Patent

Patent

Son dakika patent haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan patent gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan patent haber sayfamızda...

Patent

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.933 patent haberi bulunmuştur.
Kacır'dan yerli otomobil açıklaması
Kacır'dan yerli otomobil açıklamasıSanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG) doğuştan elektrikli araç teknolojilerine yönelerek pek çok rakibini geride bırakma iddiası taşıdığını bildirdi.
8.04.2021Ekonomi
Patent ve marka vekilliğine ilişkin işlemler düzenlendi
Patent ve marka vekilliğine ilişkin işlemler düzenlendiPatent ve marka vekilliğine yönelik sınav ve sicil işlemleri ile meslek kuralları ve disiplin uygulamalarına ilişkin esaslarda düzenlemeye gidildi.
7.04.2021Ekonomi
Fikri ve sınai mülkiyet hakları için işbirliği
Fikri ve sınai mülkiyet hakları için işbirliğiTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) arasında, fikri ve sınai mülkiyet haklarına ilişkin ‘Çerçeve İş Birliği Protokolü’ imzalandı.
5.04.2021Ekonomi
Altın değerinde karar
Altın değerinde kararAydın Çam Fıstığı coğrafi işareti Koçarlı’daki üreticiyi sevindirdi. Belediye Başkanı Kaplan, “Ürünün en kalitelisi topraklarımızda yetişiyor” dedi
4.04.2021Ege
Tolga Tolunay kimdir, aslen nereli? Doç. Dr. Tolga Tolunay hayatı ve eski görevleri...
Tolga Tolunay kimdir, aslen nereli? Doç. Dr. Tolga Tolunay hayatı ve eski görevleri...Doç. Dr. Tolga Tolunay kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Dün akşam Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile Sağlık Bakan yardımcılığına getirilen Doç. Dr. Tolga Tolunay kimdir sorusu vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Peki Doç. Dr. Tolga Tolunay kimdir, hangi görevlerde bulundu, aslen nereli? İşte hayatı ve kariyeri hakkında bilgiler...
3.04.2021Gündem
Afyon lokumuna coğrafi işaret tescili geldi
Afyon lokumuna coğrafi işaret tescili geldiAfyonkarahisar Belediyesi'nin coğrafi işaret tescili için başvuruda bulunduğu "Afyon lokumu"na Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) tarafından tescil belgesi verildi
Çare devlet destekli ‘milli proje’ üretimi
Çare devlet destekli ‘milli proje’ üretimiBüyümeden büyük devlet olunmayacağını, bunun da doğru üretimle sağlanabileceğinin altını çizen Cem Zafer, “Üretim için üç şeyin bir araya gelmesi gerekiyor: Sermaye artı emek çarpı teknoloji. Ortak aklın mutabık kaldığı teknolojik inovasyon gibi meseleler  VIP muamelesi görmeli.  Bu Türkiye şartlarında ancak devlet desteğiyle yapılabilir” dedi...
31.03.2021Gündem
Faydalı Model Nedir? Patent Ve Faydalı Model Farkları Nelerdir?
Faydalı Model Nedir? Patent Ve Faydalı Model Farkları Nelerdir?Ticaret alanında kalıcı olabilmenin, değer oluşturabilmenin ve hızlı şekilde büyüyebilmenin önemli yollarından biri kişinin kendi ürünlerini ve kendi çözümlerini kendisinin oluşturmasından geçer. Bu noktada faydalı model ve patent kavramları ile karşılaşıyor. Faydalı model nedir? Patent ve faydalı model farkları nelerdir? İşte faydalı model ve patent ile ilgili detayları derledik.
31.03.2021Eğitim
Bröve Nedir, Nasıl Alınır? Bröve Kimlere Verilir?
