Prof. Dr. Tevfik Özlü

Prof. Dr. Tevfik Özlü

Son dakika Prof. Dr. Tevfik Özlü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Prof. Dr. Tevfik Özlü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Prof. Dr. Tevfik Özlü haber sayfamızda...

Prof. Dr. Tevfik Özlü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 27 prof dr tevfik ozlu haberi bulunmuştur.
Prof. Dr. Özlü: Pandemiyi aşıdan başka durduracak bir silah yok
Prof. Dr. Özlü: Pandemiyi aşıdan başka durduracak bir silah yokSağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, toplumun yüzde 60-70’i aşılanabilirse yaza kadar mesafe alınabileceğini belirterek, “Aşıyla ilgili soru işaretleri olabilir. Fakat bu pandemiyi durduracak aşıdan başka bir silah yok” dedi.
1.01.2021Gündem
Prof. Dr. Özlü: Yılbaşında dikkat etmezsek 15-20 gün sonra bedel öderiz
Prof. Dr. Özlü: Yılbaşında dikkat etmezsek 15-20 gün sonra bedel öderizSağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, yılbaşını herkesin evinde geçirmesi ve kurallara uyulması gerektiğini belirterek, "Eğer dikkat etmezsek yılbaşından 15-20 gün sonra bir bedel öderiz" dedi.
31.12.2020Haberler
Prof. Dr. Özlü: Yılbaşında dikkat etmezsek 15-20 gün sonra bedel öderiz
Prof. Dr. Özlü: Yılbaşında dikkat etmezsek 15-20 gün sonra bedel öderizSağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, yılbaşını herkesin evinde geçirmesi ve kurallara uyulması gerektiğini belirterek, "Eğer dikkat etmezsek yılbaşından 15-20 gün sonra bir bedel öderiz" dedi.
31.12.2020Gündem
Son dakika | Uzmanlar teşhis için çok önemli deyip uyardı: Yüzde 60'ı pozitif!
Son dakika | Uzmanlar teşhis için çok önemli deyip uyardı: Yüzde 60'ı pozitif!Gelen son dakika haberine göre, ABD’li iş adamı Elon Musk’un bir günde 4 test yaptırıp ikisi negatif ikisi pozitif çıkınca da ‘Bir şeyler dönüyor’ yönündeki açıklamasını değerlendiren uzmanlar, “Hiç bir test yüzde yüz doğru sonuç vermez. Önemli olan semptomdur. PCR da en güçlü tanı yöntemidir. Düzmece bir durum varsa insanlar neden ölüyor?” dedi. Prof. Dr. Fehmi Tabak, "Temas öyküsü, semptomları ve akciğer tomografi bulguları teşhis açısından çok önemli. Şu an için aktif hastanın yüzde 60'ının PCR testi pozitif" diye konuştu.
21.11.2020Gündem
Test değil semptom önemli
Test değil semptom önemliABD’li iş adamı Elon Musk’un bir günde 4 test yaptırıp ikisi negatif ikisi pozitif çıkınca da ‘Bir şeyler dönüyor’ yönündeki açıklamasını değerlendiren uzmanlar, “Hiç bir test yüzde yüz doğru sonuç vermez. Önemli olan semptomdur. PCR da en güçlü tanı yöntemidir. Düzmece bir durum varsa insanlar neden ölüyor?” dedi
21.11.2020Gündem
Şifa ararken canınızdan olmayın
Şifa ararken canınızdan olmayınKendilerini “şifacı” olarak tanıtan bazı kişiler son günlerde yeni tip koronavirüsün neden olduğu Kovid-19 hastalığını iyileştirdiği iddiasıyla alternatif tedavi yöntemlerini pazarlamaya başladı.
14.09.2020Gündem
Bilim Kurulu üyesi Özlü'den tatilden dönenlere flaş uyarı!
Bilim Kurulu üyesi Özlü'den tatilden dönenlere flaş uyarı!Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, "Bayram tatili dönüşü yurttaşlarımız 14 gün süreyle dikkatli olmalılar; kendilerini ve yakınlarını izlemeliler. Kendilerine ve yakınlarına virüs bulaşmış olabilir. Eğer koku ve tat alma duyusunda kayıp, boğaz ve baş ağrısı, ateş, öksürük, kas ve vücut ağrıları, bulantı, ishal, halsizlik, nefes darlığı gibi şikayetleri ortaya çıkarsa gecikmeden sağlık kuruluşuna başvursunlar" dedi.
