Tevfik Özlü

Tevfik Özlü

Son dakika Tevfik Özlü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Tevfik Özlü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Tevfik Özlü haber sayfamızda...

Tevfik Özlü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 197 tevfik ozlu haberi bulunmuştur.
Belirtileri delta varyantına da benziyor: Yaz ortasında grip mi olduk?
Belirtileri delta varyantına da benziyor: Yaz ortasında grip mi olduk?Ateş, halsizlik, burun akıntısı, öksürük… Yaz sezonunun en sıcak günlerinin yaşandığı şu günlerde hastanelerin acil servisleri, bu şikayetleri yaşayanlara dolup taşıyor. Sosyal medya platformlarında da pek çok kişi bu durumdan “Yaz ortasında grip oldum” sözleriyle yakınıyor. Delta varyantının çok hızlı bulaşması ve yaşanan belirtilerin Kovid-19 belirtilerine de benzemesi sebebiyle akıllara ilk olarak koronavirüsün geldiğini belirten uzmanlar, yanlış klima kullanımına ve tedbirlerin gevşetilmesine dikkat çekerek önemli uyarılarda bulundu. Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Elif Hakko, Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü ve İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Osman Erk, milliyet.com.tr okurları için merak edilen soruları cevapladı.
10.08.2021Genel Sağlık
Kadınlar aşıya daha tereddütlü
Kadınlar aşıya daha tereddütlüTürkiye’de kitlesel aşılamada istenilen seviyeye ulaşılamamasının nedenlerine ilişkin önemli ipuçları veren araştırmaya göre, toplumda en çok kadınlar aşı konusunda tereddüt yaşıyor. Hastalığı hafif atlatanlar aşı karşıtı tavır sergiliyor
18.04.2021Gündem
SON DAKİKA || Normalleşme ne zaman,1 Mart'ta mı başlıyor, kademeli normalleşme nasıl olacak ve kriterler neler? Normalleşme takvimi belli oldu mu?
SON DAKİKA || Normalleşme ne zaman,1 Mart'ta mı başlıyor, kademeli normalleşme nasıl olacak ve kriterler neler? Normalleşme takvimi belli oldu mu?Normalleşme tarihi ile ilgili son dakika gelişmeleri gündemde merak ediliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabında gerçekleştirdiği paylaşımda normalleşme ile ilgili detay verdi. Bireyler normalleşmenin başlayacağı yasakların kalkacağı tarihi merak ediyorlar. Peki normalleşme ne zaman başlıyor? 1 Mart'ta normalleşme başlıyor mu?
23.02.2021Gündem
Son dakika: Herkes normalleşmeyi bekliyordu! 'Tam kapanma' önerisi...
Son dakika: Herkes normalleşmeyi bekliyordu! 'Tam kapanma' önerisi...Gelen son dakika haberine göre, koronavirüs kısıtlamalarının esnetileceği 1 Mart'a sayılı günler kala akıllardaki soru, belirlenen 4 kritere göre normalleşme adımlarının hangi illerde atılacağı... Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, salgının düşük olduğu bölgelerde okulların kademeli olarak açılabileceğini belirterek, "Kurallara uygun olursa, çok yoğun olmazsa, tedbirli olarak süreç yönetilebilirse, özellikle salgının düşük olduğu, çok fazla vaka sayısının olmadığı yerlerde okullar kademeli, hibrit eğitime başlayabilir" dedi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın paylaştığı vaka sayısı haritasına göre 8-14 Şubat tarihleri arasında oransal olarak en çok vakanın görüldüğü ilk 5 ilin yer aldığı bölge için ise uzmanlar, 15 günlük tam kapanma, ulaşım kısıtlaması ve 'bölgesel karantina' önerisinde bulundu.
23.02.2021Gündem
Son Dakika: Bakan Koca'dan flaş normalleşme açıklaması! Başlıyor...
