Politika

Politika

Son dakika politika haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan politika gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan politika haber sayfamızda...

Politika

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 22.003 politika haberi bulunmuştur.
Bitcoin'de sert düşüş
Bitcoin'de sert düşüşBitcoin ve Ethereum fiyatı başta olmak üzere kripto paralardaki düşüş iki gündür hızlandı. Haftaya 45 bin dolar civarında başlayan Bitcoin, iki günlük satış dalgasında yüzde 10'un üzerinde değer kaybederek 35 bin doların altını test ediyor.
23.01.2022Uzmanpara
Son dakika: Putin sözleri tepki toplamıştı! Alman komutan istifa etti
Son dakika: Putin sözleri tepki toplamıştı! Alman komutan istifa ettiAlmanya'da Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Kay-Achim Schönbach, Rusya Devleti Başkanı Vladimir Putin’i öven sözlerinin ardından gelen tepkiler üzerine görevinden istifa etti.
22.01.2022Dünya
Babaların yarısı çocuğu tuvalete  hiç götürmedi
Babaların yarısı çocuğu tuvalete hiç götürmediUNICEF Toplumsal Cinsiyet Analisti Pınar Ökten Arıkan, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Alt Komisyonu'nda çarpıcı tespitlerde bulundu.
22.01.2022Gündem
Dolar kaç TL?
Dolar kaç TL?Dolar/TL haftanın son işlem gününe 13.40 lira seviyesinin üzerinde başladı.
21.01.2022Uzmanpara
'2019'daki ticaret sistemine geri dönülmemeli'
'2019'daki ticaret sistemine geri dönülmemeli'ABD Ticaret Temsilcisi Katherine Tai, küresel ticaret politika yapıcılarının pandemi öncesindeki ticaret sistemini yeniden oluşturmaya çalışmamaları gerektiğini söyledi.
21.01.2022Uzmanpara
Merkez Bankası faizi sabit tuttu
Merkez Bankası faizi sabit tuttuMerkez Bankası (TCMB) yılın ilk faiz kararını açıkladı. TCMB Para Politikası Kurulu, politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını piyasa beklentileri doğrultusunda yüzde 14 düzeyinde sabit tuttu. Kurulun kararında şunlara da dikkat çekildi:
21.01.2022Ekonomi
Bugün (20 Ocak) altın fiyatları; Çeyrek-Gram-Yarım altın alış ve satış fiyatları...
Bugün (20 Ocak) altın fiyatları; Çeyrek-Gram-Yarım altın alış ve satış fiyatları...Altın fiyatları Merkez Bankası faiz kararı öncesinde 800 lira sınırına yaklaşırken Merkez Bankası Ocak ayı PPK toplantısında politika faizini 14'te sabit bıraktı. Kararın açıklanmasının ardından altın fiyatları 790 liranın altına geriledi. Peki Çeyrek-Tam ve Yarım altın fiyatlarında son durum ne? İşte 20 Ocak güncel altın fiyatları canlı takip ekranı...
20.01.2022Ekonomi
ECB toplantı tutanakları yayınlandı
ECB toplantı tutanakları yayınlandıAvrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Konseyi Üyeleri, enflasyonun yüzde 2 hedefinin üzerinde öngörülenden uzun süre kalma riski gördüklerini dile getirdi ve ECB'nin para politikası verilerine göre yeniden ayarlama kapasitesini sürdürmesi gerektiğini vurguladı.
20.01.2022Uzmanpara
Merkez Bankası faiz oranı kaç, son dakika kararı ne oldu? 2022 Ocak Merkez Bankası faiz oranı ne kadar?
Merkez Bankası faiz oranı kaç, son dakika kararı ne oldu? 2022 Ocak Merkez Bankası faiz oranı ne kadar?Yeni yılın ilk Merkez Bankası toplantısı bugün yapıldı. Son dakika haberleri arasında yer alan Merkez Bankası faiz oranı kararı açıklandı. Vatandaşlar ise Merkez Bankası faiz oranı kararı ne oldu? Son dakika 2022 Ocak Merkez Bankası faiz oranı ne kadar? soruları için rayışa geçti. İşte 2022 Ocak Merkez Bankası faiz oranı kararı...
