Portföy

Portföy

Son dakika Portföy haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Portföy gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Portföy haber sayfamızda...

Portföy

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.928 portfoy haberi bulunmuştur.
TOGG Kullanıcı Deneyimi lideri Thomas Junk oldu
TOGG Kullanıcı Deneyimi lideri Thomas Junk oldu TOGG Kullanıcı Deneyimi ekibinin başına dünya çapında inovasyon ve yaratıcı tasarım süreçlerinin şekillenmesine yönelik projelere öncülük eden Thomas Junk getirildi.
23.09.2021Ekonomi
Polat Holding ve Maxis’ten enerjide büyük ortaklık
Polat Holding ve Maxis’ten enerjide büyük ortaklıkPolat Holding ve İş Bankası Grubu’nun yatırımcısı olduğu Maxis Temiz Enerji Girişim Sermayesi Yatırım Fonu yenilenebilir enerjide büyük ortaklığa ilk adımını attı. 16 Eylül 2021 tarihinde pay devir ve ortaklık sözleşmesi imzalandı ve Rekabet Kurumu’na başvuru yapıldı.
22.09.2021Uzmanpara
Fed'in varlık alım programına ilişkin kritik tahmin
Fed'in varlık alım programına ilişkin kritik tahminDünyanın en büyük varlık yönetim şirketlerinden Pimco, Fed'in varlık alımında azaltım planlarını aralık ayındaki toplantısında açıklamasını beklediklerini, ancak kasım ayında bu açıklamanın gelmesi olasılığını da gördüklerini bildirdi.
20.09.2021Uzmanpara
Uluslararası yatırım pozisyonu verileri yayımlandı
Uluslararası yatırım pozisyonu verileri yayımlandıTürkiye'nin temmuz sonu itibarıyla yurt dışı varlıkları 282 milyar dolar, yurt dışı yükümlülükleri ise 572 milyar dolar olarak gerçekleşti.
20.09.2021Uzmanpara
Portföyünde tahvil tuttuğu ortaya çıktı
Portföyünde tahvil tuttuğu ortaya çıktıABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın, bankanın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkileriyle mücadele kapsamında geçen yıl aldığı varlıklardan biri olan yerel yönetim tahvillerinden portföyünde tuttuğu bildirildi.
19.09.2021Uzmanpara
Altın portföyünün tamamına yakını satıldı
Altın portföyünün tamamına yakını satıldıBlackRock Fon Yöneticisi Koesterich, altın portföyünün tamamına yakınını sattı.
17.09.2021Uzmanpara
Unicorn potansiyeline 12 milyon $ yatırım
Unicorn potansiyeline 12 milyon $ yatırımRe-Pie, Getir yatırımından sonra portföyündeki ikinci unicorn olma potansiyeli taşıdığını belirttiği, yeni nesil fintech girişimi Colendi’ye 12 milyon dolar yatırım yaptığını açıkladı.
15.09.2021Ekonomi
Cari işlemler hesabı açıklandı
Cari işlemler hesabı açıklandıTürkiye'nin cari işlemler hesabı, temmuz ayında 683 milyon dolar açık verirken, 12 aylık cari açık 27 milyar 832 milyon dolar oldu.
13.09.2021Uzmanpara
Cari işlemler hesabı belli oldu
Cari işlemler hesabı belli olduTürkiye'nin cari işlemler hesabı, temmuz ayında 683 milyon dolar açık verirken, 12 aylık cari açık 27 milyar 832 milyon dolar oldu.
13.09.2021Ekonomi
SPK ile Azerbaycan'dan ikinci iş birliği
SPK ile Azerbaycan'dan ikinci iş birliğiSermaye Piyasası Kurulu (SPK) ve Azerbaycan Cumhuriyeti Merkez Bankası arasında teknik destek ve iş birliği programının ikincisi tamamlandı.
10.09.2021Uzmanpara
SPK ve Azerbaycan Cumhuriyeti Merkez Bankası arasında iş birliği devam ediyor
SPK ve Azerbaycan Cumhuriyeti Merkez Bankası arasında iş birliği devam ediyorSermaye Piyasası Kurulu (SPK) ve Azerbaycan Cumhuriyeti Merkez Bankası arasında teknik destek ve iş birliği programının ikincisi tamamlandı.
10.09.2021Ekonomi
'ECB para politikası uzun süre gevşek kalacak'
'ECB para politikası uzun süre gevşek kalacak'Dünyanın en büyük tahvil fonlarından biri olan Pimco'nun portföy yöneticisi Konstantin Veit, Avrupa Merkez Bankası (ECB) para politikasının uzun yıllar gevşek kalacağını söyledi.
10.09.2021Uzmanpara
Bazı yatırım fonları için düzenleme getirildi
Bazı yatırım fonları için düzenleme getirildiİki yıldan fazla süreyle elde tutulan girişim sermayesi yatırım fonu ve gayrimenkul yatırım fonu katılma paylarından elde edilecek kazançlar üzerinden kalıcı olarak vergi alınmayacak
5.09.2021Uzmanpara
Gayrimenkul ile girişim sermayesi yatırım fonlarına yatırıma teşvik
Gayrimenkul ile girişim sermayesi yatırım fonlarına yatırıma teşvikCumhurbaşkanı Kararı ile iki yıldan fazla süreyle elde tutulan girişim sermayesi yatırım fonu ve gayrimenkul yatırım fonu katılma paylarından elde edilecek kazançlar üzerinden, kalıcı olarak yüzde 0 tevkifat uygulanacak.
4.09.2021Ekonomi
Yeni başlayanlar için borsa eğitimi