3.08.2020Gündem
Kurban etiyle ilgili korkutan koronavirüs açıklaması: Bulaşabilir
Kurban etiyle ilgili korkutan koronavirüs açıklaması: BulaşabilirSon dakika haberlere göre Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, kurban etinden koronavirüs bulaşma riskine ilişkin, "İster hasta, isterse sağlıklı virüsü taşıyan kişilerin konuşma, öksürme, hapşırma sırasında saçtığı damlacıklar etin üzerine gelirse, burada birkaç saat canlı kalabilir. Bu süre içinde bulaşma riski olabilir" dedi.
18.07.2020Gündem
Prof.Dr. Tevfik Özlü uyardı: Dikkat edersek 15-20 günde salgın durur
Prof.Dr. Tevfik Özlü uyardı: Dikkat edersek 15-20 günde salgın dururSağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Farabi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof.Dr. Tevfik Özlü, dikkat edilmesi halinde corona virüs salgının durdurulabileceğini açıkladı. Özlü, "Hepimiz buna dikkat edersek virüs bulaşmaz, 15-20 gün içerisinde de virüs kaybolur gider ve salgın da durur" dedi
16.07.2020Genel Sağlık
Neden Covid-19 vakaları tamamen bitmeden normalleşiyoruz?
Neden Covid-19 vakaları tamamen bitmeden normalleşiyoruz?1 Haziran itibarıyla 'yeni normal' döneme yavaş yavaş adım adım attık. Bu normalleşme sürecine girilirken dışarı çıkan, sosyal hayata karışan, iş yerlerine dönen birçok kişi vaka sayılarının tamamıyla bitmemesinden endişeli. Peki, "Neden vaka sayılarımız tamamen düşmeden normalleşiyoruz?" Bu sorunun cevabını, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof.Dr. Tevfik Özlü tek tek açıkladı... PEMBENAR ÖZEL
Bilim Kurulu üyeleri dertli... 'Rahatsız olduk!'
Bilim Kurulu üyeleri dertli... 'Rahatsız olduk!'Sağlık Bakanlığı Corona Virüs Bilim Kurulu üyeleri, son dönemde sosyal medyada kendi adlarına sahte hesap açılarak, halkı korku ve endişeye sevk edici paylaşımlar yapılmasından yakındı. Adına sahte hesap açılanlardan Prof. Dr. Ateş Kara, "Ben rahatsız oldum, ismimin o şekilde kullanılması çok hoşuma gitmedi" dedi. Sosyal Medya Uzmanı Prof. Dr. Levent Eraslan, sahte hesap açan ve buradan yapılan paylaşımları tekrar dolaşıma sokanların suç işlediğini, bunun 1 yıldan 4 yıla kadar hapis cezası olduğunu söyledi.
15.04.2020Gündem
Bilim Kurulu üyesi uyardı: Cep telefonunu streç filmle sarın!
Bilim Kurulu üyesi uyardı: Cep telefonunu streç filmle sarın!Corona virüs pandemisi yaşanırken dışarı çıkanlar, cep telefonlarını dezenfekte etmek zorundalar. Virüs taşıyıcısı olarak büyük bir tehlike olan cep telefonlarından corona virüs kapmamak için bir öneri de Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof.Dr. Tevfik Özlü'den geldi: "Cep telefonunuzu evden çıkmadan streç filmle sarın"
Bilim Kurulu Üyesi Tevfik Özlü: Artışı frenlemek  halkımızın elinde
Bilim Kurulu Üyesi Tevfik Özlü: Artışı frenlemek halkımızın elindeKoronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof.Dr Tevfik Özlü, salgının yükselme trendinin devam ettiğini, vaka sayılarınının arttığını, bu artışı frenlemenin vatandaşın elinde olduğunu kaydetti.
2.04.2020Gündem
Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü Türkiye'nin merak ettiği soruyu cevapladı: Corona virüs için aşı...
Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü Türkiye'nin merak ettiği soruyu cevapladı: Corona virüs için aşı...Sağlık Bakanlığı Corona Bilim Kurulu Üyesi Prof.Dr. Tevfik Özlü, milliyet.com.tr instagram canlı yayınında soruları cevapladı. Profesör Özlü, "Dünya'daki bütün ülkelere göre Türkiye iyi durumda. Genç nüfusun fazla olması bir avantaj." ifadelerini kullandı. Sokağa çıkma yasağı hakkında konuşan Özlü, "Hangi aşamada hangi tedbiri alacağımızı iyice hesaplamalıyız. Biz ilk kararları aldığımızda abartıyorlar diyenler vardı. Bugün aynı insan neden OHAL kararı almıyorsunuz diyorlar. Sonda alınması gereken kararı başta alıp travmaya sebep olmamalıyız." dedi. Özlü aşı ile ilgili ise, "Aslında birçok aşı hazır. İnsan çalışmaları başlatıldı. Bu noktaya bu hızda gelinmesi büyük başarı." değerlendirmesinde bulundu.