Bröve Nedir, Nasıl Alınır? Bröve Kimlere Verilir?Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenli Komutanlığı bünyesinde görevlerini icra etmekte olan personele, görevleri ile alakalı başarı durumlarına göre ödüllendirmeler yapılmaktadır. Bu ödüllendirme işlemlerinden bir tanesi de bröve almaktır. Peki, bröve ne anlama gelmektedir? Kimler bröve kazanmayı hak etmektedir? Bröve kazanmak için ne gibi başarılara imza atmak gerekmektedir? İşte, bröve başarılarının ne anlama geldiği ve kazanımlarını içeren hususlar.
30.03.2021Eğitim
Tungsten Nedir? Tungsten (Volfram) Kullanım Alanları Nelerdir?
Tungsten Nedir? Tungsten (Volfram) Kullanım Alanları Nelerdir?Tungsten, tüm metaller arasında en yüksek ergime noktasına sahip olan bir malzemedir. Tungstenin sembolü ise, “W” şeklinde gösterilir. Tungsten yapısal olarak çok kuvvetli bir yapıya sahiptir. Tungsteni parçalamak elması parçalamaktan daha zor bir işlemdir. Tundstenin çelikten çok daha sert bir yapısı vardır. Aynı zamanda yüksek sıcaklığa yapısı bozulmadan muhafaza edilebilir ve maruz kalabilir. Tungsten nedir? İşte, tüm detaylar.
29.03.2021Eğitim
“Türkiye, enerjisini güneşten sağlayabilir”
“Türkiye, enerjisini güneşten sağlayabilir”Yaşar Üniversitesi’nin çevrimiçi düzenlediği ‘Güncel Bilim ve Sanat Söyleşileri’nin konuğu Selçuk Yaşar Ödülü’nün geçen yılki sahibi Ord. Prof. Dr. Niyazi Serdar Sarıçiftçi oldu.
28.03.2021Ege
Çanakkale’de iki ürün daha tescillendi
Çanakkale’de iki ürün daha tescillendiÇANAKKALE Yenice’de yetiştirilen kapya biberi, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescil edilip coğrafi işaret aldı.
28.03.2021Ege
Coğrafi işaret Milas’a iyi geldi
Coğrafi işaret Milas’a iyi geldiTürk Patent ve Marka Kurumu (TPMK) Coğrafi İşaretler Dairesi Başkanı Hakan Kızıltepe’yi Ankara’da ziyaret eden Milas Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Milas zeytinyağına TPMK’dan ve AB’den coğrafi işaret alınmasından sonra markalaşmanın artığını belirtti.
28.03.2021Ege
Tire tescillendi
Tire tescillendiTire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran ve Tire Ticaret Odası Başkanı Mehmet Nadir Delikanlı, ilçeye özel Tire Beledi Dokuması ve Tire Şiş Köfte’nin coğrafi işaret tescil belgelerini, Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) Başkanı Prof. Dr. Habip Asan’dan teslim aldı.
27.03.2021Ege
MİTSO destek istedi
MİTSO destek istediMİTSO Başkanı Reşit Özer, Ankara’da TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret eti, üyelerinin koronavirüs salgını sürecinde karşılaştıkları sorunları anlatarak destek istedi.
26.03.2021Ege
Bataryaların performansını yüzde 40 artıran yerli sistem
Bataryaların performansını yüzde 40 artıran yerli sistem İnönü Üniversitesinde 12 akademisyen, elektrikli araçlarda kullanılmak üzere lityum demir fosfat bataryaların performansını yüzde 40 artırdı ve farklı türlerdeki bataryaları bir arada kullanma imkanı sağlayan yönetim sistemi geliştirdi.
24.03.2021Teknoloji
Fikri Mülkiyet Nedir? Fikri Mülkiyet Hakları Nelerdir, Nasıl Alınır?
Fikri Mülkiyet Nedir? Fikri Mülkiyet Hakları Nelerdir, Nasıl Alınır?Çeşitli hukuk dalları bulunmaktadır. Fikri mülkiyet hukuku da bunların arasında yer almaktadır. Fikri mülkiyet hukuku nedir? Fikri mülkiyet hakları nelerdir ve nasıl alınır? Sizler için fikri mülkiyet hukukunu derledik.
23.03.2021Eğitim
İzmir'deki meslek lisesi ürettiği dezenfektanlarla ihracata başladı
İzmir'deki meslek lisesi ürettiği dezenfektanlarla ihracata başladıİzmir'deki MOPAK Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde talebin hızla arttığı dezenfektan ve temizlik ürünlerinde yaptığı kaliteli üretimle Belçika ve Libya'ya ihracat yaparak dış pazara açıldı.