Son Dakika: Bakan Koca'dan flaş normalleşme açıklaması! Başlıyor...Son dakika haberine göre, Türkiye'de son 24 saatte 118 bin 911 Kovid-19 testi yapıldı, 7 bin 857 kişinin testi pozitif çıktı, 80 kişi yaşamını yitirdi. Kısıtlamaların esnetilmesi ve normalleşme için hatalardan ders çıkartılması gerektiğini vurgulayan uzmanlar yeni kısıtlamaların gelmemesi, vaka sayılarının artmaması için marttan itibaren tedbirlerden ödün verilmemesi çağrısı yaptı. İl bazlı vaka artışında ilk sırada gelen kentin valisi, kademeli olarak yasakların kalkması konusunda en geç karar verecek illerden biri olabileceklerini belirtti. Vali 'Allah rızası için' dedi ve en büyük tehlikeyi açıkladı. Öte yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Normalleşme adımlarını titizlikle çalışıyoruz. Yerinde karar dönemi ile kademeli normalleşecegiz. 1 Mart itibariyle süreç belirlenen kriterler çerçevesinde dört risk seviyesinde Valilerimizin başkanlığındaki il hıfzıssıha kurullarımızla başlayacak." dedi.
20.02.2021Gündem
Bilim Kurulu üyesinden korkutan uyarı!  'Aşıların etkisinde bir zayıflama var'
Bilim Kurulu üyesinden korkutan uyarı! 'Aşıların etkisinde bir zayıflama var'Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, mutant virüsün dünyada ve Türkiye'de daha fazla görülmeye başladığını belirterek, "Şu anda mutant virüslere aşılar etkili ama aşıların etkisinde bir zayıflama var. O açıdan dikkatli olmak gerekiyor" dedi.
20.02.2021Gündem
Başa dönmeyelim!
Başa dönmeyelim!Hatalardan ders çıkartılması gerektiğini vurgulayan uzmanlar yeni kısıtlamaların gelmemesi, vaka sayılarının artmaması için marttan itibaren tedbirlerden ödün verilmemesi çağrısı yaptı
20.02.2021Gündem
Prof. Dr. Özlü: Karadeniz'de vakalar aile içi ziyaretler ve cenaze taziye ziyaretlerinde artıyor
Prof. Dr. Özlü: Karadeniz'de vakalar aile içi ziyaretler ve cenaze taziye ziyaretlerinde artıyorSağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, Karadeniz'de vakaların aile içi ziyaretler ve cenaze taziye ziyaretlerinden kaynaklandığını belirterek, 'Karadeniz'de insan hareketliliği fazla. Virüsün kendi kolu bacağı yok. Bunu bize bir insan ulaştıracak. Dolayısıyla insan hareketliliğinin fazla olması nedeniyle vaka sayıları artıyor" dedi.
18.02.2021Haberler
Son dakika haberi: Kritik süreç başladı! 4 haftanın sonunda yasaklar...
Son dakika haberi: Kritik süreç başladı! 4 haftanın sonunda yasaklar...Gelen son dakika haberine göre, koronavirüs mücadelesinde vaka sayısının düşmemesi ve mutant virüsle ilgili gelişmeler, yeni planlama ve çalışmaları gündeme getirdi. Vaka sayısındaki artışı önlemek için bölgesel yasakların getirilmesi planlanıyor. Mutant virüsün vaka sayısındaki etkisinin görülmesi için de 4 hafta gerektiği belirtiliyor.
10.02.2021Gündem
Son Dakika Haberi: Kritik süreç başladı! 4 haftanın sonunda...
Son Dakika Haberi: Kritik süreç başladı! 4 haftanın sonunda...Gelen son dakika haberine göre, koronavirüs mücadelesinde vaka sayısının düşmemesi ve mutant virüsle ilgili gelişmeler, yeni planlama ve çalışmaları gündeme getirdi. Vaka sayısındaki artışı önlemek için bölgesel yasakların getirilmesi planlanıyor. Mutant virüsün vaka sayısındaki etkisinin görülmesi için de 4 hafta gerektiği belirtiliyor.
10.02.2021Gündem
Prof. Dr. Özlü: Hastalık alışık olduğumuz seyirde sürmüyor
Prof. Dr. Özlü: Hastalık alışık olduğumuz seyirde sürmüyorSağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, koronavirüs tedavisi gördükten sonra iyileşen hastaların birkaç ay sonra bile aynı hastalığın belirtilerine maruz kaldığını belirterek, "Hastalık alışık olduğumuz seyirde devam etmiyor. Hastalar atlatıyor ama bazen 6 aya kadar varan sürelerde hastalığın belirtilerini de taşımaya devam ediyorlar" dedi.
