Pompeii

Pompeii

Son dakika Pompeii haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Pompeii gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Pompeii haber sayfamızda...

Pompeii

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 44 pompeii haberi bulunmuştur.
Pompeii’de tören arabası bulundu
Pompeii’de tören arabası bulunduİtalya’daki Pompeii antik kentinde yapılan arkeolojik kazılarda antik Roma dönemine ait dört tekerlekli bir tören arabası gün yüzüne çıktı.
1.03.2021 Kültür Sanat
Teknoloji sayesinde restore edildi
Teknoloji sayesinde restore edildiİtalya’daki Pompeii Antik Şehri’nde bulunan en eski fresklerden biri, lazer teknolojisiyle restore edildi.
28.02.2021Kültür Sanat
Zombi Filmleri: Zombi İstilası Üzerine Çekilmiş En İyi Zombi Filmleri
Zombi Filmleri: Zombi İstilası Üzerine Çekilmiş En İyi Zombi FilmleriZombi filmleri arasında hangilerini izlemek gerekir? Zombi istilası üzerine çekilmiş en iyi zombi filmleri nelerdir? Hangi zombi filmlerinden izlemeye başlamak gerekir? Zombi filmleri içerisinde en çok tercih edilen alternatiflerin başında hangileri gelir? İşte, tüm detaylar.
27.01.2021Kültür Sanat
Pompeii’de 2 bin yıllık fast food dükkânı
Pompeii’de 2 bin yıllık fast food dükkânıİtalya’da antik Pompeii kentinde, arkeologlar eski sokak yemeği kültürünü gösteren freskli bir sıcak yiyecek ve içecek dükkânının tamamını gün yüzüne çıkardı.
28.12.2020Dünya
Antik Roma mermeri memleketine döndü
Antik Roma mermeri memleketine döndüİtalya’daki The National Roman Museum, önceki günlerde Amerika’dan gelen, “Jess’ten Sam’e sevgiler, Roma 2017” mesajının yazıdığı ve içinde eski bir mermer parçasının olduğu bir paket aldı.
28.11.2020Kültür Sanat
Pompeii’deki kazıda efendi ve kölesinin kalıntıları bulundu
Pompeii’deki kazıda efendi ve kölesinin kalıntıları bulunduArkeologlar, İtalya'nın antik Roma kenti Pompeii'de bir kazıda MS 79’daki Vezüv Yanardağı patlamasında hayatını kaybeden 2 erkeğin ‘sıra dışı derecede iyi korunmuş’ kalıntılarını ortaya çıkardı. Kalıntıları inceleyen uzmanlar, iki erkekten birinin efendi diğerinin ise onun kölesi olduğunu tahmin ediyor.
22.11.2020Haberler
Pompeii’de efendi ve kölesinin korunmuş kalıntıları bulundu!
Pompeii’de efendi ve kölesinin korunmuş kalıntıları bulundu!Arkeologlar, İtalya'nın antik Roma kenti Pompeii'de bir kazıda MS 79’daki Vezüv Yanardağı patlamasında hayatını kaybeden 2 erkeğin ‘sıra dışı derecede iyi korunmuş’ kalıntılarını ortaya çıkardı. Kalıntıları inceleyen uzmanlar, iki erkekten birinin efendi diğerinin ise onun kölesi olduğunu tahmin ediyor.
22.11.2020Dünya
Pompeii’deki kazıda efendi ve kölesinin kalıntıları bulundu
Pompeii’deki kazıda efendi ve kölesinin kalıntıları bulunduArkeologlar, İtalya'nın antik Roma kenti Pompeii'de bir kazıda MS 79’daki Vezüv Yanardağı patlamasında hayatını kaybeden 2 erkeğin ‘sıra dışı derecede iyi korunmuş’ kalıntılarını ortaya çıkardı. Kalıntıları inceleyen uzmanlar, iki erkekten birinin efendi diğerinin ise onun kölesi olduğunu tahmin ediyor.
22.11.2020Dünya
Tarihin röntgeni!
Tarihin röntgeni!Cambridge ve Gent üniversitelerinden bir grup arkeolog, geniş alanları yüksek çözünürlükte keşfetmeyi sağlayan GPR teknolojisi ile ulaşılamayan antik kentleri radarla görüntüledi
11.07.2020Kültür Sanat
Pompeii filmi oyuncuları kimler? Konusu nedir?
Pompeii filmi oyuncuları kimler? Konusu nedir?Bu akşam dram aksiyon filmi olan Pompeii ekranlara gelecek. Filmseverler 2014 yapımı olan filmi merakla beklerken bir yandan da oyuncuları ve konuyu araştırıyor. İşte film hakkında bilgiler...
27.08.2019Gündem
Avrupa'nın öteki yüzü Napoli
Avrupa'nın öteki yüzü NapoliNapoli sokaklarında gürültünün eksik olmadığı, çamaşırların pencereden pencereye uzatılan iplerde kurutulduğu, belli yerlere girmenin tehlikeli olduğu ama öte yandan da mutfağıyla dünyaya pek çok yeni tat kazandırmış, tarihiyle de geçmişe yön vermiş bir kent. İtalya'nın güneyinde pek çok yönüyle bize çok benzeyen Napoli, yanı başında bulunan Vezüv Yanardağı nedeniyle tarih boyunca tehdit altında. Gelin bu Akdenizli kente yakından bakalım.
