Pekmez

Pekmez

Son dakika pekmez haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan pekmez gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan pekmez haber sayfamızda...

Pekmez

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.250 pekmez haberi bulunmuştur.
Tekerlemeler - Dünyanın En Zor Tekerlemeleri... Kısa, Komik, Oyun, Çocuk ve Türkçe Tekerleme Örnekleri
Tekerlemeler - Dünyanın En Zor Tekerlemeleri... Kısa, Komik, Oyun, Çocuk ve Türkçe Tekerleme ÖrnekleriÇocukların gelişiminde önemli yere sahip olan tekerlemeler "ağızda yuvarlanan söz, saçma sapan söz, eş sesli kelimelerle kurulu konuşma" anlamına gelir. Halk edebiyatına özgü bir türdür. Tekerlemelerin masal, oyun, tören ve bağımsız olarak 4 çeşidi bulunur. Tekerlemeler hem eğlenceli vakit geçirmede hem de çocukların konuşma kabiliyetini geliştirmede önemli rol oynar. Çocukların yanı sıra halk ozanları da şiirlerinde tekerlemelere yer vermiştir. Gerçek yaşamla ilgisi olmayan sözlerden meydana gelen söylemesi en zor, kısa, uzun, kolay, iyi diksiyon, komik, oyun, çocuk tekerlemeleri ve tekerleme örneklerine içeriğimizden detaylıca bakabilirsiniz.
10.08.2022Eğlence
Öksürüğe Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer? Evde Kuru ve Balgamlı Öksürüğe İyi Gelen Doğal Yöntemler
Öksürüğe Ne İyi Gelir, Nasıl Geçer? Evde Kuru ve Balgamlı Öksürüğe İyi Gelen Doğal YöntemlerÖksürük vücudun istemli veya istemsiz olarak boğaz ve solunum yollarını temizlemek için verdiği tepkidir. Kış aylarında soğuk algınlığı nedeniyle, korona veya mevsim geçişlerinde alerjik reaksiyonların neden olduğu sağlık problemidir. Bazen kendini boğazda gıcık şeklinde gösteren öksürük kuru öksürük ve balgamlı öksürük olabilir. Çocuklarda, bebeklerde ve yetişkin bireylerde sıklıkla görülen öksürük gidermek için evde yapılabilecek doğal ve bitkisel yöntemler vardır. Evde tedavi edilerek geçirilebilir. Öksürüğe ne iyi gelir, nasıl geçer? Öksürüğü en hızlı ne keser, hangi yöntemler giderir? Evde kuru ve balgamlı öksürük kesici doğal yöntemler için içeriğimize göz atabilirsiniz.
4.08.2022Sağlık
Periyodik Tablo Özellikleri: Periyodik Cetveldeki Elementler Nelerdir? Element Tablosu ve Grup İsimleri Nedir?
Periyodik Tablo Özellikleri: Periyodik Cetveldeki Elementler Nelerdir? Element Tablosu ve Grup İsimleri Nedir?Kimyasal elementlerin sınıflandırılması ile oluşan periyodik tablo özellikle lise öğrencilerinin karşısına çıkan konulardan bir tanesidir. Özellikle p, k, s elementi en çok merak edilen elementlerdendir. Periyodik cetvel, periyodik çizelge, periyodik sistem, element tablosu gibi pek çok farklı isimle de bilinmektedir. Periyodik tablo grup, periyot ve bloklara göre ayrılmaktadır. Artan atom numaralarına göre sıralanan elementler atom yarıçapı, iyonlaşma enerjisi, elektronegatiflik özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Periyodik cetveldeki elementlerin özellikleri nelerdir? Periyodik tablo ve grup isimleri ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
4.08.2022Eğitim
Yunus Emre Akkor’dan Meyveli Tavuklu Pilav
Yunus Emre Akkor’dan Meyveli Tavuklu PilavYunus Emre Akkor ile Osmanlı Mutfağı – Meyveli Tavuklu Pilav
2.08.2022Milliyet Tv
Malatya'da üretip dünyanın dört bir yanına gönderiyorlar
Malatya'da üretip dünyanın dört bir yanına gönderiyorlarMalatya’nın Yeşilyurt ilçesinde doğal yollarla üretilen horum dutu pekmezi yoğun ilgi görüyor.
25.07.2022Ekonomi
Köme Nedir, Ne İşe Yarar? Köme Nasıl Yapılır?