10.02.2021Haberler
Prof. Dr. Özlü: Hastalık alışık olduğumuz seyirde sürmüyor
Prof. Dr. Özlü: Hastalık alışık olduğumuz seyirde sürmüyorSağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, koronavirüs tedavisi gördükten sonra iyileşen hastaların birkaç ay sonra bile aynı hastalığın belirtilerine maruz kaldığını belirterek, Hastalık alışık olduğumuz seyirde devam etmiyor. Hastalar atlatıyor ama bazen 6 aya kadar varan sürelerde hastalığın belirtilerini de taşımaya devam ediyorlar dedi.
10.02.2021Gündem
Mutasyonlu virüs hangi illerde var? Mutasyonlu virüs belirtileri neler? İşte ayrıntıları...
Mutasyonlu virüs hangi illerde var? Mutasyonlu virüs belirtileri neler? İşte ayrıntıları...Mutasyonlu virüs son dakika gelişmeleri merak ediliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz günlerde mutasyonlu virüs ile ilgili bir açıklama yaptı. Mutasyonlu virüsün görüldüğü ille ve belirtileri ise merak ediliyor. Peki mutasyonlu virüs hangi illerde var, belirtileri neler?
9.02.2021Gündem
Prof. Dr. Tevfik Özlü'den mutasyonlu virüs açıklaması
Prof. Dr. Tevfik Özlü'den mutasyonlu virüs açıklamasıGelen son dakika haberine göre; Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, mutasyonlu virüsten korunmada mevcut salgın tedbirlerinin önemine dikkati çekerek, "Mevcut alınan tedbirler, mutasyonlu virüste de işe yarıyor. Burada maskenin önemi öncekine göre arttı. Maskede dikkat edilmesi gereken en büyük özellik, usulüne uygun takılması" dedi.
8.02.2021Gündem
Son Dakika Haberi: Normalleşme uyarısı geldi! Her zamankinden fazla...
Son Dakika Haberi: Normalleşme uyarısı geldi! Her zamankinden fazla...Gelen son dakika haberine göre, salgının başından bu yana dile getirilen tedbirlerin öneminin mutasyonla daha da arttığını vurgulayan Prof. Dr. Özlü, “Mutasyon salgının tekrar hızlanması gibi bir sonuç ortaya koyabilir. Tedbirlere uyarsak engelleriz” dedi. Prof. Özlü, "Tedbirlere her zamankinden daha fazla uyum göstermemiz gerekiyor" diye konuştu.
5.02.2021Gündem
Prof. Dr. Özlü: Mutasyonlu virüste izole edilen kişi sayısı artıyor
Prof. Dr. Özlü: Mutasyonlu virüste izole edilen kişi sayısı artıyorSağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, mutasyonlu virüsle ilgili, 'Giderek maalesef mutasyonlu virüste izole edilen kişi sayısı artıyor. Değişik illerde mutasyonlu virüs taşıyan kişiler tespit ediliyor. Bu da bizde de benzer bir artış trendinin olacağı anlamına geliyor. Dikkatli olmakta fayda var' dedi.
3.02.2021Haberler
Prof. Dr. Özlü: Maske karbondioksit birikmesine neden olmaz
Prof. Dr. Özlü: Maske karbondioksit birikmesine neden olmazSağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, maske kullanımının karbondioksit solunumuna neden olduğu yönündeki iddialarla ilgili, "Maske insanlarda bir miktar soluk almakta zorluklara neden olabiliyor. Ama bu hiçbir zaman karbondioksit birikmesine ve oksijenin ciddi şekilde düşmesine neden olacak bir etki yaratmıyor" dedi.
