Polyester

Polyester

Son dakika polyester haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan polyester gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan polyester haber sayfamızda...

Polyester

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 594 polyester haberi bulunmuştur.
EBRD, 2023'te Türkiye'ye rekor yatırım yaptı
EBRD, 2023'te Türkiye'ye rekor yatırım yaptı Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), depremlerin ardından toparlanma ve yeniden yapılanma ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde yanıt vererek 2023 yılında Türkiye'ye 2,48 milyar euroluk rekor bir yatırım yaptı.
25.01.2024 Uzmanpara
Dışa bağımlılığı azaltacak yatırım
Dışa bağımlılığı azaltacak yatırım Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Yönetim Kurulu Başkanı Odile Renaud - Basso SASA Polyester’in Adana’daki üretim tesisini ziyaret etti.
23.11.2023 Ekonomi
Terleyince kaşındırıyorsa uzak durun! Cilt sorunlarına pamukla veda edin
Terleyince kaşındırıyorsa uzak durun! Cilt sorunlarına pamukla veda edin Yeni nesil kumaşlar hem ucuz olması hem de kolay şekilde elde edilmesi nedeniyle giyim sektöründe öne çıkıyor. Ancak polyester akrilik yani naylon diye tabir edilen bu kumaşların cildinizle temas halinde olması pek de sağlıklı değil. Onun yerine binlerce yıldır giyim konusunda en önemli hammadde olan pamuk kullanmak cilt problemi yaşayanları rahatlatırken yaşamayanları ise koruyor.
9.10.2023 Genel Sağlık
Katla, rulo yap çantaya at!
Katla, rulo yap çantaya at! Türkiye’nin erkek giyimde öncü markalarından D’S Damat ütüleme derdine son veren ve katlanmasına rağmen kırışmayan yeni takım elbisesini görücüye çıkartıyor.
6.10.2023 Ekonomi
A Word Cevapları Nedir? A Word Tüm Seviye Cevapları
A Word Cevapları Nedir? A Word Tüm Seviye Cevapları A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
26.09.2023 Oyun
İş yerinde kimyasal madde paniği
İş yerinde kimyasal madde paniği İstanbul bir polyester imalathanesindeki kimyasal madde sızıntısı panik yarattı.
31.08.2023 Gündem
Çöpe ne atıldığını bile hatırlamıyor! 'Bana pis diyen var, sadece 1 kez alıyorum'
Çöpe ne atıldığını bile hatırlamıyor! 'Bana pis diyen var, sadece 1 kez alıyorum' Tam 15 yıl önce hayatını değiştiren kararı verdi. Arkadaşlarıyla gittiği tatilde hiç alışveriş yapmadı, dışarı çıktığında karton bardakta kahve içmeyi reddetti, evine yeni tek bir eşya sokmadı. "Çöpe ne atıldığını bile hatırlamıyorum" diyen Utku Yılmaz'ı pis olduğunu söyleyerek suçlayan ise yüzlerce kişi var. Ancak o, bunu tek amaç için yaptığını söyleyerek bildiğimiz tüm ezberleri bozdu.
19.08.2023 Yaşam
Atatürk’e dair yeni görüntüler
Atatürk’e dair yeni görüntüler Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın hayata geçirdiği Film Mirasım adlı site ve mobil uygulamaya Atatürk’ün daha önce yayınlanmamış görüntüleri eklendi. 1918-1938 yılları arasında çekilmiş 128 dijital filmin yer aldığı arşivde 1938-1950 yılları arasından ise 195 belge niteliğinde görüntü var.
17.08.2023 Kültür Sanat
İlk kez ortaya çıktı! Atatürk'ün hiç bilinmeyen görüntüleri...
İlk kez ortaya çıktı! Atatürk'ün hiç bilinmeyen görüntüleri... 'Film Mirasım' sitesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bugüne kadar hiç bilinmeyen görüntüleri ortaya çıktı.
16.08.2023 Haberler
İlk kez ortaya çıktı! Atatürk'ün hiç bilinmeyen görüntüleri...
İlk kez ortaya çıktı! Atatürk'ün hiç bilinmeyen görüntüleri... 'Film Mirasım' sitesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bugüne kadar hiç bilinmeyen görüntüleri ortaya çıktı.
16.08.2023 Gündem
Denizden geldi denize döndü
Denizden geldi denize döndü Alper Aydın’ın Ordu’da gerçekleşen sergisi “Fata Morgana”da yer alan bir eseri dalgalar yok etti. Sanatçının geçtiğimiz ay ziyarete açılan ve ismini bölgede sıkça görülen bir doğa olayından alan sergisinde, Sülü Burnu’nda yer alan eser, Karadeniz’in dalgalarına daha fazla dayanamayarak yok oldu
31.07.2023 Kültür Sanat
Şirketler için enflasyon döneminde 2 önemli gösterge
Şirketler için enflasyon döneminde 2 önemli gösterge Enflasyonun arttığı dönemlerde şirketler için FAVÖK marjı ve özvarlık kârlılığı daha fazla öne çıkar. Bu yazıda borsadaki şirketlerden yola çıkarak iki kavram üzerinde duracağız...
