Pasifik

Pasifik

Son dakika Pasifik haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Pasifik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Pasifik haber sayfamızda...

Pasifik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.408 pasifik haberi bulunmuştur.
Ada ülkesinde ilk kez koronavirüs vakasına rastlandı
Ada ülkesinde ilk kez koronavirüs vakasına rastlandıCook Adaları, koronavirüs pandemisinin başlamasından yaklaşık iki yıl sonra ülke turistler için yeniden açılmaya hazırlanırken ilk Kovid-19 vakasını kaydetti.
6.12.2021Dünya
Son dakika... Güneşi kapattı! Dünya şok içinde, 15 bin metrelik facia
Son dakika... Güneşi kapattı! Dünya şok içinde, 15 bin metrelik faciaSon dakika haberlere göre, Endonezya'daki korkunç volkanik patlamanın bilançosu giderek ağırlaşıyor. Can havliyle kaçışan insanlar ilk buldukları yerleri kendine sığınak yapmaya çalışırken tahliye çalışmaları sekteye uğradı. Uçaklara rotalarını değiştirme uyarısı yapıldı, 11 köy tamamen küller altında kaldı.
5.12.2021Dünya
Gerçek bir yaşam hikâyesi
Gerçek bir yaşam hikâyesiMurat Menteş, “Fink” adlı yeni kitabında Asya-Pasifik ülkelerinde yıllarca fırtına gibi esen model Göksenin Yıldırım’ın hikâyesini anlatıyor.
Son dakika... Dünya buz kesti! Binlerce insan kaçıyor
Son dakika... Dünya buz kesti! Binlerce insan kaçıyorKulakları sağır eden gürültüyle insanlar sokaklara döküldü, çığlıkların yükseldiği kaçış anları hızla viral oldu. Endonezya'da patlayan volkan en az bir kişinin ölümüne, onlarca insanın ise feci şekilde yaralanmasına yol açtı.
4.12.2021Dünya
Kâbusun adı: Gale! Uzmanlar uyardı, sırada o var... İstanbul'da fırtına alarmı
Kâbusun adı: Gale! Uzmanlar uyardı, sırada o var... İstanbul'da fırtına alarmıBaşta Marmara Bölgesi olmak üzere pek bölgeyi etkisi altına alan şiddetli fırtına, İstanbul'da yaşayanların kâbusu oldu. Fırtına nedeniyle kentte 4 kişi hayatını kaybetti, onlarca kişi yaralandı, birçok bina hasar gördü, ağaçlar yerinden söküldü! Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, "Son günlerde İstanbul’da etkili olan rüzgârın esas adı (gale) kasırga" diyerek tehlikeye dikkat çekerken, Dr.Öğr. Üyesi Deniz Demirhan ise, "Atmosferde yaklaşık 5 bin metre seviyelerindeki alçak basınç, kuvvetli rüzgarı da beraberinde getirdi" sözleriyle hafta sonuna işaret etti.
2.12.2021Gündem
Son dakika... 7.5'lik deprem bu hale getirdi! Dünya dehşete kapıldı
Son dakika... 7.5'lik deprem bu hale getirdi! Dünya dehşete kapıldıYerin 112 kilometre altında gerçekleşen sarsıntının yol açtığı tüyler ürpertici fotoğraflar, iki gün sonra yayınlandı. Fay hattının üstündeki yolun görüntüsü söze gerek bırakmadı.
30.11.2021Dünya
Son dakika... Japonya açıklarında 6.5 büyüklüğünde deprem
Son dakika... Japonya açıklarında 6.5 büyüklüğünde depremPasifik Ateş Çemberi'nin kesişme noktasında bulunan Japonya'daki sarsıntının merkez üssü, güneydoğudaki Honshu'nun açıkları.