28.01.2021Haberler
Bilim Kurulu Üyesi'nden 4 maddede yüz yüze eğitim açıklaması
Bilim Kurulu Üyesi'nden 4 maddede yüz yüze eğitim açıklamasıOkullar 15 Şubat'ta açılacak mı sorusuna yönelik son açıklama Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü'den geldi. 'Riskleri, olasılıkları konuşurum ama karar verici değilim. Karar verici Milli Eğitim Bakanlığı' diyen Özlü, koronavirüsle mücadelede 4 tehdidi şöyle sıraladı: ''Büyük aile yapısı yani çocukların nineleri ve dedeleriyle ilişkisi, kalabalık sınıflar, mutasyonlu virüs ve vaka sayılarının artmış olması...''
27.01.2021Gündem
Bilim Kurulu üyesi çarpıcı detayı açıkladı!
Bilim Kurulu üyesi çarpıcı detayı açıkladı!Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, rahatsızlandıkları halde hastaneye gitmeyerek virüsü yayan vakalarla ilgi açıklamalarda bulundu. "Virüsü taşıyıp bulaştıran sayısı, pozitif vaka sayısından fazla" dedi.
26.01.2021Gündem
Acil onay geldi aşılama başladı
Acil onay geldi aşılama başladıAcil kullanım onayı verilen Kovid-19 aşısı CoronaVac’ın uygulanmasına başlandı. İlk aşıyı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca oldu Türkiye’ye gelen 3 milyon doz aşı 81 ile dağıtıldı. Aşı kampanyası, bugün sağlık çalışanlarına uygulanarak devam edecek
14.01.2021Gündem
‘Etkinliği asgari kriterleri karşılıyor’
‘Etkinliği asgari kriterleri karşılıyor’Türkiye’de uygulanmaya başlanan Sinovac aşısının etkinliğinin Endonezya, Brezilya ve Türkiye’deki çalışmalarda farklılık göstermesi tartışma yaratırken, konuyu Milliyet’e değerlendiren Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, aşıların etkinliğinin çalışmadan çalışmaya değişiklik gösterebileceğini söyledi.
14.01.2021Gündem
Son Dakika: Acil kullanım onayı çıktı! Bakanı Koca koronavirüs aşısı oldu
Son Dakika: Acil kullanım onayı çıktı! Bakanı Koca koronavirüs aşısı olduGelen son dakika haberlere göre; aşı gündemiyle toplanan Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası Bakan Koca açıklama yaptı. Acil Kullanım Onayı verilmesinin ardından ilk CoronaVac aşısı, Ankara Şehir Hastanesi'nde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya uygulandı. Bakan Koca, "Herkesin mutlaka aşı olması gerektiğinin altını çizmek istiyorum. Eski hayatımıza dönmek için aşıyı mutlaka yaptırmamız gerekiyor." ifadelerini kullandı. Covid-19 aşısının ne zaman, kimlere uygulanacağı hakkında da detaylar paylaştı.
14.01.2021Gündem
Bilim Kurulu üyeleri koronavirüs aşısı oldu
Bilim Kurulu üyeleri koronavirüs aşısı olduSağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın ardından Koronavirüs ve Toplum Bilim Kurulu üyelerine de yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında CoronaVac aşısı yapıldı.
13.01.2021Gündem
Koronavirüs aşısı kimlere uygulanacak? Corona aşısı geldi mi, aşı zorunlu mu?
Koronavirüs aşısı kimlere uygulanacak? Corona aşısı geldi mi, aşı zorunlu mu?Koronavirüs aşısı ile ilgili son dakika gelişmeleri merak ediliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunmuştu. Corona aşısının Türkiye'ye gelmek üzere yola çıkacağını belirtti. Peki, koronavirüs aşısı kimlere uygulanacak, nasıl yapılacak? İşte corona aşısı ile ilgili son gelişmeler.
6.01.2021Gündem
Son dakika haberleri | Çin aşısında tek doz yeterli mi? Bilim Kurulu üyesi Milliyet'e konuştu
Son dakika haberleri | Çin aşısında tek doz yeterli mi? Bilim Kurulu üyesi Milliyet'e konuştuTek doz aşı yapılabileceğine dikkat çeken Prof. Dr. Özlü, “Bu uygulanacak aşı ile ilişkili bir durum ve ulusal bir tercih. İkinci doz bir hatırlatmadır. Sinovac ile ilgili benim bildiğim böyle bir planlama yok” dedi.
6.01.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüskoronaTevfik Özlünormalleşmecorona

Tevfik Özlü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.