Portföy

Portföy

Son dakika Portföy haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Portföy gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Portföy haber sayfamızda...

Portföy

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.329 portföy haberi bulunmuştur.
Cari işlemler hesabı belli oldu
Cari işlemler hesabı belli oldu Şubat ayında cari işlemler hesabı 3 milyar 265 milyon ABD doları açık kaydetti.
17.04.2024 Uzmanpara
Altın, dolar ve borsa yatırımı olanlar dikkat: Savaş piyasaları nasıl etkileyecek?
Altın, dolar ve borsa yatırımı olanlar dikkat: Savaş piyasaları nasıl etkileyecek? Altın, döviz, borsa ve kripto para piyasalarını oldukça hareketli bir hafta bekliyor. Cumartesi günü İran’ın İsrail’e yönelik İHA ve füzelerle saldırı başlatmasıyla birlikte Orta Doğu’da tansiyon yükseldi. Peki savaş piyasaları nasıl etkileyecek? Ekonomist Belgin Maviş beklentilerini açıklarken, yatırımcıları uyardı. İşte detaylar...
15.04.2024 Ekonomi
250 milyon dolarlık ‘art’istik yatırım
250 milyon dolarlık ‘art’istik yatırım Dünya jet-set’ini ağırlayan Bodrum’un en lüks noktalarından Amanruya’yı ve yanındaki araziyi satın alan Re-Pie, kurduğu yeni fonla turizmde atak peşinde.
11.04.2024 Ekonomi
12 AVM’li şirket halka açılıyor
12 AVM’li şirket halka açılıyor Portföyünde 12 alışveriş merkezi (AVM) bulunan Rönesans Gayrimenkul Yatırım halka açılıyor.
9.04.2024 Ekonomi
Gayrimenkul yatırımına yeni model: GYF
Gayrimenkul yatırımına yeni model: GYF Gayrimenkul yatırım fonları (GYF), piyasada dikkat çeken yatırım unsurları olarak görülüyor. SPK ihraç belgesi onay izni alan GYF'lerin sayısı 157'ye yükselirken pazar büyüklüğü ise 70 milyar liraya yaklaştı.
5.04.2024 Milliyet Executive
İş dünyası önemli transferler yaptı
İş dünyası önemli transferler yaptı Türkiye'nin önde gelen şirketleri stratejik birimleri için yönetici pozisyonlara yaptığı atamaları devam ettirdi. Farklı şirketlerde yeni pozisyonlara transfer olan yöneticiler olduğu gibi, şirket ve grup bünyesi içinde yönetici transferleri de yapıldı.
5.04.2024 Milliyet Executive
Girişimci iştahlı yatırımcı hazır
Girişimci iştahlı yatırımcı hazır "Türkiye'de yeni nesilde yüksek bir risk alma, girişimci olma iştahı mevcut. Yatırım miktarları hâlâ gelişmiş piyasaların altında olsa da bu oran giderek artıyor..."
5.04.2024 Milliyet Executive
Brent petrol 90 doları aştı
Brent petrol 90 doları aştı Jeopolitik gerilimler ve OPEC+'ın üretim kesintilerini yılın ilk yarısında devam ettireceğine yönelik açıklamaları petrol fiyatlarını yükseltiyor.
5.04.2024 Uzmanpara
Kadın giyim markası Modanisa’nın yeni sahibi belli oldu
Kadın giyim markası Modanisa’nın yeni sahibi belli oldu Portföy yönetim şirketi Re-Pie Portföy, e-ticaret ve online giyim platformu Modanisa’nın tamamını satın aldığını duyurdu.
3.04.2024 Ekonomi
Mobilden dijital portföy yönetimi hizmeti sundu
Mobilden dijital portföy yönetimi hizmeti sundu Akbank, Ak Portföy iş birliğiyle Türkiye’nin mobil bankacılık üzerinden sunulan ilk Dijital Portföy Yönetimi hizmetini hayata geçirdiğini duyurdu. Akbank’tan konuyla ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler paylaşıldı:
3.04.2024 Ekonomi
Yerel seçim maratonunun ardından gözler piyasalara çevrildi: Altın ve dolar için çarpıcı tahmin
Yerel seçim maratonunun ardından gözler piyasalara çevrildi: Altın ve dolar için çarpıcı tahmin 31 Mart yerel seçimlerinin ardından gözler altın ve dolar kuruna çevrilmiş durumda. Peki altın ve dolar önümüzdeli günlerde yükselir mi? Ata Yatırım Portföy Yönetim Direktörü Samet Zağlı merak edilenleri milliyet.com.tr'ye cevapladı.
2.04.2024 Ekonomi
Yeni dönemde fırsat penceresi
Yeni dönemde fırsat penceresi Servet Yıldırım - servet...
2.04.2024 Ekonomi
PPK toplantı özeti yayımlandı
PPK toplantı özeti yayımlandı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Para Politikası Kurulu (PPK) özetinde şubat ayı tüketici enflasyonu artışında ücret ve geriye doğru endeksleme davranışının devam eden yansımalarının hissedildiği hizmet fiyatlarının yanı sıra Ramazan ayına özgü unsurların etkisinin belirgin olduğu gıda fiyatlarının öne çıktığı ifade edildi. Bu dönemde özellikle kırmızı et ve bağlantılı işlenmiş et ürünleri ile çiğ süt referans fiyat artışının yansımalarının izlendiği süt ve süt ürünleri fiyatlarında artış oranının belirgin olduğuna işaret edildi.
28.03.2024 Uzmanpara
Gökalp İçer liderliğindeki ICRYPEX küresel ölçekte büyüyor