29.11.2021Dünya
Şehirde dolaşan deniz aslanı suya götürüldü
Şehirde dolaşan deniz aslanı suya götürüldüABD'de Oregon eyaleti yaban hayatı polisleri, Lincoln City sakinleri tarafından görülen bir deniz aslanına denize geri dönmesi için eşlik etmek zorunda kaldı.
29.11.2021Dünya
Son dakika... Peru'da 7.5 büyüklüğünde deprem
Son dakika... Peru'da 7.5 büyüklüğünde depremGüney Amerika ülkesini sarsan şiddetli depremin merkez üssü, 5 bin 700 nüfuslu Barranca'ya 42 kilometre uzaklıkta. Sarsıntı, Peru'nun komşuları Ekvador, Kolombiya ve Brezilya'da da hissedildi.
28.11.2021Dünya
Prof. Dr. Hasan Köni: Bu Türkiye için kabus senaryosudur
Prof. Dr. Hasan Köni: Bu Türkiye için kabus senaryosudurRusya’nın sınırındaki sosyal yapıyı korumaya yöneldiğini belirten Koni “Bu durumda NATO geçersiz kalıyor. Ukrayna krizi üzerinden sanal Rus tehdidi oluşturularak ‘NATO-ABD olmazsa olmaz’ algısı yaratılıyor” dedi. Öte yandan Koni, "Olur da Rusya, Ukrayna’ya müdahale eder, ABD de bu müdahaleye karşı askeri hareket başlatırsa, bu senaryo Türkiye için kabus senaryosudur.” ifadelerini kullandı.
28.11.2021Gündem
Son dakika... Pasifik Ateş Çemberi 6'lık depremle kırıldı!
Son dakika... Pasifik Ateş Çemberi 6'lık depremle kırıldı!Pasifik Okyanusu'nda meydana gelen depremin merkez üssü, Lata Adası'na 75 kilometre mesafede. Depremin ardından henüz bir tsunami uyarısı verilmedi.
25.11.2021Dünya
'Hayatınız değişecek!' Uzmanlar gözlerine inanamadı
'Hayatınız değişecek!' Uzmanlar gözlerine inanamadıWashington Post'un haberine göre araştırmacılar, Avustralya yakınlarında Pasifik Okyanusu'nda yaptıkları çalışmada tüm insanlığı ilgilendiren bir olayı heyecanla duyurdu. Uzmanlar "Hala çok geç değil, burası muhteşem bir vitrin" yorumunda bulundu.
25.11.2021Dünya
Avustralya: La Nina hava olayları başladı
Avustralya: La Nina hava olayları başladıAvustralya Meteoroloji Bürosu (BOM) bugün Pasifikte El Ninonun soğuk evresi La Ninanın başladığını ilan etti. Yetkililer, La Ninanın güney yarım kürede 2022 sonbaharına kadar etkili olacağını ve yaz aylarına giren Avustralyada yoğun yağışlara, sele ve şiddetli fırtınalara sebebiyet vereceğini belirtti.
23.11.2021Dünya
'Çin hisse senetlerine yatırım zamanı'
'Çin hisse senetlerine yatırım zamanı'BlackRock, Hindistan hisse senetlerinde yatırımlarını azalttığını ve politika zorluklarının gelecek yıl hafifleyeceği beklentileriyle birlikte cazip hale gelen değerlemeler çerçevesinde Çin hisseleri için daha iyimser hale geldiklerini bildirdi.
23.11.2021Uzmanpara
Paris Hilton ile Carter Reum'dan balayı pozları
Paris Hilton ile Carter Reum'dan balayı pozları Geçen hafta yazar Carter Reum ile evlenen dünya sosyetesinin ünlü ismi Paris Hilton, eşiyle Fransız Polinezyası'nda bulunan Bora Bora Adası'nda balayı yapıyor. Üç gün süren görkemli düğünün yorgunluğunu Pasifik Okyanusu'nda yüzerek atan Hilton, eşiyle aşk pozlarını da takipçileriyle paylaştı.
