Patlıcan

Patlıcan

Son dakika patlıcan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan patlıcan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan patlıcan haber sayfamızda...

Patlıcan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.734 patlıcan haberi bulunmuştur.
Haftanın mekanları...
Haftanın mekanları...SERCAN KISMETKayakseverlerin keyif adresiAli&Erkan Ünal Kardeşler’in sahibi olduğu Uludağ Ruby 2543 açıldı...
22.01.2022Cadde
Tekerlemeler - Dünyanın En Zor Tekerlemeleri... Kısa, Komik, Oyun, Çocuk ve Türkçe Tekerleme Örnekleri
Tekerlemeler - Dünyanın En Zor Tekerlemeleri... Kısa, Komik, Oyun, Çocuk ve Türkçe Tekerleme ÖrnekleriÇocukların gelişiminde önemli yere sahip olan tekerlemeler "ağızda yuvarlanan söz, saçma sapan söz, eş sesli kelimelerle kurulu konuşma" anlamına gelir. Halk edebiyatına özgü bir türdür. Tekerlemelerin masal, oyun, tören ve bağımsız olarak 4 çeşidi bulunur. Tekerlemeler hem eğlenceli vakit geçirmede hem de çocukların konuşma kabiliyetini geliştirmede önemli rol oynar. Çocukların yanı sıra halk ozanları da şiirlerinde tekerlemelere yer vermiştir. Gerçek yaşamla ilgisi olmayan sözlerden meydana gelen söylemesi en zor, kısa, uzun, kolay, iyi diksiyon, komik, oyun, çocuk tekerlemeleri ve tekerleme örneklerine içeriğimizden detaylıca bakabilirsiniz.
17.01.2022Eğlence
Gücünü Türk mutfağından alıyor
Gücünü Türk mutfağından alıyorTürk mutfağının yeni nesil temsilcisi Aila’nın Chef de Cuisine görevini üstlenen genç şef Kemal Can Yurttaş, “Bir tarifi yorumlarken en büyük gücümü Türk mutfağının zengin gastronomi mirasından alıyorum” diyor.
16.01.2022Pazar
TARSİM ekipleri Antalya'da sel bölgesinde incelemelerde bulundu
TARSİM ekipleri Antalya'da sel bölgesinde incelemelerde bulunduAntalya’nın Kumluca ilçesinde 30 Aralık 2021 Perşembe gecesi sel baskınlarında meydana gelen zararın tespiti için Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü (BATEM) ve Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) ekipleri bölgede incelemelerde bulundu.
12.01.2022Ekonomi
Dolma Taşı Nedir, Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?
Dolma Taşı Nedir, Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?Dolma, Türk mutfağının en lezzetli yemekleri arasında yer alır. Kabak dolmasından yaprak sarmasına, patlıcan dolmasından lahana dolmasından biber dolmasına kadar her menüde dolmanın yer aldığı günler ziyafet havasında geçer. Diğer yandan her ziyafet yemeğinin de olmazsa olmaz çeşnisi dolmalardır. Dolma taşı nedir, ne işe yarar sizler için derledik.
10.01.2022Eğitim
Bakan Pakdemirli: Son 50 yılda sel, fırtına ve kuraklık afetleri 5 kat daha arttı
Bakan Pakdemirli: Son 50 yılda sel, fırtına ve kuraklık afetleri 5 kat daha arttıTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, son 50 yılda sel, fırtına ve kuraklık afetlerinin 5 kat daha arttığını söyledi.
7.01.2022Gündem
Uzun Tekerlemeler – En Uzun Zor ve Diksiyon Tekerleme Örnekleri
Uzun Tekerlemeler – En Uzun Zor ve Diksiyon Tekerleme ÖrnekleriUzun, kısa, kolay, komik ve zorlayıcı halleri ile eğlendiren tekerlemeler “ağızda yuvarlanan söz, saçma sapan söz, eş sesli kelimelerle kurulu konuşma" anlamına gelir. Ölçülü ve kafiyeli olan tekerlemeler çocukların dil ve konuşma gelişimine katkıda bulunurken diksiyon için de ayrıca yararlıdır. Masal ve çocuk oyunlarının başında, aralarında ya da sonunda yer alırlar. Gerçek hayatla bağdaşmayan tekerlemelerin amacı şaşırtıcı etki oluşturmak ve hoş vakit geçirilmesine yardımcı olmaktır. Zor, uzun, diksiyon tekerleme örnekleri için “Uzun Tekerlemeler” içeriğimizden faydalanabilirsiniz.