20.01.2022Ekonomi
Merkez Bankası'nın faiz kararı belli oldu
Merkez Bankası'nın faiz kararı belli olduTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) faiz kararını açıkladı. Buna göre, banka politika faizini yüzde 14 oranında sabit bıraktı. Peki ekonomistler gelecek aylardaki faiz kararı için ne diyor? İşte cevabı...
20.01.2022Haberler
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Merkez Bankası faiz kararını açıkladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) politika faizinin yüzde 14 düzeyinde sabit tutulmasına karar verdi.
20.01.2022Uzmanpara
Son Dakika: Merkez Bankası'nın faiz kararı belli oldu
Son Dakika: Merkez Bankası'nın faiz kararı belli olduTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) faiz kararını açıkladı. Buna göre, banka politika faizini yüzde 14 oranında sabit bıraktı. Peki ekonomistler gelecek aylardaki faiz kararı için ne diyor? İşte cevabı...
20.01.2022Ekonomi
Kuzey Kore'den 'nükleer füze testlerine devam' sinyali
Kuzey Kore'den 'nükleer füze testlerine devam' sinyaliKuzey Kore yönetimi, ABD'nin "düşmanca" politikalarına karşı ülkenin askeri yeteneklerini güçlendirmek için politika hedefleri belirlerken, eski ABD Başkanı Donald Trump yönetimiyle gerçekleştirilen görüşmeler sonucu askıya alınan tüm faaliyetlerin yeniden başlatılması konusunda karar alındı.
20.01.2022Dünya
Gözler Merkez Bankası'nda! Faiz kararı bugün açıklanıyor
Gözler Merkez Bankası'nda! Faiz kararı bugün açıklanıyorYurt içi piyasalar, bugün Merkez Bankası Para Politikası Kurulu toplantısından çıkacak faiz kararına odaklandı. Faiz kararı bugün saat 14.00'te açıklanacak. Peki ekonomistlerin tahminleri ne? İşte cevabı...
20.01.2022Haberler
Gözler Merkez Bankası'nda! Faiz kararı bugün açıklanıyor
Gözler Merkez Bankası'nda! Faiz kararı bugün açıklanıyorYurt içi piyasalar, bugün Merkez Bankası Para Politikası Kurulu toplantısından çıkacak faiz kararına odaklandı. Faiz kararı bugün saat 14.00'te açıklanacak. Peki ekonomistlerin tahminleri ne? İşte cevabı...
20.01.2022Ekonomi
Bakanlık açıkladı! İşte 10 soruda Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı
Bakanlık açıkladı! İşte 10 soruda Kur Korumalı TL Mevduat HesabıHazine ve Maliye Bakanlığı Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat ürünü hakkında sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Bakanlık 10 önemli sorunun cevabını verdi. İşte detaylar...
18.01.2022Haberler
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022Eğitim öğretim hayatında edebiyat dersleri öğrencilerin aldığı derslerden birisidir. Özellikle lise 9. 10. 11. ve 12. sınıf öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı dersleri alırlar. Üniversite giriş sınavı YKS oturumları TYT-AYT gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin karşısına çıkan alanlardan bir tanesidir. Ders kitapları her yıl MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 10. sınıf edebiyat ders kitabında öğrencilerin kendini geliştirebileceği çeşitli etkinliklerin yanı sıra cevaplayabilecekleri bilgi verici sorular da bulunmaktadır. 2021-2022 yılında 10. sınıf edebiyat ders kitabı Biryay Yayınları cevap anahtarını merak ediyorsanız "10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları" içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.01.2022Eğitim
Bakanlık açıkladı! İşte 10 soruda Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı
Bakanlık açıkladı! İşte 10 soruda Kur Korumalı TL Mevduat HesabıHazine ve Maliye Bakanlığı Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat ürünü hakkında sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Bakanlık 10 önemli sorunun cevabını verdi. İşte detaylar...