Köme Nedir, Ne İşe Yarar? Köme Nasıl Yapılır?Köme sucuğa benzeyen şekilde üretilen cevizli sucuk demektir. Köme pestil gıda ürünüyle benzetilmektedir. Bu yüzden de köme en az pestil kadar tüketilmektedir. Köme cevizli olarak üretilebildiği gibi sade ya da pikolalı olarak da üretilebilmektedir. Köme halk arasında şeker sucuğu gibi isimlere sahiptir. Türkiye'de Gümüşhane, Artvin, Kahramanmaraş ve Elazığ yörelerine ait kültürel bir yiyecektir. İşte, köme yiyeceğinin nasıl yapıldığına dair merak edilen tüm detaylar.
21.07.2022Eğitim
Kansızlıkla savaşan besinler
Kansızlıkla savaşan besinler Türkiye’de demir yetersizliği anemisi görülme sıklığı giderek artıyor. Kansızlık özellikle çocuklarda, gebe ve emzikli kadınlarda sıklıkla ortaya çıkıyor.
19.07.2022Sağlık
2-4 yaşa arı poleni yasağı
2-4 yaşa arı poleni yasağıTarım ve Orman Bakanlığı’nın vitamin ve takviye gıdalarla ilgili hazırladığı taslağa göre, arı sütü ile poleni gibi gıdalara 2-4 yaş çocuklar için onay verilmeyecek. Bal, sirke, tahin ve pekmez etken madde olarak kullanılamayacak.
7.07.2022Gündem
Urmu dutu pekmezinin kilosu 600 lira
Urmu dutu pekmezinin kilosu 600 liraKahramanmaraş'ta bağışıklık sistemini güçlendirdiği ve birçok rahatsızlığa iyi geldiği belirtilen urmu dutundan reçel ve pekmez yapımına başlandı.
3.07.2022Haberler
Urmu dutu pekmezinin kilosu 600 lira
Urmu dutu pekmezinin kilosu 600 liraKahramanmaraş'ta bağışıklık sistemini güçlendirdiği ve birçok rahatsızlığa iyi geldiği belirtilen urmu dutundan reçel ve pekmez yapımına başlandı.
3.07.2022Ekonomi
Kansızlık yaşayanların en çok yaptığı hata! 'Çay da süt de artırmıyor'
Kansızlık yaşayanların en çok yaptığı hata! 'Çay da süt de artırmıyor'Son günlerde kendinizi yorgun ve sinirli hissediyorsanız, saç dökülmesi, unutkanlık, uykusuzluk yaşıyorsanız dikkat! Bunun sebebi çoğu kişinin önemsemediği ama kontrol altına alınmazsa ciddi problemlere açabilen kansızlık yani anemi olabilir. "İçeceğiniz 1-2 bardak çay ya da süt ürünleri tüketmek kansızlığa yol açmaz" diyen İç Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Bülent Yardımcı doğru bilinen yanlışları sıraladı.
Tahin pekmezli mousse
Tahin pekmezli mousseTam kararında tarifler...
5.06.2022Pazar
Metabolizma hızlandıran detoks tarifi: 2 kilo verdiriyor
Metabolizma hızlandıran detoks tarifi: 2 kilo verdiriyorRamazan ayında yavaşlayan metabolizma hızımızı, bayramda artırırken oluşabilecek sindirim problemlerinden korunmak adına dikkat edilmesi gereken noktalar var. Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Derya Fidan, bayramı sağlıkla geçirebilmek için detoks önerisinde bulunup tarifini paylaştı.
Nahiv Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Sarf Ve Nahiv İlmi Nedir?
Nahiv Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Sarf Ve Nahiv İlmi Nedir?Sarf kelimesinin ilk anlamı harcamak, ikinci anlamı ise kullanmaktır. Bu kelime Osmanlı döneminde şekil bilgisi anlamında kullanılmıştır. Nahiv ise bir şeyi takip etmek ve doğru bir şekilde yapmaya çalışmak demektir. Bu kelime dil bilgisinde cümle bilgisi anlamına gelir. Nahiv, sentaks ile eş anlamlıdır. Sarf ve Nahiv ne demek? Hangi konuları kapsar? İşte, tüm detaylar.
26.05.2022Sözlük
Akışkan kek
Akışkan kekTam Kararında Tarifler...
15.05.2022Pazar
Fethiye’de çifte şölen!
Fethiye’de çifte şölen!Fethiye Belediyesi, Yeşilüzümlü’de Durmuş Demirci Sosyal Tesisi’ni açtı. Ardından 12’nci Dastar ve Kuzugöbeği Mantar Festivali’yle 10 binlerin doyasıya eğlenmesini sağladı...