4.01.2022Eğlence
Kolay Tekerlemeler – Söylemesi Kolay, Kısa ve Çocuk Tekerlemeleri ve Tekerleme Örnekleri
Kolay Tekerlemeler – Söylemesi Kolay, Kısa ve Çocuk Tekerlemeleri ve Tekerleme ÖrnekleriTekerlemeler ölçülü ve basmakalıp sözlerdir ve genellikle masal, hikâye, bilmece ve halk tiyatrosu gibi edebi türlerde kullanılır. Masalların ve çocuk oyunlarının baş, orta ve sonunda söylenir. Çocukların dil ve konuşma gelişimine yardımcı olur. Kısa, kolay, zor ve uzun halleri ile eğlendirici özelliği bulunur. Kurmaca oldukları için genellikle yarı anlamlı ve anlamsızdırlar. Söylemesi kolay, kısa ve çocuk tekerlemeleri ve tekerleme örnekleri için “Kolay Tekerlemeler” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
4.01.2022Eğlence
Antalya'da yaşanan fırtına seraları etkiledi! Patlıcan 20 lira oldu
Antalya'da yaşanan fırtına seraları etkiledi! Patlıcan 20 lira olduGeçtiğimiz hafta Antalya'da etkili olan fırtına sera ürünlerinin fiyatlarına yansıdı. Kışın serada yetişen patlıcan pazarda 20 liradan satılıyor.
4.01.2022Ekonomi
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
3.01.2022Oyun
Antalya'da son 3 yılın yağış rekoru kırıldı
Antalya'da son 3 yılın yağış rekoru kırıldıMeteoroloji'nin 3 ilçesini kırmızı, kent merkezini ise turuncu kodla uyardığı Antalya'da son 3 yılın yağış rekoru kırıldı. 2018 yılında metrekareye 490 kilogram yağışın düştüğü Kemer ilçesine bağlı Ovacık köyüne metrekareye 421 kilogram yağmur yağdı.
31.12.2021Gündem
3 bin yıllık şaşırtan gerçek! Türkler tavuk yemedi, kebabı ise...
3 bin yıllık şaşırtan gerçek! Türkler tavuk yemedi, kebabı ise...Dünyanın en eski mutfaklarından biri olarak kabul edilen Türk mutfağı, kadim bir tarihe sahip. Orta Asya'dan Anadolu'ya uzanan bu lezzet öyküsünün hikâyesi de çok ilginç. Bin yıl önce Anadolu'ya göçen Türklerin tavuk yememesi, çatalı hiç kullanmamaları hatta kabak yetiştirdikleri kocaman tarlalarının olması bunlardan yalnızca birkaçı.
5.12.2021Gündem
Kasım ayında en fazla patlıcan fiyatları arttı
Kasım ayında en fazla patlıcan fiyatları arttıKasım ayında fiyatı en fazla artan ürün patlıcan olurken, en çok karnabahar ucuzladı.
3.12.2021Ekonomi
Zincir marketler ve üretici arasında yüzde 790'lık büyük fark!
Zincir marketler ve üretici arasında yüzde 790'lık büyük fark!Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, kasım ayında üretici ile market arasındaki farkın 9 kata yaklaştığını belirterek "Fiyatı en fazla artan ürün; markette ve üreticide patlıcan, fiyatı en fazla düşen ürün ise markette ve üreticide limon oldu. Markette fiyatı değişmeyen ürün olmazken, üreticide ise 4 üründe fiyat değişmedi" dedi.
1.12.2021Ekonomi
MasterChef'te eleme potasına kimler gitti? 30 Kasım MasterChef dokunulmazlığı kim, hangi takım kazandı?
MasterChef'te eleme potasına kimler gitti? 30 Kasım MasterChef dokunulmazlığı kim, hangi takım kazandı? Kırmızı ve mavi takım yarışmacıları, haftanın ilk takım oyununa çıktı. Pazartesi günü yeni takımlar oluşturuldu ve ilk takım oyununda dolmalar konseptinde yarışmacılar mücadele verdi. 5 farklı dolma çeşidi en iyi şekilde yapıldı. Peki, MasterChef'te dokunulmazlığı kim kazandı?
1.12.2021Cadde
Amerika'dan Türkiye'ye göç etti! Tarım yapıyor, komşuya kahve içmeye gidiyor...
Amerika'dan Türkiye'ye göç etti! Tarım yapıyor, komşuya kahve içmeye gidiyor...Nichole Neary, 35 yaşında ve Amerika doğumlu. New York’ta büyümüş ve Dalyan’a âşık olup Türkiye’ye göç etmiş. 3 yıldır burada yaşayan Nichole, köyde yoğun bir hayatı olduğunu ve göç ettiği için pişman olmadığını söylüyor.
30.11.2021Emlak
'Üründe verim ve kalite için hibrit tohum önemlidir'
'Üründe verim ve kalite için hibrit tohum önemlidir'Titiz Agro Grup Yönetim Kurulu Başkanı K. Savaş Titiz, hibrit tohumunun kullanımının yaygın hale getirilmesinin üründe verim ve kalitenin artmasında önemli bir rol oynadığını söyledi. Titiz, 90’lı yıllarda üretim tesisleri kurularak hazır fide üretimine başlandığını ve Antalya Tarım A.Ş.’nin Türkiye’deki toplam fide üretiminin %15 ini üretir hale geldiğini dile getirdi.