Yeni başlayanlar için borsa eğitimiBorsa, finans ekonomi eğitimlerinde alanında faaliyet gösteren Borfin, yatırım dünyasına yeni adım atacaklara rehber eğitim programlarına devam ediyor. Borfin’den konuyla ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi:
3.09.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Kira zammında şampiyon olan semt belli oldu! Fiyatlar 4 katına çıktı
Son dakika haberi: Kira zammında şampiyon olan semt belli oldu! Fiyatlar 4 katına çıktıPandemide ertelenen düğünlerin yeniden başlaması ve yüz yüze eğitime hazırlanan üniversitelilerin ev arayışları, kiraların tırmanmasına yol açtı. Bunlara inşaat sektöründe meydana gelen arz açığı da eklenince kimi semtlerde kiralar dörde katlandı.
1.09.2021Ekonomi
Ofise, otele dönüş sinyali
Ofise, otele dönüş sinyaliPandemiyle hızlanan uzaktan çalışma stratejileri, şirketler tarafından yeniden ofislere yönlendiriliyor. Ofis pazarlarında artışa geçen kiralama sinyalleri var. Yanı sıra turizmde otel yatırımları için alınan ruhsatların da arttığı görülüyor.
30.08.2021Home
Tarihi zirve! Yerli yatırımcının finansal varlıkları 5.8 trilyonu geçti
Tarihi zirve! Yerli yatırımcının finansal varlıkları 5.8 trilyonu geçtiYerli yatırımcının finansal varlıkları temmuz sonu itibarıyla son 1 yılda, 1 trilyon lira artarak 5.8 trilyonu geçti. Artışın 500 milyarı mart sonundan bu yana geçen 4 ayda gerçekleşti. Bu dönemde TL mevduattaki artış 200 milyarın üzerine çıktı.
26.08.2021Ekonomi
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
25.08.2021Oyun
Re Pie Portföy Getir’de kısmi satış yaptı
Re Pie Portföy Getir’de kısmi satış yaptıTürkiye’nin faaliyet izni almış ilk alternatif yatırım fonu yönetim şirketi Re-Pie Portföy, büyüme potansiyeli yüksek yeni girişimlere yatırımlar yaparak girişim ekosisteminin büyümesinde öncü rol üstlenmeyi sürdürüyor. 2018 yılında ortalama 10 dakikada market ürünlerini kullanıcılarla buluşturan Getir’in, Getir Girişim Sermayesi Fonu (GSYF) ile ilk finansal yatırımcılarından olan Re Pie, yine bir ilke imza atarak Getir GSYF’den yüksek kar elde etmek suretiyle kısmi satış yaptı.
24.08.2021Vitrin
Portföy yönetim sektörünün yönettiği fon büyüklüğü 445 milyar TL'yi aştı
Portföy yönetim sektörünün yönettiği fon büyüklüğü 445 milyar TL'yi aştıPortföy yönetim sektörünün yönettiği toplam fonlar, bir yılda yüzde 28 büyüyerek 445,6 milyar liraya çıktı.
20.08.2021Ekonomi
Merkez Bankası Para Politikası Kurulu Toplantı Özeti yayımlandı
Merkez Bankası Para Politikası Kurulu Toplantı Özeti yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) Toplantı Özeti'nde, "Politika duruşu, enflasyon gelişmeleri ve enflasyon beklentileri dikkate alınarak dezenflasyon sürecini en kısa sürede tesis edecek ve orta vadeli hedeflere ulaşıncaya kadar bunun sürekliliğini sağlayacak bir sıkılık düzeyinde belirlenmeye devam edilecektir." ifadeleri kullanıldı.
19.08.2021Ekonomi
Para Politikası Kurulu Toplantı Özeti yayınlandı
Para Politikası Kurulu Toplantı Özeti yayınlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) Toplantı Özeti'nde, "Politika duruşu, enflasyon gelişmeleri ve enflasyon beklentileri dikkate alınarak dezenflasyon sürecini en kısa sürede tesis edecek ve orta vadeli hedeflere ulaşıncaya kadar bunun sürekliliğini sağlayacak bir sıkılık düzeyinde belirlenmeye devam edilecektir." ifadeleri kullanıldı.
19.08.2021Uzmanpara
OYAK Yatırım, ilk yarıyıl finansal sonuçlarını açıkladı
OYAK Yatırım, ilk yarıyıl finansal sonuçlarını açıkladıHaziran ayında halka arz sürecini başarıyla tamamlayan OYAK Yatırım Menkul Değerler A.Ş. (OYYAT), 2021 ilk yarıyıl finansal sonuçlarını açıkladı. Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, konsolide ana ortaklığa düşen net kâr 2020 yarıyılında 49.2 milyon lira iken, bu yıl geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 168 artışla 131.8 milyon liraya ulaştı. Öz kaynakların da 586,1 milyon liraya ulaştığı belirtildi.
17.08.2021Vitrin
Türk startup’lara  yatırım yağmuru
Türk startup’lara yatırım yağmuruTürk startup’lara yatırım hız kesmiyor. Farklı alanlarda faaliyet gösteren startup’lar Akinon, Aposto!, capslock, Edvido, Syntonym yatırım almayı başardı.
17.08.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

portföyyatırımmerkez bankasıFedTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası

Portföy ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.