10.05.2022Ege
Bayramda artan tatlı tüketimi kan şekerinde 'ani dalgalanma' yaratıyor
Bayramda artan tatlı tüketimi kan şekerinde 'ani dalgalanma' yaratıyorBayramda şeker ve tatlı tüketimi artıyor. Bu nedenle başta diyabet hastaları olmak üzere herkesin kan şekerinde ani dalgalanmalara neden olan basit karbonhidrat tüketimine dikkat etmesi gerekiyor. "Bayramı şekersiz geçirmemek isteyenler ise şerbetli tatlılar yerine sütlü veya meyveli tatlılardan 'masumane porsiyonlar' tercih edin" diyen Türkiye Metabolik Cerrahi Vakfı Başkanı Prof. Dr. Alper Çelik bakın neler söyledi.
Hangi tatlı, kaç kalori: Sağlıklı bayram tatlıları için altın öneriler
Hangi tatlı, kaç kalori: Sağlıklı bayram tatlıları için altın önerilerŞekerpare, kadayıf, revani, baklava… Bayram sofralarını süsleyen, misafirlere ikram edilen tatlılardan sadece birkaçı. Lezzetli oldukları aşikar ama dikkat! Tatlı tüketiminde ölçüyü kaçırmak tatsız sonuçlara yol açabilir! Beslenme ve Diyet Uzmanı Ayşe Sena Binöz, sağlıklı tatlı yapımı ve tüketiminin 5 püf noktasını anlattı.
Ünü dünyaya yayıldı! İşte Van kahvaltısının sırrı
Ünü dünyaya yayıldı! İşte Van kahvaltısının sırrıKahvaltı denildiğinde herkesin aklına ilk olarak Van geliyor. Ünü dünyaya yayılan Van kahvaltısını geçtiğimiz günlerde CNN International da "Bu Şehir Neden Kahvaltıların Dünya Başkenti?" başlığıyla gündeme taşıdı. Peki Guinness Rekorlar Kitabı'na dahi giren ve Coğrafi İşaret Tescil Belgesi alan Van kahvaltısının sırrı ne? Uzmanlar açıkladı.
25.04.2022Gündem
Adana'da kapkaççı dehşeti! Kadını yerde sürükledi
Adana'da kapkaççı dehşeti! Kadını yerde sürüklediAdana’da sırt çantasını çaldığı kadını yerde sürükleyip kafasından yaralanmasına, bacağının kırılmasına neden olan kapkaççı kayıplara karıştı.
21.04.2022Haberler
Adana'da kapkaççı dehşeti! Kadını yerde sürükledi
Adana'da kapkaççı dehşeti! Kadını yerde sürüklediAdana’da sırt çantasını çaldığı kadını yerde sürükleyip kafasından yaralanmasına, bacağının kırılmasına neden olan kapkaççı kayıplara karıştı.
21.04.2022Gündem
Evi yananlarda bayram beklentisi
Evi yananlarda bayram beklentisiAntalya'da yanan evlerin yerine yenileri yapılmaya başlandı. Bazı köylülere evleri teslim edildi, bazıları da bayramda evlerine kavuşacak. Dokuz aydır konteynerde kalan Senir ve Karaisa Köyü sakinleri ise 'Bir çivi bile çakılmadı' diyerek, kendileri için de ev istiyor.
14.04.2022Gündem
Çocukların böbrek sağlığını korumanın yolları
Çocukların böbrek sağlığını korumanın yollarıSağlıksız yeme-içme alışkanlıkları özellikle çocukların sağlığını olumsuz etkileyebiliyor. Doğuştan gelen böbrek hastalıkları da dahil olmak üzere çocuklarda pek çok böbrek sorununun görüldüğünün altını çizen Çocuk Nefrolojisi Uzmanı Doç. Dr. Neşe Karaaslan Bıyıklı, "Hazır içecekler ve paketli gıdaların sık tüketimi, idrara çıkmanın ertelenmesi ve gün içinde az su tüketilmesi böbrek sağlığını olumsuz etkileyebiliyor" açıklamasında bulunarak tavsiyeler verdi.
Kar üstü pekmez
Kar üstü pekmezBerdan Mardini, Kar Ve Buz Festivali için Ağrı’daydı.
28.02.2022Cadde
Antik Çağ’ın sofralarına yolculuk
Antik Çağ’ın sofralarına yolculukAntik Çağ yemek kültürünün izlerine edebî eserlerde rastlamak mümkün. Peki bu anlatılar gerçeği yansıtıyor mu? Eski Yunan ve Roma’da kimler ne yer, ne içerdi?
21.02.2022Arkeoloji

Benzer Haber Etiketleri

Pekmez ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.