18.01.2022Ekonomi
Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü: A'dan Z'ye Türkçe Eş Anlamlı Kelimeler Listesi
Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü: A'dan Z'ye Türkçe Eş Anlamlı Kelimeler ListesiTürkçe dil bilgisi derslerinden özelikle ilköğretim öğrencilerinin karşısına en çok çıkan konulardan birisi de eş anlamlı kelimelerdir. Eş anlamlı kelimeler yazılışları ve okunuşları ayrı ancak anlamları aynı olan sözcüklerdir. Söz konusu kelimler Türkçe’de birbirinin yerine kullanılabilir. Günlük konuşma dilinde herkesin sıklıkla karşılaştığı eş anlamlı kelimelerin dilimizde önemi büyüktür. Bu tür kelimelerin listesi oldukça uzundur. Cümle içerisinde birbirlerinin yerine kullanıldıklarında anlam değiştirmezler. Türkçe eş anlamlı kelimeler listesi için “Eş Anlamlı Kelimeler Sözlüğü” içeriğimize göz atabilirsiniz.
Siyasa Ne Demek? Siyasa Tdk Sözlük Anlamı Nedir?
Siyasa Ne Demek? Siyasa Tdk Sözlük Anlamı Nedir?Siyasa kelimesi son zamanların politika alanında en yaygın kullanılan kelimelerinden biridir. Anlamını ve cümle içerisindeki kullanımını merak eden oldukça fazla kişi bulunmaktadır. Bu kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda kelimenin tam anlamına hızlı bir şekilde ulaşmaktadır. Politika alanında kullanılan kelimelerden biri olan siyasanın ne demek olduğu ve TDK sözcük anlamını sizler için derledik.
18.01.2022Sözlük
TCMB Genel Kurulu olağanüstü toplanacak
TCMB Genel Kurulu olağanüstü toplanacakTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Genel Kurulu, 3 Şubat'ta olağanüstü toplanacak. 2021 yılı dönem karından avans dağıtılması ve birikmiş ihtiyat akçesinin kara katılarak dağıtılması da gündemdeki konular arasında.
18.01.2022Uzmanpara
İngiltere göçmenleri durdurmak için orduyu devreye sokacak
İngiltere göçmenleri durdurmak için orduyu devreye sokacakİngiliz ordusu, Manş Denizi'ndeki göçmen geçişlerini sınırlamayı hedefleyen operasyonların sorumluluğunu üstlenmeye hazırlanıyor.
18.01.2022Dünya
TCBM: Merkez Bankası faiz kararı ne zaman, hangi tarihte açıklanacak? İşte toplantı tarihi
TCBM: Merkez Bankası faiz kararı ne zaman, hangi tarihte açıklanacak? İşte toplantı tarihiMerkez Bankası faiz kararı yeni hafta ile birlikte açıklanacak. Faizlerin düşüp düşmeyeceği merak edilirken tam tarihi öğrenmek isteyenler "Merkez Bankası faiz kararı ne zaman, hangi tarihte açıklanacak?" diye soruyor.
18.01.2022Ekonomi
Son dakika: Merkez Bankası Genel Kurulu olağanüstü toplanacak
Son dakika: Merkez Bankası Genel Kurulu olağanüstü toplanacakTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Genel Kurulu, 3 Şubat'ta olağanüstü toplanacak. 2021 yılı dönem karından avans dağıtılması ve birikmiş ihtiyat akçesinin kara katılarak dağıtılması da gündemdeki konular arasında.
18.01.2022Ekonomi
Çin'de büyümenin yavaşlaması bekleniyor
Çin'de büyümenin yavaşlaması bekleniyorFitch Ratings'in Asya-Pasifik kıdemli direktörü Andrew Fennell, 2021 yılındaki güçlü ekonomik toparlanmanın ardından Çin'de büyümenin 2022 yılında yavaşlayacağını öngördüklerini bildirdi.
18.01.2022Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Politika ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.