30.11.2021Ekonomi
Ünlü ailenin sırrı, diyet yapmaları
Ünlü ailenin sırrı, diyet yapmalarıÜnlü süper model Gisele Bündchen ile eşi, Amerikan futbolunun yıldızı Tom Brady, yüzde 80 oranında organik sebze ve etle besleniyor. Ailenin yemekleri hindistancevizi yağıyla pişiriliyor. Çiftin çocukları da sağlıklı besleniyor
28.11.2021Dünya
MasterChef'te dokunulmazlığı kim kazandı? İşte, MasterChef haftanın eleme adayları
MasterChef'te dokunulmazlığı kim kazandı? İşte, MasterChef haftanın eleme adaylarıMasterChef yarışmasında 25 Kasım akşamı takımlar son kez takım olarak mutfağa girdi. Bu defa MasterChef jürisi, yarışmacıların hızlarını sınadı. Haftanın son takım oyununda yemekleri yarışmacıların aileleri tattı ve kararları onlar verdi. Geleneksel mutfaktan dört farklı tarifi çıkaran kırmızı ve mavi takım arasından kazanan mavililer oldu. Peki, 25 Kasım MasterChef eleme adayları kim oldu?
25.11.2021Cadde
2 üniversite mezunu eşten çalıştırmayan kocaya boşanma davası
2 üniversite mezunu eşten çalıştırmayan kocaya boşanma davasıAnkara'da H.Ç. (43), 2 üniversite bitirdikten sonra evlendiği F.Ç.'ye, 16 yıl boyunca çalışmasına ve dışarı çıkmasına izin vermeyerek, şiddet uyguladığı iddiasıyla boşanma davası açtı. Eşi hakkında uzaklaştırma kararı aldıran H.Ç., "Onun şiddeti, zulmü yüzünden benim karnımda 5 aylık bebeğim öldü. Sokağa çıkmaya korkuyorum. Can güvenliğim yok" dedi.
24.11.2021Gündem
Beyaz yakalı çiftçiler
Beyaz yakalı çiftçilerDünyada yerelde üretim ve tüketim bilinci giderek artıyor. Hem kaynakların verimli kullanımı, hem de canlı sağlığı açısından ciddi faydalar sağlanan bu sistemler devletler tarafından da daha çok destekleniyor. Bu kapsamda Türkiye’de de üretim bilinci yerli ve organik olarak yeniden şekilleniyor. Maliyetler, küçük üreticileri zorlarken; bu alanda işletmesini kurup büyüyen, beyaz yakalılar dikkat çekiyor.
11.11.2021Ekonomi
Son dakika! Mersin'de orman yangını
Son dakika! Mersin'de orman yangınıMersin'in Bozyazı ilçesinde çıkan orman yangını havadan ve karadan müdahaleyle kontrol altına alındı.
10.11.2021Gündem
Cezaevlerinde 19 bin ton tarımsal üretim
Cezaevlerinde 19 bin ton tarımsal üretimAçık ceza infaz kurumlarındaki 16 bin dönümü aşkın alanda geçen yıl 6 bin tondan fazlası sebze ve meyve olmak üzere 19 bin ton tarımsal üretim yapıldı. Adalet Bakanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu bünyesindeki eğitimlerle çiftçilik öğrenen hükümlüler, ülke genelindeki 92 açık ceza infaz kurumunda tahıl, yem ve süs bitkileri, baklagil, meyve, sebze yetiştiriciliği ile seracılık alanlarında üretim yapıyor.
6.11.2021Ekonomi
Hükümlüler 16 bin dönüm alanda tarımsal üretime katkı sağlıyor
Hükümlüler 16 bin dönüm alanda tarımsal üretime katkı sağlıyorAdalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu bünyesinde aldıkları eğitimlerle çiftçilik öğrenen hükümlüler, 16 bin dönüm alanda yaptıkları tarımsal faaliyetlerle üretime destek sağlıyor.
5.11.2021Ekonomi
Triptofan İçeren Besinler Ve Gıdalar Nelerdir?
Triptofan İçeren Besinler Ve Gıdalar Nelerdir?İnsan vücudu tarafından sentezlenemeyen aminoasitlerden birisi de triptofan olmaktadır. Bu nedenle günlük tükettiğimiz besinler ile alınması gerekmektedir. Bu durum triptofanı çok önemli bir amino asit haline getirmektedir. Peki triptofan içeren besinler ve gıdalar nelerdir? Sizlere triptofan içeren besinleri detaylıca derledik.
3.11.2021Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

Patlıcan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.