23.11.2021Cadde
Çin gözlerini korkuttu! ABD'li yetkililerin 'hipersonik' endişesi büyüyor
Çin gözlerini korkuttu! ABD'li yetkililerin 'hipersonik' endişesi büyüyorÇin'in son aylarda hız verdiği ileri askeri teknoloji testleri, ABD'de paniğe sebep oldu. Pentagon yetkilileri Pekin'in hızı karşısında Washington'un yavaş kalmaya başladığından duydukları endişeyi dile getirerek, itiraflarda bulundu.
22.11.2021Dünya
Çin, ABD ile rekabetinde 'üçüncü ülkeleri' istemiyor
Çin, ABD ile rekabetinde 'üçüncü ülkeleri' istemiyorÇin Dışişleri Bakanı Vang Yi, Çin ile ABD arasındaki rekabette üçüncü ülkelerin taraf olmaya zorlanmaması gerektiğini belirtti.
22.11.2021Dünya
'Çip krizi 2022 ortasında bitebilir'
'Çip krizi 2022 ortasında bitebilir'JP Morgan çip arzındaki küresel yetersizliğin 2022 yılında da devam etmesini, ancak yılın ortasından itibaren durumun iyileşmeye başlamasını beklediğini bildirdi.
22.11.2021Uzmanpara
Aslan balığı menüye girdi
Aslan balığı menüye girdiAkdeniz kıyılarında artan zehirli bir tür olan ‘aslan balığı’ bazı restoranların menüsüne girdi. Ayıklanmış şekilde kilosu 40 TL’den satılan balık için işletmeciler “Şimdilik kızartmasını yapıyoruz” diyor
21.11.2021Gündem
Veteriner kontrollerine tabi ürünlerin ithalat esasları belirlendi
Veteriner kontrollerine tabi ürünlerin ithalat esasları belirlendiVeteriner kontrollerine tabi ürünlerin ithalatında sunulması gereken belgeler ile bunlara ilişkin usul ve esaslar tespit edildi.
20.11.2021Ekonomi
Rus ve Çin savaş uçakları Güney Kore'yi korkuttu
Rus ve Çin savaş uçakları Güney Kore'yi korkuttuGüney Kore, Rusya ve Çin’e ait savaş uçaklarının Kore Hava Savunma ve Tanımlama Sahası'na (KADIZ) girdiğini açıklarken Rusya da Çin ile Japon Denizi ve Doğu Çin Denizi’nde ortak devriye uçuşları gerçekleştirdiklerini duyurdu.
19.11.2021Dünya
Son dakika... Felaket göründü! Tren yok oldu
Son dakika... Felaket göründü! Tren yok olduKanada'nın Pasifik Okyanusu kıyısındaki eyaleti British Columbia'da ortaya çıkan görüntüler tüm dünyada şok etkisi yarattı, felaketin boyutu ancak havadan bakılınca anlaşılabildi.
19.11.2021Dünya
Tedarik zinciri toparlanma mücadelesinde
Tedarik zinciri toparlanma mücadelesindeEnerji krizi ve enflasyon küresel ekonomi için önemli bir endişe kaynağı olmayı sürdürürken, tedarik zincirinin toparlanma mücadelesi devam ediyor.
19.11.2021Uzmanpara
İşçi dövizlerinin artması bekleniyor
İşçi dövizlerinin artması bekleniyorDünya Bankası, düşük ve orta gelirli ülkelere gönderilen işçi dövizlerinin 2021'de yüzde 7,3 artarak 589 milyar dolara ulaşmasının beklendiğini bildirdi.
18.11.2021Ekonomi
İşçi dövizlerinin bu yıl artması bekleniyor
İşçi dövizlerinin bu yıl artması bekleniyorDünya Bankası, düşük ve orta gelirli ülkelere gönderilen işçi dövizlerinin 2021'de yüzde 7,3 artarak 589 milyar dolara ulaşmasının beklendiğini bildirdi.
18.11.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Pasifik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.