Patent

Patent

Son dakika patent haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan patent gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan patent haber sayfamızda...

Patent

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.383 patent haberi bulunmuştur.
YÖK Başkanı Özvar'dan deprem mağduru akademisyenlere övgü! 'Ortaya çıkan sonuç ümit verici'
YÖK Başkanı Özvar'dan deprem mağduru akademisyenlere övgü! 'Ortaya çıkan sonuç ümit verici'Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinde büyük yıkımın yaşandığı Hatay'daki Mustafa Kemal Üniversitesi akademisyenlerinin bu yıl yayın, proje ve patent alanlarında gösterdiği performansın dikkat çekici olduğunu söyledi. Prof. Dr. Özvar, "Kentimizin ve üniversitemizin karşı karşıya kaldığı olağanüstü şartlar ve zorluklar göz önünde bulundurulduğunda, ortaya çıkan sonuç fevkalade ümit verici" dedi.
8.12.2023Eğitim
'Kesme altın' uyarısı
'Kesme altın' uyarısıAntalyalı kuyumcular son günlerde vatandaşlar tarafından sık tercih edilen ‘kesme altın’ ile ilgili önemli uyarılarda bulundu. Bu tür altınların üzerinde barkot ya da seri numarası olmadığı için dolandırıcılık olaylarının çok yaşandığını belirten kuyumcu Çağrı Yılmaz, “Halkımızda ucuz altın diye bir inanış var, ucuz altın diye bir şey yok. Kesme altını satmak da zor, birçok kuyumcu şu anda almıyor. Paketli altında seri numarası, üretici firmasından tutun, hepsi bellidir” dedi.
8.12.2023Ekonomi
Ezine peyniri AB’den coğrafi işaret tescili aldı
Ezine peyniri AB’den coğrafi işaret tescili aldıTarım ve Orman Bakanlığı ve paydaş kurumlar tarafından yürütülen çalışmalar sonucunda Ezine peyniri Avrupa Birliği’nden (AB) coğrafi işaret tescili aldı.
8.12.2023Ekonomi
Yarım asırlık Norm’a startup dinamizmi
Yarım asırlık Norm’a startup dinamizmiFarklı sektörlerde yarım asrı geride bırakan deneyimi olan Norm Holding, dijitalleşme ve eklemeli imalatta faaliyet göstermek için klasik şirket yerine startup’ı seçti. Norm Holding, imalatta yer almak isteyen diğer startupların da odağına girdi.
5.12.2023Kobi
Bakan Yerlikaya'nın masasına giden rapor! Vekilin kardeşine ihale, kendi yeğenine ihale, belgeselde usulsüzlük...
Bakan Yerlikaya'nın masasına giden rapor! Vekilin kardeşine ihale, kendi yeğenine ihale, belgeselde usulsüzlük...Kocaeli'de İzmit Belediyesi'nce yapılan ihaleler ile ilgili şikayetleri değerlendiren İçişleri Bakanlığı'nın, incelemeler sonrasında Başkan Fatma Kaplan Hürriyet ile 12 belediye yöneticisi hakkında soruşturma izni verdiği ortaya çıktı.
26.11.2023Gündem
Bakan Kacır açıkladı! 182 girişime toplam 590 milyon liralık yatırım
Bakan Kacır açıkladı! 182 girişime toplam 590 milyon liralık yatırımTürkiye inovasyon haftası programı ödül törenine katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Teknoloji ve inovasyon fonu, bölgesel kalkınma fonu, bölgesel girişim sermayesi fon çağrıları ve Bilişim Valisi Girişim Sermayesi Yatırım Fonu ile 152 milyon lirası, 16 yatırım fonu aracılığıyla olmak üzere 182 girişime toplam 590 milyon lira yatırım yaptık. Bu fonlar, oluşturdukları kaldıraç etkisiyle girişimlerimizin 23 milyar lira sermaye kaynağına erişimini sağladı" dedi.
