Pazarkule

Pazarkule

Son dakika Pazarkule haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Pazarkule gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Pazarkule haber sayfamızda...

Pazarkule

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 399 pazarkule haberi bulunmuştur.
Pazarkuleli Meryem
Pazarkuleli MeryemDünyada zorla yerinden edilmiş insan sayısı 2020 yılında 80 milyonu aştı.
20.06.2021Gündem
Kapıkule'den girişlerde PCR testi uygulaması gelecek ay başlayacak
Kapıkule'den girişlerde PCR testi uygulaması gelecek ay başlayacakEdirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Kapıkule Sınır Kapısı'nda kurulacak laboratuvarda 110 lira ücretle 30 dakikada sonuçlanan PCR testi uygulamasının 1 Haziran itibarıyla başlayacağını duyurdu.
24.05.2021Ekonomi
Bakanlık duyurdu! Yunanistan'a kaçmaya çalışırken yakalandı
Bakanlık duyurdu! Yunanistan'a kaçmaya çalışırken yakalandıMilli Savunma Bakanlığı, terör örgütü FETÖ mensubu olmaktan yargılanan ve yasa dışı yollardan Yunanistan'a geçmeye çalışan kişinin yakalandığını duyurdu.
7.03.2021Gündem
Edirne Haritası: Edirne İlçeleri Nelerdir? Edirne İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır?
Edirne Haritası: Edirne İlçeleri Nelerdir? Edirne İlinin Nüfusu Kaçtır, Kaç İlçesi Vardır?Edirne, Çanakkale ile birlikte Marmara Bölgesinin nüfus yoğunluğu en düşük olan illerinden biridir. Komşu ülkeler Yunanistan ve Bulgaristan ile sınır komşusudur. Doğusunda yer alan Kırklareli ve Tekirdağ ile Marmara Bölgesinin Trakya kesimini oluştururlar. Şehrin güneydoğusunda ise Çanakkale yer alır. Edirne ilinin nüfusu kaçtır ve ilçeleri nelerdir? Sizin için derledik.
20.09.2020Haritalar
Türkiye'nin Sınır Kapıları Haritası: Türkiye'ye Sınır Olan Ülkeler Hangileridir? Sınır Kapılarının İsimleri Nelerdir?
Türkiye'nin Sınır Kapıları Haritası: Türkiye'ye Sınır Olan Ülkeler Hangileridir? Sınır Kapılarının İsimleri Nelerdir?Türkiye'ye 8 ülke ile sınır komşusudur. Kuzeybatı komşuları Bulgaristan ile Yunanistan'dır. Doğu'da ise Azerbaycan, Ermenistan, İran ve Gürcistan ile komşudur. Sınır uzunluğunun en yüksek olduğu Suriye ise Irak ile birlikte güneyde yer alır. Türkiye'ye sınır olan ülkeler hangileridir ve sınır kapılarının isimlerin elerdir? Sizin için derledik.
21.09.2020Haritalar
2020 yılında gümrük kapılarında ticaret hız kesmedi
2020 yılında gümrük kapılarında ticaret hız kesmediTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, 2020 yılında Türkiye'nin kara sınır kapılarında 3,4 milyon ticari araç giriş-çıkışı gerçekleştiğini belirterek, "En fazla ticari araç geçişi yapılan sınır kapımız 1 milyon 90 bin ile Irak'a açılan Habur Gümrük Kapısı olurken, bunu 704 bin araç ile Kapıkule, 315 bin araç ile Sarp Gümrük Kapısı izledi." dedi.
17.01.2021Ekonomi
Zorlu 2020'de gerçek haberciliğin adresi yine DHA oldu
Zorlu 2020'de gerçek haberciliğin adresi yine DHA olduTürkiye'nin en güçlü haber ağına sahip kuruluşlardan DHA, 2020 yılında da doğru, tarafsız ve objektif yayıncılık ilkesiyle gerçek haberciliğin adresi oldu. Türkiye'nin dört bir köşesindeki canlı yayın ekipleriyle televizyon kanallarına bağlantılar gerçekleştiren DHA, yaşanan sıcak olayları anbean kamuoyuna aktardı. DHA muhabirlerinin çektiği çarpıcı fotoğraflar, sadece Türkiye'de değil dünya basınında da geniş yer buldu.
30.12.2020Haberler
Son dakika... Bakan Pekcan: Türkiye, yüksek büyüme ile yoluna devam edecek