31.03.2020Gündem
Bilim Kurulu Üyesi Prof.Dr. Tevfik ÖZLÜ milliyet.com.tr canlı yayınına konuk oluyor
Bilim Kurulu Üyesi Prof.Dr. Tevfik ÖZLÜ milliyet.com.tr canlı yayınına konuk oluyorSağlık Bakanlığı Korona Bilim Kurulu Üyesi Prof.Dr. Tevfik ÖZLÜ, Sağlık Editörü Senim TANAY KARAKUŞ moderatörlüğünde corona virüs ile ilgili tüm merak edilenleri milliyet.com.tr okurları için Instagram canlı yayınında aktaracak
30.03.2020Gündem
Son dakika... Uzmanından corona virüs uyarısı! 'Bunlara itibar edersek ipin ucunu kaçırabiliriz'
Son dakika... Uzmanından corona virüs uyarısı! 'Bunlara itibar edersek ipin ucunu kaçırabiliriz'Gelen son dakika haberine göre, Sağlık Bakanlığı Korona Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, yeni tip corona virüse (Kovid-19) ilişkin, "Hastalığı sosyal medyadan değil Sağlık Bakanlığından takip edin" uyarısında bulundu.
13.03.2020Gündem
Son dakika! Corona virüslü hastayla ilgili yeni açıklama!
Son dakika! Corona virüslü hastayla ilgili yeni açıklama!Gelen son dakika haberine göre Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, yeni tip corona virüse (Kovid-19) ilişkin, "Türkiye'de bir salgın yok. Tek bir vakanın olması Türkiye'de salgının başladığı anlamına gelmiyor. Bu vaka da ithal vakadır." dedi.
12.03.2020Gündem
"Komutanım beni unutmayın"
"Komutanım beni unutmayın"Trabzon Valisi Recep Kızılcık, Düzköy ilçesi Jandarma Komutanlığı yakınında meydana gelen patlamada yaralanan askerleri hastanede ziyaret etti...
26.06.2012Gündem
TRT vericisi doğumhane kapattırdı
TRT vericisi doğumhane kapattırdıKTÜ Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’ndeki çok sayıda tıbbi cihaz, gücü arttırılan 300 metre mesafedeki TRT vericisi yüzünden arıza yaptı. Hastanenin doğum servisi kapatıldı, hastalar bölgedeki başka hastanelere gönderildi
15.09.2010Yaşam
TRT vericisi hastanede servis kapattırdı
TRT vericisi hastanede servis kapattırdıGücü artırılan verici cihazları bozdu, doğum servisi kapatıldı
15.09.2010Gündem
Kazada yaralandı, faturayı trafik sigortası da SGK da ödemedi
Kazada yaralandı, faturayı trafik sigortası da SGK da ödemediTRABZON’da geçirdiği trafik kazasında yaralanan ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’nde tedavi gören bir kişiye 22 bin liralık fatura çıktı
28.05.2010Gündem
Önce ‘domuz gribi’ dedi, sonra çark etti
Önce ‘domuz gribi’ dedi, sonra çark ettiSahnede ölen tiyatrocuyla ilgili Başhekim'den iki farklı açıklama
9.12.2009Gündem
Başhekim: Biz de yanlışlığı gazeteciler arayınca öğrendik
Başhekim: Biz de yanlışlığı gazeteciler arayınca öğrendikİstanbul’a ameliyata giden kişiye yanlış kesik parmaklar verilmişti
4.12.2009Gündem
Bebeği hastanede dışkılı battaniyeye sardılar iddiası
Bebeği hastanede dışkılı battaniyeye sardılar iddiasıRİZE’nin Ardeşen İlçesinde görev yapan polis memuru Taner Ekici, sarılık değerlerinin yüksek çıkması sonucu Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’ne götürdüğü bebeğinin, dışkı bulaşmış battaniyeye sarılarak tedavi edildiğini ileri sürdü...
30.12.2008Gündem
Son dakika haberleri | Çin aşısında tek doz yeterli mi? Bilim Kurulu üyesi Milliyet'e konuştu
Son dakika haberleri | Çin aşısında tek doz yeterli mi? Bilim Kurulu üyesi Milliyet'e konuştuTek doz aşı yapılabileceğine dikkat çeken Prof. Dr. Özlü, “Bu uygulanacak aşı ile ilişkili bir durum ve ulusal bir tercih. İkinci doz bir hatırlatmadır. Sinovac ile ilgili benim bildiğim böyle bir planlama yok” dedi.
6.01.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüscoronaProf. Dr. Tevfik Özlükoronacorona virüs

Prof. Dr. Tevfik Özlü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.