25.11.2023Ekonomi
YÖK Başkanı Özvar'dan burs açıklaması
YÖK Başkanı Özvar'dan burs açıklamasıYÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, "Öğrencilere ödenecek aylık burs miktarı üst sınırının, tezli yüksek lisans öğrencileri için 2 bin 550 TL’den 6 bin TL’ye, doktora öğrencileri için de 3 bin 825 TL’den 9 bin TL’ye çıkarılmasına karar verilmiştir” dedi.
21.11.2023Ekonomi
Milaslı yine fark yarattı
Milaslı yine fark yarattıBu yıl gerçekleştirilen 9’uncu hasat şenliği görkemli geçti. Kentin tüm ileri gelenlerinin kenetlendiği iki günlük etkinlikte konuşmacılar zeytin ve yağının özelliğine dikkat çekti.
18.11.2023Ege
'İHA üretiminde dünyada bir numara olduk'
'İHA üretiminde dünyada bir numara olduk'Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Zekeriya Coştu, Türkiye’nin askeri insansız hava aracı üretiminde dünyada bir numara haline geldiğini belirterek, dijital teknolojilerde performansı daha ilerilere taşımayı hedeflediklerini ve yapay zeka yarışında Türkiye'nin de olduğunu söyledi.
16.11.2023Ekonomi
Şirketler lider kadroları güçlendiriyor
Şirketler lider kadroları güçlendiriyorTürkiye'nin önde gelen şirketleri yönetici kadrolarını belirlemeyi sürdürüyor. Şirketler kurumsal hedeflerine yönelik atamalarını devam ettirdi.
Şirket kurarken nelere dikkat etmeli? Startup'lara yol haritası...
Şirket kurarken nelere dikkat etmeli? Startup'lara yol haritası...Girişimci olmak için şirket kurarken nelere dikkat etmek gerekiyor? Türkiye'de de son dönemde startup şirketler, özellikle teknoloji alanına damga vuruyor. Peki startup'lar piyasada tutunabilmek için hangi adımlarda daha dikkatli olmalı? Yakından inceliyoruz...
Hisarcıklıoğlu: Türkiye'de coğrafi işaretli 1400'den fazla ürün var
Hisarcıklıoğlu: Türkiye'de coğrafi işaretli 1400'den fazla ürün varTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “ Bizdeki peynir çeşidi dünyanın hiçbir yerinde yok. Gelirimiz ne, yurt dışına satışımız ne? Sıfır. Adam bir peynirden 1 milyar 400 milyon euro para kazanacak, biz bu kadar zenginliğin içinde hiç para kazanamayacağız" dedi.
2.11.2023Ekonomi
Hoş geldin ikinci yüzyıl!
Hoş geldin ikinci yüzyıl!Hukukun üstünlüğünün söz konusu olduğu bir ortamda yeşil ekonomiye dayalı bütünsel kalkınma, teknoloji odaklı yüksek katma değerli üretim, Ar-Ge, tasarım ve dijitalleşme, verimlilik ve ölçek ekonomisi, nitelikli eğitim ve nitelikli insan gücü cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında önceliklerimiz olmalı.
31.10.2023Ekonomi
‘Yapay zekâ’nın telif hakkı var mı?
‘Yapay zekâ’nın telif hakkı var mı?Yapay zekâ tarafından ortaya konulan ürünlerin sayısı hızla artarken, yapay zekanın yarattığı eserlerin fikri mülkiyet hakları ise merak konusu.
26.10.2023Gündem
11’inci tescili aldı
11’inci tescili aldıMilas Ticaret ve Sanayi Odası, yöreye özgü lezzetlerden olan çıntar kavurmasına da coğrafi işaret tescili almayı başardı.
21.10.2023Ege
Coğrafi işaretle tescillenen 'Diyarbakır hasır bileziği' için lansman yapıldı
Coğrafi işaretle tescillenen 'Diyarbakır hasır bileziği' için lansman yapıldıTürk Patent Kurumu'nca sürdürülen 2 yıllık çalışmanın ardından coğrafi işaretle tescillenen 'Diyarbakır hasır bileziği' için lansman yapıldı.