26.07.2019Tatil
Pompeii’deki atın sırrı çözülüyor
Pompeii’deki atın sırrı çözülüyorArkeologlar, Pompeii’deki eski bir villanın ahırında, küllere gömülmüş halde koşumlu bir at ve eyer kalıntılarını ortaya çıkarmıştı.
25.12.2018Gündem
Pompeii'de 1900 yıllık taşlaşmış at bulundu
Pompeii'de 1900 yıllık taşlaşmış at bulunduİtalya'da antik Pompeii kentindeki kazılarda, bir villanın ahırında üzerinde koşum takımları olan taşlaşmış bir at ve eyer bulundu.
24.12.2018Teknoloji
Leda ve Zeus şehveti aşk freskinde
Leda ve Zeus şehveti aşk freskindePompeii’de Zeus’un kuğu kılığına girerek tanrıça Leda’yı baştan çıkardığı aşk sahnesini betimleyen ‘Leda ve Kuğu’ freski bulundu...
21.11.2018Dünya
'Leda ve Kuğu'yu yatak odasında buldular!
'Leda ve Kuğu'yu yatak odasında buldular!Duvarın arkasında ortaya çıktı, kimse inanamadı.
20.11.2018Dünya
Felaketten geriye kalanlarla Pompeii
Felaketten geriye kalanlarla PompeiiPompeii, hikayesi en çok bilinen ve anlatılan yok oluş hikayelerinden biri. Napoli yakınlarındaki bu antik kent, bir zamanlar dünyanın en önemli şehirlerinden biriydi. Vezüv yanardağının patlaması sonucu yok olan kentten geriye o dehşet anlarını yansıtan çok şey kaldı.
1.06.2018Tatil
Dramatik keşif
Dramatik keşifPompeii’de, MS 79 yılında gerçekleşen volkanik patlamadan kaçmaya çalışırken kafasına 300 kiloluk taş düşen bir adamın iskeleti bulundu.
30.05.2018Dünya
2 bin yıl önceki bahtsızlık ortaya çıktı!
2 bin yıl önceki bahtsızlık ortaya çıktı!Dünyaca ünlü antik kentte keşfedildi, kimse inanamadı!
30.05.2018Dünya
Arkeoloji: İnsanlık tarihini üç boyutlu hale getirdi
Arkeoloji: İnsanlık tarihini üç boyutlu hale getirdiArkeoloji bilimi; modern yöntemlerle eski uygarlıklardan kalanları ortaya çıkartır ve o uygarlıkları tarih, sosyoloji, etnoloji, jeoloji ve biyoloji gibi çok sayıdaki bilimsel yöntemle inceler.
14.12.2017Gündem
Dünyanın en eski üçüncü kenti: Napoli
Dünyanın en eski üçüncü kenti: NapoliNapoli halen yaşanılan dünyanın en eski üçüncü kenti. İtalya'nın güneyinde bulunan Napoli, ülkenin turizm merkezlerinden biri. Akdeniz'in simge kentlerinden biri olan Napoli, UNESCO koruma listesinde yer alıyor. Napoli aynı zamanda kan donduran işkenceleriyle tanınan Kral Ferdinand'ın da yaşadığı kentti.
22.11.2017Tatil
Roma’nın ‘Pompeii’si metro kazısında çıktı
Roma’nın ‘Pompeii’si metro kazısında çıktıRoma’da yapılan metro çalışmaları sırasında milattan sonra 2 ya da 3. yüzyıla ait olduğu düşünülen yanmış arkeolojik kalıntılar bulundu.
27.06.2017Gündem
İtalya Capri Adası ve Sorrento
İtalya Capri Adası ve SorrentoNapoli Körfezi'nin güneyinde yer alan, her noktasında lüks ve paha akan bir tatil merkezi olan ünlü İtalya adası Capri ve Sorrento kenti İtalya'da yaz sezonunun gözde merkezlerinden...
16.06.2017Tatil
Turistler çaldıklarını lanet korkusuyla geri yolluyor
Turistler çaldıklarını lanet korkusuyla geri yolluyorİtalya'daki antik Pompeii kentinden taş parçası ya da tarihi eser kalıntısı çalan turistler "uğursuzluk" getirdiği gerekçesiyle bu çalıntıları iade ediyor.
21.05.2017Dünya
Pompeii’nin 50 Tonu...
Pompeii’nin 50 Tonu...İtalya'nın batısındaki antik Roma kenti Pompeii’de 24 Ağustos 79 tarihinde Vezüv Yanardağı’nın patlamasıyla oluşan büyük yıkımdan sağ kalan bazı tarihi eserler olduğu ortaya çıktı. Tarihe ışık tutması açısından oldukça önem verilen Pompeii eserleri dönemin genelevleriyle ilgili… Pompeii’yi özel yapan tarafı ise kentin volkanik olayların ardından uzun yıllar ortadan yok olmuş olması…
8.12.2016Dünya

Benzer Haber Etiketleri

PompeiiitalyakazıNapoliArkeologlar

Pompeii ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.