Son dakika... Bakan Pekcan: Türkiye, yüksek büyüme ile yoluna devam edecekGelen son dakika haberine göre; Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Türkiye, geçmişte olduğu gibi, önümüzdeki süreçte de katma değerli ihracat artışı ve yüksek büyüme ile yoluna etkin şekilde devam edecek, küresel ekonominin en dinamik aktörlerinden biri olma özelliğini sürdürecektir" dedi.
11.12.2020Siyaset
İnsanları sağır ediyor! Yunanistan sınıra yerleştirdi
İnsanları sağır ediyor! Yunanistan sınıra yerleştirdiYunanistan'ın, göçmenlerin geçişini engellemek için Türkiye sınırındaki bölgelere güçlü ses dalgaları yayan ve insanları sağır edebilecek iki elektronik cihaz yerleştirdiği belirtildi.
16.10.2020Haberler
İnsanları sağır ediyor! Yunanistan sınıra yerleştirdi
İnsanları sağır ediyor! Yunanistan sınıra yerleştirdiYunanistan'ın, göçmenlerin geçişini engellemek için Türkiye sınırındaki bölgelere güçlü ses dalgaları yayan ve insanları sağır edebilecek iki elektronik cihaz yerleştirdiği belirtildi.
16.10.2020Dünya
Yunanistan 1 Temmuz'da açılacağını duyurduğu sınır kapıları açmadı
Yunanistan 1 Temmuz'da açılacağını duyurduğu sınır kapıları açmadıYunanistan'ın, Edirne'ye açılan ancak koronavirüs tedbirleri nedeniyle uzun süredir kapalı tuttuğu Kipi Sınır Kapısı ile göçmenlere karşı kapattığı Kastanies Sınır Kapısı'nın bugün açılacağını duyurmasının ardından ülkeye gitmek için sınır kapılarına gelenler, geçişlerin başlamadığı gerekçesiyle geri çevirildi.
1.07.2020Gündem
Yunanistan ile sınırlar açılıyor
Yunanistan ile sınırlar açılıyorYunanistan, Edirne'ye açılan ancak koronavirüs tedbirleri nedeniyle uzun süredir kapalı tuttuğu Kipi Sınır Kapısı ile göçmenlere karşı kapattığı Kastanies Sınır Kapısı'nı yarın açacağını duyurdu. Yunanistan'ın göçmenlerin geçişini engellemek için Pazarkule ile Kastanies Sınır Kapıları arasına koyduğu tel örgü ve beton blokları kaldırmadığı görüldü.
30.06.2020Tatil
Son dakika | Sokağa çıkma yasağı gündemde mi? Bakan Soylu'dan flaş açıklama
Son dakika | Sokağa çıkma yasağı gündemde mi? Bakan Soylu'dan flaş açıklamaİçişleri Bakanı Soylu ,corona virüsle mücadele kapsamında, toplam 12 belde ve köyün karantinada olduğunu bildirdi. Bakan Soylu, "Türkiye'de şu anda bizim tespitlerimize göre hayat yüzde 80 durmuş durumda." dedi. OHAL ile ilgili de açıklama yapan Soylu, 'Ben gerek yok demem, yayılmayla ilgili sadece tahminler var" dedi.
27.03.2020Gündem
Son dakika... Umutlarını corona vurdu! Karantinadalar...
Son dakika... Umutlarını corona vurdu! Karantinadalar...Yunanistan'a geçmek için Edirne'ye akın eden ve günlerdir Pazarkule Sınır Kapısı'nda bekleyen göçmenler, bulundukları bölgeden ayrıldı. Otobüslere bindirilen göçmenler, misafirhanelere gönderildi. Yetkililer, corona virüs tedbirleri kapsamında misafirhanelerde karantina altında tutulacak göçmenlerin daha sonra uygun bölgelere gönderileceğini söyledi.
27.03.2020Gündem
Son dakika haberi | Bakan Soylu'dan sokağa çıkma yasağı sorusuna yanıt
Son dakika haberi | Bakan Soylu'dan sokağa çıkma yasağı sorusuna yanıtİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, "Güvenlik güçlerimizde esnek çalışma yok, herkes görevinin başında" dedi. Sokağa çıkma yasağı olacak mı? sorusuna Bakan Soylu, "Gerekirse tedbirleri yükseltebiliriz. Daha üst tedbirler lamamız gerekiyorsa alırız" yanıt verdi. "Sosyal izolasyona uyuluyor mu?" sorusuna yanıt veren Bakan Soylu, "Ters bir şey söyleyeceğim belki ama... Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde sıkıntı var. Ankara, İstanbul, İzmir'de şehir çekilmiş durumda" dedi.