18.10.2023Haberler
Coğrafi işaretle tescillenen 'Diyarbakır hasır bileziği' için lansman yapıldı
Coğrafi işaretle tescillenen 'Diyarbakır hasır bileziği' için lansman yapıldıTürk Patent Kurumu'nca sürdürülen 2 yıllık çalışmanın ardından coğrafi işaretle tescillenen 'Diyarbakır hasır bileziği' için lansman yapıldı.
18.10.2023Gündem
Bakan Kacır: Türk sanayisi yatırım yapıyor
Bakan Kacır: Türk sanayisi yatırım yapıyorSanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, MÜSİAD Sanayi ve Teknoloji zirvesine katıldı. Bakan Kacır, "20 yıl öncesinde ücretini ödediğimiz, parasını verdiğimiz savunma sistemlerini başkalarından alamayan bir ülke iken bugün geliştirdiği Milli Savunma Sanayi ürünleriyle, sistemleriyle, platformlarıyla dünyaya parmak ısırtan, dünyanın pek çok ülkesinin yakından izlediği, kimilerinin takdirle kimilerinin kıskançlıkla takip ettiği başarı hikayelerine imza atan bir ülke olabildik." dedi.
18.10.2023Ekonomi
Turkcell’in genel müdürü Dr. Ali Taha Koç oldu
Turkcell’in genel müdürü Dr. Ali Taha Koç olduTurkcell’de genel müdürlük görevine Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi eski Başkanı Dr. Ali Taha Koç getirildi. Yönetim Kurulu kararıyla ataması onaylanan Dr. Ali Taha Koç bugünden (dün) itibaren göreve başladı.
14.10.2023Ekonomi
Dr. Ali Taha Koç Turkcell'in genel müdürü oldu
Dr. Ali Taha Koç Turkcell'in genel müdürü olduTurkcell'de genel müdürlük görevine Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi eski Başkanı Dr. Ali Taha Koç getirildi.
13.10.2023Ekonomi
Emekliye 5 bin TL ikramiye düzenlemesi Komisyon'da kabul edildi
Emekliye 5 bin TL ikramiye düzenlemesi Komisyon'da kabul edildiKonutların turizm amaçlı kiralanması ile emeklilere 5 bin lira ödenmesine ilişkin düzenleme, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.
12.10.2023Ekonomi
Kamuda üst düzey atamalar
Kamuda üst düzey atamalarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kararla kumu kurumlarına birçok yeni atama yapıldı.
8.10.2023Gündem
Cama yapıştırılabilen filmden elektrik üretiyor
Cama yapıştırılabilen filmden elektrik üretiyorBartın Üniversitesi’nde (BARÜ) görevli Öğr. Gör. Dr. Erkan Aksoy, atık polimerlerden üretilen cam filmi aracılığıyla güneş enerjisinden elektrik üretilebilen ‘akıllı pencere' sisteminin patentini aldı.
7.10.2023Ekonomi
Resmi Gazete'de yayımlandı! Kamu kurumlarına yeni atamalar
Resmi Gazete'de yayımlandı! Kamu kurumlarına yeni atamalarAtama kararları Resmi Gazete’de yayımladı. Buna göre, Gelir İdaresi Başkanlığına Bekir Bayrakdar, Türkiye Uzay Ajansı Başkanlığına ise Yusuf Kıraç atandı.
6.10.2023Gündem
Türkiye'nin pamuk ambarı Söke'nin pamuğu tescillendi
Türkiye'nin pamuk ambarı Söke'nin pamuğu tescillendiTürkiye'nin pamuk ambarı olarak nitelendirilen Aydın'ın Söke ilçesi ile simgeleşen "Söke pamuğu" coğrafi işaret aldı. Söke Ticaret Borsası tarafından "Söke Pidesi"nden sonra tescillenen ikinci ürün oldu. Söke Pamuğu'nun tescil lansman toplantısı Söke Ticaret Borsası toplantı salonunda yapıldı.
4.10.2023Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Patent ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.