkiye, 18 Ocak’ta başlayan uzay macerasında, dün yine tarihi bir ana tanıklık etti. İlk astronotumuz Alper Gezeravcı’nın da yer aldığı Dragon kapsülü, 36 saatlik uçuşun ardından dün 13.47’de Uluslararası Uzay İstasyonu’na başarıyla kenetlendi.
21.01.2024Gündem
Bakan Bolat: İhracatımızdaki büyüme 2023'te yüzde 5.9 arttı
Bakan Bolat: İhracatımızdaki büyüme 2023'te yüzde 5.9 arttıTicaret Bakanı Ömer Bolat, DEİK Ticari Diplomasi Ödülleri Töreni'ne katıldı. Törende konuşan Bolat, “Türkiye Yüzyılı Projesi' çerçevesinde DEİK ailesi, özel sektör kuruluşlarımız ve iş insanlarımız, kamu sektörümüzün yoğun çabaları ile biz 2023'te ekonomik alanlarda ümit verici rakamlara ulaşmayı başardık. İhracatımızda büyüme 2023'ün üçüncü çeyreğinde yüzde 5.9 arttı ve 9 ayı ortalama yüzde 4.7 büyüme ile geçirdik. Bu şu anlama geliyor; son 13 çeyrekte Türkiye ekonomisi büyümeye devam etti" dedi
20.01.2024Haberler
Bakan Bolat: İhracatımızdaki büyüme 2023'te yüzde 5.9 arttı
Bakan Bolat: İhracatımızdaki büyüme 2023'te yüzde 5.9 arttıTicaret Bakanı Ömer Bolat, DEİK Ticari Diplomasi Ödülleri Töreni'ne katıldı. Törende konuşan Bolat, “Türkiye Yüzyılı Projesi' çerçevesinde DEİK ailesi, özel sektör kuruluşlarımız ve iş insanlarımız, kamu sektörümüzün yoğun çabaları ile biz 2023'te ekonomik alanlarda ümit verici rakamlara ulaşmayı başardık. İhracatımızda büyüme 2023'ün üçüncü çeyreğinde yüzde 5.9 arttı ve 9 ayı ortalama yüzde 4.7 büyüme ile geçirdik. Bu şu anlama geliyor; son 13 çeyrekte Türkiye ekonomisi büyümeye devam etti" dedi
20.01.2024Ekonomi
Bu adada 50 kişi var, göç edene arazi ücretsiz! 'Fatura ödeyecek kadar çalışıyoruz'
Bu adada 50 kişi var, göç edene arazi ücretsiz! 'Fatura ödeyecek kadar çalışıyoruz'Maviliğin ortasında adeta cennetten bir köşe, üzerinde ise sadece 50 kişi yaşıyor. Turistlerin gözde yerlerinden olan bu adada çalışanlar saat başına 10 dolar yani 187 lira kazanıyor. Ayrıca hükümet buraya göç edenlere de ev inşa etmeleri için ücretsiz arazi veriyor.
18.01.2024Yaşam
Bakan Fidan duyurdu! Türk-Japon Bilim ve Teknoloji Üniversitesi bu yıl faaliyete geçecek
Bakan Fidan duyurdu! Türk-Japon Bilim ve Teknoloji Üniversitesi bu yıl faaliyete geçecekDışişleri Bakanı Hakan Fidan, Türk-Japon Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'nin bu yıl faaliyete geçecek olmasından memnuniyet duyduklarını belirterek "Eğitim alanındaki iş birliğimizin nişanesi olacak olan bu üniversite aynı zamanda Japonya'yla iş birliğimizin de çeşitlilik kazanmasına imkan sağlayacaktır" dedi.
16.01.2024Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Pasifik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.