23.03.2021Ekonomi
Blue Ivy olunmaz, doğulur
Blue Ivy olunmaz, doğulurABD’de müzik dünyasının en prestijli ödülü olarak bilinen Grammy Ödülleri’nin bu yılki kazananları arasında Beyonce ve Jay-Z’nin dokuz yaşındaki kızı Blue Ivy Carter da vardı. Peki ne bekliyorduk?
20.03.2021Cumartesi
Turizm sektörünün yeni parlayan yıldızı Villacınız oldu!
Turizm sektörünün yeni parlayan yıldızı Villacınız oldu!Lüks, muhafazakâr, korunaklı ve açık-kapalı ya da ısıtma havuzlu villalar, göz dolduruyor. Son dönemde tatil denince ilk akla gelen kiralık villalara tatilcilerin ilgisi büyük. Sevdikleriyle beraber herkesten uzak tatil yapmayı planlayan bazı ziyaretçiler, önceki yıl olduğu gibi bu yılda tatil villalarını tercih etti.
19.03.2021Advertorial
Dünyanın önde gelen değişim liderleri, imece summit'te buluştu
Dünyanın önde gelen değişim liderleri, imece summit'te buluştuimece summit’te; “Değişim öncüsü birey ve kurumların dönüşümü yönetmesi ve hızlandırmasını nasıl sağlayabiliriz?” ve “Bu amaçla sektörler, kurumlar, bireyler arası bilgi aktarımı ve iş birliğini nasıl kolaylaştırabiliriz?” temel sorularına cevap arandı.
20.03.2021Vitrin
Mahkemelik olmuşlardı! Dondurma devi şirket davayı kaybetti
Mahkemelik olmuşlardı! Dondurma devi şirket davayı kaybettiDünyanın en büyük dondurma üreticilerinden olan ve Türkiye'deki firması Algida'nın ürettiği birçok dondurmada 'Maraş' ismini kullanan Unilever, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası'nın 2018'de aldığı Maraş dondurması coğrafi işaretinin iptali için Ankara 4'üncü Fikri ve Sinaî Hakları Hukuk Mahkemesi'ne açtığı davayı kaybetti. Oda Başkanı Şahin Balcıoğlu, Unilever'e çağrıda bulunup ürünlerinde 'Maraş' ismini kullanması için coğrafi işaret tescilindeki kriterleri yerine getirmesi gerektiğini belirterek, "Gelin bizimle anlaşın, bu anlaşmayı bir an önce imzalayın" dedi.
18.03.2021Ekonomi
Gaziantep'in yeni lezzeti: Kemikte kıyma kebabı
Gaziantep'in yeni lezzeti: Kemikte kıyma kebabıGaziantep'te kebapçı Ahmet Çadır, kıyma kebabını şiş yerine kemiğe saplayarak pişirdi. Kemikte kıyma kebabı için patent başvurusunda bulunan Çadır, bu kebabın daha lezzetli olduğunu söyledi.
Aşıda zengin-fakir savaşı! Ulaşamıyorlar...
Aşıda zengin-fakir savaşı! Ulaşamıyorlar...Dünya çapında şu ana kadar 360 milyon dozdan fazla aşı yapıldı. Ancak bu dozların %80'i yalnızca 10 ülkede uygulandı. Sivil Toplum Kuruluşları ve gelişmekte olan ülkeler, aşı üretimini artırmak için patentlerin kaldırılmasını talep ediyor. Varlıklı ülkeler ve ilaç firmaları ise bu talebe karşı. CNN TÜRK dış haberler servisinden Hilken Doğaç Boran, tartışmanın taraflarına mikrofon uzattı.
17.03.2021Haberler
Aşıda zengin-fakir savaşı! Ulaşamıyorlar...
Aşıda zengin-fakir savaşı! Ulaşamıyorlar...Dünya çapında şu ana kadar 360 milyon dozdan fazla aşı yapıldı. Ancak bu dozların %80'i yalnızca 10 ülkede uygulandı. Sivil Toplum Kuruluşları ve gelişmekte olan ülkeler, aşı üretimini artırmak için patentlerin kaldırılmasını talep ediyor. Varlıklı ülkeler ve ilaç firmaları ise bu talebe karşı. CNN TÜRK dış haberler servisinden Hilken Doğaç Boran, tartışmanın taraflarına mikrofon uzattı.
17.03.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

izmiregetürkiyepatentKimdir

Patent ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.