14.07.2023 Milliyet Executive
Fransa daha az tüketim için, 'kıyafet tamirini teşvik' paketi
Fransa daha az tüketim için, 'kıyafet tamirini teşvik' paketi Fransa, giyim sektöründeki hızlı tüketimi azaltmak için yeni bir teşvik paketini hayata sokmaya hazırlanıyor.
13.07.2023 Dünya
Fabrikanın yatakhanesinde yangın çıktı, ekipler hemen oraya koştu
Fabrikanın yatakhanesinde yangın çıktı, ekipler hemen oraya koştu Adana'da polyester fabrikasının yatakhane bölümünde çıkan yangın, itfaiye ekiplerince 1 saatte söndürüldü.
6.07.2023 Gündem
İnsan bu gezegenin neresinde?
İnsan bu gezegenin neresinde? Alper Aydın’ın Ordu’da dört ayrı mekânda gerçekleşen sergisi “Fata Morgana” ekolojik süreçte insan ve mekânın varoluşunu sosyolojik, tarihsel, arkeolojik bir altyapıyla irdeliyor.
25.06.2023 Kültür Sanat
Bursa'da korkutan fabrika yangını!
Bursa'da korkutan fabrika yangını! Bursa'da, lunapark ürünlerinin kauçuk malzemelerini üreten fabrikada yangın çıktı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesini sürdürdüğü yangın, dronla havadan da görüntülendi. Ekiplerin hızlı müdahalesiyle yangın kontrol altına alındı.
2.06.2023 Haberler
Bursa'da korkutan fabrika yangını!
Bursa'da korkutan fabrika yangını! Bursa'da, lunapark ürünlerinin kauçuk malzemelerini üreten fabrikada yangın çıktı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesini sürdürdüğü yangın, dronla havadan da görüntülendi. Ekiplerin hızlı müdahalesiyle yangın kontrol altına alındı.
2.06.2023 Gündem
Uzay seyircinin ayağına geliyor
Uzay seyircinin ayağına geliyor 25 yıldır ürettikleri çalışmalarla izleyenlere beklenmedik olanın bütün potansiyelini vadeden Yasemin Baydar ile Birol Demir (:mentalKLİNİK), İstanbul Dolapdere’de paylaştıkları “Satılık Cennet” adlı sergide dünyanın gündemine olanca kara mizahı ile meydan okuyor.
18.05.2023 Kültür Sanat
1.8 milyon yatırımcı talebiyle rekor kırdı
1.8 milyon yatırımcı talebiyle rekor kırdı Türkiye’nin kontinü polimerizasyondan polyester elyaf üreten ikinci şirketi olan ve geniş ürün yelpazesiyle dikkat çeken Koza Polyester halka arzına 1 milyon 850 bin 176 yatırımcı katıldı.
13.04.2023 Ekonomi
Büyüme planı hazır borsada güçlenecek
Büyüme planı hazır borsada güçlenecek Polyester elyafta borsanın güçlü oyuncularından Sasa ile rekabet eden Gaziantep merkezli Koza Polyester, halka arz için 5-7 Nisan tarihleri arasında talep topluyor.
7.04.2023 Ekonomi
Fransız milyarder Elon Musk’ı tahttan indirdi
Fransız milyarder Elon Musk’ı tahttan indirdi Amerikan Forbes dergisi dünyanın en zengin insanlarının sıralandığı 2023’ün milyarderleri listesini yayımladı.
6.04.2023 Ekonomi
Koza Polyester halka açılıyor
Koza Polyester halka açılıyor Kontinü polimerizasyondan polyester elyaf üreticisi Koza Polyester halka açılıyor. Garanti BBVA Yatırım’ın konsorsiyum liderliğinde gerçekleşecek halka arz için 5-7 Nisan tarihleri arasında talep toplanacak.
5.04.2023 Uzmanpara
SPK'dan halka arz kararı
SPK'dan halka arz kararı Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) son dönemde payların ilk halka arzında meydana gelen fazla talebin karşılanması noktasında yatırımcıların hak ve menfaatlerinin korunması ve yatırımcılar arasında eşit uygulamaların sağlanması amacıyla kararlar aldı.
1.04.2023 Uzmanpara
Yatırımcılara halka arzda eşitlik kararı
Yatırımcılara halka arzda eşitlik kararı Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), son dönemde payların ilk halka arzında meydana gelen fazla talebin karşılanması noktasında yatırımcıların hak ve menfaatlerinin korunması ve yatırımcılar arasında eşit uygulamaların sağlanması amacıyla kararlar aldı.
1.04.2023 Ekonomi
Depremzedeler için "Yörük Çadırları" kuruldu
Depremzedeler için "Yörük Çadırları" kuruldu Hatay'da afetzedeler için çadır ve konteyner kentler kurulmaya devam ediliyor. Aydın Bozdoğan Kaymakamlığı öncülüğünde, "Yörük çadırı" olarak bilinen kıl çadırlar kuruldu. 12 metrekarelik çadırlarda, 4 kişilik ranza, yatak, masa ve sandalyenin yanı sıra sobada yer alıyor.
24.02.2023 Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Polyester ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.