Gökalp İçer liderliğindeki ICRYPEX küresel ölçekte büyüyor Türkiye'nin önde gelen kripto para borsası ICRYPEX, büyüme stratejileri doğrultusunda yeni listelemeler ve yeni nesil finansal hizmetlerle küresel ölçekte ilerleyişini sürdürüyor.
22.03.2024 Advertorial
'Japon tahvillerine yatırımcı ilgisi artabilir'
'Japon tahvillerine yatırımcı ilgisi artabilir' Pacific Investment Management Co'ya (Pimco) göre Japonya Merkez Bankası'nın (BoJ) politika değişikliğinin potansiyel ölçeği bazılarının beklediğinden daha fazla olabilir ve daha önce menkul kıymetlerden uzak durmuş olabilecek yatırımcıların Japon tahvillerine olan ilgisinin yenilenmesine yol açabilir.
20.03.2024 Uzmanpara
Altın yatırımı olan herkesi ilgilendiriyor: Piyasa ile ilgili çarpıcı tahmin!
Altın yatırımı olan herkesi ilgilendiriyor: Piyasa ile ilgili çarpıcı tahmin! Altın fiyatları bugün açıklanacak kritik Fed kararı öncesi yeni güne dalgalı bir seyirle başladı. Peki altında yön ne olur? İşte detaylar...
20.03.2024 Ekonomi
Net UYP açık verdi
Net UYP açık verdi Net Uluslararası Yatırım Pozisyonu (UYP), 2023 yıl sonunda eksi 284,7 milyar dolar iken 2024 Ocak sonunda eksi 300 milyar dolar seviyesinde gerçekleşti.
19.03.2024 Uzmanpara
Bakan Şimşek'ten son dakika dolar, vergi ve kredi açıklaması! 'Bu haberleri yalanlamaktan yorulduk'
Bakan Şimşek'ten son dakika dolar, vergi ve kredi açıklaması! 'Bu haberleri yalanlamaktan yorulduk' Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, katıldığı bir TV programında ekonomi gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Şimşek 'yeni vergi olacak mı?' sorusunu yanıtlarken, kredilerle ilgili önemli bir açıklama yaptı.
17.03.2024 Ekonomi
Cevdet Yılmaz: Türkiye trilyon dolarlık ekonomiler ligine katılmış oldu
Cevdet Yılmaz: Türkiye trilyon dolarlık ekonomiler ligine katılmış oldu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, geçen yıl itibariyle Türkiye ekonomisinin 1 trilyon 119 milyar dolar bir büyüklüğe ulaştığını belirterek, "Türkiye olarak yine son 21 yıla baktığımızda, ortalama yıllık büyüme hızımız yüzde 5.4 olmuş, dünyadan 1.8 puan daha yüksek büyümüşüz. Bir yıl için belki bu çok büyük bir rakam değil diyebilirsiniz ama bu 21 bir yıllık dönem için birikimli olarak baktığımızda Türkiye'yi dünyada farklı bir yere taşıdığını da ifade etmek isterim" dedi.
16.03.2024 Ekonomi
Girişimciler için yeni model geldi
Girişimciler için yeni model geldi 2023’te Akbank Girişim Bankacılığı’nı hayata geçiren Akbank, bu yıl da Ak Portföy ve ARYA Yatırım Platformu iş birliğinde girişimcilere özel uçtan uca hizmet modelini geliştirdi. Start-up’lar ve teknogirişimler ihtiyaç duydukları finansal ürünler ile mentorluk, network ve danışmanlık gibi hizmetlere tek adresten ulaşabilecek.
14.03.2024 Ekonomi
Cari açıkta hızlı düşüş
Cari açıkta hızlı düşüş Merkez Bankası'nın açıkladığı verilere göre Türkiye'nin cari açığı Ocak ayında 10,4 milyar dolardan 2,5 milyar dolara geriledi.
12.03.2024 Ekonomi
Cari işlemler hesabı açıklandı
Cari işlemler hesabı açıklandı Ocak ayında cari işlemler hesabı 2 milyar 556 milyon dolar açık kaydetti.
12.03.2024 Uzmanpara
Kripto para piyasası hiç olmadığı kadar hareketli! Uyarı geldi: Büyük zararlara yol açabilir
Kripto para piyasası hiç olmadığı kadar hareketli! Uyarı geldi: Büyük zararlara yol açabilir  Kripto para piyasası tarihinin en iyi dönemini yaşıyor. Neredeyse her gün rekor üstüne rekor kıran Bitcoin, 70 bin dolar seviyesinin de üzerine çıktı. Peki yıl sonu tahmini ne? Yüksek getiri hedefleyen yatırımcı sermayesini nasıl korumalı? Uzman isim ‘Büyük zararlara yol açabilir’ diyerek piyasaların hareketli olduğu bu süreçte yatırımcıları uyardı. İşte detaylar... 
12.03.2024 Ekonomi
Para piyasası fonları gözleri üzerine çekti
Para piyasası fonları gözleri üzerine çekti Global piyasalarda, enflasyonla mücadele için başlatılan faiz artışı süreci sona yaklaşıyor. Yurt içinde ise yüksek faizler gözleri para piyasası fonlarına çevirdi.
11.03.2024 Milliyet Executive
Fitch, Türkiye'nin kredi notunu yükseltti! Karar piyasaları nasıl etkiler?
Fitch, Türkiye'nin kredi notunu yükseltti! Karar piyasaları nasıl etkiler? Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Türkiye’nin kredi notunu artırdı. Ekonomik görünüm pozitife, kredi notu ise B’den B+ pozisyonuna yükseltildi. Not artırımı tahminlerin de üzerinde oldu. Peki karar piyasaları nasıl etkiler?
10.03.2024 Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Portföy ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.