26.03.2020Siyaset
Son dakika! Korkunç sözler: Çocuklarını bulamıyorlar!
Son dakika! Korkunç sözler: Çocuklarını bulamıyorlar!Edirne'de, göçmenlerin Yunanistan'a geçmek için Pazarkule Sınır Kapısı'ndaki bekleyişleri 27'nci gününde devam ederken, Yunan güvenlik güçlerinin geçişleri engellemek için düzenlediği saldırılarda bugüne kadar 3 kişi yaşamını yitirdi, 236 göçmen de yaralandı.
25.03.2020Gündem
Kırklareli Valiliği'nden 'Dereköy Sınır Kapısı' açıklaması
Kırklareli Valiliği'nden 'Dereköy Sınır Kapısı' açıklamasıKırklareli Valiliği, Bulgaristan'a ulaşımın sağlandığı Dereköy Sınır Kapısı'nın yolcu giriş ve çıkışlarına açık olduğu yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.
23.03.2020Gündem
Meriç Nehri’nde korona banyosu
Meriç Nehri’nde korona banyosuTürkiye’nin sınırlarında ‘serbest geçiş’ uygulamasının ardından Avrupa ülkelerine gitmek için Edirne’ye akın eden göçmenlerin 19’uncu günde bekleyişi sürüyor.
19.03.2020Gündem
Özel harekatçılar, Yunanistan'ın göçmenleri geri itmesini engelledi
Özel harekatçılar, Yunanistan'ın göçmenleri geri itmesini engellediEdirne'den Yunanistan'a geçen göçmenleri bu ülkenin güvenlik güçlerinin şiddet uygulayıp Meriç Nehri'nden ‘uluslararası hukuka aykırı’ olarak geri göndermesi, Özel Harekat ekiplerinin nehirde gece gündüz görev yapmasıyla birlikte önlendi.
18.03.2020Gündem
Yunanistan sınırında bekleyişi 19'uncu gününde!
Yunanistan sınırında bekleyişi 19'uncu gününde!Türkiye’nin sınırlarında 'serbest geçiş' uygulamasının ardından Avrupa ülkelerine gitmek için Edirne'ye akın eden göçmenlerin Yunanistan'a geçişleri sürerken, Pazarkule Sınır Kapısı çevresinde yaklaşık 10 bin kişi, olumsuz hava şartlarına rağmen 19 gündür bekliyor.
17.03.2020Gündem
Edirne Belediye Başkanı Gürkan’dan büyük tepki! Böyle bir ahlaksızlık olabilir mi?
Edirne Belediye Başkanı Gürkan’dan büyük tepki! Böyle bir ahlaksızlık olabilir mi?Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, yeni tip corona virüsle (Kovid-19) ilgili sosyal medyadan gerçek dışı bilgi yayanlara tepki gösterdi.
16.03.2020Siyaset
Emniyet Genel Müdürü Aktaş, Yunanistan sınırında incelemelerde  bulundu
Emniyet Genel Müdürü Aktaş, Yunanistan sınırında incelemelerde bulunduEmniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, sığınmacıların beklediği Yunanistan sınırında incelemelerde bulundu.
14.03.2020Gündem
Yunanistan, Kastanies Sınır Kapısı'na beton bloklar yerleştirdi
Yunanistan, Kastanies Sınır Kapısı'na beton bloklar yerleştirdiYunanistan, sığınmacıların geçişini genellemek için Kastanies Sınır Kapısı'na beton bloklar yerleştirdi.
13.03.2020Haberler
Yunanistan, Kastanies Sınır Kapısı'na beton bloklar yerleştirdi
Yunanistan, Kastanies Sınır Kapısı'na beton bloklar yerleştirdiYunanistan, sığınmacıların geçişini genellemek için Kastanies Sınır Kapısı'na beton bloklar yerleştirdi.
13.03.2020Gündem
Avrupa'ya açılan sınır kapılarında tedbirler artırıldı
Avrupa'ya açılan sınır kapılarında tedbirler artırıldıAvrupa’ya açılan sınır kapılarında koronavirüse (Kovid-19) salgınına karşı tedbirler artırıldı. Yunan güvenlik güçlerinin saldırılarına maruz kalan göçmenlere de bölgede kurulan Sahra Çadır Hastanesi'nde müdahale ediliyor.
13.03.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

yunanistangöçmencoronacorona virüspazarkule

Pazarkule ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.